Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Objektiivne tsiviilõigus - tsiviilõigusnormid, mis on sätestatud seadustes-TsÜS seaduses, perekonnaseaduses, asjaõigusseaduses, pärimisseaduses ja võlaõigusseaduses; muudes seadustes, mis sisaldavad tsiviilõigusnorme (nt töölepinguseadus). Subjektiivne tsiviilõigus-isiku õiguslikult tagatud võimalus teatud viisil käituda või nõuda teistelt vastavat käitumist.
Objektiivne mina on kõigi selle üldsumma, mida inimene võib nimetada omaks, hõlmates peale tema enda keha ja vaimsete omaduste ka kõike talle kuuluvat (objektid, millesse või kellesse puutuvat võetakse isiklikult) Objektiivne mina jaguneb kolmeks: ● materiaalne mina ● sotsiaalne mina ● vaimne mina Subjektiivset mina iseloomustavad tunded ja mõtted.
Objektiivne õigus – kehtivate, omavahel seotud õigusnormide kogum, lähtub riigist, tagatakse riigi sunniga, riiklikult kehtestatud üldkehtivad reeglid.
Objektiivne asjaõigus – õigus, mis reguleerib asjadega seotud õigussuhteid, ja seda nii paidalseisus (nt omaniku ja kasutusvaldaja õigused) kui ka nende muutumises (nt asja võõrandamine või hüpoteegi ülekandmine). Subjektiivne asjaõigus – õiguslik seisund, mis konkreetsel isikul on konkreetse asja suhtes.
Objektiivne tsiviilõigus on tsiviilõiguse normid ja tavad, mis tegelevad isikutevaheliste varaliste ja isikutevaheliste suhete reguleerimisega võrdsuse põhimõtet silmas pidades Subjektiivne tsiviilõigus võimaldab isikul ise teatud viisil käituda või nõuda teiselt isikult vastavat (seaduslikku) käitumist.
Objektiivne vaesus on olemasolevate Teine tase ressursside tegelik nappus, mida saab ● Kolmas tase ● Neljas tase mõõta nii sissetulekute kui ka kulutuste ● Viies tase põhjal. Inimeste vajaduste rahuldatust on väga keeruline objektiivselt määratleda. Mida tähendab subjektiivne vaesus?
Objektiivne maailm on sama imaginaarne nagu haldja peeretus või sama reaalne nagu vasikakarbonaad – (haarab kõhust kinni) oeh, lõpeta! – kuni kellelgi jätkub oidu pakkuda mulle toimetajakohta mõne… STANKEVITŠ: (taskust rahaümbrikku võttes) Oh! – sellepärast ma ju tulingi.
tom
Objektiivne koosseis - aktiivne tegu, või tegevusetus 17. Õigussuhe on õigusnormi alusel tekkiv isikutevaheline individualiseeritud ühiskondlik suhe, mida iseloomustab subjektide vastastikune seotus subjektiivsete juriidiliste õiguste ja kohustustega ning toetumine riigi kaitsele.
Objektiivne asjaõigus – õigus, mis reguleerib asjadega seotud õigussuhteid, ja seda nii paigalseisus (nt omaniku ja kasutusvaldaja õigused) kui ka nende muutumises (nt asja võõrandamine või hüpoteegi loovutamine). Objektiivne asjaõigus – õigusnormide summa.
Objektiivne õigus – õigusnormide kogum, üksikutest õigusnormidest struktureeritud õiguskord, law, Recht Subjektiivne õigus – õiguskorra poolt teatud subjektidele antud võim, nt volitus otsustada teatud asja üle ehk õigustus, right, subjektives Recht
Objektiivne tõlgendamine - tõlgendamise aluseks on väljendatud tahe Eeldatakse et tahteavalduses väljendatud tahe on sama mis tegelikult väljendatud tahe ning sellisel juhul on tõlgendamise eesmärgiks tegeliku tahte väljaselgitamine.
Objektiivne õigus - õigusnormid Positiivne õigus- kehtivad õigusnormid Subjektiivne õigus- konkreetsele subjektile kuuluv õigus!!!!! Kui konkreetsel isikul on konkreetse asja suhtes õigus.
Objektiivne k on tööalane liikumine ühelt valikule, ei näe muud) Niikuinii toob elu üllatusi ja ametikohalt teisele ka sellega kaasneb kohustuste, plaane pole võimalik täita.
Objektiivne teooria ehk objektiivne mõiste (tekkis 19. saj.) – rahvuse liige on sõltumata oma tahtest see, kellel on ülejäänutega ühine päritolu, kultuur, keel ja ajalugu.
Objektiivne tsiviilõigus on tsiviilõiguse normid ja tavad, mis tegelevad isikutevaheliste varaliste ja isikutevaheliste suhete reguleerimisega võrdsuse põhimõtet silmas pidades.
Objektiivne õigus - Pärimisõigus on normide kogum, mis reguleerib surnud isiku varaliste õiguste ja kohustuste üleminekut teistele isikutele.
Objektiivne õigus on õigusnorm või õigusnormide summa ja põhistab õiguslikke kohustusi ja neile korrespondeeruvaid subjektiivseid õigusi.
Objektiivne karjäär on tööalane liikumine ühelt ametikohalt teisele ka sellega kaasneb kohustuste, vastutuse ja staatuse muutumine
Objektiivne teooria – olemus on moonutatud siis, kui vähemalt suuremale osale või kellelegi ühiskonnast on põhiõigus piiratud.
Objektiivne naturalism – Moraaliväidete tõesus on individuaalsest või sotsiaalsest otsusest sõltumatu (looduslik paratamatus).
Objektiivne õiguse - kehtivate ÕN kogum, mis väljendavad üldist huvi (ultima ratio )+ vaadatakse, et see huvi saaks kaitstud.
Objektiivne tsiviilõigus – õigusnormid; mingid reeglid nt. müügilepingu kohta, kuidas sätestada ostja-müüja vahelisi suhteid.
Objektiivne tõde on inimteadmiste selline sisu, mis ei sõltu subjekti tahtest ega soovidest, peegeldab õigesti tegelikkust.
Objektiivne koosseis – õigusvastane tegu või tegevusetus, kahjulik tagajärg ja kasuaalne ehk põhjuslik seos nende vahel.
Objektiivne hindamine on hindaja keskne, sest võimaldab hinnata õpilste oskusekid standardi suhtes, ning luua pingeridasid.
Objektiivne heaolu – mõõdikud on välja töötatud ekspertide poolt ega olene indiviidi hinnangust oma elule.
Objektiivne koosseis on olemas Subjektiivne: kas arst tegutses tahtikult? On olemas, arst tegutses kavatsetult.
Objektiivne sisu - on omaduste hulk, mis tegelikult iseloomustab kõiki termini mahtu kuuluvaid objekte.
Objektiivne teooria – rahvuse liige on sõltumatu oma tahtest, kes vastab objektiivsetele tunnustele.
Objektiivne tsiviilõigus – õigusnormid; mingid reeglid nt. müügilepingu kohta, kuidas sätestada
Objektiivne tõde on olemas, kuid pole kättesaadav, inimese jaoks ei saa tõde olla kiretu.
Objektiivne õigus - Objektiivne õigus on riigis kehtiv õigus, kirja pandud õigusaktis.
Objektiivne organiseeritus - õpitav materjal on väliselt selgelt süstematiseeritud.
Objektiivne tsiviilõigus on üldine tsiviilõigus – Reeglid, seadused, määrused.
Objektiivne külg – tegu & tagajärg ning põhjuslik seos nende vahel.
Objektiivne info - kõik mis on meie ümber (meid ümbritsev keskkond)
Objektiivne külg - tegu, tagajärg ja nende vaheline põhjuslik seos.
Objektiivne paratamatus on Eesti väiksus ja sellest tulenev piiratud mõju.
Objektiivne ilu - ilu saladust otsitakse ilusast objektist endast.
Objektiivne õigus on riigis kehtiv õigus, kirja pandud õigusaktis.
Objektiivne reaalsus on inimteadvusest sõltumatu materiaalne maailm.
Objektiivne õigus – õigusnormid, ka ajaloolised õigusallikad.
Objektiivn - teleoloogiline on tahtetõlgendamine.
Objektiivne õigus on alati subjektiivse õiguse aluseks.
Objektiivne olemine on kõrgem kui subjektiivne olemine.
Objektiivne koosseis on sama, mis eeltoodud punkt I all.
Objektiivne õigus – õigus kui õigusnormide kogum.
Objektiivne õigus - õigusnormid, kui sellised.
Objektiivne vaim - ühiskondlik tunnetamine.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Objektiivne õigus – õigusnormide kogu; õigusnorm – riiklikult tagatud üldise iseloomuga kirjutatud käitumisreegel (3 olulist tunnust!); üks liik sotsiaalsetest normidest Subjektiivne õigus – riiklikult tagatud käitumisvõimalus kas ise teatud viisil käituda või nõuda vastavat käitumist teistelt isikutelt Edasi läheme objektiivse õigusega.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Objektiivne reaalsus on selline, et inimesed tahavad iga õhtul istuda televiisori eest ja soovivad, et selles telekas räägitakse nende emakeeles.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Objektiivne õigus ehk positiivne õigus on kirjutatud kujul esitatud õigusnormide kogum.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Objektiivne reaalsus on inimteadvusest sõltumatu materiaalne maailm. 3. objektiivne tõde on inimteadmiste selline sisu, mis ei sõltu subjekti tahtest ega soovidest, peegeldab õigesti tegelikkust.
Vote UP
-6
Vote DOWN
Objektiivne hinnang - põhineb eelnevatel reaalsetel kogemustel ja majandusnäitajatel, mille alusel saab määrata arengutrende. Subjektiivne hinnang- lähtub konkreetsest subjektist (hindajast) ning sõltub tema kogemustest, teadmistest, professionaalsusest.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun