Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Krüptoraha on tõusuteel. Nüüd on just õige aeg osta! Ära riski ja kauple turvalises keskonnas -> TEE KONTO Sulge
Facebook Like
Add link
Parasitism – erinevat liiki organismide kooselu vorm, mis on ühele kasulik, kuid teisele kahjulik s.o parasiit elab peremeesorgani sees või peal, saades ise kasu ja tekitades peremeesorganile kahju.
Parasitism – peremees(suur), parasiit(väike) on elujooksul seotud ühe või mõne peremeesorganismiga. Ressursid liiguvad parasiidi suunas(süsinik ja energia). On üks suur tarbija ja palju väikseid saake, mis täies mahus liiguvad tarbijasse(kiskluse tüüpi tarbimine). Selle tüübi omapäraks on, et saak surmatakse peale esimest edukat rünnakut.
Parasitism –  eri liiki organismide kooseluvorm, mis on ühele kasulik, kuid teisele kahjulik Obligatoorsed parasiidid – peavad kindlasti teatud eluperioodil peremehest toituma Fakultatiivsed parasiidid – toituvad võimaluse korral peremehest, kuid peremehe puudumisel saavad ikkagi  edasi areneda.

Parasitism on kahe eri liiki organismi toitumissuhe, kus üks pool saab kasu ja teine kahju.
Parasitism – elu jooksul on olemas intiimne side parasiidi ja ühe või mitme peremehe vahel (erinevalt kiskjatest ja herbivooridest, kes toituvad paljudest erinevatest objektidest) Parasiit püüab ka erinevalt kiskjast (kiskja tapab eranditult) peremehe ellu jätta.
Parasitism on kooseulvorm, mis on ühele kasulik (parasiidile) ja teisele kahjulik (peremeesorganismile). 39. POPULATSIOON ehk asurkond on ühe liigi isendite kogum teatud territooriumil, mille piires on võimalik nende omavaheline ristumine.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Parasitism on looduses esinev fülogeneetiliselt kaugel olevate organismide vaheline suhe; üks variant sümbioosist, mille puhul üks organism (parasiit) kasutab teist organismi (peremeesorganismi) oma elutegevuseks, põhjustades peremeesorganismile toitainete kaotust, hävitades kudesid, saastades teda oma ainevahetuse jääkidega vms. Ektoparasitism: parasiit elab peremeesorganismi pinnal või läheduses.
Parasitism - eri liiki organismide toitumissuhe, mille puhul üks organism – parasiit e. nugiline – toitub teise organismi – peremehe – kehavedelikest, kudedest või seedinud toidust.
Parasitism – eri liiki organismide kooseluvorm, mis on ühele kasulik ja teisele kahjulik Populatsioon – ühist territooriumi (levilat) asustavate samaliigiliste isendite kogum

Vote UP
-1
Vote DOWN
Parasitism – eri liiki organismide kooseluvorm, mis on ühele kasulik, kuid teisele kahjulik; näiteks solge on parasiit inimese organismis, ka sääsed Obligatoorne parasiit – parasiit, kes peab teatud eluetapil peremehest toituma; näiteks paeluss Fakulatiivne parasiit – toituvad võimaluse korral peremehest, kuid saavad ka ilma edasi areneda; näiteks sääsk
Parasitism –  erinevat liiki organismide kooselu vorm, mis on ühele kasulik, kuid teisele kahjulik.  Sääsed, kirbud, täid, maksalutikad, paeluss.
Parasitism on kahe eri liiki organismi toitumissuhe, kus üks pool saab kasu ja teine kahju. Teise organismi arvel elavat organismi nimetatakse parasiidiks.

Parasitism – eri liiki organismide toitumissuhe, mille puhul üks organism toitub teise organismi kehavedelikest, kudedest või seedunud toidust.
Parasitism – Koos elavate liikide vaheline suhe kus Parasiit saab peremeesorganismist toitu ja elab tema sees või peal, tekitades talle kahju.
Parasitism – erinevat liikide kooseluvorm, mis ühele osapoolele kasuli, teisele kahjulik Kisklus – röövlooma ja saaklooma toitumissuhe.

Parasitism on eri liiki organismide toitumissuhe, mille puhul üks organism – parasiit – toitub teise organismi – peremehe – arvel.
Parasitism – Paeluss Hymenolepis diminuta valmikutel on tsirkadiaalne migratsioonmööda soolt vastavuses toidu paiknemisega.
Parasitism – eriliigi organismide kooseluvorm, mis ühele kasulik, kuid teisele kahjulik. Suhe parasiidi ja peremehe vahel.

Parasitism – parasiitide kohastumused: inertsed kehakatted – siseparasiitidel, immuunvastuse vähendamiseks, pH ja temp.
Parasitism – Parasiit elab peremeesorgani sees või peal,saades ise kasu ja tekitades peremeesorganismile kahju.
Parasitism e. nugilisus – eri liiki organismide toitumissuhe, mille puhul üks organism – parasiit e.

Parasitism on organismide kooseluvorm, mille üht osapoolt nimetatakse parasiidiks ja teist peremeheks.
Parasitism - erinevat liiki organismide kooselu vorm, mis on ühele kasulik, kuid teisele kahjulik.
Parasitism - eri liiki organismide kooseluvorm, mis ühele on kasulik ja teisele kahjulik.

Parasitism – erinevate liik organsimide kooselu vorm, ühele kasulik teisele kahjulik.
Parasitism on org kooseluvorm, mille üht osapoolt nim parasiit ja teist peremees.
Parasitism - eri liiki org. kooseluvorm,mis ühele kasulik,kuid teisele kahjulik.

Parasitism - suhe, mis on vaid ühele osalejale kasulik ja teisele kahjulik.
Parasitism - ühele kahju, teisele kasu.bakteriofaagi areng bakterirakus.
Parasitism – Parasiit saab peremeesorganismilt toitu ja elab tema sees.

Parasitism - sääsed ja parmud toituvad metskitse verest.
Parasitism - haavtaelik tekitab südamemädanikku
Parasitism - saab ise kasu, toob teisele kahju.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun