Sõnu seletav sõnaraamat

Narkolepsia – kutsub esile päeva jooksul korduvaid 10-15 min teadvusekaotusi, inimest haarab sügav uni ja nende unetsükkel algab kohe REM unega. Uneapnoe – une ajal tekkiv hingamiskatkestus, tekib 8 korda tunnis, inimene on hommikul väga kurnatud.
Narkolepsia on siiski harva esinev unehäire, mille levimus on eri maades erinev: näiteks USAs esineb narkolepsia ühel inimesel 2000 elaniku kohta, Iisraelis on see suhe 1 : 500 000, Jaapanis 1 : 600. On ka andmeid, et see haigus esineb perekonniti.
Narkolepsia - болезнь, при которой мышцы моментально расслабляются, и человек попадает в мгновенный сон (puudub hüpokretiiniretseptor sünnipäraselt).

Narkolepsia on krooniline unehäire, mille all kannatavad inimesed tunnevad päeval vastupandamatut vajadust uinuda ja mida iseloomustavad päeva jooksul korduvad ootamatud
Narkolepsia on unehäire, mis kutsub päevaajal esile unehooge(kuni paar tundi), inimene ei suuda ärkvel püsida hoolimata sellest, kui palju ta on öösel maganud.
Narkolepsia ehk kontrollimatu lühiajaline unevajadus • Somnambulism ehk unesränne • Uneapnoe ehk une ajal tekkiv hingamistakistus • Unetus ehk insomnia

Narkolepsia on kontrollimatu lühiajaline unevajadus : kutsub esile päeva jooksul korduvaid 10-15 minutilisi väliselt teadvusekaotuse sarnaseid seisundeid.
Narkolepsia ravis on kasutatud erksust suurendavaid ravimeid, eriti anfetamiini, aga sellega kaasneb harjumise oht. Uusim ravim on matsindool.
Narkolepsia - hetkelised ootamatud uinumised päeva ajal - KSL une häire, sageli on käivitajaks emotsionaalne intsident (ka naer)

Narkolepsia – PIDEV KONTROLLIMATU UNEVAJADUS; 3) UNEAPNOE – UNE AJAL TEKKIV HINGAMISKATKESTUS; 4) SOMNAMBULISM – UNESRÄNNE.
Narkolepsia on osaliselt päritav kiire une regulatsiooniga seotud haigus, mis ilmneb tavaliselt 15-30 aasta vanuses.
Narkolepsia – kutsub esile päeva jooksul korduvaid 10-15 minutilisi teadvusekaotusi.

Narkolepsia ehk kontrollimatu lühiajaline unevajadus.
Uni
Narkolepsiat - kutsub esile 10-15 min. Uinakuid.
Narkolepsia on neuroloogiline unetõbi.

Narkolepsia ehk haiguslik unesööst.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto