Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Ombudsman ehk sõltumatu lepitaja kodaniku ja riigiametniku konfliktis vaatab läbi juhtumeid, mille korral ametnik on kodaniku arvates tema suhtes seadust valesti kohaldanud (nt eksinud pensioni suuruse määramisel). Niisugust teguviisi nimetatakse administratiivseks väärkohtlemiseks.
Ombudsman – usaldusmees, kes aitab lahendada riigi ja kodanike vahelisi konflikte 34) Otsi õiguskantsleri leheküljelt ( www.oiguskantsler.ee ) üks näidisküsimus, millega kõige sagedamini õiguskantsleri poole pöördutakse.
Ombudsman on sõltumatu lepitaja kodaniku ja riigiametniku konfliktis RIIGIBÜROKRAATIA KONTROLLIMISE VÕIMALUSED: Formaalsed kontrollimisvõimalused: poliitiline järelvalve, juriidiline järelvalve, administratiivne järelvalve.

Ombudsman – sõltumatu lepitaja, kelle eesmärk on lahendada kodaniku ja riigiametniku vahelisi konflikte ning kontrollida, kas ametnik tegutseb seaduste kohaselt. Eestis täidab ombudsmani ülesandeid õiguskantsler.
Ombudsman – konsultant töösuhetes, kes mitte ainult et kuulab kaebuse ära, vaid võrreldes anonüümse telefoniga püüab ka aktiivselt abi otsida, üritades lahendada juhtumit nii, et kaebaja jääks anonüümseks
Ombudsman - töösuhete konsultant; omab suurt kogemust; suudab kohe aktiivselt abistada; oskab kaebaja nime mitte avalikustada, st tal on suurem anonüümsem (telefoni teel võib juhuslikult oma nime öelda.

Ombudsmani pädevuses on kaebuse põhjal asja uurida, saada igast riigiasutusest asja lahendamiseks vajalikke materjale, sealhulgas ka salajasi materjale, ja teha haldusorganile ettepanek rikkumine kõrvaldada.
Ombudsmani ülesandeks on vastuolude lahendamine. Kokkuvõtteks võib öelda, et Eesti kolmeastmeline kohtusüsteem on minu arvamuse kohaselt piisav Eesti suurusega riiki, tagamaks korrakohast õigusemõistmist.
Ombudsman - ehk usaldusmees- sõltumatu ametiisik, kelle ülesandeks on lahendada kodanike kaebusi riigiametnike või asutuste suhtes; Eestis täidab ombudsmani ülesandeid õiguskantsler.

Ombudsman ehk õigusvahemees on paljudes riikides (nt Norras, Uus-Meremaal, Kanadas) eksisteeriv riigiamet, mis vaatab läbi kodanike kaebusi bürokraatliku omavoli vastu.
Ombudsmani ülesanne on kaitsta inimese inimõigusi Korrakaitse Riigi seisjulgeoleku kaitse ja riigi välisjulgeoleku kaitse Kaitsevägi koosneb jalaväest, mereväest, õhuväest.
Ombudsman ehk sõltumatu lepitaja kodaniku ja riigiametniku konfliktis vaatab läbi juhtumeid, kui ametnik on kodaniku arvates seadust tema suhtes valesti kohelnud.

Ombudsman on õigusvahemees. – Keelenõuanne soovitab, 2000, nr 2, lk 36 jj) Siinses käsitluses on jäädud erialakirjanduses kasutusel oleva võõrlaenu juurde.
Ombudsman – konstitutsiooniline organ, kes peab kaitsma üksikkodanikku põhiõiguste rikkumise korral ja üldise ametkondliku omavoli eest.
Ombudsman - vahemees avaliku võimu ja inimese vahel c. Tasakaalustaja roll kõrgete ametikandjate suhtes kriminaalmenetluse algatamisel

Ombudsmaniks on Nikiforos Diamandouros, kel on õigus endal uurida, samuti on tema poole õigus pöörduda kaebustega.
Ombudsmanideks on vanemad ajakirjanikud, kes tegelevad avalikkuse poolt esitavate kaebuste lahendamisega.
Ombudsman - sõltumatu ametiisik, kelle ülesandeks on lahendada kodaniku kaebusi riigiametnike

Ombudsman – usaldusmees, kellele võid kaevata riigiasutuste peale (õiguskantsler Eestis)
Ombudsman e. usaldusmees – lahendab kodanike kaebusi riigisasutuste või –ametnike töö
Ombudsman – usaldusmees, kes aitab lahendada riigi ja kodanike vahelisi konflikte

Ombudsman – lahendada kodanike kaebusi riigiametnike või- asutuse suhtes.
Ombudsman on üldnimetus, mida sageli kasutatakse ka konkreetses riigis.
Ombudsman on vahendajaks kodaniku ja EL-i ametiasutuste vahel.

Ombudsman – õigusvahemees; kodanike huve kaitsev volinik.
Ombudsmani ehk   õigusvahemehe   funktsiooni.
Ombudsman on meil briti süsteemi järgi.

Ombudsman – konsultant ettevõttes
Ombudsmani institutsioon on pärit Põhjamaadest.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun