Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Nikotiini nomenklatuurnimetus on (S)-3-(1-Metüül-2-pürroli-dinüül)püridiin ja keemiline valem on C10H14N2. Puhas nikotiin on õlitaoline värvuseta mõru vedelik. Nikotiin lahustub hästi vees, reageerib hapnikuga ning süttib kergesti. Nikotiini füsioloogilised omadused on näiteks tubakasõltuvus, näljatunde vähenemine, veresuhkrusisalduse tõus, kopsude töövõime langemine, adrenaliini ja noradrenaliini suurem eritamine jne. Pildil nikotiini graafiline kujutis.
Nikotiin on väga tugev sõltuvust tekitav aine, vahel võrreldakse sõltuvuspotentsiaali heroiiniga. Kehas areneb nikotiini suhtes kiiresti tolerantsus, nii on vaja varsti suuremat kogust nikotiini, et tunda sama meeldivaid tundeid.
Nikotiinisõltuvus on teine põhjus, miks suitsetamisest loobumine sageli ei õnnestu, vähemalt esimesel korral… Nikotiin tekitab tugeva sõltuvuse, mis on seotud kesknärvisüsteemis asuvate nikotiiniretseptoritega, mis on olemas igal inimesel juba enne suitsetamist ja mille arv suitsetamisstaaži kasvades suureneb, sest organism vajab järjest suuremat nikotiiniannust, et tagada harjumuspärane naudinguaisting.

Nikotiin on tubakataimes sisalduv tugev närvimürk, millega inimkond on mürgitanud ennast juba alates 16.sajandist ja mis suurtes kogustes tarbituna võib põhjustada krampe, halvatust ning surma.
Nikotiin on väga mürgine aine ja esimesed suitsetamiskatsed kutsuvad esile südame- ja peapööritust, oksendamist, südamelöökide rütmi häireid, kõri, söögitoru ja mao kramplikke kokkkutõmbeid (spasme), ärritatavust, mis läheb üle tähelepanu nüristamiseks ja võib lõppeda isegi minestusega.
Nikotiin on hügroskoopne, värvitu õlijas vedelik, mis lahustub hästi alkoholis, eetris või lahjas petrooliumis, veega saab ta seguneda oma aluselises vormis vahemikus 60°C-210°C. Nikotiin on ka optiliselt aktiivne, omades kahte enantiomeeri.

Nikotiin on tugev närvimürk, mida ühes sigretis on 1,2mg. Nikotiin soodustab kahjulike ainete ladestumist arterites, kui mõni organ ei saa piisavalt verd võib selle mõni osa kärbuda ja siis tekib kangreen või infarkt.
Nikotiinisõltuvus on teine põhjus, miks suitsetamisest loobumine sageli ei õnnestu, vähemalt esimesel korral… Ühesõnaga on oluline pöörata tähelepanu tubakasõltuvuse mõlemale komponendile.
Nikotiin on kofeiinist tunduvalt mürgisem, mõjub organismile kahetiselt: stimulandi ja depressandina (suurte koguste korral). Nikotiin tõstab südamelöökide sagedust ja vererõhku.

Nikotiini toime on seletatav tema toimega neerupealistesse, ta kutsub esile hormoonide, just adrenaliini vabanemise, mis vereringesse sattudes põhjustab sümpaatilise närvisüsteemi erutuse.
Nikotiin on väga kahjulik südame aju ja kopsude tegevusele.Suitsetamisest loobumine on väga raske ja ainult suurest tahtejõust ei piisa.Suitetamine on tõsine krooniline haigus.
Nikotiinhape on efektiivne lipiidelangetav aine, mida on kasutatud umbes veerand sajandit. Nikotiinhappe veel laialdasemat kasutamist on limiteerinud hulgaliste kōrvaltoimte esinemine.

Nikotiin on alkaloid, mis on leitav maavitsa perekonna taimedest (Solanaceae), eriti tubakast, ja vähemal määral tomatist, kartulist, baklažaanist ja rohelisest piprast.
Nikotiin on tõhus parasümpatomimeetiline alkaloid, mida leidub maavitsaliste perekonnas olevates taimedes, leidub teda 2-14% ning see moodustab 0.6-3% taime kuivkaalust.
Nikotiini alkaloidid on leitavad ka kokapõõsa lehtedest. Nikotiini leidub 0,3 kuni 5% tubakataime kaalust, kus selle biosüntees toimub juurtes ning see koguneb lehtedesse.

Nikotiin on siiski üks väheseid mürke, mis kesknärvisüsteemi otseselt ei kahjusta, kuigi kopsudele, südamele ja veresoontele ta kindlasti hästi ei mõju.
Nikotiinamiidsed koensüümid on kasutatavad eelkõige kui valkudevahelised elektronpaaride vahendajad, flaviinid on aga prosteestiliste rühmadena tugevalt valkudega seotud.
Nikotiin on mürk, mida toodab looduslikult tubakataim ja mida kasutatakse selle neutraliseeriva toime tõttu näiteks arvukates putukatõrjevahendites.

Nikotiin - ühe lihtsama ehitusega alkaloid, leidub rohkemal määral tubakataimes, vähesel määral tomatis, kartulis, baklažaanis, rohelises pipras.
Nikotiinil on mõned kantserogeensed efektid, piirates keha võimalust hävitada vähirakke. Sellegipoolest, nikotiin ei tekita vähki tervetes rakkudes.
Nikotiini toime – vähim kahjulik, stimuleerib närviülekannet, vähendab stressitunnet, tekitab sõltuvust, suurendab vere trombotsüütide kleepuvust.

Nikotiin - närimiskummi kasutage pikemalt kui plaastrit s.o kõige vähem kaks kuud, siis hakake seda tasapisi asendama tavalise närimiskummiga.
Nikotiin ehk (S)-3-(1-metüül-2-pürroli-dinüül)püridiin on looduslikult esinev alkaloid ning üks levinuim psühhostimulaatoreid maailmas.
Nikotiin on leitav maavitsa perekonna taimedest, eriti tubakast ja vähemal määral tomatist, kartulist, baklažaanist ja rohelisest piprast.

Nikotiin on väga sõltuvust tekitav aine (narkootiline aine). Nikotiini tarbimisel tekib vajadus järjest aina uue annuse saamiseks.
Nikotiin on amiin. Kui muuta nikotiin ammooniumisoolaks, on ta vees lahustuv ning muust taimsest massist kergesti eraldatav.
Nikotiinikogused on suured, kuna suurem osa nikotiinist neelatakse alla ning päevane kasutusaeg võib isegi ulatuda 10 tunnini.

Nikotiin on oma toime poolest organismile: a) Stimulant b) Depressant c) Hallutsinogeen d) Mitte ükski eelnevaist
Nikotiin on aine, mis on leitav tubakast, ja vähemal määral tomatist, kartulist, baklažaanist ja rohelisest
Nikotiin on üks lihtsama ehitusega alkaloide, mis on leitav maavitsaliste taimede sugukonnast.

Nikotiini plaastrid on pikatoimelised, kontrollides nikotiini ja võõrutussümptomeid 24 tundi korraga.
Nikotiin on tugevatoimeline, vegetatiivseid närvisõlmi algul ergutav, hiljem halvav mürk.
Nikotiin on tubaka aktiivne sisaldis, mida omastatakse siis kas suitsetades või närides.

Nikotiinil on mõned kantserogeensed efektid, piirates keha võimalust hävitada vähirakke.
Nikotiinisõltuvusest vabanemiseks on erinevaid meetodeid, kuid alati tuleb arvestada oma isikupära ja iseloomu.
Nikotiin – sõltuvusaine, kahjustab südameveresoonkonda ja hambaid, leidub tubakas.

Nikotiinisisaldus on snusil suurem kui sigarettidel ja see võib põhjustada suuõõne vähki.
Nikotiin on alkaloid, mis on leitav maavitsaliste (Solanaceae) sugukonna taimedest.
Nikotiin on õlitaoline värvuseta mõru vedelik, mis lahustub kergesti vees.

Nikotiin on tugev närvimürk, mistõttu teda lisatakse putukamürkidesse.
Nikotiin on potentne närvimürk ja on lisatud mitmetele putukamürkidele.
Nikotiin on väga mürgine ja kergesti sõltuvusse viiv kemikaal.

Nikotiin - tugevatoimeline ja kiiresti sõltuvust tekitav aine.
Nikotiini plaastrit on võimalik osta ilma retseptita erinevates annustes.
Nikotiin on alkaloid, mis esineb looduses tubakataimedes.

Nikotiini kohta on levinud väärarvamus, et see tekitab vähki.
Nikotiinisõltuvusest on väga raske vabaneda ning võtab palju aega.
Nikotiin on üks enim sõltuvust tekitavamaid aineid.

Nikotiin on tubakataimes sisalduv tugev närvimürk.
Nikotiinist 15 - 20 % imendub suus ja 80-85 % kopsus.
Nikotiinisõltuvusele on iseloomulik sellega ära harjumine.

Nikotiini alkaloidid on leitavad ka kokapõõsa lehtedest.
Nikotiin on tugevalt sõltuvust tekitav aine.

Nikotiinist on võimalik ka saada mürgitust.
Nikotiin on oma toime poolest organismile
Nikotiinil on EREKTSIOONI NÕRGENDAV mõju.

Nikotiin on tugev sõltuvuse tekitaja.

Nikotiin - ja foolhapet, K-vitamiini.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Nikotiinhape - alandab LDL-kolesterooli ja triglütseriidide taset ning tõstab HDL- kolesterooli taste veres.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Nikotiinisõltuvus on põhjus, miks suitsetamisest loobumine sageli ei õnnestu, vähemalt esimesel korral.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun