Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Pindadest - Tasapinna, silinderpinna ja koonuspinna moodustaja on sirgjoon, sfääri ja rõngaspinna moodustaja aga ringjoon või selle osa. Siinjuures sfäär tekib ringjoone pöörlemisel ümber oma diameetri (seega ümber sirge, mis läbib ringjoone tsentrit), rõngaspind aga tekib ringjoone pöörlemisel ümber telje, mis asetseb ringjoone tasapinnas, kuid ei läbi tema tsentrit.
P6hiekraaniparalleelsirge - horisontaal h; esiekraaniparalleelsirge - frontaalf; kOlgekraaniparalleelsirge - profiilsirge r. sirgev6ibritdjuhfl"':rdratud ka tihtsalt oma kaksvaatega - s(s',s"). Sel juhul tuleb 1. Horisontaalile (h lle,1) on iseloomulik sirge kulgvaatesaamiseksvalida vabalt kaks sobivaltasetsevatpunkti ja kasutadanende [oon.2.5)et , vastavaid kujutisi.
Pöö - ramiseks (vt. joonis 23) ümber punkti 1 sirgete 2 ja 3 vahelise nurga (A) võrra tuleb käivi- tada käsk ROTATE, valida pööratav objekt 4, teatada baaspunkt 1, sisestada täht R ja seejärel näidata sirgete kolm otspunkti (punktid 1, 2 ja 3). Tulemusena pöörataksegi sirge 4 asendisse 5. Nurgad A ja B osutuvad võrdseteks.
Piirrnõõtme vahet nimetatakse tolerantsiks. Näiteks mõõtmel O 20 -0,020-0.053 on 20 nimimõõde, suurim piirmõõde O19,98, vähim piirmõõde O19,947 ja tolerants 0,033. Suurima pürmõõtme ja nimimõõtme algebralist vahet nimetatakse ülemiseks h ä I b e ks ja vähima pürmõõtme ja nimimõõtme algebralist vahet alumiseks hälbeks.
Pline – Liitjoon Käsuga PLINE joonestatakse sirg- ja kaarjoontest koosnevat tasandilist liitjoont, Liitjoon joonestatakse ainult XY-tasandile, või sellest etteantud põhimuutujaga ELEV poolt näidatud kõrgusele. Vahekujutis joonestatakse XY-tasandile. Liitjoont käsitleb AutoCAD edaspidistes tegevustes ühe objektina.
Parallel – rööpsus – PAR (8192). [ Clear All ] – kustutatakse kõik senised seadistused; [ Select All ] – võetakse korraga kasutusele kõik täppismääramised Korraga kõik kasutusele võtta küll ei soovita, sest vähegi keerukama joonise puhul, kus on üle kahe-kolme joone, tekib alati siis segadus.
Proiekteeri - kujutamiskiirtest paralleelne sirge(h"llx); erijuhulpunkt,kui vadtasandidt I e1ja n L e2fioon.2.3). h I ez(h"= E" = E), - l6igud horisontaalilprojekteeruvadpohi- Sirgeja ekraanil6ikepunkti nimetatakseselle ekraanilet6elisespikkuses(A'B' = AB); sirgeiilqpunktiksehk idlieks.
Paralleelne b - ga); Kujutavageomeetriakursusekonalikomanda- bxc - l6ikumine(b l6ikub mine on seega olulisekseeldusekstehniliste c-ga); erialade 6ppimisel. Seda eriti ehitus- ja cId - ristseis(c on risti mehaanikaerialade 6ppimisel,kus joonistelon informatsiooni vahendajana erilinekoht.
Parameetritel on alltoodud tähendused: • CA – kaamerale uue asukoha määramine tema pööramisega ümber sihtpunkti, kasuta- des kahte nurka, mida saab anda vastustena kaherealistele viipadele Specify camera location, or enter angle from XY plane, or [Toggle (angle in)]
Piirkon - nad Base Point ja Objects on sama tähendusega, mis käsus BLOCK (vt. joonis 28). Redak- toriboksi File name: kirjutatakse salvestatava faili nimi, loendiboksi Location: kaudu aga valitakse tema kaust, mida käsunupu … abil saab ka otsida.
Paaridestainultkaks on ristuvad,kolmasaga nurgani otsitavatsirge ja tasandi vahelist mitte, siis Monge'i Uldisem6ttekdigualusel nurkaq = 90o-rY(joon.2.28). j6utakse nn. Uldlstatudkolmvaate m6istele. Lisaekraanivalikuksuldistatudkolmvaateson seegakaksv6imalust.
Peenjoon – Mõõtjooned, Distantsjooned Viitejooned, Viirutusjooned, Keerme põhjajooned, Kujutletavad pindade üleminekujooned, Vaate peale joonestatud ristlõike kontuurid, Lühikesed tsentrijooned, Väljatoodud elemendi eraldusjoon.
Polaar - trasseerimine Polaar-trasseerimist saab kasutada joonte (lülide) täpseks joonestamiseks, kui nad peavad paiknema joonisel teatud kindla nurga all (nurkade valik on ette antav – vt. lk. 16) ja olema etteantud pikkusega.
Püstsuund – suund joonisel, mis on kirjanurgas toodud tekstide suunaga risti; tavaliselt rööpne kuvari lühema küljega (Y-teljega). Ruumiliste objektide puhul – rööpne Z-teljega. Kasutatakse ka võõrsõna VERTIKAALNE
Piirjoont – teksti alumise ja ülemise kõrguse jooned), XLINE ja 3DPOLY. Objektivalik toimub siin, nagu see oli kärpimisel, kahes astmes: esialgu valitakse piirjooned ja siis teisena pikendatavad jooned
Paun – objekti või objekte enesesse täielikult haarav mõtteline ümbris, inglise k. „gizmo”, varustatud teljestiku pildiga ja millesse haaratud objekti saab täiendavalt töödelda.
Põhikvoot - kaugus põhiekraanist, delta z ehk z-koordinaat; esikvoot - kaugus esiekraanist, delta y ehk y-koordinaat; külgkvoot - kaugus külgekraanist, delta x ehk x- koordinaat.
Purge – kasutuks muutunud objektide eemaldamine jooniselt, näiteks kihid, milles pole ühtki objekti; jooneliigid, millega pole kriipsugi joonestatud jne. vt. käsk PURGE;
Paistvamad on muistne Hiina, Vana-Kreeka ja Ptolemaioste Egiptus, kus teadlased üritasid ehitada ise-opereerivaid masinaid, millest osad sarnanesid ka loomadele või inimestele.
Punkt 5 on samaväärne punktiga 5’, punkt 6 aga punktiga 6’ (sest tasapind jääb ju samaks). Käsk 3DARRAY on loodud massiivide moodustamiseks kolmemõõtmelises ruumis.
Point size – punktobjekti suurus; Set Size Relative to Screen – punktobjekti suhteline suurus: Set Size in Absolute Units – punktobjekti tegelik suurus näiteks mm-tes;
Peegeldustasapind on paralleelne jooksva koordinaadistiku Z-teljega, saab ka ruumiliste objektide peegeldamist sooritada tavalise “kahemõõtmelise” peegeldamiskäsuga MIRROR.
P66rd - 5.7, aja b). Sfaaritulebvaadeldakui ellipsoidi pinna l6ikamisel telge ldbiva tasandiga erijuhtu(joon.5.7,c). fioonisela) saadaksep66rdpinna meridiaan.
P66rd - ja tsuklilistepindadel6ikumistekonal. Sel juhul tuleb iga sfddri tsenterja raadius pinnalvalitudabiringjoonest tuletadatsriklilisel ldhtudes.
Põhimuutuja väärtuseks on tavaliselt kas 1 , mis näitab, et selle põhimuutujaga määratud tegevusviis on kasutusel, või 0 , mille puhul eiratakse tegevust.
Puutuja - ringjooned samad, valikupunktid erinevad eelmitel joonistel olevatest Variant III (võimalikud on veel rida erinevaid võimalusi)
Printimismoodus – Color 7 tähendab üldiselt seda, et prinditakse must-valgena, kuna Color 1 tähendab kujutise värvilist printimist.
Parallel – rööpsus – PAR (8192). ÜLESANNE I Pinnatükk 238 Väli [ Clear All ] – kustutatakse kõik senised seadistused;
Pealejoonestatud ristlõige - Seda liiki ristlõige joonestatakse pideva peenjoonega detaili vaatekujutise peale viimase kontuure katkestamata.
Precision – mitu punktijärgset kümnendkohta kuvatakse, näites – 4 kohta; lubatud 0 ... 8 (põhimuutuja LUPREC).
P66ramiseletulevaid punkte on palju, siis (s.o.J-sidejoontega). kasutatakse p66rendite miirkimiseks neid punkte ldbivaid nivoosirgeid.
Projek - teerimisesuhtesinvariantne, s.t.s6ltumata projekteerimise liigist projekteeruvad nad sama jEirkujoonteks.
Punktipilv – (,CLOUD POINT’) – mingit objekti kirjeldav, üksteisega seotud suhteliselt paljude punktide kogum.
Projektee - tahukaga,milletahkudearv on kUllaltsuurja ruvadneiljuhtudelpindadeUhises0mmeetria- tahudkullaltkitsad.
Polaar - tras- seerimine, mille sisse- või väljalüli- tamine on sobilik teha seisundiriba väljalt POLAR.
Pealtvaates on ta paralleelne x-teljega. 22. Sirge on tasandil: - Kui tema kaks punkti on sellel tasapinnal.
Polaar - tras- seerimine on edukalt kasutatav modifitseerimiskäskudegi, näiteks COPY ja MOVE, korral.
Properties – objektide valik nende omaduste alusel, nagu värvus, kihti kuuluvus, teatud jooneliik jne.
Pindade loetelus on taoliste seoste Normaalkruvipind tekib telje ristl6ikaja kruvijoonelisel liikumisel.
Puududa – siis loetakse andmed otse klaviatuurilt, vajutades iga kord sisestamisklahvile.
Puuetega inimestele on hoonesse sisenemiseks ette nähtud kaldtee ja WC ning nõuetele vastav inventar.
Printimise para - meetrid tuleb häälestada kooskõlas konkreetse printeriga ja paberi suurusega.
Põhimuutuja angbase on määratud tavaliselt kasutatava koordinaat- süsteemi X-telje suunaga Märkus.
Plot – prindib joonise plotterile, joonistab plotterile või kujundab väljundfaili;
Palett – (‚Palette’) – mingile teemale või küsimusele pühendatud tinglikult
Peakvootkolmvaateskaks korda - pealtvaate kaugusenaxteljest ja ktilgvaatekaugusenaz- N" " teljestfioon.2.2):
Plot – kihi plotitavus; printeri kujutis – kihis olevaid objekte tohib printida;
Puutuja - ringjooned samad, mis eelmisel joonisel, aga valikupunktid teised Variant II
Page setup – kontrollib ja seadistab väljastamisele tuleva joonise põhilisi omadusi;
Puutujaks – s.t. anda nendest joonele täppisvalik puutumistena( vt. ka Ülesanne II)
Vote UP
-1
Vote DOWN
Palett – (‚Palette’) – mingile teemale, küsimusele pühendatud tinglikult vihiku või märkmiku kujuline moodustis, millel on omad leheküljed sakkidega ja igal leheküljel on kujutised või valikud, mida saab nendel klõpsamisega valida, kasutada või joonisesse sisestada.
Plaatjadisolatsiooni - Looduslik ivi k materjalid2 ( p a a s ,g r a n i i t ) Hйdroisolatsioon
Prismatoid on tahukas, mille tipud asetsevad kahel paralleelsel tasapinnal.
Proxy - objekt, -fail – kolmandate programmide kujundatud objektid.
Plot preview – kuvab joonise eelvaate (see võimalus on ka käsus PLOT);
Programmi aknana – näiteks teda saab viia kuvari alaservale “puhkama”,
Projektsioonid on omavahel paralleelsed, kuid pole risti kaksvaateteljega.
Pline – jaotub üksikosadeks ja kaob teave joone laiuse kohta.
Pdf – loob joonisest *.PDF-faili, mida saab üle kirjutada
Päringukäsud on eelkõige mõeldud info küsimiseks joonise kohta.
Polaar - trasseerimine . . . . . . . . . . . . . . . 51
Põhimuutujad on otseselt kättesaadavad käsurea vahendusel.
Piksel – väikseim kujutise punkti suurus kuvaril.
Pindade joonestamiseks on kasulik aktiveerida ikoonilatt Surfaces.
Pface – objekti ei saa käsuga PEDIT muuta.
Pidev jämejoon – nähtavad kontuurid, nähtavad
Pikenduspiirik on meil joonele KL väliskontuur.
Perpendicular – ristumine – PER (128);
Polüjoone redigeerimine on teostatav käsuga PEDIT.
Polygon – korrapärane hulknurk;
Päikese kujutis – kiht pole külmutatud;
Põhjasuunaks y - telje positiivne suund.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun