Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Olemuselt on vanade loodususundi rituaalidega seotud ka "Raua needmine" (1972). Olulise impulsi sai Tormis selle teose kirjutamiseks Moskvas 1970. aastal toimunud muusikakongressilt, kus nägi laval ehtsat šamaani nõiatrummiga - samalaadset pilli ja mängulaadi tahtis Tormis kasutada ka "Raua needmises". Üllatusena oli vajalik korjaki trumm Eestis olemas ja rippus Lennart Meri kodus kaminasiibri küljes.
Olemuselt on 2 tüüpi ilmaelemente: need, mida mõõdetakse hetkeliselt: temperatuur, õhurõhk, niiskusenäitajad ja siis võidakse neid keskmistada, ka tuulenäitajad ja on teist sorti ilmanäitajad: sademed, päikesekiirguse summad, mis on olemuselt summeeruvad, st kuhjuvad.
Olemuselt on see efektiivse ja tõhusa toormaterjali/ lõpetamata toodangu/ valmis toote ning seotud informatsioonivoo ja ladumise planeerimise, rakendamise ja kontrolli protsess lähtepunktist tarbimispunktini eesmärgiga rahuldada kliendi nõudmised.

Olemuselt on siseaudit sõltumatu, objektiivne, kindlust andev ja solideeriv tegevus andes juhtidele nõuandeid ja konsultatsiooni ja mille eesmärgiks on täiustada ettevõtte tegevust ning lisada talle täiendavat väärtust. Siseaudit aitab kaasa org-i lõppeesmärkide saavutamisele, rakendades distsiplineeritud ja süsteemset lähenemist, et hinnata riske ja täiustada nende juhtimist ning suurendada juhtimiskultuuri.
Olemuselt on sotsialiseerumine kahepoolne protsess, kus ühel pool on ühiskond, teisel pool indiviidid, kes valmistuvad astuma ühiskondlikku ellu või juba võtavad sellest aktiivselt osa; ühiskond oma institutsioonide kaudu kujundab isiksust.
Olemuselt on geom.vormiga: nöud, muusikariistad). Analüütilise kubismi juures suhe loodusega jääb aina rohkem väiksemaks, pilt on omaette nähtus, milles looduslik motiiv on teisejärguline, seda moonutatakse äratundmatuseni.

Olemuselt on täidistraat peenike metalltoru (Ø 0.8-2,4mm) mis on täidetud räbustiga. Sarnaselt elektroodikattega, tekitab täidistraadis olev räbusti keevisvanni katva gaasikihi mis kaitseb sula metalli õhuhapniku mõju eest.
Olemuselt on sarnane Kunda kultuuriga (jätk). Kammkeraamika on levinud u 4000 eKr ulatuslikul alal, Eestis on asulaid poolesaja ringis. Algas arvatavasti kusagil Ladoga järve juures, sealt läks edasi paljudesse kohtadesse.
Olemuselt on see algortim rekursiivne ja toetub otseselt lähenemisele "Jaga ja valitse” (divide et impera). Rekursioonist väljudes ühendatakse massiivi osi järjest omavahel, saades nii üha pikemad sorteeritud lõigud.

Olemuselt on see supermolekul, milles on hiidpulk koostisaatomeid või –ioone. Samuti võib jääpurikat meenutav suur monokristall hakata kasvama kõrgtemperatuuril sulatatud ainesse lastud jahutatava idukristalli külge.
Olemuselt on infosüsteemi muutmine ettevõttes infotehnoloogia kasutuselevõtmine ja selle abil ettevõtte ülesehituse ja ettevõtte siseste ja väliste tegutsejate infotöö- (ja ka süsteemitööprotsesside)
Olemuselt on ta mõneti sarnane presidentaalse valitsemisvormiga, nimelt oli Ühendriikide dualistliku presidentaalse valitsemisvormi väljatöötamise eeskujuks tollal eksisteerinud Briti dualistlik monarhia.

Olemuselt on ta sarnane tavalisele posti teenusele, küll aga annab silmad ette oma kiiruse osas, olles nii väga tõhusaks abivahendiks informatsiooni kiirel ja enamasti tõrgeteta edastamisel.
Olemuselt on need tüüritavad dioodid, millest tuleb ka nende peamine rakendusala tüüritavate elektronlülititena, mis sulgevad ja avavad nende poolt kontrollitavaid vooluahelaid.
Olemuselt on ta laisk ega viitsi õppida[ise ütles] (õppetöö, sest talle meeldis lugeda ja tundus, et tal oli mingi silmaring ikka olemas). Ateist. Kohati sarkastiline.

Olemuselt tähendab see seda, et investeerijad sõlmivad farmeritega lepingud põllumajandussaaduste kokkuostuks nõnda, et tehingud sooritatakse sügisel kindla hinnaga.
Olemuselt on see ameerika suund, kuigi sellist uurimistööd harrastatakse Inglismaalgi, kontaktid Inglismaa ja USA vahel on ju traditsiooniliselt lähedased.
Olemuselt on tuhkur aktiivne ja liikuv loomake, kes ei talu puuris pidamist ning vajab iga päev vähemalt 4 tundi vabalt jooksmist ja mängimist.

Olemuselt on mesi suhkrute küllastunud lahus, mis on tekkinud mesilaste ensüümide toimel. Mesi on väärtuslik, hästi omastatav toiduaine.
Olemuselt on pigmendid peeneteralised pulbrid, mis koosnevad imeväikestest (suurusega 0,01...50 µm) omavahel kokkuliimunud osakestest.
Olemuselt on inimesele kohustuslik (sic volo, sic iubeo – nii ma tahan, nõnda ma käsin) ja samas sõltumatu mistahes õigustustest.

Olemuselt on eepos enamasti mütoloogial või pärimusel põhinev värsivormiline teos, mis jutustab muinaskangelaste tegudest.
Olemuselt on mitmetähenduslik. Sümbolistlik kirjandus ei taotlegi, et selle vastuvõtjad sümbolit ühesuguselt mõistaksid.
Olemuselt on ta siiski riiklik sundkindlustus, mille kaudu riik peab looma vajalikud fondid ja muutma maksed kohustuslikuks.

Olemuselt on see vaatlev lugemine, mida kasutatkse ajalehtede, ajakirjade, raamatute sirvimisel ja pealiskaudsel lugemisel.
Olemuselt on nad kõik nagu inimesed ikka, kuid erinevalt tavainimestest ei karda nad kõiki oma mõtteid välja öelda.
Olemuselt on ainulitsents võrreldav õiguste loovutamisega, kuigi õiguste omajaks on teoreetiliselt litsentsisandja.

Olemuselt on see meelelahutuslik źanr, tavaliselt lõbusasisuline ning ooperist erinevalt on suurem tähtsus sõnal.
Olemuselt on ta erak, kes on kõige õnnelikum tööl, suusanõlval või suvemajas, mida ta pidevalt ümber ehitab.
Olemuselt on ta seesama: igavene võitlus maine pärast, mis on algupärane, võimu ja õigust hõlmav väärtus.

Olemuselt on Rass unistaja, kes ei julge oma eraelust liialt rääkida, kartes et teda naerdakse välja.
Olemuselt on see esteetiline ideaal, kokku punutud kirevast fantaasiast ja hingeülendavast tundmusest.
Olemuselt on osaühing mõeldud vormiks väiksematele ettevõtetele, aktsiaselts seevastu suurematele.

Olemuselt on tegu roiskumisprotsessiga, millega kaasneb märkimisväärne ammoniaagi (NH3) teke.
Olemuselt on innovaatilised. Hoius on 1,5- 4 aastased lapsed ning ühe õpetaja kohta on 5 last.
Olemuselt on murulauk sibultaimeline püsik, kes võib samal kasvukohal aastaid kasvada.

Olemuselt on täidistraat peenike metalltoru (Ø 0.8-2,4mm) mis on täidetud räbustiga.
Olemuselt on bioloogiline protsess, mille tulemuseks on viljakuse kujunemine.
Olemuselt on keemiline energia aineosakeste vahelise vastastikumõju energia.

Olemuselt on see katse ohust või ebameeldivast olukorrast kõrvale hoida.
Olemuselt on see rohkem jäätmete lõplik paigutus kui käitlusmeetod.
Olemuselt on muutuja väga lähedane nimega Exceli töölehe lahtrile.

Olemuselt üleminekumuld – aja jooksul läheb üle tüüpiliseks leedemullaks.
Olemuselt on need aktsiate väärtust iseloomustavad näitajad.
Olemuselt on Päike samasugune täht nagu kõik ülejäänudki.

Olemuselt on mutatsioon bakteri raku DNA koodi muutumine.
Olemuselt on ta register, mida peetakse maakohtute poolt.
Olemuselt on nad puhtalt termoplastilised ja mürgised.

Olemuselt on mürgised või mille hävitamine on raske.
Olemuselt on lahutamatult seotud pärandaja isikuga3.
Olemuselt on nad sarnased Euroopa Liidu omadega.

Olemuselt on see protsess suhkrute käärimine.
Olemuselt on ta enam tegevuskava kui aruanne.

Olemuselt on luule sünge ja meeleheitlik.
Olemuselt epo - le kuid on kohese efektiga.
Olemuselt on keha kaal elastsusjõud.

Olemuselt on kas alused või happed.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun