Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Krüptoraha on tõusuteel. Nüüd on just õige aeg osta! Ära riski ja kauple turvalises keskonnas -> TEE KONTO Sulge
Add link
Omakapital on pikk nimekiri headest asjadest – ettevõtte osakapital (omanike sissemaksud osakapitaliks), eelmiste perioodide (aastate) kasumid (no muidugi kahjumid ka, aga kes seda ikka armastab), käesoleva majandusaasta kasumid (kahjumid), reservid (ohh, mis need veel on, kuulen kilkeid – need on sinu firma kasumist kõrvalepandud rahad kas põhikirjaliselt nõutud osas või ka näiteks suuremaks tulevikuliseks väljaminekuks külmutatud summad, mida muuks otstarbeks ei kasutata)
Omakapital - omanikepoolne investeering ettevõtesse, kas varaliselt v materiaalse varana; Muutub: tegevuse käigus, olenedes kasumist-kahjumist. Jaotus: aktsiakapital v osakapital; registreerimata aktsia- v osakapital; ülekurss; oma osad v aktsiad; kohustuslik reservkapital; muud reservid; eelmiste perioodide jaotamata kausm; aruandeaasta kasum.
Omakapital - FINANTSINVESTEERINGUD - AKTSIA- (OSA-) KAPITAL NIMI- - KINNISVARAINVESTEERINGUD VÄÄRTUSES - MATERIAALNE PÕHIVARA - KOHUSTUSLIK RESERVKAPITAL - IMMATERIAALNE PÕHIVARA - ARUANDEAASTA KASUM - EELMISSTE PERIOODIDE JAOTAMATA KASUM MAJANDUSARVESTUS Kertu Lääts 2004 17

Omakapital - raamatupidamiskohustlase varade ja kohustuste vahe Tulu- aruandeperioodi sissetulekud millega kaasneb varade suureneminevõi kohustuste vähenemine ja mis suurendavad rpk omakapitali (v.a. omanike sissemaksed omakapitali). Tulu on see mis tegevuse käigus teenitakse.
Omakapital on tähtajatu ja kindlalt määramata tootlusteta – raha ettevõtte aktsia või osakapitali investeerides ei saa omanik või investor üldjuhul vastu lubadust (rääkimata garantiist), et ta raha mingil kindlal päeval ja kindlas summas tagasi saab.
Omakapital on bilansi osa, millest nähtub ettevõtluse vorm (täis-, usaldus-, osaühing, aktsiaselts, tulundusühistu), kuna omanike poolt antud kapital kannab vastavat nimetust – aktsiakapital, osakapital jms. Järgnevalt vaatleme aktsiaseltsi omakapitali.

Omakapital on tähtajatu ja kindlalt paika pandud tootluseta. Raha ettevõtte aksia- või osakapitali investeerides ei saa omanik vastu lubadust, et ta selle mingil kindlal päeval ja kindlaksmääratud summas tagasi saab.
Omakapital on 300.000, siis on vaja lisainvesteeringuid 300 000. See saadakse pikaajalise sooduslaenuga. Alljärgnevas tabelis 10. on väljatoodud järgmised investeeringud: Tabel0. Investeeringud
Omakapital – raamatupidamiskohustuslase vara, millest on maha arvatud tema kohustused. Omakapitali suurus sõltub vara ning kohustuste õigest ja õiglasest määratlemisest ning hindamisest.

Omakapital - raamatupidamiskohustuslase varade ja kohustuste vahe Optimaalne teenindustase - tase, mille puhul kulude edasisel vähendamisel hakkavad kliendid tajuma teenindustaseme jälgimist
Omakapital – koosneb omanike ettevõttesse paigutatud varast (käibevara, põhivara) ja ettevõtte teenitud, kuid omanikele jaotamata varast.
Omakapital on äriühingu omanike poolt investeeritud kapital, kasumi arvel moodustatud reservid ja kasutamata jäänud kasumi jääk.

Omakapital tähendab väärtust, mis jääks alles, kui müüa ära kõik aktivad ja kasutada saadud raha passivate eest tasumiseks.
Omakapital on ettevõtte õiguslike omanike poolt ettevõtte käsutusse antud ning ettevõtte oma äritegevusega loodud kapital.
Omakapital on bilansis: • esitatud jääkväärtusena (e/v vara, millest on maha arvatud tema kohustused); • liigend.

Omakapital - 532 402 -9,8% 100% 100% LISA 8 – OÜ Maharaja ASP ja OÜ Ultex Haldus kasumiaruande vertikaalanalüüs
Vote UP
-1
Vote DOWN
Omakapital - (netovara) Üll: firmal on järgnevaid varasid ja varade moodustamise allikaid: Materjal laos 5000.- 3) a Arvelduskonto pangas 1000.- 1) a Aktsiakapital 26000.- 2) P Ostjate debitoorne võlgnevus 10 000.- 2) A Lühiajaline laen 10000.- 1) P Põhivara 20000.- 4) A Aktiva Passiva 1000 10000 10000 26000
Omakapital – esialgselt omanike poolne investeering ettevõttesse, kas rahalise või materjaalse varana.

Omakapital - ehk netovara on raamatupidamiskohustuslase varade ja kohustuste vahe bilansipäeva
Omakapital – Omakapital (netovara) – raamatupidamiskohustuslase varade ja kohustuste vahe;
Omakapital on raamatupidamiskohustuslase vara, millest on maha arvatud kõik tema kohustused.

Omakapital – jääkosalus ettevõtte varas pärast kõigi kohustiste mahaarvamist.
Omakapital on äriühingu puhas vara, st varast on maha arvestatud kõik kohustused.
Omakapital - aktsiaseltsis või osaühingus • Aktsia(osa)kapitali nimiväärtus,

Omakapital - siis kui ettevõtte alusatb, Osakapital- siis kui osaühing alustab.
Omakapital on kõikide varade väärtus miinus kõikide kohustuste väärtus.
Omakapital - põhivara Omafinanseerimise kattekordaja = käibevarad (9)

Omakapital on tähtajatu ja kindlalt paika pandud tootluseta.
Omakapital - Omanike poolt ettevõttesse paigutatud raha.
Omakapital – omanike investeering ettevõttesse

Omakapital - omanike investeering ettevõtlusesse
Omakapital - ettevõtte omanikule kuuluv kapital
Vote UP
-1
Vote DOWN
Omakapital on tähtajatu ja kindlalt paika pandud taotluseta 15)Mis on võõrkapital?Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun