Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
UUS NFT/Krüpto mäng on tulemas. Pane ennast kirja, et saada head kraami enne kui mäng välja tuleb. Teeni krüptot! TEE TASUTA KONTO Sulge
Add link
Niiluse jõeorg – sest mussoonvihmad põhjustavad üleujutusi kandes nii viljaka mulla põldudele Mississipi delta tasandik, põhjus sama, üleujutused, mille tulemusel kandub viljakas muda põldudele Minevikus – kirikuregistrid.
Niilus on neile kõik, See andis neile vett, võimaldas põldu harida ja oli tee mis läbis kogu maa. Usuti, et selle tulvaveed pärinevad jumal Hapi põhjatust veekannust.
Niiluse alam - ning keskjooksul asuval Egiptusel olid siiski paremad tingimused, sest niiluse üleujutused olid igati korrapärased ning ettearvatavad.

Niiluse delta on üks vanimaid ja intensiivselt haritavaid põllumajanduspiirkondi maailmas. See on väga tihedasti asustatud piirkond, kus elab kohati kuni 1600 inimest km2. Ainult 2,5% Egiptuse territooriumist on sobiv intensiivseks maaviljeluseks. Tõusev meretase võib purustada kaitsva rannavallide vöö. Tagajärjed oleksid vägagi tõsised.
Niiluse ülemjooksul on palju jugasid ja kärestikke (Murchison), osa neist on paisutamisega (15 suurt paisu) üle ujutatud (Ripon). Sudaani alal voolab Niilus laias, tugevasti soostunud nõos.
Niiluse annid - jõeoaasi põllumajandus Ükski teine maailm tsivilisatsioon pole oma kultuurilises ja majanduslikus arengus sedavõrd sõltunud omaenda jõest kui Egiptus Niilusest.

Niilus - allegooriline marmorgrupp u. 1.saj. eKr. ETRUSKI KUNST: antefix-lad.k."eest kaitstud" põletatud saist plaat, mis kaitses puidust räästa serva.
Niiluse org - ehk teisisõnu jõge ümbritsev haritav ala- võtab enda alla üksnes 4% Egiptuse pindalast, kuid ometi on sinna koondunud 99% rahvastikust.
Niiluse org on jõeoaas, mis paikneb kahe kõrbe vahel: läänes laiuvad Sahara avarused, idas lahutab Egiptust Punasest merest sakiline mäeahelik.

Niiluse ülem - jooksul. Tänu sellele tõusis vesi kuni sügiseni, jättes maha pehme ja viljaka mulla midu egiptlased usinalt harisid.
Niilus - jõgi Egiptuses, põllumajandus sõltus Egiptuses Niiluse üleujututest ja tänu sellele rajatud niisutussüsteemidest.
Niiluse delta on Egiptuse ainus delta ja see on 100 miili piik ja 155 miili lai. Sellel on kolmnurga kuju.

Niilus – septembris oktoobris on lisajõgedel suuremad vihmaperioodid ja selle tõttu.
Niilus on olnud egiptuses alati peamine ühendustee, seda mööda peeti sidet nuubiaga.
Niiluse delta on üks vanimaid ja intensiivselt haritavaid põllumajanduspiirkondi maailmas.

Niiluse deltaala - niiluse delta on väga tiheda asusustsega kus elab kohati kuni 1600 inimest
Niiluse orus on maailma suurim ja seal elab üle 50 miljoni inimese.

Niiluse üleujutus on kas liiga väike või liiga tormiline.
Niilus on pikkuselt teine jõgi maailmas.

Niilus ise on 6670 kilomeetrit pikk.
Niiluse org on maailma suurim oaas.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Niilus – voolab kolmes kliimavöötmes, kõrge veeseis tekib erinevatel aegadel, kõrbeline ala keskjooksul , aeglane veevool Huang He – mussoonvihmad suvel,tasandikuline ala, veevool aeglane
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun