Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Pioneeripataljon on väeosa, mis tegeleb vaenlase üksuste ja lahingumasinate liikumise või manöövrie tõkestamise, aeglustamise, raskendamise või peatamisega.Oma üksuste liikuvuse tagamise, väeüksuste liikumise või manöövri võimaldamisega, parandades teeolusid ja rajades läbipääse tõketest ja miiniväljadest. Veel ehitavad nad laskepesi, kaevikuid ja majutuspunkreid.
Pioneeripataljoni ülesandeks on lisaks ajateenijate-reservistide väljaõppele rahvusvaheliste missioonide jaoks elukutselistest kaitseväelastest demineerijate koolitamine . Kaitseväe demineerijaid teenivad Pioneeripataljoni juurde kuuluva EOD ( Explosive Ordnance Disposal ) allüksuse koosseisus.
Piirivalve on riiklik relvastatud organisatsioon, mille põhiülesanneteks on riigipiiri kaitsmine maismaal, merel ja õhus, takistada selle vägivaldset muutumist ja takistada piiri ebaseaduslikku ületamist ning ebaseadsulikku kaubitsemist.

Peatuge – ÄRGE PAANITSEGE – MÕELGE: 1. Miks te eksisite? 2. Uurige ümbritsevat maastikku! 3. Kus te tegite vea? KUI SELLEST POLE ABI, minge tuldud teed pidi tagasi VÕI liikuge kergesti äratuntava orientiiri juurde.
Polaarkoordinaat – võetakse pooluseks vaatluspunkt , tulepositsioon, liikumise lähtepunkt vm., polaarteljeks ga manetiline meridiaan. Bipolaarkoordinaat – kahe poolusega koordinaatide süsteem.
Pataljoni territooriumil on takistusriba, jõusaal ning võimalus mängida ka korv- ja jalgpalli.. Väliharjutusi viiakse osaliselt läbi Männiku mändide all, kus toimuvad laskmised ja pioneeriõpe.

Pataljon on sõjaväeline üksus või allüksus, mis koosneb staabist ja harilikult 3...8 kompaniist, millele võib lisanduda mõni eriotstarbeline üksik rühm.
Piirivalvele on meie piirid mõneks ajaks kindlustatud ning suurema ohu korral saab sellest varakult teada ning see annab kaitseväele rohkem aega valmistumiseks.
Pitka on autasustaud veel I klassi Kotkaristiga, Inglise Püha Georgi ja Püha Michaeli komandöriristiga ning Läti Karutapja ordeni II klassi aumärgiga.

Paranenult teenis E. Põdder 25. aprillist 1906 kuni I maailmasõjani Kaug-Idas 32. Siberi laskurpolgus; ülendati sel ajal 2. detsembril 1908 alamkapteniks.
Polaar - ja bipolaarkoordinaat – sõjanduses kasutatakse neid ühe punkti asendi määramiseks teise suhtes, väikeste kauguste vahel.
Padrunitüübi on modifitseeritud löögi- ja päästemehhanism (lisatud 1 stabiliseeriv detail), suudmeosa ja plast-materjalist standardsalv.

Parlament on vastu võtnud terve rea resolutsioone, milles mõistetakse hukka valitsusi, kes on vastutavad inimõiguste rikkumise eest.
Polükarbonaat - Kuumuse mõjul muutub süsinik tumepruuniks -Saab tuvastada heli järgi -ID kaardid enamasti on lasergraveeritud
Peamine keskkonnavastutus on üksuste ülematel, aga nende täitmise kohustus lasub nii kaitseväelastel kui ka kaitseväe personalil.

Piiriveekogu on käesoleva seaduse mõistes on jõgi, järv või tehisveekogu, mida mööda kulgeb riigipiir.
Pindleppermärgid – kontuuride ja mõõtkavade leppemärgid, mis näitavad kaardi mõõtkava objektide pinda.
Piht on aga väga konkreetne kiriklik talitus, mis lõpeb pattude andeksandmisega Jumala nimel.

Paiskelaeng on püssirohulaeng, millega kuul paisatakse ettenähtud algkiirusega rauaõõnest välja.
Politseil on õigus saada pädevalt haldusorganilt teavet rakendatud meetmete kohta.
Pitka on üllatunud soojast vastuvõtust ja tagasi Kanadasse ta enam ei sõida.

Piirivalvetoimkonna või - allüksuse poolt määrab toimkonna vanem või allüksuse ülem.
Pommide mk - III ja –IV kogutoodangu arv oli kakssada viiskümmend.
Pioneeri - SIDE HELIKOPTERITE PATALJON PATALJON PATALJON ESKADRILL

Pkb - soomustatud liikuv relv ja PKT- mahutiga relv.
Piirivalve tegevuspiirkond on määratud Vabariigi Valitsuse määrusega.
Pidasid - kinni-joobes-juhi Tänan tähelepanu eest!

Piirikontroll on iseseisva riigi olulisemaid ülesandeid.
Patrulltoimkond - autod,saanud atv-d jala suskade jne.
Pealiigid on biorelv, keemiarelv ja tuumarelv.

Pataljon on põhiline taktikaline allüksus.
Polüfunktsionaal - ne sidesõlm, suure õimsusega
Vote UP
-1
Vote DOWN
Piiririba on maismaal kuni 10 meetri laiune riigipiiriga paralleelselt kulgev maa-ala piirijoonest sisemaa poole.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun