Sõnu seletav sõnaraamat

Paradoksaalne on üldtunnustatule vasturääkiv, näiliselt absurdne, mõistusevastane väide või järeldus.
Paradoksi selgitamisel on püütud arvestada ka asjaolu, et Leontiefi arvestusetes on vaid kaks tootmistegurit - töö ja kapital, kõrvale jäävad loodusvarad ja maa. On alust oletada, et USA sõltub tugevasti mõnede loodusressursside impordist ja nende hankimine on reeglina kapitalimahukas protsess.
Paradoksina on ka juhendite eestikeelsed tõlked nii madala kvaliteediga (ja sisaldavad nii olulisel määral vigu).  Koduvõrk – kui veel aastat 10 aastat tagasi pikendas arvutivõrk vaid väheste elitaristide kodusid, siis täna on kodune arvutivõrk kohustuslik sotsiaalne atribuut.

Paradoksaalne on see, et kõrvuti liikumise paatosega olid suur osa inimesi sunnismaised (maarahvas sai passi alles peale Teist Maailmasõda) ja teisitimõtlejad vangistati laagritesse (ümberkasvatamiseks). Hiljem saab Stalini-aja metafooriks Venemaa kui üks suur laager.
Paradoksaalne – ülikoolis saab peamiselt anda vaid teadmisi, juhtimine kui selline on aga oma olemuselt väga praktiline s.t. eeldab lisaks teadmistele oskusi ja võimeid (NB! meenuta „Juhtimise aluste“ ainest mõistet: pädevused), hoiakute kujundamist.
Paradoks - usub, et on Vanapagan, aga tahab õndsaks saada, lunastusse ise uskumata! Jürka on armas lollike, kellel on suur süda tegelt sees, suur egoistlik süda - tema kogu tegevuse eesmärk on ju halba teha - põrgusse uusi hingi saada.

Paradoks - on vastuolu sisaldav kummaline ytlus, mis toob esile sygavamaid t6desid. Siire e. anžambmaan – lause jäetakse tahtlikult pooleli, nt luuletuses katkeb lause mingisugusel kohal ja jätkub alles/juba järgmises värsis.
Paradoksi lahendus on selles, et lülitist lambini ei liigu mitte juhtmes olevad elektronid, vaid elektriväli, mis paneb elektronid korraga liikuma kogu juhtme ulatuses, Siin on täielik analoogia vee voolamisega torustikus.
Paradoksaalne on ka asjaolu, et suhteliselt kitsal poliitilisel pinnal moodustatud valitsus (vähemusvalitsus) on sunnitud ühiskonna huvisid hoopis laiemalt arvesse võtma kui enamusvalitsus või isegi parlament.

Paradoks – vastuolu, vastand kaksikute paradoks on poolikust mõtte kägiust tingitud loogika viga, mis näeb välja sellisena.: üks kaksikutest läheb kosmosereisile ja teine jääb maa peale.
Paradoks – väide, mis on õige ainult siis, kui ta on vale, ja vale ainult siis, kui ta on õige ning ainult sellepärast õige, et ta on vale ja ainult sellepärast vale, et ta on õige.
Paradoks on aga selles, et sotsialistlikule „vasakpoolsusele“ on hetkel kõige võimsamaks vastuargumendiks just elitaarsem ja avangardsem kunst, mida omal ajal ei soositud.

Paradoksaalse toime – erutuse asemel võib tekkida unisus ja väsimus üle pika tarvitamise Tähelepanu EJ-L seoses äkksurmajuhtumitega 21. sajandil Norras ja Iirimaal.
Paradoks – vastuoluline ja ebaloogiline, isegi absurde väide, lühike, tuumakas ütlus, mis sisaldab üldistust ja näilisele vastuolule vaatamata tõde.
Paradoks – muudatused ja areng stimuleerivad elukvaliteedi tõusu, kuid samas on mitmed tõsised probleemid seotud just materiaalsete hüvede progressiga.

Paradoksaalselt on levinud uskumus, et universaalne haridus on absoluutselt vajalik kõige kindlamalt nendes maades, kus kõige vähem inimesi on koolis käinud.
Paradoks on selles, et LDC elanike aastaseks juurdekasvuks on 2 %, MDC osas aga vaid 0,5 %. Rikkad muutuvad üha rikkamaks ning vaesed Üha vaesemaks.
Paradoksi väljendada on järgmine: liiga hea, kuid ähmane ja üldine arvamus enesest on sama, mis oma piiratuse mõistlik tunnistamine enamikus situatsioonides.

Paradoksaalne olukord — kõrgharidus on naistele palju atraktiivsem kui meestele, kuigi materiaalset kasu sellest saavad nad meestest märgatavalt vähem.
Paradoks on selles, et just raskesti kinnitatava varajase raseduse ajal ei tohiks areneva embroü suure tundlikkuse tõttu rö-uuringuid teha.
Paradoksaalsel moel on Satyajit Ray või Mrinal Seni filmidega kokku puutumise võimalus Euroopas või Põhja-Ameerikas märksa suurem kui Indias endas.

Paradoksaalseks nimetatakse viimast seetõttu, et ta sarnaneb mitme näitaja poolest ärkvelolekuga, tegelikult aga magavad inimesed sügavalt.
Paradoksaalne staadium - kiiretele ja tugevatele ärritajatele kude ei reageeri, harvadele ja nõrkadele aga vastab kude tugeva vastusreaktsiooniga.
Paradoks – vastuolu, vastand kaksikute paradoks on poolikust mõtte kägiust tingitud loogika viga, mis näeb välja sellisena.

Paradoksaalne – uuenduste ja arengu tulemusena suurenevad alternatiivkulud, sest seni parimad valikud muutuvad uueks kulumõõduks.
Paradoks – esmapilgul vasturääkiv ja ootamatu otsustus, milles peitub elutõde. Näiteks: Tasa sõuad, kaugele jõuad.
Paradoksaalne – absurdnePersonal – isikkoosseis Paradoksaalne – absurdnePersonal – isikkoosseis

Paradoks – vabaduse kindlustamiseks vajalik autoriteet peab mingil viisil pärinema inimkonnast
Paradoks on selles, et lapse kasvatamiseks pead eelkõige ennast avardama (Elo Mõttus-Lepik).
Paradoksaalsel viisil on tema isa see, kes säärase riikluse kindlustamisemeetme oli heaks kiitnud.

Paradoksaalselt on selle paindlikkuse meie käitumisse programmeerinud meie geneetiline
Paradoksaalsel kujul on Vilde ka meie esimene ja enim nõukogude ajal ümberhinnatud autor.
Paradoksaalne segment – sissehingamisel rinnakorvi osa tõmbub paisumise asemel sisse

Paradoksaalselt on puhuti suurimaks probleemiks tõeliste eluraskuste vähesus.
Paradoksi on äärmiselt raske kaitsta ja täiesti võimatu tõestada.
Paradoks – vastuoluline, ebaloogiline ja isegi absurdne väide.

Paradoksaalne - varjatud hirm kapb või väheneb, kui teda paljastada.
Paradoksaalne on see, et vormel püsib, tekst ja terviklaul ei püsi.
Paradoks on katse avastada midagi, mida mõte ei suuda mõelda.

Paradoks - kingid kuradile küüne, käristab ta otsast käe.
Paradoks – kui sügavus on võrdne, on rõhuepüür sama.
Paradoks - näilikult mõistusvastane väide v nähtus

Paradoks – tagasi saab selle ikkagi ainult suheldes.
Paradoksaalsel kombel on "märg" liha "kuivem", kui "kuiv" liha.
Paradoksid - vastandite tegeliku olemuse tunnetamine

Paradoksaalselt on see kokkamise seisukohast positiivne.
Paradoks – tagasi saab selle ikkagi ainult
Paradoksaalne - näilikult mõistusvastane tegu

Paradoksi on püütud lahendada mitmeti.
Paradoks - on aja aeglustumise efekt.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Paradoksaalne segment – roiete hulgimurdude tõttu vajub osa rinnakorviseinast sissehingamisel sisse. Rinnakorv muutub sissehingamisel väiksemaks, mitte suuremaks, hingamine on ebaefektiivne
Vote UP
-1
Vote DOWN
Paradoksaalne on see, et marksistlik revolutsioon leidis aset tehniliselt ja kultuuriliselt mahajäänud maal.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Paradoksaalne - näiliselt mõistusvastane, absurdne

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto