Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Omakapital on pikk nimekiri headest asjadest – ettevõtte osakapital (omanike sissemaksud osakapitaliks), eelmiste perioodide (aastate) kasumid (no muidugi kahjumid ka, aga kes seda ikka armastab), käesoleva majandusaasta kasumid (kahjumid), reservid (ohh, mis need veel on, kuulen kilkeid – need on sinu firma kasumist kõrvalepandud rahad kas põhikirjaliselt nõutud osas või ka näiteks suuremaks tulevikuliseks väljaminekuks külmutatud summad, mida muuks otstarbeks ei kasutata)
Omakapital - omanikepoolne investeering ettevõtesse, kas varaliselt v materiaalse varana; Muutub: tegevuse käigus, olenedes kasumist-kahjumist. Jaotus: aktsiakapital v osakapital; registreerimata aktsia- v osakapital; ülekurss; oma osad v aktsiad; kohustuslik reservkapital; muud reservid; eelmiste perioodide jaotamata kausm; aruandeaasta kasum.
Omakapitali tootlus - Näitab kui efektiivselt on ettevõtte tegevjuhtkond suutnud omanike poolt investeeritud kapitali kasutada (kalkulaator.ee definitsioon)
Omakapital - (netovara) Üll: firmal on järgnevaid varasid ja varade moodustamise allikaid: Materjal laos 5000.- 3) a Arvelduskonto pangas 1000.- 1) a Aktsiakapital 26000.- 2) P Ostjate debitoorne võlgnevus 10 000.- 2) A Lühiajaline laen 10000.- 1) P Põhivara 20000.- 4) A Aktiva Passiva 1000 10000 10000 26000
Omakapitali rentaablus ehk ROE = puhaskasum / omakapital = investeeringute puhasrentaablus / (1- võlakordaja )
Omakapitali võlasiduvus on 0,875. Intresside kattekordaja 7. EPS 4,05. Koguvara puhasrentaablus keskmise vara järgi on 12%. Aasta alguse bilansis on toodud debitoorne võlgnevus 16 000 ja aasta alguse aktiva on kokku 120 000. Intressikulud tulevad pikaajalistest kohustustest ja intressimäär on 10%.
Omakapital - FINANTSINVESTEERINGUD - AKTSIA- (OSA-) KAPITAL NIMI- - KINNISVARAINVESTEERINGUD VÄÄRTUSES - MATERIAALNE PÕHIVARA - KOHUSTUSLIK RESERVKAPITAL - IMMATERIAALNE PÕHIVARA - ARUANDEAASTA KASUM - EELMISSTE PERIOODIDE JAOTAMATA KASUM MAJANDUSARVESTUS Kertu Lääts 2004 17
Omakapital - raamatupidamiskohustlase varade ja kohustuste vahe Tulu- aruandeperioodi sissetulekud millega kaasneb varade suureneminevõi kohustuste vähenemine ja mis suurendavad rpk omakapitali (v.a. omanike sissemaksed omakapitali). Tulu on see mis tegevuse käigus teenitakse.
Omakapitali osatähtsus on väike. 6. Suurem osa aktivatest on esindatud finantsnõuetena.
Omakapital on tähtajatu ja kindlalt määramata tootlusteta – raha ettevõtte aktsia või osakapitali investeerides ei saa omanik või investor üldjuhul vastu lubadust (rääkimata garantiist), et ta raha mingil kindlal päeval ja kindlas summas tagasi saab.
Omakapital on bilansi osa, millest nähtub ettevõtluse vorm (täis-, usaldus-, osaühing, aktsiaselts, tulundusühistu), kuna omanike poolt antud kapital kannab vastavat nimetust – aktsiakapital, osakapital jms. Järgnevalt vaatleme aktsiaseltsi omakapitali.
Omakapitali muutus on põhjendatud oluliselt kohustusliku reservkapitali (aasta alguses 0,0%, aasta lõpus 0,1%), jaotamata kasumi (aasta alguses 54,9%, aasta lõpus 66,7%) ja aruandeaasta kahjumi (aasta alguses -17,3%, aasta lõpus -26,1%) muutustega.
Omakapitali puhastulu on see mis jääb ettevõtjale endale; laenu intressid arvestatakse kasumist maha, see on kulu • rentaablus (efektiivsus)- ehk kasumi suhe vahenditesse, kogu kapital mis ettevõttesse paigutatakse, kui palju selle pealt teenitakse.
Omakapitali kirjed on järgmised: 1. Aktsiakapital nimiväärtuses; 2. Erinevad reservid, mis tulenevad seadusest või ettevõtte põhikirjast; 3. Aktsia ülekurss (saab tekkida aktsiate esmasrealiseerimisel, kui nad müüakse üle nimiväärtuse.
Omakapital on tähtajatu ja kindlalt paika pandud tootluseta. Raha ettevõtte aksia- või osakapitali investeerides ei saa omanik vastu lubadust, et ta selle mingil kindlal päeval ja kindlaksmääratud summas tagasi saab.
Omakapitali rentaablus on kõige olulisem kasumitootluse näitaja, mis kajastab omanike poolt ettevõttesse paigutatud kapitali tasuvust ehk näitab kui mitu senti kasumit suudab tekitada iga investeeritud üks euro.
Omakapitali hind ehk tulunorm näitab ärijuhtidele, milline peab olema omanike käsutusse jääv tuluosa (otsesemalt: nende käsutusse jääv vaba raha ettevõttes), suhtena ettevõtte omakapitali suurusesse.
Omakapital on 300.000, siis on vaja lisainvesteeringuid 300 000. See saadakse pikaajalise sooduslaenuga. Alljärgnevas tabelis 10. on väljatoodud järgmised investeeringud: Tabel0. Investeeringud
Omakapital – raamatupidamiskohustuslase vara, millest on maha arvatud tema kohustused. Omakapitali suurus sõltub vara ning kohustuste õigest ja õiglasest määratlemisest ning hindamisest.
Omakapital - raamatupidamiskohustuslase varade ja kohustuste vahe Optimaalne teenindustase - tase, mille puhul kulude edasisel vähendamisel hakkavad kliendid tajuma teenindustaseme jälgimist
Omakapitali kirjeteks on aktsiakapital nominaalväärtuses, aruande perioodi kasum kahjum, eelmiste perioodide kasum kahjum, erinevad reservid, aktsiate emisiooni kasum, tagasiostetud oma aktsiad.
Omakapitali rentaablust on otstarbekas võrrelda omakapitali hinnaga ehk omanike nõutava tulunormiga28. Kui see ületab nõutava tulunormi, siis luuakse omanikele lisandväärtust.
Omakapitali alaliigid on näiteks a. oma osad või aktsiad b. kasum c. aktsia- või osakapital d. ülekurss e. omakapital f. laenukapital g. reservkapital h. võõrkapital
Omakapitali olemas - olu tõendav bilanss koos juhatuse liikme ja raamatupidaja kinnitusega kinnitusvorm, mis on kättesaadav ERAA kodulehe kaudu (Ühenduse tegevusloa.
Omakapitali koosseisus on seaduslikud ja põhikirjalised reservid; samuti emisjooni kasum (ülekurss) ehk aažio – see tekib aktsiate esmakordsel müügil ülekurssiga.
Omakapital – koosneb omanike ettevõttesse paigutatud varast (käibevara, põhivara) ja ettevõtte teenitud, kuid omanikele jaotamata varast.
Omakapitali hind ehk tulunorm näitab ärijuhtidele, milline peab olema omanike käsutusse jääv tuluosa, suhtena ettevõtte omakapitali suurusesse.
Omakapitali tase on 2008 aastal veidi rohkem kui kolmandik kogukapitalist ja 2009 aastaks on omakapitali tase veidi rohkem kui pool kogukapitalist.
Omakapitali tootlus on tähtis suhtarv omanike jaoks, näidates kui palju teenivad viimased iga firma omakapitali paigutatud krooni pealt aastas.
Omakapital on äriühingu omanike poolt investeeritud kapital, kasumi arvel moodustatud reservid ja kasutamata jäänud kasumi jääk.
Omakapital tähendab väärtust, mis jääks alles, kui müüa ära kõik aktivad ja kasutada saadud raha passivate eest tasumiseks.
Omakapital on ettevõtte õiguslike omanike poolt ettevõtte käsutusse antud ning ettevõtte oma äritegevusega loodud kapital.
Omakapital on bilansis: • esitatud jääkväärtusena (e/v vara, millest on maha arvatud tema kohustused); • liigend.
Omakapital - 532 402 -9,8% 100% 100% LISA 8 – OÜ Maharaja ASP ja OÜ Ultex Haldus kasumiaruande vertikaalanalüüs
Omakapitali suhtarv – 17 punkti; - omafinanseerimise kattekordaja - 15 punkti; - omakapitali osatähtsuse suhtarv 14 punkti;
Omakapitali rentaablus - ROE (return on eguity) – näitab kasumit lihtaktsionäride investeeritud kapitali ühe krooni kohta.
Omakapital – esialgselt omanike poolne investeering ettevõttesse, kas rahalise või materjaalse varana.
Omakapitali osakaal on suhteliselt vaike (tavaliselt alla 10% passivast), millel on otsustav moju maksevoimele.
Omakapitalirentaablud – kasumi suhe omakapitalisse Käiberentaablus – kasumi suhe ettevõtte käibesse.
Omakapital - ehk netovara on raamatupidamiskohustuslase varade ja kohustuste vahe bilansipäeva
Omakapital – Omakapital (netovara) – raamatupidamiskohustuslase varade ja kohustuste vahe;
Omakapital on raamatupidamiskohustuslase vara, millest on maha arvatud kõik tema kohustused.
Omakapitali tase on aastaga suurenenud 12,3%. Võlgnevuse aste (Debt Ratio) = kohustused / varad
Omakapital on äriühingu puhas vara, st varast on maha arvestatud kõik kohustused.
Omakapital – jääkosalus ettevõtte varas pärast kõigi kohustiste mahaarvamist.
Omakapital - aktsiaseltsis või osaühingus • Aktsia(osa)kapitali nimiväärtus,
Omakapital - siis kui ettevõtte alusatb, Osakapital- siis kui osaühing alustab.
Omakapital on kõikide varade väärtus miinus kõikide kohustuste väärtus.
Omakapital - 41 -3,30 -262 -20,15 988 55,60 226 7,09 985 25,56 -232 -3,51
Omakapitali võlasiduvus on ettevõtte võõrkapitali (võlgade) suurus omakapitalist.
Omakapital - põhivara Omafinanseerimise kattekordaja = käibevarad (9)
Omakapitali suuruseks on 30 000€. Töötajaid oleks ettevõtte kuni 10 inimest.
Omakapital on tähtajatu ja kindlalt paika pandud tootluseta.
Omakapital - Omanike poolt ettevõttesse paigutatud raha.
Omakapital - omanike investeering ettevõtlusesse
Omakapital – omanike investeering ettevõttesse
Omakapital - ettevõtte omanikule kuuluv kapital
Omakapitalist on kohustusi 25% ja omakapitali 75%.
Omakapitalist on kohustusi 74% ja omakapitali 26%.
Omakapital on suurenenud peaaegu neli korda.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Omakapitali rentaablus - näitaja iseloomustab aktsionäride investeeringute tasuvust ja võimaldab hinnata ettevõtte juhtimistegevuse efektiivsust.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Omakapital on tähtajatu ja kindlalt paika pandud taotluseta 15)Mis on võõrkapital?
Vote UP
-1
Vote DOWN
Omakapitali osatähtsus on kasvanud. Omakapitali osatähtsus 79% , mis on liiga suur.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun