Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Neo - STIILID on eriti iseloomulikud just 19.saj. ja 20.saj keskpaigani o Neogootika -levis Inglismaal, Saksamaal ja Prantsusmaal (UK parlamendihoone, Sangaste mõis, Alatskivi loss, Kölni toomkirik) o Neorenessanss (Estonia pst 13) o Neobarokk -levis Prantsusmaal ja Saksamaal (Pariisi ooperiteater, Vittorio Emanuele II monument Roomas, Brüsseli Justiitspalee) o Neoromaani (Neuschwansteini loss Baieris) o Neoklassitsism (Austria parlamendihoone, Helsingi katedraal)
Neo - gooti, Palace of Westminster and Houses of Parliament, Manchesteri raekoda, St. Patricks cathedral NY, Pittsburghi Ülikooli peahoone Neo-renessanss, Vladimiri palee Neva jõe kaldal St Peterburg, Bostoni avalik raamatukogu, Kunstiajaloo muuseum Viinis Neo-barokk, Grand Opera Pariisis, Dresdeni ooperimaja, Christianbourghi palee Kopenhaagen Historitsism on peamiselt ehituskunsti suund, mis matkib ajaloolisi stiile, tekkis romantismi mõjul.
Nõrkuseks on mõningane eemaldatus suurematest linnadest ja nende vahet käivate busside hõredus. Hirmutavaimaks teemaks minu mõistes on aga Avinurme Gümnaasiumis keskkooli kaotamine, sest lähimateks kohtadeks, kus saaks keskkooli õppima minna oleks Rakvere ja Jõhvi. Sellise suhtumisega aitaksime kindlasti mingil määral kaasa linnastumisele ja selline väike koht nagu Avinurme võib inimeste poolest veelgi väiksemaks jääda.

Neo – barokk- Nikerdatud postid koos luksuskapiteelidega, ülikeerukas fassaad,pingestatud ja dünaamilised hoone konstruktsioonid, lopsakad jamassiivsed paraadtrepid, näitavad ülevusse hoogsust ja peaaegu tsaarimugavusi, kuid hoone sisekujunduses domineerivad graatsilised jamänglevad liinid ning kummaline ornament sünnitab imelisiassotsiatsioone.
Nt maa - ja veealade üldiste kasutamistingimuste määratlemine; maardlate ja maavaravaru kaevandamisest mõjutatud alade kasutustingimuste määratlemine; teede, raudteede, veeteede ja tehnovõrkude koridoride, lennuväljade, sadamate ja jäätmete ladestamise kohtade ning muude tehnorajatiste paigutuse määramine;
Normatiivne keskkond – sektoriline lähenemine on põhjustanud poolikute lahenduste saamist elurajoonides.

Neorenessanss - stiilis, kuna hoone pärineb jällegi Euroopas valitsenud renessansiajastust hilisemast perioodist, kujundust toetab fassaadi dekoor, mis sisaldab endas massiivset eenduvat karniisi.
Nippuri linn on alguses peale loodud kindla plaani järgi – seda on näha savitahvlile kraabitud linnaplaanilt, kus on näha tähtsamate keskuste, tsukuraadi, templite ja linnamüüri piirjooned.

Neo - barokk stiili kujundamisel on oluline reeglitest kinnipidada, kuid see võib kõlada üsna imelikult, kuid endas setitanud stiilei välista maitse olemasolu ja nõudliku valivust.
Neitsitorn on torn Tallinna linnamüüri edelalõigul Lühikese jala värava ja Harju värava vahel tänapäeva Komandandi teest põhja pool.
Nabala – Tuhala piirkonnas on just tundlik veerežiim see, mis keskkonnaministri sõnul erilist kaitset vajab.

Nabala piirkond on pindalaliselt Eesti suurim karstipiirkond, mis on olnud juba mitu aastat aktuaalne teema meedias.
Nekropol – vana-aja kollektiivne matmispaik, Kr. Keeles nekropolis-surnute linn.
Nabala looduskaitseala on jagatud kaheks piiranguvööndiks ja kuueks sihtkaitsevööndiks.

Nabala - karstiala-kaitseks/. (Viimati külastatud 24.09.2011)
National theatre - neorenessanss, Tšehhi Grand Opera, Pariis- neobarokk
Nurb - ide loomine aga on põhjalik programmeerimine.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun