Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Add link
Paljudes riikides on “spordi vastasseis areenil) sportistumine” kaasa toonud riigi ja/või erasektori poolt finantseeritud tippspordi süsteemi - Sotsiaaltekkelised põhjused (poliitilised ja geograafilised erinuevused, meedia reageering) kujunemise. Sellele spordivormile on omased liialdused, nagu lapstööjõud, doping ja - Väljakusisesed põhjused (mängu tulemus, alkoholi tarbimine, kohtuniku suhtumine ja mängu kahjulikud treeningmeetodid.
Paljudes riikides on loobutud aktsia nimiväärtuse nõudest ning on lubatud välja lasta ka nimiväärtuseta aktsiaid (sama reeglistik saab olema ka Eestis lubatud seoses euro kasutuselevõtmisega). Väiksema kui 10-kroonise nimiväärtusega aktsia loetakse tühiseks, selle väljaandjad vastutavad väljaandmisest tekkinud kahju eest.
Paljudes riikides on käivitatud pärilike haiguste skriininguskeemid ning kehtestatud kohustused uurida tõukoeri teatud haiguste suhtes. Paranenud on diagnoosimeetodid ning paljude haiguste jaoks on välja töötatud või välja töötamisel veretestid, mis võimaldavad üheselt hinnata, kas koer kannab teatud haigust või ei.

Paljudes riikides - Saksamaal kommunistide ja natsionaalsotsialistide mässukatsed, Ungaris, Hiinas jm. Majanduskriisi leevendumisele aitas kaasa Dawes`i plaan - 1924 kinnitatud kava, milles määratleti Saksamaa iga-aastased reparatsioonimaksed (neid vähendati) ning Saksamaa majanduse tugevdamiseks anti talle laene.
Paljudes riikides on loodud rahvuslikud kvaliteediauhinnad, mis aitavad populariseerida kvaliteediliikumist antud riigis, sest auhinna taotlemine eeldab kvaliteedifilosoofia mõistmist inimeste poolt, pidevat täiustamistööd ja kõrgel tasemel toimivat kvaliteedisüsteemi.
Paljudes riikides on piima maksimaalseks säilitustemperatuuriks 4,4 °C. Temperatuuri tõusuga 5°C suureneb bakterite arv märgatavalt. Enamus piimatanke on varustatud segistitega, laiade labadega, mis aeglase kiiruse juures perioodiliselt piima segavad.

Paljudes riikides on laialt levinud ka nende söömise komme, aga meil Eestis sellist tava ei ole. Eestikeelne nimetus „viinamäetigu“ tuleneb tigude toitumiseelistustest soojema kliimaga aladel, kus nende meelispaikadeks on viinamarjaistandused [1].
Paljudes riikides on autodele kehtestatud automaks, mis tundub vägagi efektiivne lahendus. Iga autoomanik peab tasuma oma auto eest mingi kindla summa auto tehniliste näitajate põhjal – mida suurem saastatavus, seda kõrgem hind.
Paljudes riikides on lubatud geenide siirdamine keharaku tuumadesse pärilike haigustega inimestel, asendamaks vigaseid või puuduvaid geene normaalsetega, et kõrvaldada päriliku haiguse põhjus organismis.

Paljudes riikides on välja kujunenud olukord, kus inimesed elavad selleks, et teha tööd ja „teenida enda riiki“. Üsna sageli osutub riigieelarve olukord palju olulisemaks kui üksikinimese elu heaolu.
Paljudes riikides on samasooliste paaride registreeritud kooselu küll seadustes reglementeeritud, kuid sellele ei laiendata abielu mõistet ja kõiki sellest tulenevaid õigusi.
Paljudes riikides on 11% naistest ja 2% meestest nikli vastu allergilised. Allergia võib tekkida niklit sisaldava peenraha, kõrvarõngaste, käekellade ja kettide vastu.

Paljudes riikides on kasutusele võetud hoonete liigitamine akustiliste tingimuste alusel, mis võimaldab heliisolatsiooni senisest diferentseeritumalt hinnata.
Paljudes riikides on niisuguseid asutusi sulgema hakatud ning need senduvad vaimupuudega inimeste gruppidele mõeldud vaikeste ühiselamute või hostelitega.
Paljudes riikides on põllumajandustootjaid vaevanud põuad, lisaks hävitavad toiduainete tootmist troopilised tormid, tugevad vihmad ja üleujutused.

Paljudes riikides on piima maksimaalseks säilitustemperatuuriks 4,4 °C. Temperatuuri tõusuga 5°C suureneb bakterite arv märgatavalt.
Paljudes riikides on narkokuriteod väga rangelt karistatavad, teistes püütakse antud probleemi ravida aga abi ja meditsiiniga.
Paljudes riikides on ette nähtud peaprokuröri aruandekohustus parlamendi ees. Sellises süsteemis nähakse aga ka ohtusid:

Paljudes riikides on hakatud enam panustama kutsehariduse reformimisele ja selle tihedamale sidumisele töömaailmaga.
Paljudes riikides on kehtestatud nõuded, mis peavad tagama gaasiveolaevade ohutu sadamasse sisse- ja väljasõidu.
Paljudes riikides on enda emakeele kasutamine minimaalne ning piiratud ja seda saab teha vaid interneti vahendusel.

Paljudes riikides on need ka keelatud. (A.Erin, 2010)(F.Kala, 2006)(B.Statham, „Vaata oma ostukorvi”, 2009)
Paljudes riikides on see olemas, kuid nagu ma arvasingi on see paljudes siiski kas väga värske või olematu.
Paljudes riikides on tavaks, et ühte energiaplokki vaadeldakse kui eraldi seisvat sõltumatut elektrijaama.

Paljudes riikides on päikesepaneelide süsteem laialt levinud ning ka Eestis soojendatakse sel moel vett.
Paljudes riikides on glükuroonlaktooni müük keelatud, mis viitab selle ohtlikkusele. (Ibid. lk 127)
Paljudes riikides on tähtsal kohal veiselihast toitude valmistamine, teistes jällegi lambaliha.

Paljudes riikides on talupoegade ainsaks elatusallikaks narkootiliste ainete toorme kasvatamine.
Paljudes riikides on rassism olnud vägivalla, ksenofoobia ja isegi genotsiidi põhjustajaks.
Paljudes riikides on vesnik auto kasutamine võimatu ,sest puuduvad tanklad.

Paljudes riikides on enamikud mittesuitsetajad passiivseteks suitsetajateks.
Paljudes riikides on tiigrijaht keelatud, et säilitada teda kui liiki.

Paljudes riikides on ainult neile omased kiirtoiduettevõtted.
Paljudes riikides on jogurt kohupiima tänapäevane versioon.
Paljudes riikides on jalgpall põimunud argikultuuriga.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun