Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Osanikul on õigus: 4.1.1. Saada osa puhaskasumist võrdeliselt tema osa nimiväärtusega; 4.1.2. Võtta osa osanike koosolekutest isiklikult või esindaja kaudu; 4.1.3. Osaleda ühingu lõpetamisel allesjäänud vara jaotamisel; 4.1.4. Saada juhatuselt teavet OÜ tegevuse kohta ja tutvuda OÜ dokumentidega, kui juhatusel ei ole alust eeldada, et see võib tekitada olulist kahju OÜ huvidele; 4.1.5. Võrdsetel asjaoludel olla võrdselt koheldud.
Osanikud – võtavad vastu otsuseid osanike koosolekul (ÄS § 170) või ilma koosolekut kokku kutsumata (ÄS § 173); • Nõukogu – kui (i) ette nähtud põhikirjas või (ii) kui osakapital üle 400 000 krooni ja osaühingu juhatuses vähem kui 3 liiget (ÄS § 189 lg 1). Nõukogule kohaldub aktsiaseltsi nõukogu kohta sätestatu (ÄS § 189 lg 2). Nõukogul on järelevalvefunktsioon; • Juhatus – esindab ja juhib osaühingut.
Osanikul on õigus saada juhatuselt teavet osaühingu tegevuse kohta ja tutvuda OÜ dokumentidega, samal ajal kui aktsionäril on õigus üldkoosolekul saada juhatuselt teavet aktsiaseltsi tegevuse kohta (ÄS § 287 lg 1), st et aktsionär ei saa nõuda teabe esitamist igal ajal ning talle ei ole ka tagatud võimalus dokumentidega
Osanike pädevust on võimalik põhikirjaga laiendada (ÄS § 168 lg 1 p 12). Nt. laenude ja muude võlakohustuste võtmine, kinnisasjade võõrandamine, teistes äriühingutes osaluse omandamise otsustamine • Osanikud võivad võtta vastu otsuseid ka juhatuse ja nõukogu pädevusse kuuluvates küsimustes.
Osanikel on õigus nõuda juhatuselt protokolli või selle osa ärakirja pärast 7 päeva möödumist koosoleku lõppemisest (ÄS § 304 lg 3). Juhatuse, nõukogu või osanike nõudel, kelle osadega on esindatud vähemalt 1/10 osakapitalist, peab osanike protokoll olema notariaalselt tõestatud.
Osanikul on õigus esitada hagi kohtusse seaduse või põhikirjaga vastuolus oleva osanike otsuse kehtetuks tunnistamiseks. Oma nõude peab ta seejuures esitama 3 kuu jooksul otsuse vastuvõtmisest (ÄS § 178). ÄS-s ei nähta ette osaniku õigust vaidlustada osaühingu poolt tehtud tehinguid.
Osanike otsus on vastuolus seaduse või ühingulepinguga, tunnistab kohus selle kehtetuks osaniku nõude alusel, mis on esitatud ühe kuu jooksul otsusest teadasaamisest arvates Antud sätte kohaselt on osanike otsus kehtiv, kuni seda pole kohtuotsusega kehtetuks tunnistatud.
Osanikel on väljalastavate osade omandamise eelisõigus võrdeliselt tema osaga, kõigi osanike eelisõiguse välistamine lubatud kui sellega nõustuvad vähemalt 3/4 koosolekul esindatud häältest, üksiku osaniku õigusse välistamine eeldab ka tema nõusolekut.
Osanikul on õigus saada teavet täisühingu kohta tegevusest ja tutvuda täisühingu kõigi Osanikel on õigus saada juhatuselt teavet osaühingu dokumentidega, samuti nõuda kinnitatud tegevuse kohta ja tutvuda osaühingu dokumentidega.
Osanikel on võimalus põhikirjaga reguleerida mitmed küsimused erinevalt ÄS-s ettenähtust - näiteks osa võõrandamise kord, osanike pädevus jne. ÄS näeb osaühingule ette suhteliselt vähem formaalsusi võrreldes aktsiaseltsiga.
Osanik - juhataja deklareerima iga kuu 10. kuupäevaks TSD vormi esitamisega ja samaks kuupäevaks ka tasuma, nagu seda tehakse ka töölepingu alusel töötavate inimeste töötasudega.
Osanikul on üks hääl (panust ei arvestata). vaidlustada täisosanike otsuseid ühingu liikmed saavad valida enda hulgast Ühingu tegevjuht on osanike poolt selleks tegevuse juhtimisel.
Osanike koosolek on pädev vastu võtma otsuseid, kui sellel on esindatud üle poole osadega esindatud häältest, kui põhikirjaga ei ole ette nähtud suurema esindatuse nõuet.
Osanik on kohustatud: 4.2.1. Järgima OÜ põhikirja, osanike otsuseid ning juhatuse otsuseid; 4.2.2. Hoiduma tegevusest, mis kahjustab OÜ mainet ja majandustulemusi.
Osanikul on õigus nõuda dividendide väljamaksmist (kui see on otsusegega ettenähtud). Maksmise kord nähakse ette põhikirjas või üldkoosoleku otsusega.
Osanikele on seadusega kehtestatud täiendav vastutus - nad vastutavad oma isikliku varaga solidaarselt ühingu kohustuste täitmise eest.
Osanikele on antud õigus võtta vastu otsuseid ka nendes küsimustes, mis muidu kuuluvad juhatuse või nõukogu kompetentsi.
Osanikel on   õigus   Juhatuse   liige   igal   ajal   juhatuse   liikme   kohalt   tagasi  kutsuda.
Osanikel on võrdne õigus juhtimisel, võrdne vastutus võlgade ees nii ettevõtte kui isikliku varaga.
Osanike koosolek on pädev vastu võtma otsuseid, kui on esindatud üle poole osadega esindatud häältest.
Osanike koosolek on otsustusvõimeline, kui sellel on esindatud üle poole osadega esindatud häältest.
Osanike koosolek on otsustusvõimeline, kui sellest osa võtnud osanikud esindavad üle 50 % häältest.
Osanikul on õigus saada dividendi, s.o. omanikutulu osanikele jaotatavast puhaskasumist.
Osanikel on või mitu andmata. ranged põhjendused täisvastutus täis- ja täisosanikku
Osanikul on õigus saada teavet ühingu tegevuse kohta ja tutvuda kõigi dokumentidega.
Osanikul on õigus nõuda osanike otsusega ettenähtud dividendi väljamaksmist.
Osanikul on samuti õigus nõuda majandusaasta kinnitatud aruande ärakirja.
Osaniku sissemakse on 9000 eurot ning 3. osaniku sissemakse on samuti 9000 eurot.
Osanikul on õigus osa oma osast vabalt võõrandada teisele osanikule.
Osanikest — see on märk, et firmas peitub veel tohutu potentsiaal.
Osanikel on õigus saada juhatuselt Registri kanded on avalikud.
Osanikul on üks hääl, sõltumata tema sissemakse suurusest.
Osanik on ettevôtte omanik sissemakse ulatuses.
Osanike otsusega – likvideerimisostsus võetakse vastu.
Osanik on esitanud sellele vastuväite.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun