Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Hotjar Feedback
Päikeseenergia – ebaefektiivne paljudes piirkondades • Tuuleenergia – tekitab müra- ja vibratsioonisaastet, kasutatav piiratud aladel • Tuumaenergia – jäätmed vajavad ladustamist, võimaliku avarii korral suur keskkonnarisk • Geotermaalenergia – selle raske kättesaadavus ning kasutatavus paikkonniti • Energia biomassist – keskkonna saastumine V Astronoomilised ja geosüsteemi tsüklid
Päikeseenergia kasutamine on lähiaastatel veel kallis, kuid päikesepaneelide arengus on oodata läbimurret infrapunakiirgust ehk pilvise ilma päikeseenergiat elektriks muundava tehnoloogia turuletuleku osas, suurendades sel moel päikeseelektri tootmise kasutegurit praeguselt 15%lt enam kui 30%ni. Tänase tehnoloogiataseme juures on Eesti tingimustes ühe hektari päikesepaneelide tootlus 1.6 GWh energiat aastas.
Päikeseenergia on mittesaastav. Energia ise ei maksa midagi kuid seadmestik selle kogumiseks ja kasutamiseks eeldab investeeringuid ning seadmestiku kõrge hind võrreldes fossiilse energeetikaga (süsi, gaas ja vedelkütus) on takistanud selle laiemat kasutamist. . Arvatakse, et õli jätkub 40-150 aastaks, aga Päike särab veel 5 miljardit

Päikeseenergia on mõneti saanud kõige klassikalisemaks puhta energia näiteks tavainimese jaoks. On ju päikest meil lõputult palju ja kui sellest energiat teha, siis see ongi kõige puhtam energia. Kindlasti on see osaliselt ka tõsi ja päikeseenergia tõepoolest omab tohutut potentsiaali oma ülivõimsa toorme Päikese näol.
Päikeseenergia - elekter,vee sojendamiseks, elumajade kütteks. Varud:pöörijoontel. Tootjad: Saksamaa,Jaapan,USA, Itaalia,Prantsusmaa. Eelised: säästab teisi energiavarusid ja keskkonda, taastuv, tööjõudu vajab minimaalselt, tasub rajada ka lihtsalt maja kütmiseks, vee soojendamiseks.
Päikeseenergia - on väga odavad ning seega on selle soola tootmiskulud suhteliselt madalad. Samas on meresoola tootmine odav vaid soojemates piirkondades ning seetõttu hakkavad soola hinda, soola transportimisel päikeseenergia vaesematesse piirkondadesse, tugevalt mõjutama logistikakulud.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Päikeseenergia kasutamine on veel lähiaastatel kallis, kuid päikesepaneelide arengus on oodata läbimurret infrapunakiirgust ehk pilvise ilma päikeseenergiat elektriks muunduva tehnoloogia turuletuleku osas, suurendades sel moel päikeseelektri tootmise kasutegurit praeguselt 15%lt enam kui 30%ni. Biokütuseid kasutatakse valdavalt soojatootmiseks ning nende lisaroll saaks tulevikus olla talvise energiatarbimise tipu katmine.
Päikeseenergia on hajutatud ja selle otsene kasutamine keerukas (ja praegu ka kallis), siis teatud piirkondades võib päikeseenergia juba praegu olla otstarbekas ja aidata säästa teisi energiavarasid ja keskkonda.
Päikeseenergia on energia, mis saadakse päikesepaneelide kasutamisel päikesekiirgusest. Eestis on selle efektiivsus väike, kuna päikselisi päevi on vähe, samas võib nt Austraalias olla suur potensiaal.

Päikeseenergia eestis on vähene kasutusvõimalus kuna meil on vähe päikest (enamasti suvel) ning seda saab kasutada vähesel määral ning sellega maja kõetud ei saa ja tavaelekter peab olema igaksjuhuks.
Päikeseenergia - 2% saab Austraalia oma energia päikesest, hoolimata faktist et Austraalia oleks suurepärane koht päikeseenergia saamiseks, oma kõrge ning kuiva temperatuuri tõttu.
Päikeseenergia on energia, mis on saadud päikesekiirguse energiast Iga päev langeb maale päikeselt energiakogus, millest maa-asukale jätkuks 27 aastaks.

Päikeseenergia on kaitstud ka inflatsiooni vastu, kuna elektri, õli, gaasi jne. hinnad aina tõusevad, seevastu päikeseenergia on alati tasuta.
Päikeseenergia on keskkonnasäästlik taastuvenergia, kuna sellega väheneb fossiilsete kütuste põletamine energia saamiseks.
Päikeseenergia on hajutatud ning selle otsene kasutamine on tehnoloogiliselt keerukas ja vähemalt praegusel ajal veel kallis.

Päikeseenergia abil nimetatakse fotosünteesiks. Enamasti toimun fotosüntees taimelehtedes,nende põhikoe rakkude kloroplastides.
Päikeseenergia - inimesele kasulikuks, enamasti päikesepatareide elektrienergiaks muundatud päikese otsekiirgus.
Päikeseenergia - taastuv, alternatiivne, Saastaineid ei teki, tasub rajada ka väikese energiatarbimise korral.

Päikeseenergia – üldine maapinnani jõudev kogus väheneb inimese poolt põhjustatud reostuse tagajärjel.
Päikeseenergia on ainus taastuv, tasuta tarbitav ja sisuliselt ammendamatu Maal kättesaadav energialiik.
Päikeseenergia on taastuvenergia. Päikeseenergiat saab veel kasutada umbes viis miljardit aastat.

Päikeseenergia on hajutatud, selle otsene kasutamine on tehnoloogiliselt keerukas ja kallis.
Päikeseenergia on ka tuule ja lainete liikumapanevaks jõuks ning selle mõjul toimub ka
Päikeseenergia - Saasteaineid ei teki, tasub rajada väikese energiatarbimise korral.

Päikeseenergia on kõige alugupärasem energia, mida meie universumis on kasutatud.
Päikeseenergia abil on võimalik toota elektrit, kütta elumaju ja soojendada vett.
Päikeseenergia on levinud piirkondades, kus on aastaringselt palju päikest.

Päikeseenergia –  seda on kasutatud aegade algusest  saadik.
Päikeseenergia on energia, mis on saadud päikesekiirgusest.
Päikeseenergia on paljude loodusprotsesside energiaallikaks.

Päikeseenergia on keskkonnasäästlik taastuvenergia.
Päikeseenergia on üldiselt väga hea keskkonnale.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun