Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Normaalrida – selleks et vähendada eritööriistade hulka, on kokku lepitud, et mõõtarvud omavad vaid teatud nii-nimetatud „normaalseid” väärtusi, ja neid arvude ridu ähistatakse R5, R10, R20 jne., s.t. et ühe suurusjärgu piirides on „normaalseteks” vastavalt 5 või 10 või 20 mõõtarvu, kus iga järgmine on eelmisest vastavalt suurem = 1.584893 korda ( =
Nööpnõel – - kujuline ikoon ajutiselt avanevatel „tööriistakastidel” või menüüribadel ja kui klõpsata „nööpnõelal”, siis kinnitub selle töötiistakasti või menüü avatud olek, kuvatakse . Vastasel juhul sulgub kaart esialgsesse olekusse pärast hiirenoole väljumist sealt, või mõne käsu väljakutsumist temal olnud ikoonidelt.
Näidetes on kasutusel 100%. Kursori ristile tuleva haaramis-ruudukese kuvamist juhib põhimuutuja APBOX : 0 – kursori ristil ei kuvata visiiri ruudukest („vaikimisi”); 1 – lülitab sisse AutoSnap-ruudukese (kasutatav vaid siis, kui on valitud kas Marker, Magnet või SnapTip).
Nendel6iku - telgede tr ja tz tasandil asetsevate misestsirgegas saadaksel6ikepunktid Lr ja Lz. moodustajate l6ikepunkt5 eelnevaltfikseerida, Abisirgedml ja m2leitaksetasandia p6hijiilje pole raske teha l6ikejoone tdpseks mddramiseks sobivabitasandite jaotus.
Nid on Uldjuhuljdlle paralleelsedsirged; alaliik,siis kehtivadsiin k6ik eespooltoodud erijuhtudel punktikujulised v6i uhine laused1...9.Lisaksselleleon ristprojektsioonil joonkujutis (Kui AB llCD, siis A'B' llC'D'. veeljdrgmised eriomadused.
Nurk x - telje positiivse suuna ja polaarraadiuse vahel, kui polaarraadiuseks on sirge koordi- naatide alguspunktist punktini (arg2, arg1). Siin saadakse nurk vahemikus – kuni + (viimane kaasa arvatud) radiaani.
Nimega väljad – valikuakendes kasutatavate väljade nimetused (tuuakse vastavate valgete väljade ees), millele on võimalik midagi kirjutada või mis annavad (sirvimisega) täiendavat teavet.
Nih - kevektori P1–P2 suunas (vt. joonis 24). Ühtlasi ilmneb, et käsu STRETCH puhul ringjooni ellipsiteks ei venitata, küll aga teisaldatakse neid analoogiliselt käsuga MOVE.
Noolsulgudesse on paigutatud senine arvuti poolt kasutatav muutuja väärtus, („default”) kui ollakse sellega nõus, vajutada ↵, kui aga ei – sisestada muutujale uus väärtus.
Nearest – lähim punkt (tegelikult – punkt joonel) – NEA (512); APParent intersection – kiivsirgete näiva (projektsioonide) lõikumise punkt– APP (2048);
Nagu teada – koosneb iga kujutis (pilt) meie silmas üksikutest omaette punktidest, mida me (ja kõikide nägemisega varustatud olendite) ajus ühendame
Nupp – suhteliselt väikese pinnaga ringi- või ristkülikukujuline ala vestlusaknal, millel klõpsamisel on mingi tähendus.
Nool – mõõtmestamise käskudega mõõtjoonte otstesse joonestatud kujund, lähem selgitus on toodud käsu DIM kirjelduses.
Nimega aktiveerub – ta muutub siniseks ja samal ajal avaneb ka seadistuste valiku aken. Selles avanenud aknas klõpsata real Rename.
Noole - klahvide  ja  abil saab käsureale taastada veelgi varasemaid käske ja käsuparameetreid
Neid ridu on võimalik ridade ala lõpus oleva liugribaga tagasivaateliselt sirvida.
Nimetatakseka proiekteeri - nurka, mille tippudeks on telgpunktidja vakstasandiksselleekraanisuhtes.
Ned - ellips, hriperbool ja para- bool- uldiseltsamanimelisteks kujutisteks.
Nendes funktsioonides tähendab iga täht a funktsiooni car, iga täht d aga funktsiooni cdr.
Neid tekstivälju on kuni kolm, kui valikuid on rohkem, siis esimesed kirjed lihtsalt
Nendelahenda - l6ikejoonevdljajoonestamisel. puutujaksja puutepunktiks.
Näidis - objekte on vähendatud (raam – joonestusvälja suurus.
New layer – uus kiht ja paletile ilmub sinene riba:
Nime ees on alati vastava ikooni kujutis: näiteks:
None – ei kasutata ühtki – NON (0);
Naastakse üle - eelmisele koordinaatsüsteemile.
Nega - tiivsel arvul ruutjuurt pole.
Neid ikoonijadasid on võimalik suvaliselt ümber
Node – punktobjekt – NOD (8);
Naaberreaks on Delete, mis tähendab
Vote UP
-1
Vote DOWN
Normkiri – Kehtestatud on kindlad kirja suurused, millest kasutatavamad on: 3,5; 5; 7 ja 10. Kaldkiri on vertikaali suhtes 15° paremale kaldu.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun