Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Nakkushaigusi on viirustekkelised. DNA (rõuged ja tuulerõuged, herpes, papilloom)- ja RNA-viirused (gripp, marutaud, mumps, punetised, HIV, hepatiit). Suur osa tõvestavaid viirusi kandub edasi õhu kaudu, haigestumine toimub enamasti piisknakkuse kaudu- gripp, tuulerõuged, punetised, leetrid, herpes.
Nakkushaigustest on oluline veel teetanus, mis varasematel aegadel tappis enamuse haavatuist (kes haavapõletikku ei surnud). 1915. aastast alates aga vaktsineeriti teetanuse vastu ning sellesse haigusse suremus muutus sõjas tühiseks.
Nakkusohtlikud jäätmed – sisaldavad elujõulisi mikroorganisme või nende toksiine, mida teatakse või oletatakse esile kutsuvat haigusi inimestel ja teistel elavatel organismidel (Ebola viirus, rõugeviirus). Pakendile märgitakse jäätmete tekitaja (tervishoiuasutus, osakond) ning pakkimiskuupäev.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Nakkushaiguste kulg - Peiteperiood e. inkubatsiooniperiood on aeg, kus inimene on nakatunud haigustekitajatega, kuid haigustunnuseid veel ei ole, samas on aga teistele nakkusohtlik. • Eeljärk e. üldised haigusnähud, kus täpset diagnoosi esialgsel vaatlusel panna on raske (tunnused sarnanevad teise haigusega). • Haigusnähtude periood on teatud haigusele omaste tunnustega aeg. • Paranemisperiood haigusnähud kaovad, tervenemise periood.
Nakkusturundusel on siiani suurim efekt, kui ettevõtte toodet on võimalik haarata kahe inimese vahelisse suhtlusse. See võib hõlmata telefoni, elektroonilisi postkaarte, e-maile, kiirsuhtlust jms., ent sobivad ka mitmed teised viisid.
Nakkusallikas - Nakkusallikaks on inimene (haige, paranev haige, bakterikandja), kanad, kanapojad, kalkunid, veelinnud, sead, veised, närilised, lemmikloomad (kilpkonnad, sisalikud, roomajad, närilised), koerad ja kassid.
Nakkus on levinud. Kui haiglas puudub mikrobioloogia laboratoorium, peab nakkustõrjerühm saama tervisekaitse mikrobioloogialaboratooriumist iga päev kirjalikke teateid oma haigla külvide kohta.
Nakkusallikaks on inimene (haige, paranev haige, bakterikandja), kanad, kanapojad,kalkunid, veelinnud, sead, veised, närilised, lemmikloomad (kilpkonnad, sisalikud,roomajad, närilised), koerad ja kassid.
Nakkusohtlik on materjal, mis sisaldab baktereid, viiruseid, mikroskoopilisi seeni, nakatatud rakukultuure, inimese endoparasiite või nakkushaigusi põhjustavaid muid bioloogiliselt aktiivseid tegureid.
Nakkushaigus on haigus, mis on põhjustatud nakkustekitaja sattumisest organismi ja levib või mille puhul on alust oletada levikut inimeselt inimesele või loomalt inimesele otseselt või kaudselt.
Nakkus - ja viirushaiguste eest kaitsmisel; nad kaitsevad organismi vabade radikaalide kahjuliku toime eest, seetõttu nimetatakse A-, D- ja E-vitamiine antioksüdantideks.
Nakkusallikaks on ainult lahtist tuberkuloosi põdeja. Nakatumine toimub põhiliselt õhu kaudu rögapiiskadega (5 m kaugusele). Tuberkuloos ei levi haige isiklike asjade kaudu.
Nakkust on saadud juba esimesest vahekorrast ainsa seksuaalpartneriga, oma abikaasalt, vigastatut abistades, vägistamise ohvrina, põhjusi on veelgi.
Nakkus on toimunud 75 päeva jooksul pärast külvi, siis on saagi vähenemine märgatav kuna nakatumine hiljem ei põhjusta saagi olulist langust.
Nakkustõrjekomisjoni kohustus on määrata haigla nakkustõrjepoliitikat, s.t asjakohased metoodikad ja nõuded, ning üldiselt parendada haigla nakkustõrjetegevust.
Nakkusallikaks on haiged loomad, kes hammustades eritavad süljega viirust. Karnivoorid võivad nakatuda viirust sisaldavat pea- ja seljaaju süües.
Nakkusallikaks on haiged või viiruskandjad loomad, kes eritavad viirust roojaga 10 päeva jooksul pärast kliiniliste sümptomite teket.
Nakkusallikaks on tuberkuloosihaige, kes levitab tuberkuloositekitajaid, mükobaktereid, ümbritsevasse keskkonda oma röga ja süljega.
Nakkushaiguste puhul on rusikareegele, et rakuväliste patogeenide puhul tulevad antikehad ja rakusisese (viirus) puhul rakuline immuunvastus.
Nakkusallikateks on haiged koduloomad ja tõvestavate mirkoobidega väliskeskkond, kus mirkoobid püsivad tükk aega eluvõimelistena.
Nakkus - ja viirushaiguste eest kaitsmisel; lihas, kalas, puuviljades, köögiviljades, seentes, täisteraviljatoodetes.
Nakkusallikas on haiged või haiguse läbipõdenud kodu- ja uluksead. Viirus eritub nina- ja silmaeritisega, uriini ja roojaga.
Nakkusoht elanikkonnale on väga suur, on olemas ka epideemiate tekke võimalus  Tavaliselt puuduvad tõhusad ennetus ja ravivahendid
Nakkustõrje on haiglas tehtud uuringutel põhinev tegevus, mille alusel on tõestatud haiglanakkuste esinemise vähenemine.
Nakkus annab - nahalööve kontakt eluaegse -palavik immuunsuse selle -areneva loote viiruse suhtes.
Nakkusele on vastuvõtlikud kõik koerlased, kuid enam vastuvõtlikud on kutsikad 2—12 kuuni.
Nakkuse saamiseks on väiksem. · Pole kõrvalnähtusid · Võib asetada kohale igal hetkel enne seksi
Nakkusallikaks on tavaliselt jalad ning klassikaliselt on kahjustatud ainult üks käsi.
Nakkusohtlikum periood on infektsiooni esimene aasta, mil nakatub 2/3 seksuaalpartneritest.
Nakkus - ja viirushaiguste eest ning vabade radikaalide kahjuliku toime
Nakkusallikas – kliiniliselt haige või haigusetekitajate kandja organism.
Nakkusallikaks on haiged või haiguse läbipõdenud viirusekandjad linnud.
Nakkuslik - kasjutatud koe piirilt on võimalik leida mikroorganisme
Nakkusallikaks on haiged ja haiguse läbipõdenud viirusekandjad loomad.
Nakkuse maksa - kakssuulase, mis võib kaasa tuua kogu karja hukkumise.
Nakkusallikas on haiged või haiguse läbipõdenud kodu- ja uluksead.
Nakkus - või külmetushaiguse puhul läheb rõhk ise normi.
Nakkusallikaks on haiged, kes eritavad viirust rõugevillide sisuga.
Nakkusallikaks on haiged ja viiruskandjad loomad, nende eritised.
Nakkust on võimalik kindlaks teha ka veenivere uurimisel
Nakkushaigus – süüfilis ehk AIDS, tomat, uba, maapähkel.
Nakkusohtlikud on saastunud esemed, käed, vesi ja toiduained.
Nakkus — sissejuhatus hügieeni ja nakkusõpetusse
Nakkusveresus ehk sepsis, rahva keeli veremürgitus.
Nakkus - ja viirushaiguste eest kaitsmisel;
Vote UP
-1
Vote DOWN
Nakkushaigus - ’’hispaania gripp’’. Sakslaste takerdumine võimaldas liitlasvägede ülemjuhatajal kindral Fochil koondada jõud ostustavaks vastulöögiks, kasutades selleks ka järjest suuremas ulatuses rindele saabuvaid ameerika üksusi.
Nakkushaigust – marutõbe ja ehhinokokoosi.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun