Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Otsesed - kõik dispositiivsed tunnused (määratletud õigustatud ja kohustatud subjektid ning neilt nõutav käitumine või sellest hoidumine reguleerimise objekti osas) on antud täielikult selles õigusnormis (selle õigusnormi dispositsioonis). Normitehnika aspektist peetakse seda parimaks viisiks.
Otsesed maa - alused põhjavee taastamise meetodid põhinevad vee vahetul juhtimisel põhjaveekihti. Enamikel juhtudel mõeldakse otsese maa-alune põhjavee taastamise meetodi all põhjavee taastamise kaevusid (CGWB, 1994). Taastamisekaeve kasutatakse selleks, et “süstida” põhjaveekihti lisavett.
Otsesed kulud on firma tegelikud rahalised väljamaksed ressursside eest, mis on muretsetud ressursside turult (palk, rent, intressid, toormaterjali ostukulud), lisaks veel kindlustustasu, maksud jm. Kaudne kulu mõõdab, mida see ressurss oleks võinud teenida parima alternatiive kasutusviisi korral.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Otsesed maksud – maksud, mille maksab maksja ise kinni (tulumaks, töötuskindlustus jne) Tulumaks: 23% otsene maks Aktsiisid: erinevatele luksus- ja tervist kahjustavatele kaupadele kehtestatud hinnalisa Käibemaks: 18% kaudne maks Maamaks: maa eest makstav maks Maksumäärad: maksudeks mineva suhteline osa kogutuludest Propotsionaalne: maksumäär ei sõltu maksustavast summast Progresiivne: maksumäär sõltub maksustatavast summast Regresiivne: sõltub maksustavast summast Maksusüsteem
Otsesed – võetakse juriidiliste ja füüsiliste isikute tuludelt ja varalt (tulumaks, maamaks, kinnisvaramaks). Otsesed on need, kus maksuseadusest tulenev maksumaksja ja maksukohustuse tegelik täitja on sama isik ning maksukohustuse täitmisel maksumaksja vara väheneb.
Otsesed kokkupuutepunktid on loogikal ja analüütilisel filosoofial endiselt keelefilosoofia pinnal, kus loogika oma kaugelearendatud teooriaga semantikast ja mudelitest esindab matemaatiliselt täpset äärmust, andes filosoofiale seega kindla punkti, millele vajaduse korral toetuda.

Otsesed - Otsesed maksud on need mida võetakse otse isiku sissetulekutelt, nt: tulumaks, sotsiaalmaks, maamaks kaudsed maksud- Kaudsed maksud mõjutavad sissetulekut kaudselt, kuna nendega maksustatakse tarbimist, nt: käibemaks, aktsiis.
Otsesed on need, mida makse koguv ametkond (maksuamet) otseselt maksumaksjatelt sisse kasseerib (tulumaks), kaudsed aga need, mis on kaupade ja teenuste hinna sees (käibemaks, aktsiis, tollimaks). 3) Otsemaksu peamine liik on tulumaks.
Otsesed kulud – tegelikud rahalised väljamaksed, N.: tooraine, palgakulu 2. KAUDSED KULUD – s.o. alternatiivkulu, mis mõõdab seda, mida firma oleks teeninud oma ressursse kasutades parima alternatiivse kasutusviisi korral.

Otsesed maksud on need, mida maksuamet otseselt maksumaksja käest sisse nõuab – võetakse teenitud palgast maha ja otsese maksu peamiseks maksuks on tulumaks.
Otsesed kaod on korrosiooni läbi hävinud metalli ja metallist seadmete maksumus, kulutusedkorrodeerunud seadmete remondiks ja korrosioonitõrje töödeks.
Otsesed – tulumaks, maamaks, sotsiaalmaks,töötuskindlustusmaks, raskeveomaks Kaudsed – käibemaks, aktsiisimaksud, hasartmängumaks, tollimaks.

Otsesed – hääl antakse kas kandidaadile või nimekirjale ning valimistulemused peavad selguma otse rahva poolt antud häälte tulemusena.
Otsesed kulud – kulud, mis on tekkinud otseselt seoses konkreetse tootega, osakonnaga, programmiga, müügiterritooriumi või konkreetse ostjaga.
Otsesed maksud on suunatud ettevõtetele või inimestele, kes peavad seda maksma otseselt kas saadud tulude, omandi, palgafondi või tehingu pealt.

Otsesed maksud – tuleb tasuda seaduses ettenähtud maksukohuslasel, seega on maksukohuslane ja tegelik maksumaksja ühes isikus.
Otsesed maksud on need, mida maksuamet maksumaksja käest sisse nõuab (võetakse teenitud palgast maha; peamine maks on
Otsesed maksud – isikutele, nii füüsilistele kui juriidilistele 2. kaudsed maksud – kaupadele ja teenustele

Otsesed kulud - on firma tegelikud rahalised väljamaksed ressursside eest, mis muretsetakse ressursiturult.
Otsesed kulud – tegelikud rahalised väljamaksed ressursside eest, mis on ressursside turult muretsetud;
Otsesed konkurendid – väga suuri konkurente youtubel ei ole, aga mõned väiksemad siiski on, nt megavideo.

Otsesed - valija annab oma hääle otse kas saadikukandidaadile või kandidaatide nimekirjale.
Otsesed - mõjutavad mulla omadusi kohe pärast külvi , kergesti lahustuvad mineraalväetised
Otsesed maksud on need, mida võetakse otse isiku sissetulekutelt, näiteks tulumaks ja sotsiaalmaks.

Otsesed kulud – rahalised väljamaksed ressursside eest, mis muretsetakse ressursside turult.
Otsesed kulud – tegelikud rahalised väljamaksed resursside eest, mis muretsetakse turult.
Otsesed - see mida maksumaksja maksab riigile oma tulult : tulumaks,

Otsesed kulud – on kulud, mida saab otse arvestada kuluobjektile.
Otsesed – Taimed omastavad väetise juurte

Otsesed jagunevad - siseviited ja välisviited.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun