Sõnu seletav sõnaraamat

Oecd –  (Organisation for Economic Co­operation and Development) Majandusliku  Koostöö ja Arengu Organisatsioon, 30 liikmesmaad SPF – (Pacific Islands Forum) Vaikse Ookeani Saarte Ühendus (tõlge ligilähedane) SPC – (Secretariat of the Pacific Community) Vaikes Ookeani Kogukonna Sekretariaat  (tõlge ligilähedane Rahvastik Vanuseline struktuur:  0­14 aastaseid: 21,4%; 15­64 aastaseid: 66,9%;  vanemaid: 11,7%
Oecd - Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon 1961 OECD eesmärk: aidata kaasa liikmes- ja mitteliikmesriikide majandusarengule; koguda andmeid ja koostada nende põhjal analüüse ja soovitusi paremaks riigivalitsemiseks 2. Nimetage kaks rahvusvahelist organisatsiooni, mille liige Eesti on. Põhjendage, miks on liikmeks olemine Eestile oluline.
Oecd andmetel on Prantsusmaa osa maailma ekspordis ja impordis 4,7%, riigi osakaal maailmakaubanduses on viimse 10 aastaga vähenenud ~ 1% võrra (1994. aastal oli Prantsusmaa osakaal 5,5%). Prantsusmaa 2005. aasta esimese poolaasta väliskaubandussaldo on defitsiit on 11,12 miljardit eurot, eelmise aasta sama perioodi defitsiit oli vaid 0,6 miljardit eurot.

Oecd – (Organisation for Economic Co-operation and Development) Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon, 30 liikmesmaad SPF – (Pacific Islands Forum) Vaikse Ookeani Saarte Ühendus (tõlge ligilähedane) SPC – (Secretariat of the Pacific Community) Vaikes Ookeani Kogukonna Sekretariaat (tõlge ligilähedane)
Oecd - l on 20 asutajariiki, neist väljastpoolt Euroopat üksnes Kanada ja USA.. Kuni aastani 2010 oli OECD-l 31 liikmesriiki, pärast uute liikmete liitumist 2010 aga 34 riiki. Organisatsiooni peamine eesmärk on aidata kaasa maailmamajanduse arengule ning maailmakaubanduse laienemisele.
Oecd on kutsutud „rikaste riikide klubiks“, millega organisatsioon ei ole üldse nõus, tuues näiteks, et OECD-sse kuuluvad Mehhiko, Türgi, Hispaania ja Portugal, ei olnud sugugi rikkad riigid 1960-ndatel. Seega nimetavad nad ise ennast „reformi läbiviivate maade ühenduseks“.

Oecd – Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon, loodi 1961. Peamised tegevusvaldkonnad: liikmesriikide majandusnäitajate kogumine, sotsiaalsete ja keskkonnakaitse probleemide analüüsimise ning nende ennetamisega, mitmepoolsete kaubandussüsteemide arendamisega.
Oecd - riike. Töötuse määr on sellest ajast peale järsult langenud ning firmade konkurentsivõime suurenenud. 1996. aastast järgib Austraalia peaminister John Howardi juhtimisel liberaalselt majanduspoliitikat. Peamiseks ekspordiartikliks on kivisüsi.
Oecd on arenenud tööstusriike koondav rahvusvaheline e. globaalne organisatsioon, mis tegeleb peamiselt majanduspoliitikaga: • üldise teabevahetuse • andmete kogumise • statistika avaldamise • majanduse analüüsi • prognooside, jms.

Oecd - (Organization for Economic Co-operation and Development, Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon) on 1961. aastal asutatud arenenud tööstusriike koondav organisatsioon, millel on 30 liikmesriiki rahvusvaheline organisatsioon.
Oecd on samuti esirinnas töös, mida tehakse, et mõista ning aidata valitsustel reageerida uutele arengutele ja probleemidele nagu ettevõtete üldjuhtimine ja teabemajandus ning väljakutsetele, mida seab elanikkonna vananemine.
Oecd on tuntud oma paindlikkuse ja reageerimiskiiruse poolest - esilekerkivaid probleeme püütakse välja selgitada juba eos, et tulla õigeaegselt välja lahendustega, mis oleksid poliitikakujundajatele otsuste tegemisel abiks.

Oecd - s tegelevad oma ala eksperdid erinevate valdkondade analüüsimisega, andes seejärel soovitusi vastava valdkonna poliitika kujundamiseks. Muuhulgas koostatakse liikmesriikide kohta regulaarselt majandusülevaateid.
Oecd - s korduvad tihti sõnad vastastikune toetus (peer support), üksteise mõjutamine (peer pressure) ja praktikatega tutvumine (peer review). Tegelikult on OECD-l väga vähe juriidiliselt siduvaid õigusakte.
Oecd - d peetakse maailma suurimaks kirjastajaks (Martens, Jakobi 2010). Igal aastal avaldab OECD ligikaudu 250 raamatut ja perioodilist väljaannet ning koostab jooksvalt mitmeid statistikaandmebaase.

Oecd on organisatsioon, mis on aja jooksul muutunud tunnustatud analüüsikeskuseks, oluliseks informatsiooni vahetamise paigaks liikmesriikide ekspertidele ning suunanäitajaks mitmetes valdkondades.
Oecd on ainulaadne foorum, kus 34 demokraatliku riigi valitsused teevad koostööd, leidmaks lahendusi üleilmastumise majanduslikele, sotsiaalsetele ja keskkonnaga seotud probleemidele.
Oecd - l on 20 asutajariiki, neist väljastpoolt Euroopat üksnes Kanada ja USA.. Kuni aastani 2010 oli OECD-l 31 liikmesriiki, pärast uute liikmete liitumist 2010 aga 34 riiki.

Oecd – (Organization for Economic Co-operation and Development, Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon) on arenenud tööstusriike koondav rahvusvaheline organisatsioon.
Oecd ehk Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (Organization for Economic Co-operation and Development) millega on liitunud 34 liikmesriiki, kaasaarvatud Eesti.
Oecd - l on 20 asutajariiki, neist väljastpoolt Euroopat üksnes Kanada ja USA. Seevastu kuuluvad asutajariikide hulka Norra, Rootsi, Šveits, Kreeka ja Türgi.

Oecd – Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon • OECD on tööstuslikult arenenud demokraatlike riikide foorum alalise asukohaga Pariisis.
Oecd - s mõistetakse, et ühe tulemuseni võib viia mitu erinevat teed ning ei ole võimalik öelda, et üks neist on ainuõige ja teised valed.
Oecd - s tegelevad oma ala eksperdid erinevate valdkondade analüüsimisega, andes seejärel soovitusi vastava valdkonna poliitika kujundamiseks.

Oecd - l on 20 asutajariiki ja 34 liikmesriiki, Eesti kutsuti OECD liikmeks 2010 a. juunis ja liikmeks saime me 2010 a. detsembris.
Oecd –  majanduskoostöö ja arengu organisatsioon. Eesti liitus 2010. WHO – maailma tervise organisatsioon.
Oecd - sidemete korraldamine arengumaade ja tööstusriikide vahel; arengukontseptsioonide koostamine; info vahetamine jms

Oecd - Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon Eesmärk: Avatud turumajandus, demokraatia, inimõiguste ustamine
Oecd on tunnustatud majandusanalüüsi keskus, mis oma mitmekülgse tegevusega katab kogu valitsussektori skaala.
Oecd - majandusorganisatsioon, 1961, et stimuleerida majanduslikku arengut, liikmed suure sissetulekuga riigid.

Oecd – 1995 Nõukogu andis välja soovituse valitsusepoolse reguleerimise kvaliteedi parandamiseks.
Oecd – Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon, mida loetakse rikaste riikide klubiks.
Oecd - Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon WHO - Maailma Tervishoiuorganisatsioon

Oecd on 1948. aastal asutatud Euroopa majandusliku koostöö organisatsiooni järeltulija.
Oecd – Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon ÜHISKONNAÕPETUSE ARVESTUS II5
Oecd – Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon  loodi 1961  21 liiget

Oecd ehk Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon defineerib kirjaoskust kui:
Oecd on 1948 asutatud Euroopa Majanduskoostöö Organisatsiooni järeltulija.
Oecd hinnangul on järgmiste aastate peamine väljakutse tööjõu rakendamine.
.

Oecd - 1961. Eesti liitus 2010. Majanduse uurimine ja juhtimine.
Oecd – Organisation for Economic Co-operation and Development
Oecd - majandusliku koostöö ja arenguline organisatsioon.

Oecd riikidest on Soome kiireima majanduskasvuga riik peale Iirimaad.
Oecd - Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon, UNICEF.
Oecd on arenenud tööstusriikide foorum alalise asukohaga

Oecd – Majanduse koostöö ja arengu organisatsioon.
Oecd peasekretär on alates 1. juunist 2006 José ?ngel Gurr?a.
Oecd raportid on kõik selgelt sellest paradigmast kantud.

Oecd peasekretär on alates 2006. a José Ángel Gurría.
Oecd - majandus koostöö ja arengu organ.

Oecd - l on 34 liikmesriiki.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto