Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Add link
Pah - id on keemiliselt stabiilsed ja hüdrolüüsil lagunevad kehvalt, kuid valguse toimel võivad PAH-id oksüdeeruda ja ka laguneda (leiab aset fotodegradatsioon). PAH-idega kokkupuutest tuleb püüda hoiduda nii palju, kui see on võimalik, sest on kindlaks tehtud, et osa PAH-e on genotoksilised kantserogeenid.
Pah - id on toksilised, sest nad on võimelised seonduma rakumembraani ja membraanensüümidega ning oma väikese molekulmassi tõttu on PAH-id suutelised tekitama muutusi pinnamamebraanides, suurendades seeläbi ka rakumembraani läbimisvõimet, mille tõttu tekivadki molekulaarsed muutused.
Pah - de puhul on tegu rasvalahustavate ainetega nad kogunevad kalade sugunäärmetesse, nahasse, soolepinnale ja ajju põhjustades geenimutatsioone ja kasvajaid nõrgestades immuunsüsteemi, kahjustades maksa ja muid kudesid põhjustades viljatust ja muutes kalade käitumist.

Pagaritoodetes - kaltsiumlaktülaadid(E482) ja naatriumlaktülaadid(E481), lõhna-ja maitsetugevdaja (E621), askorbiinhape (E300), paksendaja(E412), säilitusaine(E250), naatriumfosfaat (E339), kaaliumsorbaat(E202),naatriumsorbaat ( E211), naatriumlaktülaadid(E481),sorbiinhape(E200)..
Pah - ide kokkupuude inimestega on alati seotud mitmete ühendite kompleksse koostoimega, sest PAH-id üksikühenditena ise kunagi looduses ei esine, aga neid saab vajadusel teaduslike uuringute jaoks toota üksikühenditena laboris.
Paigaldamiseks on vaja koppa, et kaevata 4 meetri sügavusele kraav ja õhu äravoolukanal paigaldatakse nii, et maapinnast tulnud õhk juhitakse välja, ilma et see satuks tagasi majja.

Paigaldatud kaug - Ida tuulepargis on umbes 15 tonni ning fikseeritud osa mass on umbes 400 tonni. Fikseeritud osa mass on 25 korda suurem kui tema pöörlevate tuulikute osade mass.
Paksused kesk - Devoni liivakivid, aleuroliidid ja savid ning Ülem-Devoni dolokivid ja domeriidid, mis kõik on erineva kõvadusega ja seetõttu kujundanud erineva pinnamoe.
Pah - ide toksilisus avaldub peaaegu kõigis organismides olemasoleva AhR-retseptori abil, mis on võimeline tekitama võõrühendeid metaboliseerivaid ensüüme.

Pah - e on leidunud looduses juba miljoneid aastaid on paljudel elusorganismidel evolutsioonikäigus väljakujunenud võime neid kehast väljutada.
Paiknemine on keelatud. Tulemusena saame traditsioonilise tahke keha tsoonipildi, kus üksikud lubatud tsoonid on eraldatud keelutsoonidega (joon. 7.19).
Paari must - toonekurgi. Millest tuleneb tema populatsiooni suuruse vähenemine ja kuidas kaitsta meie kauni toonela linnu säilimist ? TAKSONOOMIA

Pah - e on leitud isegi komeetidest, meteoriitidest[8]. PAH-e eraldub keskkonda ka looduslikult: vulkaanipursete ja metsatulekahjude kaudu.
Palazzo medici - Riccardi sai küll eeskujuks teistele Firenzes ehitatud lossidele, ent samal ajal säilitas igaüks neist oma eripära.
Pah - id- Teke, keskkonda sattumine ja keskkonnas esinemine PAH-id tekivad orgaanilise aine mittetäielikul põlemisel.

Pakendiliigid on erinevad, siis üldjuhul korraldavad nende kogumissüsteemide toimimist erinevad taaskasutusorganisatsioonid.
Pah - ide sisaldus (neil on suurem pind, millele saab sadestuda) on suurem kui väikeste lehtedega aedviljadel.
Palee - ehitistest annab ettekujutuse ka 4. saj. algul Spliti ehitatud Diocletianuse palee rekonstruktsioon.

Paarisvõrdlus - katsegrupi liikmed võrdlevad alternatiivseid reklaame paarikaupa kuni arvatava parima selgumiseni.
Paepealsed rendsiinad on kujunenud Põhja-Eesti pankranniku massiivsel pael ja seda katvail kuni 30 cm paksustel setetel.
P2o5 and - 60 to 140 lbs K2O /acre for soils testing very low in P or K, depending on soil yield potential.

Pah - id erinevad füüsikalis-keemiliste omaduste poolest ja mõjuvad elusorganismidele mitut moodi.
Pah - id toiduõlisse töötlemise käigus, kui põletusgaasid puutuvad kokku valmiva õliga.
Palee - ehitustega alustas Augustus Palantinusel, mida hiljem täiendasid teised imperaatorid.

Pah - e isegi diislikütuse, tubaka, viiruki, rasva mittetäielikul põlemisel.
Pah – süsivesinik (benso(a)püreen nt). ei lahustu vees ega lagune.
Paksendamiseks on kasutatud tärklist, želatiini või muid paksendajaid.

Pakeka - le ja viimase ajani peeti neid samaks liigiks.
Paketiga kaasas on juhend torude paigaldamiseks.

Paiknevat 6 - sambalist tiibhoonet.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun