Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Narratiivisituatsioonis – jutustaja -“isiku” kohalolekus, mis on muutumatu.
Narratiivi aeg – loo aja, teksti aja ja lugeja ajakogemuse ühendus (mis on alati mitmetine) Fiktsionaalne maailm (= fiktsiooni-maailm) – fiktsionaalse narratiivi loodud ilmatervik, mis on asustatud narratiivi määratletud tegelastega
Narratiiv - ehk lugu, jutustus toimuvast, sündmuste esitamine ajalises järgnevuses kas suuliselt või kirjalikult.
Narratiivses tantsus on karakteri, sündmuse, loo osa väga tugev ja märksa delikaatsem psüühe osa võib tahaplaanile jääda (tantsija kipub näiteks “näoga“ liialt emotsioone väljensdama) või hoopiski kaduma.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Narratiivi - evangeeliumi - Jeesus Kristuse elust ja teenimistööst, narratiivi apostlite teenimistööst varajases Kirikus (mis on järg Luuka evangeeliumile), 21. erinevate autorite poolt kirjutatud varajast kirja (mida tihti kutsutakse epistliteks) Kristliku nõu ja tegutsemisjuhiste edastamiseks ning apokalüptilist prohvetiennustust, mis on tehniliselt kahekümne teine epistel.
Narratiivi aeg – loo aja, teksti aja ja lugeja ajakogemuse ühendus (mis on alati mitmetine) Narratiiviteooria eeldab narratiivse teksti ja fiktsionaalse maailma eristamist.
Narratiive on faktoloogilisi (tõesti toimunud sündmused) ja fikstionaalseid (välja mõeldud, aluseks on kujutlusvõime). Narratiivi tunnused: o Väljendab sündmust.
Narratiivideks on süžeemudelid, mudeleid realiseerivad aktandid (tegelaste funktsioonid). Süžeetüübid: otsingulood, kommunikatsioonilood ja nende kombinatsioonid.
Narratiiv on mõtlemise (kognitiivne skeem) ja suhtumise (teksti tüüp) vahend, mille kesksed elemendid on ajaliselt seostatud sündmused ja konfliktid.
Narratiiv ehk lugu NARRATIIVSUS ehk loolisus (omane ka teistele kunstiliikidele) NARRATOLOOGIA uurib jutustamist ehk jutustavaid tekste
Narratiivne ehk jutustav pool luules süveneb, mis mingil moel tipneb „Õnne varjutuses“: nõtke jutustamine, narratiivi pingestatus.
Narratiiv — ld jutustama — sündmuste esitus nende ajalises järgnevuses harilikult suu- liselt või kirjutatud tekstina.
Narratiivi - põhine sekkumismetoodika keskendub nii kõne grammatilisele struktuurile kui ka narratiivi sisule ja vormile.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Narratiivil on jutustaja ja teda iseloomustab see, milline on tema vaatepunkt loole ja milliselt positsioonilt ta lugu esitab, näiteks mina või tema vormis esitatud narratiiv on võrdlemisi subjektiivne, kuid kõiketeadva autori vaatepunkt on kõige objektiivsem, kuna tegelased saavad üsna võrdselt tähelepanu.
Narratiiv on korrastatud sündmuste seeria (algus, loo arendus, lõpp) • Narratiivi iseloomustab seotus ajaga.
Narratiiv on see, kui jutustatakse sündmustest, mis on jär- jekorras. Näiteks paljud romaanid on narratiivid.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Narratiivi aineks on siin ilmselt elu ise, selline nagu ta kaasajal on. Päev algab tavapärase hommikuga misjärel esmapilgul tavapärased sündmused ja toimingud võtavad ootamatult tavapäratu, isegi lausa hirmuäratava pöörde ning omandavad esmapilgul lausa mõttetu katastroofiga kroonitud absurdse finaali.
Narratiivil on tähtis roll meie ühiskonnas ja kultuuripildis ning selle olemasolu on äärmiselt vajalik.
Narratiiv on sündmuste rida, mis on ajalises järjestuses, omab algust keskpaika ja lõppu.
Narratiiv on rida sündmusi mingis ajalises järjestuses, sel on algus, keskpaik ja lõpp.
Narratiiv on täiesti olemas, kuid see pole päris selge alguse ja lõpuga lugu.
Narratiivis on piiratud. Algsituatsioon + 31 funktsiooni või süžee elementi.
Narratiivi põhifunktsiooniks on kaasa aidata kirjeldatud kogemuste mõtestamisele.
Narratiivi põhiteljeks on ajaline telg; lugu ilmub liikumisena ajas.
Narratiiv on lugu algusest lõpuni, sünnist surmani.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Narratiiv on olnud ajalooteooria üheks tähtsamaks vaidluse teemaks. On vaieldud erinevate narratiivi suhete üle näiteks teadusega ning müüdi ja ideoloogiaga. Viimasel ajal on esile kerkinud kriitika just seoses müüdi ja ideoloogiaga.
Narratiivsus on inimkultuurile omane tunnus.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Narratiivset ehk jutustuslikku esitust, mis vastab paremini laste mõtlemisviisile. Professionaalne õpetamine algab seose loomisest nende teadmistega, mis õpilasel parajasti selle teema kohta olemas on.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Narratiiv - identiteet kui jutustav lugu, elu kokkuvõttev ja tähenduslik, seostatud ja mõtestatud. Identiteedikriis: inimene võib valida endale paljude seast identiteedi; selle alus peitub selle järgi inimeses endas ja inimene on põhimõtteliselt eraldiseisev oma kohast ühiskonnas.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Narratiivi distants – detailide hulk ja täpsus, mis esineb igas tekstis
Vote UP
-3
Vote DOWN
Narratiivi mõiste - teooria,lugu,õpetus,ideoloogia.Modernismiaja suured narratiivid olid marksism,liberalism.Kakristlus,rahvuslus.Postmodernistlikus ühiskonnas puudub valitsev narratiiv.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun