Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Peategelasteks on Ludvig Sander, kes on kosinud omale rikka naise, kuid teinud seda luuletuste abiga mis on enda nimele kandnud, kuid tegelikult on need kirjutatud hoopiski teiste luuletajate poolt (Sander: „ Pühendasin oma tulevasele siis virgasti sonette ja kantsonette, kuid need, vennas, need raiped olid laenatud…“) ning siis, kui Matilde ehk siis tema naine sunnib teda kirjutama romaani ei oska ta kusagilt alustada, kuna tal puudub kirja kunsti anne ja ametilt on ta hoopiski insener.
Peategelasteks on Vestmann (mängib Aarne Üksküla), Tiit Piibeleht (mängib Urmas Kibuspuu), Ludvig Sander (mängib Jüri Krjukov), Matilde (mängib Anne Paluver) ja Laura (mängib Elle Kull). Tervet lavastust läbib huumor: äärmiselt huvitava karakteriga tegelased üritavad läbi erinevate võtete pääseda kõrgklassi ning pälvida tuntust ja aupaistet.
Peategelasteks on Tartu Kommertskooli seitsmenda klassi õpilased: Ahas, Käsper, Käämer, Tääker, Miljan, Mugur, Konsap, Kohlapuu jt. Ahast võiks iseloomustada kui vaikse ja tagasihoidliku poisina, kes ei teinud oma otsuseid kiiresti, vaid alati kaalutles.

Peategelasteks on Taavi Raudoja, soome ohvitser, tema naine Ilme ja nende perekonnad. Raamatust käivad läbi ka paljud negatiivsed ning positiivsed kõrvaltegelased. “Sul, taat näib olevat kindel tunne, kui oma maalapp jalge all. Ära peta ennast ega mind.
Peategelasteks on Isa Goriot , kes on endine nuudlivabrikant ja kahe tütre isa , ning noor üliõpilane Eugene Rastignac , kes on pärit vaesest aadli perest , kuid soovib üle kõige saada advokaadiks ning pingutab selle pärast tohutult.
Peategelasteks on kunagine jõukas nuudlikaupmees isa Goriot, kes üle kõige armastas oma tütreid ning vaene õigusteaduse tudeng Eugene de Rastignac, kes iga hinna eest tahtis kõrgseltskonda pääseda.

Peategelasteks on Carmen ja don José ning kõrvaltegelasteks on Garcia ja Lucas, salakaubavedajad, Antonio, vana naine ja tema lapselaps, mustlased jne. Carmen on mustlasneiu, kes saab alati, mida tahab.
Peategelasteks on imeilus ja suure südamega mustlasneiu Esmeralda, inetu kuid heasüdamlik küürakas Quasimodo, õnnekütist noor kapten Phoebus ja vastoluline ning paheline ülemdiakon Claude Frollo.
Peategelasteks on Mihkel Raud, tema vanemad, vend ja sõbrad. Lühidalt sisust- see on autobiograafia Mihkel Raua elust, sellest kuidas tolle ajastu noored pop jumalad kuulsused tipus marssisid.

Peategelasteks on Preili ja Noormees, Toomas Hendrik Ilves, Edgar Savisaar ja Adrus Ansip. Kõik poliitikud on tuntud ja kõigil neil on oma kuulsus: kellel hea, kellel halb.
Peategelasteks on siis Katjuša Maslova ja Dimitri Nehljudov. Perekonna ees- ja perekonnanimi langevad kokku Tolstoi esikteose ühe peategelasest aadliku nimega.
Peategelasteks on Ludvig Sander, kes on kosinud omale rikka naise, kuid ta kosis naise endale luuletustega,mis ei ole tegelikult tema kirjutatud.

Peategelasteks on värskelt abiellunud ja Eestist lahkuda otsustanud Tanel ja Anna Rõuk, kelle ärasõidupäeva hommikul algab Tallinnas mäss.
Peategelasteks on kaks vana inimest (paljurääkiv naine ja tema mees). Lugu on väga realistlik 1903 jutustus „Tähtis päev”
Peategelasteks on mustlane Carmen ja hispaanlane don Jose, kõrvaltegelasteks on salakaubavedajad Garcia ja Dancairo.

Peategelasteks on Zara ja Aliide ning põhilisteks kõrvaltegelasteks on Ingel, Hans, Linda, Paša ja Lavrenti.
Peategelasteks on neli erineva maailmapildiga inimest: Jaffa, Siffer, Mada ja Eva, keda seob nende töökoht.
Peategelasteks on põhiliselt kolm tegelast: Ulrich von Kremer, talumees Tõnu Prillup ja tema naine Mari.

Peategelasteks on ju viis gümnaasiumisse astunud noormeest, kes hakkavad koos tegema koolibändi.
Peategelasteks on tavalised inimesed, kelle eluteed kujutatakse läbi ühiskondlike sündmuste.
Peategelasteks on Endel ja Salme, kes räägivad ooperis oma armastusest ja selle takistustest.

Peategelasteks on Taavi Raudoja ,soome ohvitser,tema naine Ilme ja nende perekonnad.
Peategelasteks on Andrei Bolkonski, Pierre Bezuhhov, Natasa Rostova.
Peategelasteks on ilustamata talupojad, kelle elujõudu ta imetles.

Peategelasteks on lapsed ja loodusläheduse säilitanud talupojad.
Peategelasteks on meditsiinitudeng Griffin ja doktor Kemp.
Peategelasteks on üliõpilane Rastignac ja isa Goriot.

Peategelasteks on 9. klassi õpilased Heidi ja Tanel.
Peategelasteks on Karl Pajupuu, Marks ja Aive Simson.

Peategelasteks on Andres, Pearu, Indrek ja Tiina.
Peategelasteks on abielupaar Eisensteinid.
Peategelasteks on Põssa, Ralph ja Jack.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun