Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Operatsioonisüsteem ehk opsüsteem (inglise keeles operating system, lühend OS) on arvuti süsteemitarkvara, mis käivitatakse arvutis alglaadimisprogrammi poolt ning mis juhib arvutisüsteemi tööd ja teenindab rakendusprogramme. Rakendusprogrammid saadavad operatsioonisüsteemile nõudeid mitmesuguste teenuste järele läbi rakendusliideste.
Operatsioonisüsteem on arvuti süsteemitarkvara, mis käivitatakse arvutis alglaadimisprogrammi poolt ning mis juhib arvutisüsteemi tööd ja teenindab rakendusprogramme. Rakendusprogrammid saadavad operatsioonisüsteemile nõudeid mitmesuguste teenuste järele läbi rakendusliideste.
Operatsioonisüsteemi - rakendused: Java  Maksimaalset kiirust nõudvad rakendused, süsteemprogrammeerimine: C, C++  Windowsi rakenduste programmeerimine: C#, VisualBasic, C,Java, ...  Brauseri programmeerimine: Javascript, (Flash, Java)  Serveri programmeerimine: PHP, Python, Java, Perl, Ruby, C, ..  Spetsiifilised rakendused: vastavalt vajadusele Versioonikontroll (CVS, subversion, git jne) IP protokoll on kokkulepe, et kuidas infot saata ja sellest aru saada tuleb.
Operatsioonisüsteemi tuumaks on kernel (programm, mis on kõige aluseks ning mis lubab käivitada teisi programme). Kuidas toimub Linux’i arendamine? • Linuxit saavad arendada kõik kes seda soovivad, kas siis dokumentatsiooni kirjutades või tõlkides, uuendatud tarkvara testides, vigu otsides vms. Samas tegelevad Linux’i arendamisega ka suured firmad nagu IBM, Corel ja teised.
Operatsioonisüsteemi tuumaks on kernel (programm, mis on kõige aluseks ning mis lubab käivitada teisi programme). 3. Mis on linuxi failisüsteem? Failisüsteem on andmestruktuuride, algoritmide ja tarkvara kogum, mille eesmärk on salvestusseadme peale andmete organiseeritud paigutamine, et need hiljem leitavad ja kättesaadavad oleksid.
Operatsioonisüsteemiks on Windows 95 ja Windows 98. Viirus võib üle kirjutada kõvaketta alguse, kus asuvad olulised andmed kõigi failide paiknemise kohta (FAT). Lisaks üritab CIH üle kirjutada BIOS - kiibi sisu, see õnnestub viirusel vaid teatud tüüpi BIOS ’ide korral.
Operatsioonisüsteemides on minimaalne katkestuse peiteaeg ning minimaalne sõlmelülituse peiteaeg, aga reaalaja operatsioonisüsteem on rohkem hinnatud kui kiiresti või etteennustatavalt suudab ta vastata, mitte kui palju ta suudab teatud arvutused ära teha teatud aja jooksul.
Operatsioonisüsteem on madalaima astme programm, mille põhiülesanneteks on: • koordineerida arvuti erinevate osade tööd, nii tarkvaraliselt, kui ka riistvaraliselt • võimaldada esmast suhtlemist arvuti kasutajaga ning lihtsustada kasutaja tööd.
Operatsioonisüsteemiga on kaasas tugi MP3-failide, Flashi, DivX-failide ja DVD-de esitamiseks, samuti on Firefox vaikimisi eestikeelne ning ID-kaarti ja Kõu mobiilseid seadmeid saab kasutada juba enne paigaldamist, s.t CD-lt käivitatud süsteemis.
Operatsioonisüsteemi tuumaks on kernel (programm, mis on kõige aluseks ning mis lubab käivitada teisi programme). 13. Millest koosneb kernel? Tuuma kõige tähtsamad osad on mälu ja protsessi haldur, kuna OP süsteem ei tööta nendeta.
Operatsioonisüsteem on kogumik süsteemset tarkvara, mis on vajalik arvuti käivitamiseks, riistvara (videokaart, klaviatuur, kettaseadmed) juhtimiseks ning rakendusprogrammide (olenevalt operatsiooni süsteemist) töötamiseks.
Operatsioonisüsteem - on arvuti süsteemitarkvara, mille ülesandeks on riistvaraga suhtlemine ning arvutiressursside jagamine programmide vahel (ressursijaotus). Operatsioonisüsteem on vahekihiks kasutaja ja riistvara vahel.
Operatsioonisüsteemides on see funktsioon realiseeritud erinevalt: UNIXi laadsetes operatsioonisüsteemides kasutatakse selleks reeglina spetsiaalselt selleks otstarbeks eraldatud kõvaketta loogilist osa ehk partitsiooni.
Operatsioonisüsteem ehk opsüsteem (operating system, lühend OS) on arvuti süsteemitarkvara, mis käivitatakse arvutis alglaadimisprogrammi poolt ning mis juhib arvutisüsteemi tööd ja teenindab rakendusprogramme.
Operatsioonisüsteem - arvutiprogrammide kompleks, kindlustamaks *kasutaja liidest, *arvuti aparatuursete ressursside juhtimist, *tööd failidega, *Andmete sisestamist ja väljastamist, *rakendusprogrammide täitmist,
Operatsioonisüsteemi - rakendused: Java  Maksimaalset kiirust nõudvad rakendused, embedded ja süsteemprogrammeerimine: C, C++  Andmetöötlus ja skriptid ilma kasutajaliideseta: Python, Java, C, Perl, Ruby,
Operatsioonisüsteemi juures on turvalisuse ülesanne enne juurdepääsu lubamist identifitseerida kasutaja, määratleda lubatava juurdepääsu ulatus ja piirata juurdepääsu vastavalt administraatori seatud poliitikale.
Operatsioonisüsteem on tarkvara, mis määrab, kuidas arvutis programme täidetakse (käivitab, haldab, hooldab, tegeleb ressursijaotusega, juhib andmesisestust ja väljastust) ja tegeleb riistvaraga.
Operatsioonisüsteemid ntfs - faile ei loe. Tavakasutajal pole ketta jaotamisega vaja tegeleda, küll aga järgnevalt kirjeldatud operatsioonidega. Kõiki kettahooldusoperatsioone alustatakse ühtviisi.
Operatsioonisüsteem on nagu eelnevalt mainitud tarkvara, mis juhib programmide täitmist ning võib korraldada ressursijaotust, sisestuse ja väljastuse juhtimist, andmehaldust jm. Teiste
Operatsioonisüsteem on madalaima astme programm, mille põhiülesanneteks on:  koordineerida arvuti erinevate osade tööd, nii tarkvaraliselt, kui ka riistvaraliselt
Operatsioonisüsteemi – Windows 1.0. See ei olnud aga täielikult iseseisev operatsioonisüsteem, see oli MS- DOS’i, Microsofti eelneva operatsioonisüsteemi, lisa.
Operatsioonisüsteemi ülesandeks on arvuti riistvara ja rakendusprogrammide vahelise koostöö organiseerimine. Ilma operatsioonisüsteemita ei oleks arvuti töö võimalik.
Operatsioonisüsteemi koosseisus on kogumik programme – superviisor – mille ülesandeks on pakkuda teenuseid ja jälgida rakendusprogrammide talitlust.
Operatsioonisüsteem - see on süsteemi ja juhtprogrammide kompleks ja ettenähtud arvutisüsteemi ressursside efektiivseks kasutamiseks.
Operatsioonisüsteem – lisab kasutaja interfeisi,turvameetodid, kõrgtasemel failitöö 6. Nimetada pseudokernelite liigid.
Operatsioonisüsteem on programmi või seosed programmi kompleksist, mis esineb vahendaja rollis tarbija ja arvuti vahel.
Operatsioonisüsteemide valik on mitmekesine ning samuti on ka nende kasutajate eesmärgid arvutikasutamise puhul erinevad.
Operatsioonisüsteemiga ms - DOS 6.2 ja selle nimi on MS-DOS QBasic 1.1. Samasugust süntaksit kasutab ka Visual Basic.
Operatsioonisüsteemid on laialdaselt kasutusel ka tänapäeval, levinumad neist on NetBSD, FreeBSD ja OpenBSD.
Operatsioonisüsteemi tuumaks on kernel (programm, mis on kõige aluseks ning mis lubab käivitada teisi programme).
Operatsioonisüsteem on tarkvara. Andmetöötlusprotsessi plaanimiseks, organiseerimiseks ja juhtimiseks.
Operatsioonisüsteem ülesanded on tehtud erinevalt eri kernelitel, sõltuvalt nende kavandamisest ja rakendamisest.
Operatsioonisüsteemi ülesandeks on arvuti riistvara ja rakendusprogrammide vahelise koostöö organiseerimine.
Operatsioonisüsteem on arvuti juhtprogramm, mis arvuti käivitamisel laaditakse esimesena mällu.
Operatsioonisüsteem on kogumik põhilisi programme ja utiliite, mis on vajalikud arvuti tööks.
Operatsioonisüsteem on programm, mis käitub kui vahendaja arvutikasutaja ja riistvara vahel.
Operatsioonisüsteem on arvuti talitlust korraldav tarkvara, mis juhib mälu kasutamist,
Operatsioonisüsteem – organisatsiooni kogu tootmis- või teenindustegevuse süsteem.
Operatsioonisüsteem on programm, mis toimib vahendajana rakenduste ja riistvara vahel.
Operatsioonisüsteemi on integreeritud ka sõnumivahetusprogramm Windows Messenger.
Operatsioonisüsteeme on mitmeid ning seetõttu on ka nende omadused mitmesugused.
Operatsioonisüsteem on vahekiht rakendusprogrammide ja arvuti riistvara vahel.
Operatsioonisüsteemi on nimetatud ka maailma parimaks operatsioonisüsteemiks.
Operatsioonisüsteemi arendajatel on üle CVS'i juurdepääs korraga tervele lähtekoodile.
Operatsioonisüsteemidel on vastav funktsionaalsus juba sisse-ehitatud, mille saab
Vote UP
-1
Vote DOWN
Operatsioonisüsteem on arvuti talitlust korraldav tarkvara, mis juhib mälu kasutamist, sisend-ja väljundseadmeid, kasutajalt saadud korralduste täitmist ning failisüsteemi haldamist (nt. personaalarvutite MS-DOS ja Linux). Võib olla omaette kasutajaliidesega (Windows).
Operatsioonisüsteem on programmide komplekt, mis korraldab arvuti tööd.
Operatsioonisüsteem on tõlgitud üle 55 keelde, seal hulgas ka eesti.
Operatsioonisüsteemi tasandil on olemas ka mitmeid tarkvaralisi tulemüüre.
Operatsioonisüsteemil on väga väike üldkulu ja hea paindlikus.
Operatsioonisüsteem on kõige olulisem osa tarkvarast arvutis.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Operatsioonisüsteemide maastik on muutumas. Mingi periood peab täitma tuleviku operatsioonisüsteemide jaoks pinnase ettevalmistamise vastutusrikast rolli.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun