Sõnu seletav sõnaraamat

Personalijuhtide koolitus - ja puhkeväljasõidu korraldamiseks, valides ise hotell, seal pakutavad teenused, menüüd ning pakkuda ideid hotellist väljasõiduks meelelahutuslikul eesmärgil. Minu valitud hotelliks oli Meriton Grand Conference & SPA. Hinnapakkumist koostades tuli kõige rohkem tähelepanu pöörata etteantud eelistustele ning soovidele, mis ühest küljest tegi töö lihtsamaks, sest olid teatud nõudmised, mida täita, kuid teisest küljest seetõttu raskemaks, kuna kõik tuli hästi läbi mõelda.
Paketireis - reisikorraldaja poolt ühtse hinna eest pakutav, eelnevalt kindlaks määratud ja vähemalt 24 tunni jooksul osutatav vähemalt kahe järgmise reisiteenuse kogum: sõitjateveoteenus; majutusteenus; muud reisiteenused, mis ei ole sõitjateveoteenuse või majutusteenuse kõrvalteenused ja mis moodustavad koguteenuse olulise osa. Pakettreis on ka reisiteenuste kogum, mida osutatakse vähem kui 24 tunni jooksul, kuid mis sisaldab majutusteenust.
Parkimine 3 - le autole (autokoht tuleb eelnevalt broneerida) • pagasiruum • väärisesemete säilitamine (hoiulaekad) - hotelli vastuvõtus • 24 tundi vastuvõtt • 16 tundi toateenindust • portjee • autorent • signalisatsioon tubades • interneti ühendus • pesuteenused (kuiv puhastus/triikimine jne.) • faxi ja e-posti saatmise võimalus • posti teenused (margid, postkaardid, kirjade postitamine)

Puhkamise eesmärgil – “tour”. Turism on majandussektor, mille peamisteks komponentideks on: • majutus koos toitlustamisega • reisitransport – lennu-, mere-, maantee- ja raudteetransport • looduslikud ja tehislikud vaatamisväärsused ning nende haldajad • reisiettevõtjad – reisikorraldajad ja reisibürood • reisisihi korraldajad – avaliku, era- ja kolmanda sektori organisatsioonid ja asutused.
Pubis on lisaks väga mitmekesisele toidu- ja joogivalikule võimalus kuulata nädalavahetustel ka erinevaid esinejaid, tänu millele on pubil rohkesti külastajaid. Pubi lahtioleku kellaajad on P-N 11.00-24.00, R-L 11.00-02.00. Korduvate külastuste põhjal tegime järeldused mõlema ettevõtte teeninduskultuuri kohta ning hindasime nii positiivseid kui ka negatiivseid külgi teenindamise protsessis.
Projektijuht on juht juhtimisteooria mõistes vaid siis kui ta projektiraames juhib projektimeeskonda – erinevate projektide puhul võib projektijuht olla nii juht kui spetsialist (ametinimetuselt projektijuht, kellel pole projektimeeskonda). Juhi töö on saavutada talle oma ülemuse ehk vahetu juhi poolt (keskastmejuhi puhul tippjuhi poolt) seatud eesmärgid pannes alluvad tööle.

Ph 6 - 9 Niisutatud, niiske Linoleum PH 6-8 Kuiv, niisutatud PVC kattega korkpõrand PH 6-9 Niisutatud, niiske Kuuvahatataud, lakitud korkpõrand PH 6-8 Kuiv, niisutatud Kummipõrandad PH 6-9 Niisutatud, niiske, märg Lakitud puitpõrandad PH 6-8, spetsiaalne Kuiv, niisutatud tolmusiduvusaine (nt. mopiõli) Marmorpõrandad PH 6-9 Niisutatud, niiske, märg (sõltuvalt mustuse
Põlvamaa jõed on kohati kiire vooluga ja kärestikulised, kohati rahulikud, pakkudes kõrgete kallastega ürgorgudes matkajatele ennastunustavaid vaateid.
Pakettreis on reisikorraldaja poolt ühtse hinna eest pakutav, eelnevalt kindlaks määratud ja vähemalt 24 tunni jooksul osutatav vähemalt kahe järgmise reisiteenuse kogum: 1) Sõitjateveoteenus 2) Majutusteenus 3) Muud reisiteenused, mis ei ole sõitjaveoteenuse või majutusteenuse kõrvalteenused ja mis moodustavad koguteenuse olulise osa.

Puhke - ja turismirajatiste intensiivne maa- ja veekasutus • Energia tarnimine ja kasutamine • Infrastruktuuride, rajatiste ning ehitiste ehitamisest tingitud maastikumuutused • Õhureostus ja jäätmed • Muldade kinnitallamine ja taimkatte kahjustus ning hävinemine • Loomastiku ja kohaliku elanikkonna häirimine
Personali planeerimine - protsess, mille käigus määratakse organisatsioonis kindlaks nõutavas kvalifikatsioonis ja struktuuris töötajate vajadus ja koostatakse vastavad plaanid. Personali plaanid: • Personali hõive plaan, • Personali kohandamise plaan, • Personali rakendamise plaan, • Personali arendamise ja koolituse plaan,
Pakettreis – reiskorraldaja poolt ühtse hinna eest pakutav vähemalt kaht reisiteenust sisaldav ning vähemalt 24 h jooksul osutatav reisiteenuste kogum Rahvuslik turism – (national tourism), hõlmab sise- ja väljaminevat turismi Rahvusvaheline turism - (international tourism), hõlmab sissetulevat - ja väljaminevat

Põrandakatte - PUHASTUSAINE SOBIV MEETOD KAITSMISVIIS MATERJAL HOOLDUSKORISTUSEKS Plastikpõrand ph 6-9 hooldusaine Niisutatud, niiske Vahatamine Linoleum Ph 6-8 Kuiv, niisutatud Vahatamine PVC kattega korkpõrand ph 6-9 hooldusaine Niisutatud, niiske Vahatamine Kuumvahatatud, lakitud Ph 6-8 Kuiv, niisutatud Kuum vahatamine
Poola pealinn on Varssavi, suurimad linnad on lisaks pealinnale Llodz, Krakow, Poznan, Wroclaw, Gdansk ja Katowice.
Puhkemaja - on puhkuseks mõeldud majutusettevõte, mille toiduvalmistamise võimalust pakkuv mjutushoone üüritakse välja täies ulatuses • Külaliskorter ja kodumajutus- s.o. majutusettevõte, mille toiduvalmistamise võimalust pakkuv majutusüksus on korter, mis üüritakse välja täies ulatuses.

Plekid – on väikesel pindalal (alla 4dm2) kuivanud või veidi niiske mustus, mis on kinnistunud • Veeslahustuvad (mahlaplekid) • Rasvaplekid (sõrmejäljed) • Värviplekid (värvilise vedeliku plekid) 4 Merilin Jürine Köögis kasutavate pinnakattematerjalide puhastamine ja hooldamine
Piusa liivakoopad on tekkinud klaasiliiva käsitsi kaevandamise tagajärjel aastatel 1922-1966 ja kujutavad endast maaaluseid võlvikujuliste lagede ja liivakivist sammastega käikude süsteemi. Tutvume külastuskeskuse eksponaatidega ja vaatame ka loodusfilmi ning käime ringi ka koobastes.
Peamassaaž - 20 min 170 EEK Euroopa tsooniteraapia (jalataldadele)- 40 min 400 EEK Hiina jalatalla punktmassaaž - 30 min 360 EEK Massaaž "Rahutud jalad" - 30 min 360 EEK Tai jalamassaaž - 30 min 360 EEK Tai jalamassaaž - 60 min 580 EEK Lümfimassaaž jalgadele - 40 min 400 EEK

Parafiin - osokeriitravi (Kuni 2 plaati) * 120 EEK Venitusravi (arsti soovitus vajalik) * 110 EEK Inhalatsioonravi * 85 EEK Ultraheliravi (arsti soovitus vajalik) * 100 EEK Magnetravi (arsti soovitus vajalik) * 85 EEK Elektriravi (arsti soovitus vajalik) * 85 EEK
Pakutavad reisid on erinevad. Võimalikud on privaat-ja grupireisid. Ka reiside kestvused on erinevaid: on vaid paari päevaseid ja ka nädalapikkusi. Reisikorraldajad peavad oluliseks Hispaania kohaliku söögi ning veinikultuuri sidumist (Wine Tourism in Spain 2010).
Paradoksaalne – ülikoolis saab peamiselt anda vaid teadmisi, juhtimine kui selline on aga oma olemuselt väga praktiline s.t. eeldab lisaks teadmistele oskusi ja võimeid (NB! meenuta „Juhtimise aluste“ ainest mõistet: pädevused), hoiakute kujundamist.

Paris – Hôtel Ritz Paris Opened in 1898, this 5-star hotel has long been the home of the super-rich and super- famous from abroad when they visit Paris, includingErnest Hemingway, F. Scott Fitzgerald, andElton John, plus Coco Chanel who lived there.
Planeerimisel on olulise tähtsusega eelkõige nende sisu tundmine ettevõtja enda poolt, mitte niivõrd vormiline külg, pakume võimalust ja soovitame kasutada finantsprognooside koostamisel kassavoogudel põhinevaid isegenereeruvaid aruandeid (xls).
Põhisuunas – linnkuurort ja linn-sadam. Narva-Jõesuul on olemas kõik eeldused selleks, et olla vaba aja aktiivse veetmise, puhkuse ja ravi eesmärgil aastaringselt külastatav nii Eesti elanike kui ka välisriikide kodanike ning turistide poolt.

Peamisteks probleemideks on välisturgude väike osakaal, ebapiisav Hiiumaa esiletoomine riiklikus infos, vähene pakutav atraktiivsus, terviseturismi, kui praeguse trendi tähelepanuta jäämine, lühike hooaeg ning kvalifitseeritud tööjõu nappus.
Piusa koopad on tegelikult kunagised klaasiliiva ehk kvartsliiva kaevandamiseks rajatud käigud. Ehituselt on tegu ristuvate ning paralleelsete koridoride süsteemiga, mille käike eraldavad lae toestuseks jäetud liivakivist sambad.
Pakettreis on   reisikorraldaja   poolt   ühtse   hinna   eest   pakutav,   eelnevalt   kindlaks  määratud   vähemalt   kahe   reisiteenuse   kogum,   eeldavalt   majutus   ja   transport  (Turismiseadus).

Praegusel linnavalitsusel on plaan ehitada Vabadusplatsil olevale ringteele hoonestus, kuna senisel kujul on haljasala rahvale kättesaamatu. Kuid miks mitte säilitada linnaruumi veidi õhku ja avarust ning jätta plats nii nagu ta on.
Php - URL_ID=34325&URL_DO=DO_TOPIC&URL_SECTION=201.html Füüsilise (arhitektuurilise) kultuuripärandi nimekiri on maailmas väga auväärne ning Tallinna vanalinna sinna hulka arvamine oli Eestile suur saavutus.
Pärast lõunasööki on võimalik veidi lõõgastuda, puhata, peesitada või ujuda Niinsaare järve ääres (http://www.niinsaare.ee/est/) 18.00 Külastame Niinesaare järve äärseid matkaradu ning naudime ilusat Eesti loodust.

Pöörd - ja veiniriiulid, pukid, kummutid jne. Et aina enam soovivad kliendid sisustada oma kodu ühtses stiilis, siis väikeseeriatoodetena valmistame eritellimusel 2-5 sarnase stiiliga samast materjalist toodet.
Piiri kogupikkus on 3504 km, millest maismaapiir moodustab 3064 km ning rannajoone pikkus on 524 km. Asukoha ja ligipääsetavuse tõttu on Poolas olnud palju sõdu ja selle piirid on väga suures ulatuses nihkunud.
Põnevaks aktiviteediks on canyoning, mida võiks tõlkida kui seiklust kanjonis kasutades kõikvõimalikke edasiliikumise tehnikaid: matkamist, kaljuseinast üles ronimist, hüppamist, kaljult allaliuglemist ja ka ujumist

Põhieesmärkideks on arendada oma tegevust ja tegutseda kasumlikkuse printsiibil, olla konkurentsivõimeline, pakkuda parimat teenindust klientidele ning aidata sisustada interjööri arvestades klientide erisoove.
Positsiooniga inimestel on tavaliselt: - parem ja suurem territoorium; - kaitsevad oma territooriumi paremini (sekretär); - sisenevad vabamalt madalama staatusega töötajate territooriumile, neil on rohkem vabadust.
Puhkeküla – ja laager– s.o. piiratud mahus teenuseid pakkuv majutusettevõte, kus on platsid telkide ja /või haagissuvilate jaoks, parkimiskohad mootorsõidukitele ja võivad olla ka majutushooned.

Pipra - ürdi glasuuriga rostbiif Suitsusingirullid mädarõika-ürdikreemiga Salativalik Roheliste salatite segu, tomatilõigud, värske kurgi lõigud, paprikaribad, tuunikala, keedumuna sektorid.
Piusa koobastikust on leitud seitset liiki nahkhiiri: tiigilendlane, veelendlane , brandti lendlane, habelendlane, nattereri lendlane, suurkõrv, põhja- nahkhiir . Eestis on kindlaks tehtud 11 liigi esinemine.
Puhastusained on kõik pindade puhastamiseks, kaitsmiseks ja hooldamiseks mõeldud keemiatooted. Need jagunevad: • Puhastusained • Kaitseained • Hooldusained • Kombineeritud ained • Muud ained

Piisav kuivamisaeg on 0,5-1 tund Vajadusel kantakse põrandale kolmas Kui on tegemist vanade ja kahjustatud või vahakiht tugeva kulutusega põrandatega, siis on soovitav kanda põrandale kolmas kiht.
Prantuse veinid on eeskujuks kogu veinimaailmale. Prantsusmaal asuvad maailmakuulsad veinimõisad, tuntud aastakäigud ja gastronoomiline kultuur, mis ühendab veini ja toitu kõige kõrgemal moel.
Peretubasid on kaks Peretuba on neljakohaline,kuid kahe lisavoodi abil on võimalik peretuppa majutada kuni 6 inimest Paiknevad esimesel ja teisel korrusel Hind: 79,00 EUR Lisavoodi: 23,00 EUR

Peamisele juhtimisstiilile – ülesandele orienteeritud juhtimine ja suhetele orienteeritud juhtimine. Ülesandele orienteeritud juhtimine – juhi tähelepanu ülesandel, toodangul ja töö tõhususel.
Prioriteediks on klient 3. Alustan esimesena kliendiga suhtlemist Mitteteeninduslik mõttelaad (sõltuvusse asetav, jaotav) 1. Klient on „näota“ indiviid, olevus 2. Olen vahendikeskne.
Põhiline funktsioon on olla telekommunikatsiooni torn, on seal ka restoran ning bürooruumid. Kolm ala, mida eristatakse on telekommunikatsiooni, restorani ja vaatlusala. (Liberation Tower 2012)

Pulmad on inimese elus üks tähtsamaid sündmusi! Taanilinna Hotell on koostanud pruutpaaridele erinevaid võimalusi pulmapeo või registreerimisjärgse vastuvõtu korraldamiseks.
Pärnus on loodusturism viimastel aastatel palju arenenud ning hakatakse pakkuma järjest uusi turismi liike mis inimesi Pärnumaale meelitavad . Populaarsemad turismi liigid on :
Piisav kuivamisaeg on 0,5-1 tund Vajadusel kantakse põrandale kolmas vahakiht Kui tegemist on vanade ja kahjustatud või tugeva kulutusega põrand, siis on soovitatav kanda kolmas kiht.

Personalivajaduse prognoosimine – lühiajaline, keskmine, pikaajaline (avalik sektor); 3. Personali plaanide koostamine; 4. Personali planeerimise hindamine – hinnang: täpsus versus maksumus!
Pulmakülalisteks on tavaliselt abiellujate sõbrad, töö- ja õpingukaaslased, sellpärast ei ole enam kahe sugukonna tegelikku ega teeseldud vastuolu, mis pulmade vältel kaoks.
Pärnu jahtklubi on lastesõbralik, sest on olemas lapsetoolid ning lastele mõeldud mängunurk, kus leidub mänguasju, pabereid ja pliitseid ning suur tahvel, millele joonistada.

Põhiklientuuriks on hetkel Eesti korporatiivkliendid (ettevõtted, ühingud, turismiorganisatsioonid), kes ostavad South-Estonia DMC OÜ teenuseid ise ja pakuvad oma külalistele.
Pärnus on aktiivne tegevus talveperioodilgi. Erinevalt teistest Lääne-Eesti piirkondadest, asuvad seal konverentsihotellid ja Tartu ning Tallinnaga on hea ühendus.
Personali ülesanne on välja selgitada külastaja ootused ja võimalused ja need täita sellisel viisil, et need tagaks klientide rahulolu ja julgustaks siia tagasi tulema.

Pikenev eluiga – üle 55 aastased inimesed reisivad üha rohkem, sest tänapäeval on inimestel parem tervis, rohkem vaba aega ja võimalik raha enda peale kulutada.
Paljudes raamatutes on kirjutatud, et jaapanlaste jaoks ei ole hea toon olla familiaarne väljastpoolt tulijate suhtes, mis näitavat ühiskonna suhtumist ja moraalinorme.
Poolpansion - hind sisaldab majutust, hommikusööki ja veel ühte söögikorda B&B- ( bed and breakfast ) hind sisaldab majutust ja hommikusööki Table d´hote

Pimedal aastaajal on kõik romantikud oodatud veetma meeleolukat õhtut vee-ja saunakeskuses õdusas küünlavalguses ja hea muusika saatel igal reedel ja laupäeval.
Poola pindala on 322 577 km², maismaa pindala on 311 904 km² koos siseveekogudega, mis teeb temast pindalalt 7. riigi Euroopas. Poola jaotub 16 vojevoodkonnaks.
Pööring on merematke algus või lõpp sadamas, kus ristluslaeva reisijad vahetuvad: ühe ristluse reisijad lahkuvad ja saabuvad järgmise ristluse reisijad.

Paljudes hotellides on olemas spetsiaalsed puhastusaine doseerimiseks mõeldud aparaadid, mis mõõdavad täpse koguse ainet, sest üledoseerimise põhjused on hallid
Praegused ehitised on säilinud 4 aastatuhandet, mõnede seinad on endiselt 4,5 meetri kõrgused. Rohkem kui 85% piirkonnast on originaalne ja täielikult puutumata.
Pesemis - ja koristusvahendid  Jäätmekäitlus  Elekter ja küte  Sisekliima  Toiduained  Ehitus- ja viimistlusmaterjalid Vee kasutamine:

Positiivseks mõjuks on ka turisti poolt jäetav raha, mis läheb uuesti ringlusesse Viljandi arendamiseks (näiteks infrastruktuuri loomisele) ja täiendab eelarvet.
Planeering – sisehooviga kastellikompleks mõõtmetega 60 korda 80 meetrit (Rogosi... 2009). Mõisa põhiplaan ja üldilme olid sarnased tänapäevasele.
Protection cream - kaitsva kreemiga immutatud lapp, mis annab nahale eriti hea kaitse inimese kehalt eralduva rasu, higiplekkide ja igapäevase kulumise vastu.

Pur - 1 Toodetakse taastuvatest looduslikest Kaitsmine vahatamise teel, pH 6- KATTEGA materjalidest: linaseemneõlist, 8, kuiva või niiske lapig,
Parendamis võimaluseks on ettevõtte jaoks väike asi, kuid töötaja jaoks väga tähendusrikas. Nimelt sünnipäevade ja töötamise aastapäevade meelespidamine.
Portselanist wc - potid ja valamud Läikiva, glasuuritud pinnaga portselanist WC-potid ja valamud on tugevad, samas ka kergesti puhastatavad ja hooldatavad.

Poolal on suur osa ülemaailmsel turismiturul ning on jälgimas kasvutrendi külastajate arvult. See algas pihta peale liitumist Euroopa Liiduga.
Puhastusvahend on toodetud aktiivpiirituse baasil ainult pihustad ja pühid ära lapi või svammiga kuivab kiiresti ei jäta jälgi kasutada lahustamata
Praegusel momendil on plaanitud 5000 euro väärtuses käsitööriistade, viimistlusseadmete, isikukaitsevahendite ja väljatõmbeventilatsiooni soetamine.

Peamised sihtkohad on Austria, Itaalia, Prantsusmaa, Tšehhi ja Ungari. Kõik on bussireisid ja kõik korraldajad lubavad mitte ühtegi ööbimist bussis.
Põhjuseid puhkusereisideks on mitmeid. Näiteks soov lõõgastuda päikese all või enesetervendamine. Tänapäeval on tekkinud juurde ka uusi reisimise põhjusi.
Päikeseline pärnu on Eesti Suvepealinnaks aastast 1996, kuid päike, meri ja rand on olnud kuurortlinna märksõnadeks palju kauem - tervelt 170 aastat.

Põhitegevuseks on anda küla renti nendele inimestele, kes soovivad puhata, pidutseda, ööbida, kalal käia või mingil muul viisil head aega veeta.
Paljudes piirkondades on loodus tihedalt kultuuriga seotud ja sageli on edukad turismitooted just sellised, kus loodus ja kultuur on osavalt kombineeritud.
Poola ajaloos on olnud aegu, mil valitses jõukus ja õitseng, ent maa on langenud ka mitmete sissetungijate ohvriks, mis on toonud rahvale suuri

Personalitöö - ja Koolituskomisjonil on õigus jätta taotlus rahuldamata ning stipendiumifond jagatakse võrdselt esitatud kandidaatide vahel.
Prentice - Hall Canada Inc. Scarborough, Ontario, 1988. lk 207 – 210. 5. Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi Fitness Klubi koduleht.
Puhkemaja - on puhkuseks mõeldud majutusettevõte, mille toiduvalmistamise võimalust pakkuv mjutushoone üüritakse välja täies ulatuses

Probleemidele on viidanud mitmed partnerid, mistõttu analüüsiti kujunenud olukorda 2004.a. HTM noorteoskonna juures tegutsenud töörühmas.
Pealehel on erinevaid pakette ja üritusi, mida seal korraldatakse. Pealkirju on lihtne lugeda ja kogu vajaliku info leiab kiirelt üles.
Pildiraam on puidust ning sealt pealt ja külgedelt tuleks lihtsalt tolmu võtta ja kardinad riidest, mida saab aeg-ajalt välja vahetada.

Positiivseks omaduseks on selle hea heli- ja soojusisolatsioon, mistõttu on see materjal eriti sobilik külmade, esimese korruse põrandate katmiseks.
Põlluvahi maja - Põlluvahi maja on 18. sajandi lõpus ehitatud väike hoone Kuressaare linna Põllu alevis Kitsa ja Kitzbergi tänava nurgal.
Protsendid on arvestatud sisemajanduse kogutoodangust. Ukrainas on valimisõigus alates 18. eluaastast ja õiguskorraks on tsiviilõigus.

Paberist tolmukotid on tavaliselt ühekordseks kasutamiseks. Riidest tolmukotid on korduvkasutusega ja need tühjendatakse pahupidi pöörates.
Põlvamaal on soode all ligi 10% territooriumist ja need tekkisid tuhandete pärast jääaega moodustunud järvede kinnikasvamisel.
Pauluse kirikusse on üles seatud Viljandi maakoguduse kauaaegse õpetaja, poliitiku ja kirjamehe Jaan Lattiku (1878-1967) tubamuuseum.

Pihustada 20 - 30 cm kauguselt otse esemetele nii, et pind saaks täielikult niisutatud või pihustada puhastuslapile ja pühkida.
Pulmakombeks on saanud, et pulmade lõpus võtab noor abielumees oma noorelt naiselt ära sukapaela ja viskab selle poissmeestele.
Püsimiseks on vajalik sektori pidev areng, efektiivsuse ja kvaliteedi suurendamine koos uute turismitoodete väljatöötamisega.

Plastik - puuvaigust, puidupulbrist, neutraalne puhastusaine, masin PÕRAND paekivijahust, ökoloogiliselt puhtast puhastus.
Postijaamad – need tekkisid riigiposti liikumisteede äärde ja tänavatele hobuste vahetamiseks, puhkamiseks ja taastamiseks.
Plussiks on veel ka see, et kõik ettevõttega seotud isikud omavad eelnevat aastatepikkust töökogemust turismivaldkonnas.

Punktid esma - ja teisejärgulisteks, loovad nad alguses rühma tingimusi või punkte, milles nende arvates võib kokku leppida.
Paigutus on sama mis teatristiili puhul, kuid inimese kohta tuleks arvestada vähemalt 1,5 m², et ära mahutada ka lauad.
Pühkemasinatel on lisaks silindrikujulisele põhiharjale külgedel ka 1 või 2 külgharja, mis pühivad mustust põhiharja ette.

Peamised ekspordiartiklid on telekommunikatsiooni- ja masinaehitusseadmed, paber, tselluloos, puit, klaas, roostevaba teras ja keraamika.
Pompeji varemetest on leitud ligikaudu 200. hästivarustatud veinibaari säilmed, millest ühe seinal oli alles isegi hinnakiri.
Piirkonna arheoloogiamälestised on kultusekivid, kalmistud, kivikalme Kustja külas, ohvriallikas Laitse külas ja ohvrikivi Muusika külas.

Põlva talurahvamuuseum on omanäoline vabaõhumuuseum Lõuna-Eestis. Tutvume erinevate hoonetega. Saame näha kuidas elati vanasti.
Palee - muuseum koos haaremiga, Dolmabachi palee- muuseum, vanalinna miljöö, Galata sild ja torn, kaetud turg).
Pesitsevad linnuliigid on rukkirääk, hüüp, täpikhuik, mustviires, väikekajakas ning läbirändajad suur-laukhani ja sookurg.

Piltlikult öeldes on eraklient viimaste aastate jooksul aktiveerunud ning arendusele on hakatud rohkem tähelepanu pöörama.
Piusa liivas on kvartsi 94 %, päevakivi 3,6 % , vilgukivi 1,1 %, raskeid mineraale 0,1 %. On veel rutiili ja ilmeniiti.
Problemaatiliseks on selle teinud asjaolu kui põranda all on paigaldatud põrandaküte – lõhkumine muutub väga kulukaks.

Pesemiseks on eraldi välja ehitatud teenindusmaja, kus asuvad dušširuumid, WC-d, kraanikausid, pesumasin ja pliit.
Piisavalt levinud on sporditurismi liigid nagu näiteks purjetamine, suustamine ning ka jalgrattaga sõitmine ja jooksmine.
Pireti kivi - Legendi järgi olevat Suure Tõllu naine Piret kandnud Audlasse ehitatava sauna jaoks kerisekive kokku.

Planeerimata – spontaansed, identifitseeritav teostaja puudub; 2. Planeeritud – sõltub teostajast ja osalejatest.
Pikemal küp - semisajal hakkab juust muutuma kõvemaks ja muredamaks ning omandab kergelt soolaka, pähklise maitse.
Piusa jõgi on piirijõeks setude ja võrokeste vahel – jõe paremal paikneb setu ning vasakul võrokeste asustus.

Postindustriaalühiskond ehk teenindusühiskond on suhteliselt noor mõiste, mida mainiti esimest korda alles 20. sajandi keskel.
Puudulikud on ressursid investeeringuteks uute turismiteenuste väljaarendamiseks või olemasolevate parendamiseks.
Pestakse fairy - ga (pestakse puhtaks ja loputatakse korralikult, kuivatatakse). Kasutatakse puuvillast koristuslappe.

Pindpinevuse tõttu on veepiisk kerakujuliselt pinnal ja ei valgu pragudesse ning seetõttu ei saa sealt mustust eemaldada.
Puhkeküla on väga hea koht, mida võiks kõikidele inimestele/külastajatele soovitada ja näidata huvi pärast.
Positiivse arenguna on Eestis suudetud üldhariduskoolide õpetajate palgad hoida Eesti keskmise palga kasvuga tasakaalus.

Planeerijatelt on oodata leppimist soodsamate järeleandmistega, stiimulitega, määrade ja muude lepingu sätetega.
Privileg - suurim klubi maailmas, Amnesia, Space, DC10). Turisistid lähevad sinna randade ja ööelu pärast.
Pindadel kauem – kivi, linoleum jne.) Esimese vahakihi kandmine põrandale Vahakiht kantakse võimalikult õhuke.

Populaarseks on saanud 21. sajandi SPA uuendused - energiakapsel, Hydro-Jet vesimassaazivoodi ja infrapunasaun.
Puhke - ja turismimajanduse ressursside analüüs, sihtkoha positsioneerimine ja võimalikud konkurendid
Prognooside kohaselt on turismil head väljavaated ka vaatamata maailmamajandust hetkel kammitsevale ebastabiilsusele.

Publikule on tavaliselt selge, et giid on sama ekskursiooni läbi viinud palju kordi täpselt samal viisil.
Polüakrüülkiud on kuumuse suhtes tundlikud ja võivad kõrgetel temperatuuridel vormi muuta (kortsu tõmbuda).
Puuviljadest –  ploomidest, pirnidest, apelsinidest. Vaieldamatult tee, sojapiim ja seesamisiirup.

Põhiteenus - majutus+toitlustus Lisateenus- spa, transport, internetiühendus, ürituste korraldamine jne
Pere toitjaks on siiski mees ja kuna lapsi on palju, jätkub naisel teenijatest hoolimata koduski tegemist.
Piisav kuivamisaeg on 0,5-1 tund Teise vahakihi kandmine põrandale Vaha kantakse samuti kui esimese kihi puhul.

Punane rada on keskmise raskusega, mis asub 4-5 meetri kõrgusel ja koosneb kaheteistkümnest elemendist.
Parasvöötme rohtlas on mustmullad, mis on paksu huumuskihiga (kuni 2 meetrit). Mullad on savikad ja lubjarikkad.
Presidental suites - Sviit, millel on elutuba, kabinet ja vähemalt üks lisa magamistuba lisa hügieeniruumiga

Proovige – ja te veendute ise, et tulemus on päris lähedane hinnalt palju kallimale toorjuustule.
Puhkusreiside kasv on olnud 2013.aasta algusel olnud kõige suurem, samuti on kasvanud tööreiside ööbimiste
Pärl on küll alles valmimisjärgus, kuid tulevikus luuakse üle 32 kilomeetri pikkune rannajoon.

Pensionärid on muutunud viimasel ajal peamiseks kasvavaks turuks turismis ning see tendents on jätkuv.
Pliidi juures on metalli, mida võib nõrgalt leeliselise või leeliselise puhastusainega ja rohke veega.
Peaeesmärk – positiivselt sõnastatud & reaalne, põhjendatud ja kontrolli all. Selge ja veenev –

Peamiselt juur - ja puuvilju, liha ja piimatooteid, kuid impordivad teravilja, taimeõlisid ja kaunvilju.
Poolakad on oma ajaloo üle uhked, ehkki neil on tulnud üle elada palju raskeid ja valulisi hetki.
Puhkemahanduse juures on oluline muidugi ka see, et piirkondadel oleks mainet ning need oleksid jätkusuutlikud.

Portjeedel on mustad viigipüksid, valge lühikeste varrukatega pluus, punane vest ja mustad kingad.
Ph 6 - 9. Pinda võib koridoride, tubade ja saalide töödelda kiirepöördelise põrandaid.
Põhikorpusele lisaks on vasakul mahukas tiivaosa, mis on kujundatud peahoonega samas stiilis (Viitina mõis.

Põhiliseks teenuseks on soov liituda kirikuga või aidata kirikut majanduslikus ehk rahanduslikus olukorras.
Paadrema jõgi on suhteliselt väikese kaldega, seega on see ka hea koht, kuhu viia huvilisi matkale.
Peretoas on dušš, WC, TV (kaabeltelevisioon ja Pay-TV), telefon, dial-up internetiühendus ja

Perkarbonaatidel on ärritav mõju otsesel kokkupuutel, kuid ei ole teada tõsiseid pikaajalisi efekte.
Põgenema – kas siis oma füüsilise võimetuse või abituse või tegutsemisvõimetuse tõttu.
Puuvill on tähtsaim rõivaste toormaterjal ja seda põhjusega: ta imab väga palju niiskust.

Pesemis - ja tualettruumis ning suitsetamiskohas peab olema nõuetekohane sundventilatsioon.
Piusa liivas on kvartsi 94 %, päevakivi 3,6 %, vilgukivi 1,1 %, raskeid mineraale 0,1 %. On veel
Puuvillane koristuslapp – imab hästi niiskust, taluvad pesemist kõrgel temperatuuril ja on vastupidavad.

Pealinnaks on Brasilia. Teised suuremad linnad on veel São Paulo, Rio de Janeiro ja Salvador.
Põlva maakonnas on 14 omavalitsusüksust ja seisuga 1. jaanuar 2010 oli Põlvamaal 31 889 elanikku.
Ph 6 - 9 hooldavad Niisutatud, niiske, märg puhastusained (sõltuvalt mustuse hulgast)

Parimaks lahenduseks on muidugi kombineeritud poritõkked, mis täidavad kõik vajalikud funktsioonid.
Pressikonverents on mõeldud kommentaaride esitamiseks, peamine mõte pannakse kirja pressiteates.
Puhkereisid – meelelahutus, puhkus, kultuur, sport, ekskursioonid, läbisõidud, kruiisid.

Polüester on termoplastiline, st toodet on võimalik vormida (plisseerida) ja fikseerida.
Püsikliendile on meie hotelli poolt ka soodustus kuni -10%, see on juba hinnast maha arvatud.
Paranenud on elamistingimused, kasvanud sissetulekud ja hariduse omandamise võimalused.

Puhkemajad on ühe, kahe või kolme magamistoaga ning poolkorrusel(-tel) on ka lisakohad.
Piirivalvur küsib – miks sa ära jooksed? Koer vastu, et Ukraina on kriisis, kõik on tuksis.
Puhkemaja on ratastooliga külastajatele, et nad tunneks ennast mugavalt ja kõik oleks

Pääs põhja - Jäämerele parasvöötme õhul ja vetel põhjapoolsematele laiuskraadidele
Paarisviisiline teenindusviis - ühes töötsoonis 2 kelnerit;kelnerid kokkuleppel jagavad töökohustusi.
Pakenditel on kenasti välja toodud kasutusala, kogus ning ohutuse kohta informatsioon.

Pulmade puhul on palju planeerimist, mille käigus on erinevate traditsioonide järgimist.
Praht – on käsitsi eemaldatav mustus nagu paberitükid ja kuivanud taimelehed.
Prantsuse indo - Hiinast kuni iseseisvumiseni aastal 1953. Teise maailmasõja ajal aastail

Polüakrüülil on kõik need omadused, mis ühel modernsel keemilisel kiul olema peaksid.
Polüesterkiud on looduslike kiududega võrreldes palju ühtlasem ja kindla struktuuriga.
Puhastusviltidel on pealmine kiht töödeltud erilise liimaine ja sünteetiliste kiududega.

Punkti vahe on 1752 km. Ida-lääne suunas on suurim laius 430 km ja väikseim 6,3 km.
Parmesani - või pecorino-tüüpi juustud; muidugi sobivad ka teised vanad juustud.
Pesupulbril on klooriühenditel baseeruvad baktereid ja mikroobe hävitavad omadused.

Pakkuvatele iseseisvatele - ja ketihotellidele, kes ei vaja täit Opera funktsionaalsuste paketti.
Peamised kliendirühmad on pered, noored, juhukliendid, ärikliendid, grupid, ja välisturistid.
Phnom penh on oma tänapäevase väljanägemise saanud Prantsusmaa prorektoraadina.

Peahoone kõrval on dekooririkas kõrvalhoonete kompleks, väravad, müür ja kellatorn.
Pensioniealised on jätkuv trend: rohkem aega ja raha ning kõrgema vanuseni aktiivsed.
Põhjendatus tähendab mõjutatavate isikute poolt aktsepteeritud ja õigeks peetav,

Phnom penh on riigi majanduslik, tööstuslik, kultuuriline ja ajalooline keskus.
Polüestertooted on eriti kergesti hooldatavad ja tavaliselt 40oC temperatuuril masinas
Pinnapärmid on põhiliselt levinud Inglismaal, põhjapärmid aga mandri Euroopas.

Puhkekeskused – puhkusele suunatud, erinevate meelelahutuste ja atraktsioonidega.
Puhastusmaailmas on palga tase madal, seega tuleb töötajaid muud moodi motiveerida.
Poolpansion - hind sisaldab majutust, hommikusööki ja veel ühte söögikorda

Personali juhtimine on kaasaegsemas keelepruugis muutunud ka inimressursi juhtimiseks,
Protseduurid on hotellides sõltumata suurusest või sihtturust üsna sarnased.
Peamiselt vee - , energia- ja elektri kokkuhoidu ning jäätmekäitlust, aga ka

Puhkused on ka aina enam keha lõdvestamiseks ja silmaringi laiendamiseks.
Paljudele on see ka ektreemkogemus, kuna kodumaal pole see nii populaarne.
Paopaik – seega on vana tamm osalenud ka oma rahva elus ja võitluses.

Pinska külalistemaja on väga sobiv koht sündmuste ja tähtpäevade korraldamiseks.
Pööratud trapets on avatud ukse abstraktsioon, sümboliseerides külalislahkust.
Pacta turismitalu on välja töötatud mõeldes spetsiaalselt turismiasutustele.

Parasvöötme rohtlale on iseloomulikud kuivalembesed tihedapuhmikulised kõrrelised.
Protsendi piires – kasutatakse seda väga laialdaselt just soojades toitudes.
Puhkekeskuse süda on raakatusega jahimaja, milles on kamniasaa, saun ja bassein.

Panoraam - baaris aga saab juua kohvi, hõõgveini või karastusjooke.
Polüakrüültooted on soojad, pehmed, kergesti hooldatavad ning kortsuvad vähe.
Puhastuslapi voltimine - enamasti pikuti pooleks ja lõõtsakujuliselt kokku voltida

Põline loomastik on hävitatud: tarvaseid ja piisoneid enam Ukrainast ei leia.
Pesuaine pakendil on näidatud ainete sisaldus protsentides. Pesuaine koostis
Puhkepiirkond –  (kuulus) park, spa, rand, sadam, toitlustus jne

Puudulik kustumine - häired tekivad inimestel, kes kalduvad kergesti vältima
Pealinn doha on tähtsaim väravlinn, seal on rahvusvaheline lennujaam.
Parim pesuhari on äärtest kõrgemate ja keskelt madalamate harjastega.

Puhkemajandus on jõudsasti arenenud ka seoses Euroopa Liidu loomisega.
Pekingi reis on hoopis teistsugune, kui mõni varasem suurlinna reis.
Puhastusainetega – need võivad rikkuda vaipkatte värvi või tekstuuri

Pvc - kattega korkpõrandaid puhastatakse nii nagu plastikut
Pargis on loetletud üle 240 puittaime erineva liigi ja vormi.
Pressiga – kahe kuiva mopi vahele panna niiske lapp ja rullida

Päristuunseteks ehk eukarüoodideks (protistid taimed ,seened ,loomad).
Põhiseaduse järgi on kirik Gruusias riigist lahutatud, kehtib usuvabadus.
Psühhosotsiaalsed riskitegurid on seotud töökorralduse ja töö vaimsete nõuetega.

Pealinna linnaruum on kujundatud ühendades modernse traditsioonilisega.
Peamisi ülesandeid on hotelli osakondade vahelise koostöö saavutamine.
Polüakrüülkiud on sünteetiline kiud, mis on toodetud propüleenist.

Punane polüamiid - polüester. Beež, punane või roheline polüester.
Puuduvad teenindus - ja turundusalased teadmised ning võõrkeelteoskus.
Peatus - ja ööbimiskohad – itaaliapäraselt meritorium.

Pildil toode on 2 kg, kuid on saadaval ka 300 grammised pakendid.
Põhilisteks kalaliikideks on ahven, särg, haug ja latikas, leidub jõevähki.
Peeglilapp - peale kasutamist pesumasinasse ja hiljem kuivama.

Personaliosakond – personalitöö, koolitus, personali värbamine.
Pikk tööaeg – pikad vahetused, öötöö või öine valveaeg.
Puhke - ja turismimajandusega seotud asjaliste analüüs.

Punane määrdunud - WC, vannituba Kollane nakkusohtlik- wc pott seest
Päevakoristus – külalise kasutuses oleva nubritoa koristamine.
Põhilised spordialad on ujumine, kergejõustik, suusatamine ja jalgpall.

Parkett - poolniiske / äärmisel juhul niiske pühkimine.
Pealehekülg on väga kaunilt Asutatud 2006.aastal. kujundatud.
Puuvill – on valmistatud looduslikest puuvillaesemetest.

Päikese tõttu on brasiillased ka väga rõõmsad ja sõbralikud.
Põrandakateteks on ka metallist põrandaplaadid ja klaaspõrandad.
Põrandalapp – väheniiske, niiske ja märja pühkimise jaoks

Perepuhkust veeta - koduloomade seltsis ja taluelu tundma õppides.
Polüamiid on väga elastne, rebenemis- ja hõõrumiskindel.
Puuvilla kuumusetaluvus on suhteliselt stabiilne – triikraual 2 punkti.

Pärl on tehissaar suurusega neli miljonid ruutmeetrit.
Pannkoogid – Блины Suur pirukas – Кулебяка

Pealehel on kohe näha, et ettevõte on suunatud lastele.
Patogeensed ehk tõvestavad bakterid põhjustavad haigusi.
Peamisteks külastajateks on siseturistid ja neile järgnevad Soomlased.

Puuvillased rõivad on meeldivalt pehmed ja eriti nahasõbralikud.
Pinnasetööde käigus on avastatud oluline osa Mauritiuse ajaloost.
Pesumasinaga – pärast pesemist pakkida mopid kilekotti

Pvc – ei tohi kasutada kuiva puhastusmeetodit.
Pesukuivatamine on sama tähtis kui oskuslik pesu pesemine.
Prügipunker on ratastel ja varustatud kallutusseadmega.

Puhastamiseks aine on üldse mõeldud ja kuidas seda kasutada.
Pärnu sümboliks on kujunenud jõe vasakul kaldal asuv muul.

Peamiseks riskiks on meile väliskeskkonnast tulenevad ohud.
Prantsuse keel on ka peamine õppekeel haridussüsteemis.

Põhiliseks teguks on siis ikkagi ekskursioon külastajatele.
Pacta kliendihaldus on lihtne kuid võimalusterohke programm.
Peakattest - loorist - puhtuse ja süütuse sümbol.

Peenete siniste - rohekate väärisseente veenide järgi.
Poriplekid – tulevad poriste ja vihmaste ilmadega.

Ph 6 - 8, Lahtine mustus eemalda puukoorest.
Põrandakuivatajad – koguvad vett puhastatavalt pinnalt.

Põrandapesumasinate puhul on kasutusel ka kettakujulised plaadid.
Pestakse calgon - iga ning loputatakse veel mitu korda
Pinska külalistemja on sobiv koht pulmapeo korraldamiseks.

Programme on võimalik välja osta või rentida.
Põltsamaa veinikelder on kujunenud linna turismimagnetiks.

Pastöriseerimist on vahutav jook valmis villimiseks.
Peatume adares - ühes kaunimas Iiri väikelinnas.

Poolkerakujulistel elukatel on pikkust 0.2 - 0.4 millimeetrit.

Põhiliseks suhtlusvahendiks on reeglid, manitsused ja keelud.
Peamisteks reisijateks on põhiliselt 45-56- aastased

Piserda 2 - 3 piiska niiskele riidele.
Prosciutto - sparglid dipikastmega 35.-

Pisa torn on viltu vajunud kellatorn.


Plastik - redel ja veekeedukann.
Poola riik on üle 1000 aasta vana.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Puhata on võimalik nii grupiti (erinevad ringreisid) kui ka individuaalselt, ise oma puhkuseplaan välja töötades.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Professionaalne veenmisoskus on eneseteadvuse, eneseregulatsiooni ja empaatia kombinatsioon ja ilming.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Passi number - turvalisuse tagasmiseks vajalik.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto