Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Oksiid - Al2O3.Vask(I)oksiid-Cu2O.Tina(IV)hüdr- Sn(OH)4.H2SO4-väävelhape-happed.Fe(OH)2-raud(II)hüdr-alused.CaO- kalts.oksiid-oksiidid.Mg(OH)2-magn.hüdr-alused(püsiv o.-a).Reakts.võr randid.a)Mg(OH)2+2HCl->MgCl2+2H2O.b)Na2O+H2O->2NaOH.c)Cu(OH )2-t’->CuO+H2O.d)3H2|SO4+2Al|(OH)3->Al2(SO4)3+H2O.
Oksiid - kahest elemendist koosnev keemiline ühend millest üks on hapnik Polaarne aine-polaarsetest molekulidest koosnev side Polaarne molekul-molekul milles positiivse ja negatiivse laengu keskmed ei lange kokku mistõttu molekuli üks osa on positiivse ja teine negatiivse laenguga Polaarne kovalantne side-kovalantne side erineva elektronegatiivsusega aatomite vahel sidet moodustavatel aatomitel tekivad seejuures erinimelised osalaengud
Oksiide on 2 tüüpi: 1)liht (hapnik vahetult seotud teise elemendi aatomiga) ja 2)peroksiid, milles on side -O-O (H2O2). Leidumine looduses: SiO2 puhta mineraalina kivimite koostises (graniit); nn boksiidid Al2O3*nH2O; CO2 atm-s 0.03%. Samine: 1)hapnikku sisald ühendite kuumut CaSO3=CaO+ C+O2↑; 2)sulfiidide kuumut.
Oksiidkeraamika aluseks on oksiidid, mis esinevad looduses puhtal kujul või saadakse metallide kuumutamisel õhus vôi hapnikus.
Oksiidid - koosnevad kahest elemendist, millest üks on hapnik (O). Oksiidide liigitus:1) Aluselised oksiidid-metalli oksiidid: # tugevalt aluselised, ( leelis ja leelismuld metallid IA ja IIA alates Ca metallide oksiidid) # nõrgalt aluselised oksiidid- vähem aktiivsete metallide oksiidid.
Oksiidid –  koosnevad kahest elemendist, millest üks on hapnik (SO2, Al2O3).  Liigitatakse aluselised (metall + hapnik), happelised (mittemetall + hapnik),  neutraalsed ja amfoteersed oksiidid. Hapniku oksüdatsiooniaste on oksiidides –II.  +  2+  2+  3+ 
Oksiid – koosneb kahest elemendist, millest üks on hapnik Aluselised oksiidid – on aluseliste omadustega, reageerivad hapetega Happelised oksiidid- on happeliste omadustega, reageerivad alustega Tugeval aluseliste oksiidide - reageerimisel veega tekivad tugevad alused ehk leelised.
Oksiid - hapniku ja mingi teise keemilise elemendi ühend Aluseline oksiid-metallioksiid Happeline oksiid-mittemetallioksiid Amfoteerne oksiid-oksiidid,mis ei reageeri veega, vaid hapete ja alustega Neutraalne oksiid-oksiidid, mis ei reageeri veega, hapetega ega alustega
Oksiid - Fe₂O₃, Fe₃O₄, Al₂O₃, SnO₂ Sulfiid – PbS, ZnS, FeS₂, Cu₂S, HgS Kloriid – NaCl, KCl Karbonaat – MgCO₃, CaCO₃ Sulfaat - CaSO₄, BaSO₄ • Raua tootmine: Redutseeritakse rauamaagist rauda süsinikoksiidi toimel erilistes kõrgahjudes.
Oksiididest on happevihmade tekkes esikohal väävel- (SO2 ja SO3) ja lämmastikoksiidid (NO ja NO2). Vähemal määral soodustab happevihmade teket ka atmosfääri kogunev ülemäärane CO2. Happelise reaktsiooniga sademed muudavad mulla keemilist koostist.
Oksiididest on esikohal väävel ja lämmastikoksiidid, vähesel määral ka CO2. Happeliste reaktsioonidega sademed muudavad mullastiku keemilist koostist, koos mulla hapestumisega paraneb mõnede anorgaaniliste ühendite lahustuvus.
Oksiidid on ained mis koosnevad kahest elemendist, millest üks on hapnik (oksüdatsiooniastmes -2). Oksiidide saamine Lihtainete vaheline reaktsioon Paljusid oksiide võib saada lihtaine reageerimisel hapnikuga.
Oksiidid on ühendid, mis koosnevad kahest elemendist ja millest üks on alati hapnik. Metallioksiidid(metall+hapnik) ja mittemetallioksiidid(mittemetall+hapnik) 1) Metallioksiidid a)püsiv oa (metall+oksiid)
Oksiidid - kasutatakse kustutatud lubja, kloorlubja, sooda saamiseks, ehitusmaterjalina, räbustina metallurgias, suhkrutööstuses, muldade lupjamiseks, kaltsiumväetiste tootmiseks jm. BeO ja MgO kasut.
Oksiidid on kõrge sulamistemperatuuriga; tehnokeraamikas kasutatakse enim Al 2O 3 , MgO, ZrO 2 , SiO 2 , TiO 2. Oksiidide sulamistemperatuur on üle 2000 °C, seetõttu nimetatakse neid rasksulavateks.
Oksiidid – koosnevad kahest elemendist, millest üks on hapnik (SO2, Al2O3). Liigitatakse aluselised (metall + hapnik), happelised (mittemetall + hapnik), neutraalsed ja amfoteersed oksiidid.
Oksiid - hapniku ja mingi teise keemilise elemendi ühend 1A, 2A ja 3A rühmas nimetuses metalli nimi+oksiid B rühmas või teistes A rühmades nimetuses metalli nimi (rooma nr metalli o-a)
Oksiidkeraamika aluseks on oksiidid, mis esinevad ekstrusioon, kuumpressimine jt). looduses puhtal kujul või saadakse metallide Pressvormis pressimine on levinumaid kuumutamisel õhus vôi hapnikus.
Oksiid - – liitaine, mis koosneb kahest elemendist ja millest üks on hapnik (o.-a. –II). Näiteks: ( Li2O- liitiumoksiid, Na2O- naatriumoksiid, Fe2O3- raud (III) oksiid jne).
Oksiid - hapniku ja mingi teise keemilise elemendi ühend CaO-kaltsiumoksiid, CO- süsinikoksiid alus. oksiid- alusele vastav oksiid, reageerides happega annab soola ja vee
Oksiidid on kõrge Konstruktsioonikeraamika suurimaks tarbijaks on sulamistemperatuuriga; tehnokeraamikas kasuta- autotööstus, eelkõige süüteküünalde näol.
Oksiid - ja fosfaatkatted - Metallkattega võrreldes vähemefektiivsed, aga sobivad hästi atmosfäärikorrosiooni tõrjeks ja on heaks aluspinnaks värvidele.
Oksiidid on ained, mis koosnevad kahest elemendist, millest üks on hapnik(o.a –II). Alulisteks oksiidideks – nimetatakse oksiide, mis reageerivad hapetega.
Oksiidikile on poorne ja habras, sisaldab lõhesid ning on rauapinnaga nõrgalt seotud, seepärast jätkub korrosiooniprotsess seni, kuni kogu metall on hävinud.
Oksiid - ja fosfatpinnete korrosioonitõrje omadused on tagasihoidlikud, kuid nad on heaks alusmaterjaliks värvpinnetele, ja tihti on nad ka dekoratiivsed.
Oksiid - Oksiid on keemiline aine, mis koosneb kahest elemendist, millest üks on hapnik, ning mille molekulis hapnikuaatomite vahel puudub keemiline side.
Oksiidid on keemilised ained, mis koosnevad kahest elemendist, millest üks on hapnik, ning mille molekulis hapnikuaatomite vahel puudub keemiline side.
Oksiidid - ained, mis koosnevad kahest elemendist, millest üks osa on hapnik (oa –II) Aluselised, amforteersed oksiidid on mittemolekulaarsed.
Oksiidid on vähem aluselised ei reageeri veega, võivad reageerida hapete lahustega, osa neist on amfoteersed, võivad reageerida leelistega.
Oksiidkeraamika aluseks on oksiidid, mis esinevad looduses puhtal kujul või saadakse metallide Konstruktsioonikeraamika kuumutamisel õhus vôi hapnikus.
Oksiid - ja fosfaatkatted – vähemefektiivsed, aga sobivad hästi atmosfäärikorrosiooni tõrjeks ja on heaks aluspinnaks värvidele.
Oksiide on mõningatel juhtudel võimalik saada ka metalli reageerimisel veega, nad tekivad ka paljude ebapüsivate ainete lagunemisel.
Oksiidide abil - Na2CO3=Na2O+CO2, CaCO3= CaO+CO2, puhas kvartsiliiv SiO2Na2O*CaO*SiO2.Tsemendi toorained- lubjakivi,savi.Lubjakivi lagun.
Oksiidid on ained, mis koosnevad kahest elemendist, millest üks on hapnik oksüdatsiooniastmega –II. 2. Oksiidide liigitamine:
Oksiidid — Elektrokeemilised ühendid, mis moodustuvad tugevalt elektronegatiivsete ja elektropositiivsete elementide vahel.
Oksiid – koosneb kahest elemendist, millest üks on hapnik (o.-a. –II) ehk siis Lihtaine + hapnik = oksiid
Oksiidid on keemilised ained, mis koosnevad kahest elemendist, millest üks on hapnik ning teine mingi muu aine.
Oksiidid on ained, mis koosnevad hapnikust oksüdatsiooniastmega –II ja mõnest muust keemilisest elemendist.
Oksiide - AL2O3 -Titaan Ti-, hea taandaja, tekitab metallis nitriide mis vähendavad lämmastiku sisaldust
Oksiidid - liitained,mis koosnevad kahest ainest(neist 1 ALUSED e. HÜDROKSIIDID-liitained, mis on hapnik.
Oksiidid on kõrge sulamistemperatuuriga; tehnokeraamikas kasutatakse enim Al2O3, MgO, ZrO2 , SiO2 , TiO2
Oksiidid on hapete anhüdriidid? Kirjutage nende tasakaalustatud tekkereaktsioonid ja Lewisi struktuurid.
Oksiidikiht on mitmekihiline ja kihtide paksus oleneb temperatuurist ning hapniku kontsentratsioonist.
Oksiididid - Üldine enamus alumiiniumoksiidi toodangust läheb ümbertöötlemisele alumiiniumiks.
Oksiid on kahest elemendist koosnev liitaine (keemiline ühend), mille üks koostiselement on
Oksiidid - liitained,mis koosnevad kahest ALUSED e. HÜDROKSIIDID- ainest(neist 1 on hapnik.
Oksiidides on kroomi oksüdatsiooniaste II kuni VI. Tähtsamad oksiidid on Cr2O3, CrO2, CrO3.
Oksiidideks - seda protsessi kutsutakse särdamiseks ja sisuliselt on tegemist põletamisega.
Oksiide on molekuraalsed, kuid nende seas on ka mittemolekulaarseid ained (nt: SiO2 ja
Oksiidid on liitained, mis koosnevad kahest elemendist, millest üks on alati hapnik.
Oksiidikiht on enamikel juhtudel värviline, sest värvaine on juba elektrolüüdi sees.
Oksiidi kiht on poorne ja habras, sisaldab lõhesid ning on rauapinnaga nõrgalt seotud.
Oksiidid on vees raskesti lahustuvad kristalsed ained, kasutatakse värvainetena.
Oksiidid on keemilised ühendid, mis koosnevad kahest elemendist, millest üks on
Oksiid - kahest elemendist koosnev keemiline ühend, millest üks on hapnik.
Oksiid – on ühend, mis koosneb kahest elemendist, millest üks on hapnik.
Oksiidid on ühendid, mis koosnevad kahest elemendist, millest üks on hapnik.
Oksiidid on valged tahked ained, millel on väga tugevad aluselised omadused.
Oksiid on kahest elemendist koosnev liitaine, mille üks koostiselement on
Oksiidid – ained, mis koosnevad kahest elemendist, millest üks on hapnik
Oksiidid on ained, mis koosnevad kahest elemendist, millest 1 on Hapnik.
Oksiid - aine, mis koosneb 2-st elemendist, millest üks on hapnik.
Oksiid on kahes elemendist koosnev ühend, millest üks on hapnik.
Oksiid –  hapniku ühend mingi teise keemilise elemendiga.
Oksiidid - koosnevad kahest elemendist, millest üks on hapnik.
Oksiid – hapniku ja mingi teise keemilise elemendi ühend.
Oksiid – hapniku ühend mingi teise keemilise elemendiga
Oksiidid on aluselise iseloomuga, va BeO, mis on amfoteerne.
Oksiidid - on kahest elemendist koosnevad hapnikuühendid.
Oksiidide klass – mitmesuguste elementide ühendid hapnikuga.
Oksiid - ja nitriidkermistes metalne sideaine puudub.
Oksiid – liitaine, mille üks element on hapnik
Oksiidid - 33% D. kloriidid -33% Score: 10/10
Oksiid – hapnikuühend mingi elemendiga
Oksiidide klassi - Kvarts 12% maakoort, primaarne.
Oksiidid – Fe3O4 magnetilised omadused.
Oksiidid on kõrge sulamistemperatuuriga
Oksiidid on elemendi ühendid hapnikuga.
Oksiid - elemendi ühend hapnikuga.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Oksiidid on liitained, mis koosnevad kahest elemendist ja millest üks on hapnik (SO 2, Al2O3).Oksüdatsiooniaste on elemendi aatomite laeng ühendis, eeldusel, et ühend on iooniline ja ta näitab elemendi oksüdeerumise astet ühendis.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun