Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Otsusevõimetus - ajutise iseloomuga häire või seisund, mille tõttu isik ei ole suuteline adekvaatselt hindama, kuidas üks või teine 2. Avalik-õiguslikud juriidilised isikud (TsÜS § 25 lg 2) toiming mõjutab tema õigusi ja huve.
Otsusevõime – isiku võime õigesti hinnata, kuidas tehing mõjutab tema huve (võib ajutiselt puududa) Vara ja kulutused Vara on isikule kuuluvate rahaliselt hinnatavate õiguste ja kohustuste kogum, kui seadusest ei tulene teisiti 79) Tutvusta juriidiliste isikute liike.
Otsusevõime – teovõimelise isiku võime saada konktreetse tehtud tehingu asjaoludest adekvaatselt aru. Juhul kui inimene teeb tehingu otsutsuvõimetuna, siis see tehing on hõljuvalt tühine, st et ta võib selle ise hiljem heaks kiita.

Otsusevõimest on põhjust rääkida teovõimeliste isikute puhul (TsÜS § 13). Regulatsiooni mõte on selles, et kui isik on teovõimeline, kuid ei saa ajutiselt aru oma tegude tähendusest, siis on ta sellel ajal otsusevõimetu.
Otsusevõimel on seega arusaamisosa (võime ära tunda õigustoimingu tähendus ja tagajärg) ja tahteosa (võime vastavalt tegutseda). Kui üks neist puudub, ei tingimust: ole isik otsusevõimeline.
Otsusevõime on isikuvõime tehingu toime Ei toimu õigusaktide sisulist töötlust: ametlik (nt. RT); panemise ajal aru saada oma tegudest või neid juhtida.

Otsusevõimetu on teovõimeline isik, kes ajutiselt (nt ravimite mõju all, joobes) ei ole võimeline õigesti hindama, kuidas tehing mõjutab tema huve.
Otsusevõimetu on isik, kes tegi tehingu sellises seisundis, mis välistab tema võime õigesti hinnata tehingu tähendust tema huvide seisukohast.
Otsusevõime – teovõimelise isiku võime saada konkreetselt tehtud tehingu asjaoludest õigesti aru ning neid õigesti hinnata.

Otsusevõimetus on ajutine. Otsustusvõimetu tehing kehtiv, kui isik ei keeldu heakskiidu andmisest kahe nädala jooksul.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun