Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Nirvaana –  esmärk; kõrgeim teadmise ja rahu seisund; ei saa kirjeldada aja ja  ruumi seadustega; ümbersünnid lakkavad duhkha   –  kannatus;   ahistus;   kõik   on   seotud   kannatusega,   ka   nauding;  kannatused põhjustatakse ise askees   –  lihasuretamine;   keha   kurnamine;   end   jumalale   pühendamine;  vaesuses elamine meditatsioon – keskendunult mõtlemine; kasutatakse mantraid
Vote UP
-1
Vote DOWN
Nirvaanasse ehk   hinge   kõrgemasse   kannatustevabasse  seisundisse. Selleks tuli loobuda elujanust ehk soovidest, tahtmistest, himudest, mõelda õigesti ja  elada   vägivallavaba   elu.   Budismi   traditsioon   ilmneb   Hiinas   sel   kujul,   et   hiinlased   usuvad  kõrgematesse   jõududesse,   olgu   need   jõud   siis   saatus,   esivanemad   või   jumalad,   kes   valitsevad  kliimat,  üleujutusi ja ilma. 1
Nirvaana on tee siht, seisund, kuhu soovitakse jõuda – see on kannatust põhjustavate meeleseisundite vaibumine, kannatusest vabanemine. Nirvaana mõiste tähistab teadvuse kõrgeimat seisundit, kuhu jõutakse kaheksaosalise tee kaudu.

Nirvaana – taaskehastumiste ahelast vabanemine budismis, tühjus, mitteolemine 5 elujuhist kõigile: • ära tapa • ära varasta • ära ela kõlblusetult • ära valeta • ära tarvita joovastavaid jooke
Nirvaana – vaibumine, kustumine – kõrgeima teadmise ja rahu seisund, mida aja ja ruumi kategooriatega ei saa defineerida ja mis tähendab ümbersünniahelast ehk sansaarast vabanemist.
Nirvaana – seisund, milles on vabanetud uuestisündidest ning jõutud täielikku rahusse ja kõrgeimasse tunnetusseisundisse. Kadunud on soovid, kannatus ja surm.

Nirvaana on vabanemine surmaahelast. Täpne kirjeldus oleks „kustumine“ - nagu küünlaleek hääbub, kui küte otsa saab. Sellega lõppevad ka kannatused.
Nirvaana – vaimne virgumine, vabanemine igapäevaelu kirgedest ja pettumustest, olevikus viibimise kirgas seisund, kuhu jõutakse budismis Teed järgides.
Nirvaana – budistliku filosoofia põhimõiste: täielik kannatustest vabanemine, isikliku tahte hülgamine ning isiksuse ühtesulamine jumalusega

Nirvaana on budistide idee, mida tihti tõlgitakse kui taevas, tegelikult aga tähendab rohkem nagu ära puhumist, nagu küünalt ära puhutakse.
Nirvaana on tee siht, seisund kuhu soovitakse jõuda – kannatust põhjustavate meeleseisundite vaibumine, kannatusest vabanemine.
Nirvaana on budismis ja hinduismis täielik teadmise, rahu ning vabanemise seisund, sansaarast (ümbersünniahelast) vabanemine.

Nirvaana – seisund, milles on vabanetud uuestisündidest ning jõutud täielikku rahusse ja kõrgeimasse tunnetusseisundisse.
Nirvaana - teel, kuna neil on rohkem aega tegeledaenda vabastamisega kiindumustest ning sellega kaasnevast vastumeelsusest.
Nirvaana – BUDISM kõrgema teadmise ja rahu seisund, mida ei saa aja ja ruumi seadustega kirjeldada.

Nirvaana - sanskriti k küünla ärapuhumine; selles olekus meid lihtsalt enam ei ole; totaalne
Nirvaana on täielik õndsus, maistest soovidest lõplik lahtiütlemine, loobumine kõigest.
Nirvaana – kannatustest vabanemine, seisund, kuhu jõutakse, kui 8 voorust on olemas.

Nirvaana – vabanemine elurattast, teadvuse seisund, mida iseloomustab kokkupandmatus.
Nirvaana – ma olen virgunu ehk Buddha, mina olen sinus ja sina minus – kõike loov
Nirvaanat on selle järgi võimalik guru (õpetaja) juhatusel saavutada juba eluajal.

Nirvaana on budistide arvates ülima õnne ja rahu seisund.
Nirvaanasse jõudmine tähendab ka taassünnitsüklist väljumist.
Nirvaana - Vaibumine, kõik olemisega seotud lakkab.

Nirvaanasse – teadvuse kõrgeimasse seisundisse.
Nirvaana tähendab vaibumist või kustumist.
Nirvaana - lunastusseisund budismis

Nirvaana – vaibumine, kustumine.
Nirvaana - Vaibumine, kustumine.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Nirvaana - BUDISMIS vabanemine, lunastus, inimese mina lakkab täielikult, nirvaanani on võimalik jõuda ainult iseenda jõul, Jumal ei ole vajalik, nirvaanasse jõudmine on ainult munkadel võimalik.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Nirvaanasse on võimalik jõuda igaühes neist.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun