Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Nafta on kõrge väärtusega tooraine ning vajab palju pingutusi ja investeerimist . Kuid alati ei pruugi puhta nafta tooraine tootmine tuua mitte kasu vaid hoopis kahju . Näiteks maailma suurim keskkonna katastrood USA ajaloos tõi kahju 32 miljardit USA dollarit . Sündmus leidis aset 2010 aasta . Seda katastroofi võib lugeda ka üheks suureks majanduslanguse põhjustajaks , mistõttu on kannatanud paljude riikide majandus ning väga paljud riigid pole sellest veel senini toibunud.
Nafta on maapõues leiduv õlitaoline põlev vedelik helepruunist (peaaegu värvitust) tume pruunini (peaaegu mustani). Kohati tungib nafta ise maapinnale või purskab puuraukudest välja, kuid suure tihedusega ja viskoossusega naftat tuleb maapõuest välja pumbata alates kümnetest meetritest kuni 5-6 km-ni (enamikel juhtudel 1 km-3 km). Nafta tekkeks on tänapäeval kaks versiooni.
Nafta on väga tuleohtlik Raske nafta ( tihedus alla 20) ; keskmine nafta ( tihedus 20-25) ; kerge nafta ( tihedus üle 25) värvus ulatub peaaegu värvitust kuni mustani (enamasti pruuinikas) TEKE Nafta on tekkinud mittetäielikult lagunenud orgaanilisest ainest, mis võis olla nii taimne kui ka loomne ning kasvas kas meres või maismaal.

Nafta on maapõues leiduv õlitaoline põlev vedelik, mis värvuselt võib olla helepruunist (peaaegu värvitust) tume pruunini (peaaegu mustani). Nafta on tekkinud mittetäielikult lagunenud orgaanilisest ainest, mis võis olla nii taimne kui ka loomne ning kasvanud kas meres või maismaal.
Nafta on viimase sajandi jooksul olnud tõsiseks probleemiks nii USAle kui ka tervele maailmale, osaliselt tingitud asjaoludest, et me oleme liiga laisad või mõned inimesed on liiga kasupüüdlikud, et leida keskkonnasõbralikku lahendust meie kasvavale tarbimisvajadusele.
Nafta on tõenäoliselt tekkinud mereloomade ja –taimede ning alamate organismide milj-te aastate vältel sadestunud jäänuste muundumisel anaeroobsetes tingimustes bakterite, kõrge temperatuuri ja rõhu ning mineraalide katalüütilisel mõjustusel.

Nafta on mitmesuguste süsivesinike segu. Nafta on tekkinud palju miljoneid aastaid tagasi mereloomadest ja –taimedest. Naftat töödeldakse destillatsiooni abil. Naftapuuraukudest väljub koos naftaga naftagaas, mis koosneb gaasilistest alkaanidest.
Nafta - ja gaasikindlad kitsad kuivad vaheruumid, mis paigutatakse naftatsisternide janendega külgnevate ruumide vahele; 8) pea ja abimehhanismide ruumid (masinaruumid); 9) võllitunnel- laevadel, millel masinarum asub laeva keskel.
Nafta on maapõues leiduv õlitaoline põlev vedelik helepruunist (peaaegu värvitust) tume pruunini (peaaegu mustani). Kohati tungib nafta ise maapinnale või purskab puuraukudest välja, kuid suure tihedusega ja viskoossusega 3

Nafta – 3 riigi kokkulepe- Kanada- USA- Mehhiko, vastus EL –le,( oli mõte teha midagi sarnast nagu EL ,omavaheline kaubavahetusjne) Põhimõtted: regionaalse koostöö tihendamine, regioonisisese kaubavahetuse edendamine.
Nafta – (North American Free Trade Agreement, Põhja-Ameerika Vabakaubanduse Assotsatsioon) Ameerika Ühendriikide, Kanada ja Mehhiko vahel sõlmitud vabakaubandusleping. See on üks maailma suuremaid kaubandusühendusi.
Nafta on üks tähtsamaid maavarasid, millest toodetakse peamine osa vedelkütustest ja määrdeainetest. Nafta koosneb peamiselt süsivesinikest, tema tihedus ja koostis võivad olla erinevad sõltuvalt leiukohast.

Nafta – Põhja-Ameerikas vabakaubanduse assotsiatsioon. See on üks maailma suurimaid kaubandusühendeid. Organisatsiooni eesmärk on aja jooksul kaotada kõik liikmesriikide vahelised tollimaksud ja kvoodid.
Nafta on tekkinud miljonite aastate jooksul ja inimesed on suutnud sellest enamuse vaid mõne sajandiga ära kasutada. Taiwanis Taipei äärelinnas tegutseb budistlik jäätmete sorteerimiskeskus.
Nafta - 95% riigi ekspordist • Väike, mitmekesine tööstussektor • Ebapiisav põllumajanduslik tootmine • Import: toit, ravimid • Turismi elustamine • Panus: nafta, maagaas Transport

Nafta on taastumatu maavara, mistõttu sellest rõivaste ning muude olmeesemete nagu plastpudelite, kilekottide, mänguasjade ja tehnika valmistamine ei ole pikas perspektiivis jätkusuutlik.
Nafta - Põhja- Ameerika Vabakaubanduse Assotsiatsioon- on Kanada, USA ja Mehhiko kaubandusühendus, st eesmärk on igasuguste kaubanduspiirangute kaotamine, ühine majanduslik koostöö.
Nafta - majapidamisgaas,bensiin,petroleum,diislikütus,määrdeõlid,parafiin, Bituumen.-alkaanid,destillatsioon.vettõrjuvad,lahus,mare,kütus,asphalt,kreemid.süsiniku allotroopsed

Nafta on taastumatu energiallikas ehk energiaressurss, mille kogus kasutamisel väheneb. Taastumatute energiaressursside hulka peale nafta kuuluvad fossiilkütuse liigid nagu
Nafta - north american free trade agreement- e põhja ameerika vabakaubandus leping, liikmesriigid on usa,kanada,mehhiko, kaubandus org- kaotatud pmst kõik kaubandus tõkked
Nafta on meile kõigile ülitähtis eluks vajalik maavara, ilma selleta ei ole võimalik elada, sest seda leidub kõikjal: palstikust esemetes, autode - ja lennukitekütus.

Nafta on kõrge väärtusega tooraine ning vajab palju pingutusi ja investeerimist . Kuid alati ei pruugi puhta nafta tooraine tootmine tuua mitte kasu vaid hoopis kahju.
Nafta on erinevate ühendite segu, millel kõigil on erinevad keemis- ning sulamistemperatuurid, ei saa ka nafta kohta tuua välja keemis- ega sulamistemperatuure.
Nafta on maailmas vaieldamatult suurim energiaallikas, mis katab 40 protsenti energiavajadusest, sellele järgneb kivisüsi 26 ja maagaas umbes 24 protsendiga.

Nafta - toit. Programmi idee seisnes sellest, et Iraak võib vahetada enda nafta toidukraamile, ega selles riigis ei olnud oigust iseseisvalt seda müüa.
Nafta - Põhja-Ameerika Vabakaubanduse Assotsiatsiooni Kanada, Ameerika Ühendriikide ja Mehhiko vahel, olles üks maailma suurimaid kaubandusühendusi.
Nafta on põhjustanud hulgaliselt riikide vaheliseid kriisikoldeid ja isegi sõdasid: Lahesõda, Tšetšeenia sõda, konflikstid Läti ja Leedu vahel.

Nafta on inglisekeelsest nimest North American Free Trade Arfeement Nafta tiheduse hindamiseks kasutatakse API-skaalat. Nafta ei ole ainult bensiin.
Nafta on küll majandust arendanud tohutult ning kindlasti ka teadust, kuid mis hinnaga? Kui uusi maardlaid lähiajal ei leita, saab ka nafta otsa.
Nafta - looduslik maakoores leiduv peamiselt vedelate süsinikvesinike segu.Koosneb:süsinik,vesinik,väävel,lämmastik,hapnik. Väga tuleohtlik.

Nafta on tänapäevalgi trantspordi oluliseks vereringeks. See on olnud ka USA ja paljude teiste tööstusriikide jõukuse üheks alustalaks.
Nafta - Põhja-Ameerika Vabakaubanduse Assotsiatsioon Tagada liikmesriikide vaheline vaba kubandus Liikmesriigid: USA, Kanada, Mehhiko
Nafta on ühendite segu, millel on erinevad keemis- ning sulamistemperatuurid, ei ole naftal ühtset keemis- ega sulamistemperatuuri.

Nafta - ~37% 2. Kivisüsi jt tahked kütused - ~25% 3. Maagaas - ~23% 4. Tuumaenergia - ~6% 5. Biomass - ~4% 6. Hüdroenergia - ~3%
Nafta - ja gaasivarude ammendumine ning teiselt poolt tarbimise plahvatuslik kasv Aasias, eeskätt Hiinas, Indias ja Indoneesias.
Nafta on taastumatu kütus, selle hulk looduses on piiratud ning erinevate ennustuste kohaselt erineval ajal saab see otsa.

Nafta on orgaanilise päritoluga põlev maavara, tume õlitaoline, enamasti florestseeruv iseloomuliku lõhnaga vedelik.
Nafta - Põhja-Ameerika Vabakaubanduse Organisatsioon; eesmärk on kaotada riikidevahelised tollimaksud ja kvoodid.
Nafta - ja gaasihinnad on viimase kahe aasta jooksul peaaegu kahekordistunud ning elektrihind järgib sama trendi.

Nafta on kasutusel paljudel aladel, eriti keemiatööstuses ning kütusetööstuses, kuid kauaks seda jätkub.
Nafta on päritolult settekivim, millesse on ladestunud biosfääri aineringest väljunud süsinikuühendid.
Nafta on üks olulisemaid maavarasid. Teda kasutatakse peamiselt kütuse ja keemiatööstuse toorainena.

Nafta - P-Ameerika vabakaubanduse assotsiatsioon 94 aastal kanada,ameerika ja mehhiko, kaubandusühendus
Nafta on viskoosne tume vedelik, mis koosneb kergematest ja raskematest põlevatest süsivesinikest.
Nafta – Põhja-Ameerika Vabakaubanduse Assotsiatsioon Loodi 1994.a. Kuuluvad Kanada, USA, Mehhiko.

Nafta – põhja ameerika vabakaubandusassotsiasioon(rahvusvaheliste firmade tegevuse korraldamine)
Nafta - > tuumaenergia Tuumaenergia hind on oluliselt odavam ja suudab pakkuda konkurentsi naftale.
Nafta on veest hõredam (nafta: 800 kg/m3, vesi: 1000kg/m3). Nafta värvus on enamasti tumepruun.

Nafta on vedelate süsivesinike ja nendest lahustunud gaasiliste ning tahkete süsivesinike segu.
Nafta - eelised: suur kütteväärtus puudused: avariid, õnnetused tarbijatega, saastab pinnast
Nafta - , keemia-, terase-, auto-, elektri-, tseluloosi-, paberi- ja toidutööstuseettevõted.

Nafta on iseloomuliku ebameeldiva lõhnaga, suitseva leegiga põlev väga tuleohtlik vedelik.
Nafta on kallis ja seda müüakse ka kallilt tänu sellele et ressurss lõppeb ükskord.
Nafta – Põhja-Ameerika vabakaubandusleping, vabakaubanduse piir, Kanada, Mehhiko, USA

Nafta on maapõues leiduv põlev vedelik, mis on peamiselt vedelate süsivesinike segu.
Nafta on saanud maailma majandust ja poliitikat väga jõuliselt mõjutavaks teguriks.
Nafta on tekkinud maakoores mereloomade ja taimede jäänuste hilisemal settimisel.

Nafta on põhjustanud hulgaliselt riikidevahelisi kriisiolukordi ja isegi sõdasid.
Nafta on laialt kasutusel kogu maailmas ning seda enesestmõitetavatel põhjustel.
Nafta - eesmärk kaotada kõik liikmesriikide vahelised tolli- maksud ja kvoodid.

Nafta – Eelised: Lai kasutusala, suure kütteväärtusega, lihtne transportida.
Nafta – Vikipeedia[6.märts 2011] http://et.wikipedia.org/wiki/Nafta 4. Eesti.
Nafta on teatavasti taastumatu kütus ning on fakt, et see saab millalgi otsa.

Nafta - Kanada-USA.Mehhiko. Kaubavahetuse edendamine, regionaalne koostöö.
Nafta - ja gaasitootmine toimub Põhjameres, Norra meres ja Barentsi meres.
Nafta on maakoores leiduv, peamiselt vedelatet süsivesinike segust koosnev

Nafta ehk maaõli, täpsemini toornafta, on musta värvi viskoosne vedelik.
Nafta on saanud maailma majanduse ja poliitika väga jõuliseks mõjutaks.
Nafta - vesi süsteem lahutatakse elektrostaatilises kõrgepinge väljas.

Nafta - ja gaasipiirkonnad, naftatöötlemine, nafta ja gaasi eksport.
Nafta - JA GAASITÖÖSTUS Nafta • Kõige enam kasutatud energialiik
Nafta - vesi süsteem lahutatakse elektrostaatilises krakkimisjääk.

Nafta on inglisekeelsest nimest North American Free Trade Arfeement.
Nafta - satub vesikeskkonda suurõnnetuste käigus, kütuseleketega

Nafta - ja gaasitööstusest pärineb kolmandik riigi tuludest.
Nafta - ja maagaasitootmisel ning kerge- ja rasketööstusel.
Nafta - ja gaasitankerite ohutut navigeerimist Mustal merel.

Nafta - lekete ärahoidmisest, kindla ohutuse tagamisest.
Nafta on väga tuleohtlik ning tema erikaal on muutlik.
Nafta – Põhja-Ameerika, Pärsia laht, Mehhiko laht

Nafta - Põhja-Ameerika Vabakaubandusassotsiatsioon.
Nafta on mõjutanud läbi aegade riikide poliitikat.
Nafta on algtooraineks kõikidele plastikesemetele.

Nafta - kas maailma kuningas või Achilleuse kand.
Nafta on tänapäeva majanduses oluline määraja.
Nafta on olulisim mittetaastuv tooraine maailmas.

Nafta on ka riigi üks peamisi ekspordiartikleid.
Nafta - ja gaasjuhtmete teraskonstruktsioonides.
Nafta on tänapäeva majandusele väga tähtis.

Nafta – Maailma kuningas või Achilleuse kand
Nafta on aga mitmete süsivesinike segu.
Nafta on lääneriikide Achilleuse kand

Nafta on maapinnal viskoossem kui Maa
Nafta on üks olulisemaid maavarasid.
Nafta on looduslik maakoores leiduv

Nafta - suure kütteväärtusega.
Nafta – II IV ~0 MAAGAAS –IV
Nafta – ametlikud reservid:

Vote UP
-1
Vote DOWN
Nafta on tekkinud tõenäoliselt mereloomade ja –taimede ning alamate organismide miljonite aastate vältel sadestunud jäänustest.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun