Sõnu seletav sõnaraamat

Organisatsioonid on avalikult kuulutanud, et esmajoones ollakse huvitatud äri- ja valitsussektorist. Kasutatavate pakettide litsentsiinfoga hoolikalt ümber käimine aitab tulevikuprobleeme vältida (eeldades, et tarkvara legaalsel teel hangitud on, mida aga iga endast lugupidav asutus järgima peaks). Sellega seoses tuleb määrata tarkvara legaalsuse eest vastutav isik, kelleks on enamasti IT-juht või süsteemiadministraator, nende puudumisel aga arvutisüsteemide tõö eest vastutav isik.
Organiseerimine on tegevus, mille käigus täitmisele kuuluvad tööd jagatakse üksikisikute vahel, koondatakse isikud allüksustesse ning määratakse kindlaks alluvusvahekord. Organiseerimine on inimeste ametikohtadele paigutamist, samuti neile kohustuste ja õiguste andmist ja vastutamise nõudmist ORG-I SKEEM – ettevõtte või asutuse siseehitust kujutav joonis kus on näidatud org-i koostisosad.Nende omavaheline paiknemine ja ametlikud alluvus seosed.
Object - oriented Paradigm •Everything is an object •A program is a bunch of objects telling each other what to do by sending messages •Each object has its own memory made up of other objects •Every object has a type •All objects of a particular type can receive the same messages Domain Model •A domain model does not represent the entire domain as it is in the real world.

Org - i loomisega avaldatavt mõju tootmisele liigitatakse 1)Org-line inimeste otstarbekas rakendamine ühise eesmärgi, tööjaotuse, tegevuste ja toimingute kooskõlastamise teel 2) aineline raha, teabe seadmete materjalide ja muu ressurside parem kasutamine 3) vaimne soost vanusest haridusest mõtteviisist ja muudest faktoritest tingitud eripärasuste ära kasutamine.
Org - i ja juhtimisteooria-sisuks on seisukohadja järeldused selle kohta mis on määrav ja millest tuleb lähtuda et org ja juhtimine oleksid tõhusad ning täidaksid oma ülesandeid hästi.Õppiorg. org-liste uuenduste läbiviimine eeldab org-i liikmetelt uute oskuste omandamist hoiakute ja käitumisviiside muutmist.
O perliit - vulkaanilise päritoluga kivim o Tselluloos- pöökpuu või okaspuu puidust o Diatomiit- peamiselt ränivetikate (diatomeed) kodadest koosnev settekivim o Membraanfiltrid: Atsetaat tselluloosist tehtud membraanid on vähe pikaajalised, keemiliselt vähe stabiilne, temperatuuri tundlik.

O ekstraheerimist e. diffusiooni ning Difusioon tähendab teatud komponentide väljaeraldamist (ekstraheerimist) veega marja/viljameskist. Sel juhul mahlasse lähevad üle lahustuvad ained (suhkrud, orgaanilised happed), mittelahustuvad ained (valgud, pektiin- ja värvained) jäävad jäätmetesse.
O perliit - Vulkaanilist päritolu materjal, peamiselt alumiiniumsilikaadidToor- perliit kuumutatakse töötlemisel 800- 1100 °C, mille käigus ta paisub kuni 20xTekkinud klaasjas struktuur jahvatatakse
Org - lise suhtlemise põhivaldkondadeks on: 1) Suhtlemis kanalitses moodustuvad suhtlemis võrgud 2) ametlikud ja mitteametlikud suhtlemis kanalid 3) suhtlemise suund, alla, ülesse või kõrvale.

Organisatsiooni mõiste - organisatsioon kujutab endast kindla inimrühma terviklikult korraldatud ühendust, mis võimu ja eestvedamise mõjutusel, tegevusi kooskõlastades püüab saavutada ühist eesmärki.
Org - i loomise ning talitamise peamine mõte on saavutada ühiselt tegutsedes rohkem väiksemate jõupingutustega rohkem ja väiksemate jõupingutustega kui eraldi tegutsedes.
Org - I PÕHILISED KOOSTISOSAD: 1)töötajad 2) eesmärk millest tulenevad tegevused 3) siseehitus 4)varad. Iga muutus ühes osas mõjutab teisi osi.ORG-I ISELOOM: 1) võimule

Omanikud on huvitatud, et tegevjuhi palk sõltuks võimalikult palju tulemustest, sest siis on kindel, et tegevjuht ise usub ettevõtmisesse ja on piisavalt motiveeritud.
Ohuks on võimalus, et keegi on kasutaja ja vastuvõtja vahel ning esineb kasutajale vastuvõtjana ja vastuvõtjale kasutajana, vahendades infot ise vahepeal lugedes.
Org - i käekäiku aitab kõige paremini iseloomustada tema arengutsükkel, see on ilmingute, toimingute ja menetluste korduv ring ning arengu tase antud hetkel.

Org - i skeeme jagatakse 1) üldskeem-koostatakse kogu ettevõtte kohta ning selles on näha peamised ametikohad ja allüksused 2)põhilised allüksuste
Orienteeruv kulu on 1,0–2,0%. Mustkillustik segatakse sundsegamisega segistis, mille dosaatorite täpsus peab olema piirides ± 3% vastava segukomponendi massist.
One - time session key (ühine salavõti, mida saatja ja saaja kasutavad omavahelises suhtluses). Antud R1-e kasutatakse ainult antud sessiooni ajal.

Otsetoime - freoonkülmutitest on levinumad ribi- torudest siugaurustid (jahutid) õhu vabaringluse puhul Tavaliselt paigaldatakse taolised jahutuspatareid
Osi cmip - Common Management Protocol - kasutatakse koos CMIS-ga (Common Management Information Services), mis määratleb hulga võrguhaldus teenuseid.
Otseaurustus - jahutuspatareid, sundringluse puhul õhu jahutid). Neist esimestesse siseneb vedel külmutusagens al ja täidab üle 30% sti kogumahust.

Org - JA JUHTIMINE Org-on kindla inimrühma ühiste eesmärkide taotlemiseks moodustatud terviklikult korraldatud ühendus.
Oksiidid — Elektrokeemilised ühendid, mis moodustuvad tugevalt elektronegatiivsete ja elektropositiivsete elementide vahel.
Oleks 20 - 30 mm. Laua pikkus on 2-3 meetrit ja see on oma ehituselt avatud, et lihvimistolm saaks tööobjektilt eemalduda.

Omanikujärelevalve on kohustatud kontrollima koostatavate dokumentide õigsust ja jälgima, et ülevaatus viidaks läbi õigeaegselt.
Org - i suhtlemine on ettevõtte või asutuse eripaigus ja rühmitustes olevate inimeste omavaheline teabe vahetus.
Org - i käekäiku ilmestab tema eluiga millele avaldavad mõju tema vanus, suurus ja kriisikäsitlemise võime.

Org - i näol on olemas keskkond mis tagab inimestele majandusliku sotsiaalse ja psühholoogilse kindlustatuse.
Operatsioonisüsteem – lisab kasutaja interfeisi,turvameetodid, kõrgtasemel failitöö 6. Nimetada pseudokernelite liigid.
Org - i arengutsükkel mõjutab vahetult kõiki põhilisi org-i siseseid tegevusi, toiminguid menetlusi.

Organiseerimine - kavandatu elluviimine, tegevus, mis kehtestab juhtivas valdkonnas varade kasutamise kindla korra.
Osade realiseerimist on võimalik ja mõistlik detailsemalt objektide ja nende omaduste ja toimingute abil kirja panna.
O tekstuur – terline, kristalliline, helbeline ja niiskuseomadused o Määritavus o Suuaisting o kõvadus

Oksüdatsiooniprotsesside tõttu on oluliselt piiratud külmutatud toodete säilitusaeg just peenestatud, soolatud liha puhul.
Osadel on ka tagasiside andev vibratsioon mis annab kasutajale tagasisidet mängus toimuva kohta.
Org - i kõige suurem vara väärtus ja jõud peitub temasse kuuluvatest inimestest.

Osi mudel on avatud süsteemide ühendamise arhitektuur, peegeldusefekti raadiolevis.
Otsak on vähedeformeeruvast materjalist kuuli, koonuse või püramiidi kujuga.

Org - i tuleb vaadelda vahendina mida kasutatakse millegi saavutamiseks.
Operatsioonide järgi - Oleneb omadustest nagu töödeldavus, plastsus,tugevus, paine.
Osalevale juhistiilile on omane toetava ja kollegiaalse käitumisemudeli kasutamine.

Olema anti - staatilisest materjalist mida saab ka niiskelt puhastada.

Omaduselt on ta hõbevalge läikiv metall, kerge kuldse varjundiga.
Olnud org - i eluiga seda suurem on tema kestvuse tõenäosus.
Omatulu on teedevalitsuste teenustelt saadud kasu.

Ots - freesimine 5 283 18000 3220 0,0597 3,630
Osi 7 - kihilise mudeli kõige ülemine kiht.
Often used on small Microsoft Windows networks.

Olekuparameetrid on ühtlased kogu süsteemi piires.
Org - i tähtsaim ÜL on anda tulemusi.

Outsourcing – väljasttellimine, allhange
Obektid ON NÜÜD ALLPOOL 0-JOONT
Obektid ON LIIGA ÜKSTEISE OTSAS

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto