Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Nkvd - mehed (venekeelne lühend; NSV Liidu Siseasjade Rahvakomissariaat) olid vägistajad, karjatalitajate välimus oli kasimatu, parteilaste lapsed tahtsid saada lapsi Leninilt, suitsuvorstid lettidel kubisesid ussidest jm. Veel oli teoses välja toodud see, et hambaarste peaaegu ei leidunud tollel ajal (Aliide hambaarst sama mees kes ta keldrisse pani) ning velenastel oli komme viinale peale nuusutada käist või hammustada leiba.
Nkvd - organisatsioonid, mis tegelesid sisespionaažiga, võtsid kinni riigivastaseid ja reetureid. Mitmes romaani lõigus on sees salapolitsei ja arretrerimise motiiv:"Ja kaks aastat tagasi hakkasid korteris juhtuma seletamatud lood: sellest korterist kadusid inimesed jäljetult." (M&M lk 73) "Ta ei sattunud professor Stravinski juurde mitte kõige otsemat teed, vaid viibis enne ühes teises kohas.
Nkvd - NSV Liidu Siseasjade Rahvakomissariaat ka - SARK (venekeelne lühend NKVD (vene Наркомат внутренних дел ССР, oli NSV Liidu riikliku julgeoleku ja sisejulgeoleku: korrakaitse-, elanikkonna poliitilise järelvalve-, luure- ja kinnipidamisasutuste valve ja kinnipeetavate sunnitööle rakendamise eest vastutanud asutus.

Nkvd - sse. Tallinnas on teada juhtum, kus Ülemiste jaamast, rongide liikumisel Vene- maa poole, toodi veel mõned isikud vanglasse.
Nkvd - lapua liikumine- 1920.aasate lõpul tekkis rahvuslik­parempoolne liikumine. Selle mõjul suruti kommunistid Soome  poliitikaelust kõrvale. J.Pilsudski- Poola riigijuht marssal. Käskis okupeerida oma sünnilina Vilniuse ja ümberkonna, et nihutada Poole piiri 
Nkvd - NSVL Siseasjade Rahvakomissariaat, vastutas riikliku julgeoleku ja sisejulgeoleku: korrakaitse-, elanikkonna poliitilise järelvalve-, luure- ja kinnipidamisasutuste valve ja kinnipeetavate sunnitööle rakendamise eest.

Nkvd - ühiskondlike korratagamine Julgeoleku töötajateks värbati nii vabatahtlike ja ka sunniviisiliselt Nõukogude võimu tugevdamisele aitas kaasa eestisse jääb sõjavägi Eesti nsv tegevul oli piiratud
Nkvd - NSV Liidu Siseasjade Rahvakomissariaat; nsv riikliku julgeoleku ja sisejulgeoleku ja kinnipeetavate sunnitööle rakendamise eest vastutanud asutus.
Nkvd – NSV Liidu riikliku julgeoleku ja sisejulgeoleku valve ja kinnipeetavate sunnitööle rakendamise eest vastutanud asutus.

Nkvd - Sisejulgeoleku organ Nüukogude Liidus SS-Sisearmee Saksamaal kes tegeles koonduslaagrite ja natsijuhtide ihukaitsega
Nkvd - Siseasjade rahvakomisariaat, ülesandeks korratagamine, vangilaagrite süsteemi haldamine ja vastu luure
Nkvd - politsei-, järelvalve-, massiterrori- kui ka luureorganisatsioon, täites ajajärgul 1934–1943

Nkvd - SS-natside partei sõjaväestatud organisatsioon
Nkvd – Ühiskondliku korra tagamine
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun