Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Natsionaalsotsialism – e. natsism on ддrmuslik liikumine ja хpetus Saksamaal aastatel 1919-1945; mis taotles aaria rassi vдidetavale erandlikkusele toetudes parema ьhiskonna loomist; seisnes ьksikisiku allutamises grupile, agressiivsuses naabrite suhtes, juhikultuses, nn alavддrtuslike inimeste ja rahvaste (juutide ja mustlaste) hдvitamises.
Natsionaalsotsialism e. natsism – Saksamaa ametlik ideoloogia 1933-45, ehk rahvussotsialism (e natsism) on poliitiline ja majanduslik ideoloogia ja filosoofia, mis ühendab (maru)rahvuslust ja sotsialismi; põhieesmärk kõigi sakslaste ühendamine ühte rahvusriiki, mis viis rassismini; antikommunistid.
Natsionaalsotsiali - • Repressioonid • lubati Eesi süm- seerimine boolikat austada • Range tsensuur • Maareform • osa natsionaliseeri-tud • Mobilisatsioon varast tagastati • Massiküüditamine • Tarbekaubapuudus omanikele (14.06.1941) • Ainus partei EKP • Riigikontroll

Natsionaalsotsialism ehk natsism, 1) parempoolne ideoloogia 2) ei ole demokraatlik (sest ei ole tolerantne ega salliv) 3) rõhutab sallimatust teiste rahvaste vastu (nt juutide,mustlased) 4) rõhutab ainult ühe rahva paremust 5) ideoloogia pärineb Austriast
Natsionaalsotsialism ehk natsism ehk rahvussotsialism oli Saksamaa võimukandjate ametlik maailmavaade ja riiklik ideoloogia natsionaalsotsialismi ajal 1933– 1945. Partei, mis seda ideoloogiat kandis, oli Natsionaalsotsialistlik Saksa Töölispartei
Natsionaalsotsialism - Vägivaldne mittedemokraatlik riigikord, kus ülistati oma rahvust NEW DEAL- Ameerikas majanduslanguse ajal suur mitme aasta peale jagatud kava, mis pidi ergutama majandust ja uusi töökohti looma.

Natsionaalsotsialistideks on end nimetanud selle ideoloogia pooldajad ise ning seda nimetust on kasutatud ka hiljem Lääne-Saksamaal. Nimetust "natsism" on sageli kasutanud natsionaalsotsialismi vastased.
Natsionaal - sotsialistliku riigi keskvalitsuse määratluse kohaselt mõisteti aarialaste all neid isikuid, kes ei olnud veresuguluses juutide või värvilisest rassist isikutega.
Natsionaalsots - üksikisiku allutamine grupile, agresiivsus naaberrahvaste suhtes, juhikultus, üleskutsed hävitada alaväärtuslid rahvad ja inimesed.

Natsionaalsotsialismi ehk natsismi. Itaalias pääses Benito Mussolini 1922.aastal ning rakendas poliitilise ideoloogia fašismi.
Natsionaalsed toidud on caldo verde – paks supp kartulist ja kapsast ja bacalhau – tursk, mooritud, koos türgi hernestega.
Natsionaal - sotsialistide ja kommunistide plakatid on kõigile tuttavad ja nende sisu igale inimesele arusaadav.

Natsionaal - sotsialistlik kunst Click to edit Master text styles Second level ● Third level
Natsionaal - sotsialistliku Saksamaa diktatuuri tunnused ja näited!
Natsionaaldemokraadid - filosoofia, mis ühendab omas rahvuslust ja sotsialismi

Natsionaalsotsialism – Kõigi sakslaste ühendamien ühte rahvusriiki.

Natsionaal - sotsialistlik – Rassiteooria.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Natsionaalsotsialism – ideoloogia Saksamaal 1919–1945, mis kujunes Adolf Hitleri juhitava Natsionaalsotsialistliku Saksa Töölispartei eestvedamisel totalitaarseks liikumiseks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Natsionaalsotsialism – nagu fašismgi – suunatud demokraatia vastu ning nägi ette parteide, vabade ametiühingute ja vaba ajakirjanduse kaotamist.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Natsionaalsotsialism - ehk rahvussotsialism on poliitiline ja majanduslik ideoloogia ja filosoofia, mis ühendab endas rahvuslust ja sotsialismi.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Natsionaalsotsialism - Poliitiline õpetus mis väärtustab ainult oma rahvust, on rassistlik, juhi kultusele ja militarismile orienteerutud.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Natsionaalsotsialism - rassilise puhtuse tagamine (juutide, mustlaste, saavlaste jt hävitamine). Aaria rass kuulutati valitsevaks
Vote UP
-1
Vote DOWN
Natsionaalsotsialism - rahvussotsialism, NSDAP ideoloogia, mida iseloomustas natsionalismi, rassismi ja sotsialismi ühendamine.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Natsionaalsotsialism ehk natsism oli fašismi Saksapärane variant, mis oli äärmuslik liikumine ja õpetus Saksamaal.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Natsionaalsotsialism - Fašismi Saksapärane variant, mida hakkas ellu rakendama Hitler.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Natsionaalsotsialism - natsism - äärmuslik liikumine ja õpetus Saksamaal.

Vote UP
-2
Vote DOWN
Natsionaalsotsialist e. NATS – Adolf Hitleri juhitud natsionaalsotsialistliku partei liige või pooldaja; natsid pidasid aaria rassi ülimaks ja aaria rassi musterrahvaks olid nende arvates
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun