Sõnu seletav sõnaraamat

Nõustamine on kahe isiku vaheline teadmiste ja hoiakute erinevuste teadvustatud võrdsustamise protsess suhtlemise abil, mille käigus nõustaja aitab nõustataval isiksuse ja /või professionaalina areneda, näiteks muuta oma hoiakut, käitumist, mõtlemisviisi vms. Enamik suunatud tegevusi nõustamise ja konsulteerimise toimub peamiselt lastevanemate tasandil Eesmärgiks aidata lapsevanemal leida teid probleemi lahendamiseks ning tulevikuks oskust analoogilisi probleeme ennetada ja lahendada.
Nõustamine on efektiivne , kui kliendil tekib mõtestatud arusaamine situatsioonist ja oma tunnetest, kujunevad uued viisid situatsiooni mõtestamisel ning situatsiooniga ümberkäimisel, sõnastatakse eesmärk ja tegevusplaan olukorra parandamiseks, kliendil on olemas eelnevalt või kujuneb nõustamise protsessis motivatsioon ja oskused olukorras muutuse elluviimiseks, või klient saavutab nõustamissuhtes sõltumatuse.
Nõustamine juures on väga olilised sõnad nagu tundub ja selles, need sõnad võivad kliendi panna teisiti mõtlema, ning siis nad võivad oma probleemist paremini aimu saada, millest nad enne aru ei saanud ja tundsid enda jaoks põhendamata kurbust ja ängistust, kuid ei teadnud mis on selle põhjustanud. Nõustamise juures on üks oluline aspekt ja selleks on ruumi loomne asja läbiarutamiseks.

Nõustamine on tegevus, mis toimub, kui muretsev inimene kutsub tetse inimese endaga teatud sorti suhet looma, andes talle selleks loa, ehk kui keegi kellel on mure, kutsub abi ja lubab kellegi endaga teatud tüüpi suhtesse astuma(McLeod, 2007;27). Tõsi ta on, mitte kedagi ei saa vägisi nõustada ka kõige parema tahtmise juures.
Nõustamine on protsess, mille tulemus nõustatava jaoks võib olla: • adekvaatsem enesetundmine; • isiklike ressursside tundmine; • oma võimalustest arusaamine; • suurem valmidus kohaneda muutustega; • valmidus teha otsuseid; • suutlikkus seada eesmärke; • suutlikkus eesmärkide nimel tegutseda.
Nõustamine on nõustaja ja kliendi vahel kooskõlastatud interaktiivne õppimis-protsess. Nõustamise peamine eesmärk on aidata leida võimalusi tegutsemiseks nende endi valitud viisidel, et elada enam rahulduspakkuval ja rikkamal viisil nii indiviidi kui ühiskonna liikmena.

Nõustamine on kahe isiku vaheline teadmiste ja hoiakute erinevuste teadvustatud võrdsustamise protsess suhtlemise käigus, kus nõustaja aitab nõustataval isiksuse ja/või professionaalina areneda, muuta vastutustundlikult oma hoiakuid, käitumist, mõtlemisviisi
Nõustamine - parimad lahendused logistikas, kõik transpordiliigid, tollivormistus, laoteenused(laooperatsioonid, laorent, reisijate vedu, kaubamärgistus ja võimalike ohtude likvideerimine), IT lahendused, kaubakindlustus, jaotusteenused, kullerteenused.
Nõustamine on täielikult kahe inimese vaheline koostöö, mis muudav inimese avatumaks ja klient suudab tunda end tuvalisemalt, kui puudub nõustaja ja kliendi vaheline koostöö on hea nõustamise tulemus väga raske ja peaaegu, et võimatu teostada.

Nõustamine juures on väga oluliseks aspektiks see, et inimene saaks rääkida just sellest millest ta rääkida soovib, ning oluline on ka see, et nõustamiseks on paika pandud kindel nõustaja plaan, mis soodustab kliendi rääkimist ja enese avamist.
Nõustamine on suhe kahe inimese vahel, milles ühel on vajadus rääkida oma probleemist ja teisel on olemas sensitiivsus ja küpsus mõista probleeme, vajalikud teadmised ja oskused, et leida lahendus või pakkuda abi, et raskused ületada.
Nõustamine on võimatu ilma kaasaegsete rasestumisvastaste meetodite tundmiseta, kuid vajalik on ka sellealane praktiline töökogemus, töövahendite olemasolu ning arsti soov ja valmisolek nende probleemidega tegelemiseks.

Nõustamine on pikaajaline ja assotastioonis probleemist Klienti nähakse 4-5 korda nädalas, mittu alused ehk kindlalt piiritletud protsess, kus lähtuvalt terapeudile oma aastat järjest.
Nõustamine on postmodernistlik filosoofia – keegi pole ebanormaalne, normi piir hägune, kui üldse olemas, inimene ise ekspert oma probleemide lahendamisel ning selle tee loomisel.
Nõustamine on ajas kindlalt piiritletud, selge struktuuri ja reeglitega protsess, mida viib läbi vastava ettevalmistusega spetsialist.

Nõustamine on samuti seda tüüpi infovahetus, kus üks isikutest – arvatavasti nõustaja – ei ole teisega emotsionaalselt seotud.
Nõustamine on probleemi lahendamine koostöö kaudu, milles kaks või enam isikut teevad jõupingutusi selleks, et abistada.
Nõustamine – in toetamine vastuse leidmisel, probleemi lahendamisel. See jätab inimesele vabaduse oma elu õle otsustada.

Nõustamine – tootja osutab kaubandusärile nõustamisabi (personali koolitus, väljapanekute juhtimine).
Nõustamine on protsess, mis ei tohiks mitte kumbagi osapoolt külmaks jätta.
Nõustamine - EAC (European Assotiation for Counselling) määratlus 1

Nõustamine on protsess, mis toimub kahe või enama inimese vahel.
Nõustamine - igapäevaelu probleemidega toimetulemine

Nõustamine on üheaegselt nii kunst kui ka teadus.
Nõustamine on kahe inimese vaheline suhtlus.
Nõustamine - Nõustaja õpetab ja kasvatab.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto