Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Paljasseemne - taimed, nagu kuusk, mänd ja kadakas, teevad meie metsad rikkamaks, ja maastikud kaunimaks. Milline oleks küll Eesti loodus, kui jõuluaegses metsas ei seisaks uhkelt lumise mantliga kuusepuud, või kui kaunid kadakad ei uhkeldaks saarte rannikutel või männid ei sirutaks pilvepatju meenutavaid oksi taeva poole ? Ilma männita, kuuseta, kadakateta ei oskaks me eestimaist loodust ette kujutadagi, sest just need kaunid puud teevad meie looduse omapäraseks.
Paljasjuhtmetega õhuliinidel on küllaldane asetada maandus töökohale, välja arvatud ristumiskohad. Madalpingeõhuliinil lubatakse PEN-juhtme korduvmaanduse olemasolul kantav maandus ühendada PEN-juhtmega. Paljasjuhtmetega madalpingeõhuliini mastidel või isoleervahelülitita teleskooptõstukil töötamisel peab maanduse paigaldama nii remonditava liini juhtmetele kui ka kõikidele nendele mastidele riputatud muudele paljasjuhtmetele.
Paljasseemnetaimed - okaspuud 8)140 mln a.t.-katteseemnetaimed-õistaimed Aegkond: 1)ürgaegkond 2)aguaegkond 3)vanaaegkond 4)keskaegkond 5)uusaegkond Loomariigi evolutsioon: 1)4 mrd a.t. -bakter 2)700 mln a.t. –hulkraksed algloomad,amööb,silmviburlane 3)600 mln a.t. – selgrootud veeloomad- meduusid,käsnad,korallid 4)500 mln a.t. –selgroogsed kalad 5)400 mln a.t. –

Paljasjalgne tõnisson – pikk pruun rüü, buda munk, punane habe, aasta läbi paljapäi ja paljajalu 35. Brita – peene pihaga, Kodunduskeskkooli 10. klassist, papa advokaat, mamma naisteajakirja toimetaja, üleoleva näoga, ruugejuukseline, Kristjani pruut
Paljasseemne - , sõnajalg-, sammaltaimede ja vetikate välisehituse ning ainete transpordi eripä- ra. Suguline ja mittesuguline paljunemine erinevatel taimerühmadel ning sellest tulenevad eelised ja puudused nende levimisel.
Paljasjuhtmetena on kasutusel terasalumiiniumjuhtmed, kus voolujuhtivaks materjaliks on alumiinium, mida mehaaniliselt on tugevdatud terasega (joonis 5.15). Enamasti on tegemist traatidest kihiti kokkukeerutatud köisjuhtmetega.

Paljasseemne - ja eos looduses,keskkonna õistaimede) 2) Iseseisev töö: jätkusuutlikkuse paljunemisskeemid/ mõistekaart, tagavad erinevad seinatabelid taimede paljunemisviisid; paljunemine.
Paljas - seemnetaimedel. Trahhee rakkude otsmised rakukestad on kas kadunud, nii et moo- dustub pidev toru, või on rakukestadesse tekkinud piklikud avad.
Paljas - ja kontaktjuhtmete lattide, elektrigeneraatorite, telefoni- ning telegraafiseadmete ja raadioaparatuuri tootmiseks, näiteks trükimontaažis.

Paljas silm on kui looduslik vaatlusinstrument, mida inimene kasutab, kui tal puuduvad kunstlikud optikainstrumendid, näiteks teleskoop või binokkel.
Paljasseemnetaimed - hõlmikpuud ja palmlehikud. Neil olid kaunid vaasi- või kerakujulised tüved, mida katsid mitmevärvilised õiesilmad.
Paljasseemnetaim - neil pole õisi ega vilju -seemned arenevad käbides paljalt käbisoomuste vahel -eluvormilt puud,harva põõsad

Paljasseemnetaimed - Lihtsama ehitusega kui katteseemne-taimeded. Õisi ja vilju ei esine, sugulise paljunemise organiks on käbid.
Paljasjuurseid taimi on samuti sobilik istutada mai lõpus või juuni alguses, siis jõuavad nad korralikult juurduda ja kasvada.
Paljas - ja katteseemnetaimede kasvukuhiku tipus asub grupp piiramatu pooldumisvõimega initsiaalrakke.

Paljasseemnetaim on taim, kellel ei moodustu õisi ega vilju, seemned arenevad paljalt käbisoomuste
Paljassaare harbor - one of the most sheltered harbors in Estonia in terms of winds and waves.
Paljasseemnetaimed on väga vana rühm, mille fosiile leidub juba ülemdevoni ladestutes.

Paljasseemnetaim on üks vanimaid taime rühmasid, neid on alles vaid umbes 600 liiki.
Paljasjuhtmetega keskpingevõrkudes on lühiste põhjustajateks sageli veel liinidele kukkunud puud.
Paljasseemnetaimed - Lihtsama ehitusega kui katteseemne-taimeded. Õisi ja vilju

Paljasjuhtmete materialina on kasutusel alumiiniumi-, vase- terase- ja teisi sulameid.
Paljasseemnetaimed - õistaimed e.katteseemnetaimed. Loomariigi evol jada.
Paljasseemne - ja õistaimedel toimub enne viljastumist tolmlemine.

Paljasseemnetaimed - okas ja hõlmikpuud,palmlehikud ning sõnajalad.
Paljasseemnetaimed – nende olemus, paljunemine ja süstemaatika.
Paljasseemnetaimed - okaspuud, hõlmikpuud, palmlehikulaadsed.

Paljasseemne - , sõnajalg-, sammaltaimede ja vetikate
Paljas kokkulepe - nudum pactum- obligatsiooni ei tekita.
Paljasseemnetaimed - Gymnospermatophyta, Pinophyta.

Paljasseemne - ja sõnajalgtaimede kooslusi.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun