Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Oligo - ja polüsahhariidides on monomeerid seotud O-glükosiidsidemega. Süsivesikute kvalitatiivseks määramiseks kasutatavad reaktsioonid põhinevad karbonüülrühma esinemisel (nt hõbepeegli reaktsioon, reaktsioon Fehlingi lahustega jt). Veel on süsivesikud võimalik määrata heterotsükliliste aldehüüdide furfuraali (pentooside) või 5- hüdroksümetüülfurfuraali (heksooside) moodustumisega süsivesikute kuumutamisel tugeva mineraalhappe juuresolekul.
Oligo - JA POLUSAHHARIIDIDE SÜNTEES Glükogeeni süntees 1. Glükoos + ATP (Heksokinaas) → Glükoos-6-P + ADP 2. Glükoos -6-P (Isomeraas) → Glükoos-1-P 3. Glükoos-1-P + UTP → UDP-Glükoos + Ppi → 2Pi UDP-aktiveeritud glükoos 4. (Glükoos)n + UDP-Glükoos → (Glükoos)n+1 + UDP Glükogeeni Glükogeeni Ahel pikenenud ahel Glükogeeni ahel pikeneb UDP-aktiveeritud glükoosi molekuli jääkide liitumise teel.
Oligohumoossed - oligotroofsed jõed,  polühumoossed-oligotroofsed,  oligohumoossed-mesotroofsed,  polühumoossed-mesotroofsed,  oligohumoossed-eutroofsed,  polühumoossed-eutroofsed,  oligohumoossed-hüpertroofsed,  polühumoossed-hüpertroofsed. Veerikkad jõed  Veerikkaid jõgesid on Eestis vähe.

Oligo - või polüsahhariid Monosahhariid Lühem oligi- või polüsahhariid Invertaas katalüüsib β-D-fruktofuranosiidide (süsivesikud, mis sisaldavad fruktoosi molekuli jääki furanoosi vormis) hüdrolüüsireaktsiooni, vabastades neist fruktoosi molekule:
Oligomeer - polümeet, milled neid korduvaid ühikuid on kümme kuni sada, monomeer- polümeeri lähteaine, elementaarlüli-polümeeri korduv strukutuuri ühik, polümerisatsiooniaste- n. näitab mitmest elementaarlülist polümeer koosneb.

Oligo - ja polüsahhaariidides on monomeerid omavahel seotud O-glükosiidsidemega. Levinumad oligosahhariidid, nagu sahharoos, laktoos, maltoos jt omavad energeetilist rolli. Oligosahhariidi lisamisel valgule tekivad glükoproteiinid.
Oligo - ja polüsahhariidides on monomeerid omavahel seotud O-glükosiidsidemega. Enamus süsivesikute kvalitatiivseks määramiseks kasutatavaid reaktsiooni põhinevad karbonüülrühma esinemisel molekulis.
Oligo - või polüsahhariid + vesi –(glükosidaas)-> Monosahhariid + lühem oligo- või polüsahhariid Invertaas katalüüsib β-D-fruktofuranosiidide hüdrolüüsireaktsiooni, vabastades fruktoosi

Oligo - ja polüsahhaariidides on monomeerid omavahel seotud O-glükosiidsidemega (vt joonist). Levinumad oligosahhariidid, nagu sahharoos, laktoos, maltoos jt omavad ener- geetilist rolli.
Oligodendrotsüüdid - astrodest väiksemad, jtäked on väiksearvulised, asukoht on piki närvikidue, õrnade jätketega, paiknevad reastunlist poiki küvõikude ja ümbritsevad närvirakkude kehasid.
Oligo - ja polüsahhariidide „ehituskivideks“. Monosahhariidide üldvalem on C x(H2O)y. Nad erinevad üksteisest ruumilise struktuuri poolest, mis mõjutab nende omadusi.

Oligo - ja semidüstroofsete järvede taimi võib pidada loodusmälestusmärkideks ajast, kui inimese mõju loodusele oli väike ja sobilikke elupaiku leidus rohkesti.
Oligo - ja polüsahhariidide „ehituskivideks“. Monosahhariidide molekulid erinevad stereostruktuurilt ja seetõttu võivad nende omadused oluliselt erineda.
Oligo - ja mesotroofsetele vete iseloomulike liikide ning koorikloomade osatähtsuse vähenemine ja eutroofsete liikide ning keriloomade osatähtsuse tõus.

Oligomeersed valgud – hemoglobiin). • Valgumolekulide ruumilised struktuurid on fikseeritud nõrkade keemiliste sidemete ja vastasmõjudega.
Oligobol – oligopolset turgu iseloomustab väike arv vastastikuses sõltuvuses olevaid ettevõtteid, kes konkureerivad omavahel.
Oligomeer – (ka prepolümeer) tekib polümerisatsiooni vaheastmena ja koosneb mõnedest korduvatest ühikutest.

Oligo - mesotroofsete veekogude liigid on Võrtsjärve planktonist kas täiesti või peaaegu kadunud.
Oligokliimaks - lôppefaase mitmeid erinevaid (valdavalt). 29. Primaarproduktsiooni globaalne jaotus.
Oligohumoossed - oligotroofsed (vähetoitelised orgaanilise aine vaesed jõed; 4% jõgedest),

Oligofreenid – kaassündinud vaimupuue või väga varajases eas omandatud vaimu seisund.
Oligohumoossed - hüpertroofsed (liigtoitelised orgaanilise aine vaesed; 8%) ja
Oligohumoossed - mesotroofsed (kesktoitelised orgaanilise aine vaesed; 37%),

Oligohumoossed - eutroofsed (rohketoitelised orgaanilise aine vaesed; 19%),
Oligo on valdavalt magusamaitselised siis nim neid ka suhkruteks.
Oligo - sahhariide kasutatakse peamiselt energia saamiseks.

Oligokliimaks – lõppfaase on mitmeid erinevaid (valdavalt).
Oligodendrotsüüdid on kõige arvukam gliiarakkude rühm.
Oligo - vähe oligofreenia (arenguhäire)

Oligo - ja polüsahhariidideks.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Oligofreenia – intellekti arengu mahajäämus ehk nõrgamõistuslikkus.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun