Sõnu seletav sõnaraamat

Normatiivne akt on suunatud reeglina kindlaks määramata inimeste ringi jaoks ja on määratud korduvaks kasutamiseks, õigusnormi rakendamise akt aga sisaldab ettekirjutust konkreetsele isikule ja ta on ühekordse toimega, st määrab kindlaks selle isiku õigused ja kohustused. Oma iseloomult on õiguse rakendamise akt juriidilise fakti tähendusega.
Normatiivne eetika on ettekirjutav, st formuleerib moraalinormid, mille oleks hea elu mõõdupuuks?" Endastmõistetavalt on selline küsimuse esitamine selgelt teleoloogiline, aga seda tuleb eristada teleoloogiast, mida seostatakse utilitarismiga, mis toetab parimaid üldisi järgimine on inimestele kohustuslik.
Normatiivne eetika on ettekirjutav, st formuleerib moraalinormid, saame õigustada oma moraaliuskumusi? c) Ontoloogilised küsimused: Mis mõttes on olemas moraalifaktid? Kas need on samasugused nagu “tavalised faktid?”: “mu ees laual on kohvitass”, “tapmine mille järgimine on inimestele kohustuslik.

Normatiivne - kriis mudel - Erikson: intiimsus vs isolatsioon Sündmuste ajastuse mudel - Neugarten: sotsiaalne kell - Normatiivsed elusündmused - Idiosünkraatilised elusündmused - Nb! Tänapäeval sündmuste “õigeaegsusel” laiemad piirid (nt millal peaks abielluma, ülikooli minema jne)
Normatiivne - eetika (teooria selle kohta, milline käitumine on moraalselt hea või halb). Praktiline eetika jaguneb kutse- (piirdub kindla elukutse eetikaga) ja rakenduseetikaks (erinevate ühiskondade probleemid).
Normatiivne eetika on teooria selle kohta, milline käitumine on moraalselt hea/õige ja milline halb/ebaõige. Taoline teooria sõnastab käitumise põhimõtted, mida inimene peaks järgima, ning põhjendab neid.

Normatiivne - siis hinnangut või kriteeriumi - pole alati teaduslikult tõestatavad - võrreldakse või reastatakse alternatiivsed seisukohad kriteeriumi alusel
Normatiivne eetika on seadnud oma eesmärgiks säilitada ühiskonnas nende aluseks olevaid kõlbelisi väärtusi, määrab käitumisnorme igapäevase elu olukordades.
Normatiivne analüüs on hinnanguline arutlus selle üle, mis majanduses toimib hästi või mis toimib halvasti, põhiküsimuseks on kuidas majandus peaks toimima.

Normatiivne eetika - teooriad moraalselt õige e. hea käitumise kohta Milline käitumine on moraalselt õige (hea) ja milline väär (halb): Mida peab tegema?
Normatiivne – uuringud ja ettekirjutused selle kohta, kuidas meedia toimima peaks, selleks et vastata .teatud ühiskondlikele väärtustele.
Normatiivne - otsustest mõjutatud huvirühmad ja inimesed saavad otsuse tegemisel kaasa rääkida, sh marginaalsete rühmade võimestamine.

Normatiivne analüüs on hinnanguline arutlus selle üle, mida olemasolevad või perspektiivsed majanduspoliitika või –situstsioonid väärt on.
Normatiivne eetika - püüab vastata küsimusele, milline tegu/käitumine on moraalselt hea (õige) ja milline moraalselt väär (halb).
Normatiivne - inimeste käitumist korraldatakse üldise reegli abil, millega määratakse kindlaks käitumismudel (äriseadus)

Normatiivne eetikakoodeks on aga märksa põhjalikum ning annab ka töötajatele konkreetseid juhiseid, kuidas teatud olukordades käituda.
Normatiivne analüüs on analüüs, mille tegemine ja hinnangute andmine eeldab teatud normide (kriteeriumite) kohaldamist.
Normatiivne akt on tavaliselt kindlaks määramata inimiste ringi jaoks ja on määratud korduvaks kasutamiseks.

Normatiivne akt on suunatud kindlaksmääramata inimeste ringi jaoks ja on määratud korduvaks kasutamiseks.
Normatiivne - kriis mudel - Erikson: intiimsus (kui lead lähedust – parnerit, sõpru) vs isolatsioon.
Normatiivne – õigusnormidele keskendumine, õigusnormi ülesehitus, kuni tema ühiskonda paigutamine.

Normatiivne analüüs - on hinnanguline arutlus selle üle, mis majanduses toimib hästi või mis toimib halvasti.
Normatiivne ehk võrdlev hindamisel sõltuvad õpilaste hinded nende õpitulemuste asendist normgrupis.
Normatiivne – hinnanguline, kuidas majandus peaks toimima Mikro- ja makroökonoomika Sissejuhatus

Normatiivne – tõlgendusele on andnud normi vastuvõtnud instants (asutuse aste), on ainuõige.
Normatiivne eetika on teooria selle kohta, milline käitumine on moraalselt hea või halb.
Normatiivne analüüs – sisaldab moraalseid ja väärtuselisi hinnanguid ja soovitusi.

Normatiivne - annab juhendeid ja soovitusi, kuidas majandus peaks
Normatiivne - õigustloovate aktide tõlgendamine.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !