Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Mõõtmistäpsus on 1cm, v.a. kü 0,5cm. Rinnasügavus-rs Rinnalaius- rl sirkliga Laudja laius- Laudja pikkus- lp, sirkliga Kaela pikkus- lindiga Jala pikkus jp- küünarnukist maapinnani
Mõõtmisvahend selleks on Rotteri kontrollkeskme skaala, mille tulemus näitab, mil määral on inimene seesmise kontrollkeskmega, st usub, et tema käitumine tuleneb temast enesest, või välise kontrollkeskmega, st usub, et tema käitumise põhjused on tema kontrolli alt väljas. Seligmani depressioonikäsitluse kohaselt näevad seesmise kontrollkeskmega inimesed nii head kui halba tulemust enda poolt tekitatuna, kuna välise kontrollkeskmega inimesed näevad mõlemat oma kontrolli alt väljas olevate nähtustena.
Mõõtmised alajaamas - jaotusvürgu talitusparamaeetrites mõõdetakse : • Pinget • Voolu • Aktiivvõimsust • Reaktiivvõimsust • Energiat Elektri valiteedi mõõtmised- • Harmoonikute tase • Pinge asümeetria • Pingelohk Mõõtmised otstarbe järgi- • Tehnilised mõõtmised • Kommertsmõõtmised Tehniline mõõtmine- • Seadmete töö seire • Jaotusvõrgu juhtimine normaalolukorras • Jaotusvõrgu juhtimine avariiolukorras

Mõõtmise tulemused on esitatud joonisel 1. Või Lindude kehapikkuse ning massi vahel leiti tugev korrelatsioon (joonis 1). Töös esinevad tabelid nummerdatakse (Tabel 1, Tabel 2, jne). Igal tabelil peab olema üheselt mõistetav sisu ja lühendeid, tähiseid, ühikuid vms selgitav pealkiri; tabeli pealkirja lõppu punkti ei panda (vt näidiseid lisast 2). Iga tabeli kohta on töö tekstis viide ja selgitus.
Mõõtmiste tulemused on esitatud Tabel 6.2 ja Tabel 6.3. Mõõtmistulemused osutavad puudujääkidele puitkorterelamute helipidavuse osas sotsiaalministri 4. märtsi 2002. a. määruse nr. 42: Müra normtasemed elu- ja puhkealal, elamutes ning ühiskasutusega hoonetes ja mürataseme mõõtmise meetodid ja Eesti standardi EVS 842 “Ehitiste heliisolatsiooninõuded.
Mõõtmis - või Mõõtühik Eelised või puudused hindamisviisid 1.Metsade pindala Ha/km2 Üldine ülevaade 2. Metsastus % Üldine ülevaade 3. Puiduvaru m3/tm Töömahukas ega näita kasvukiirust 4. Arvestuslank e. puidu m3/ha Näitab metsa tootlikkust aastane juurdekasv 5. Liigiline koosseis

Mõõtmismeetod – kui töömahtu on võimalik mõõta, siis saadakse see projekt kas otsese mõõteväärtustega või joonisel olevate mõõtmisväärtuste kaudu tehes teatud aritmeetilisi tehteid. Mõõtväärtusi mõõdetakse eelarvestamise meetodi juhendi alusel.
Mõõtmis - või Mõõtühik Eelised või Näitaja Eestis hindamisviis puudused 1.Metsamaa ha Ei anna ülevaadet 45% metsaga puidust kaetud 2.Puiduvaru - Metsatööstuse 295 mln jaoks on väga tähtis näitaja 3.Puidu aastane tn/ha Raie,valmispuit -
Mõõtmise mudel on järgmine d = x +K (d-detaili∅, x‾- mõõdiste aritm keskm, K- parandi väärtus) 101. Panust andvad dispersioonid Mudelis (4.35) esinevad sisendid suurused pingelang U ja takistus R sel juhul omavahel ei korreleeru.

Mõõtmissessioonid on välja toodud tabelis 2 ning GPS’ide läbitud kilometraaž tabelis 3. Mõõtmiste jooksul läbitud kilometraaži arvestuse algpunktiks on valitud Aegviidu, st hommikul sõidetakse sealt välja ja õhtul sinna tagasi.
Mõõtmisprotseduuriks on KAALUMINE Sadestamismeetod Uuritav komponent viiakse sademe koostisesse SADE: filtreerimine pesemine kuivatamine kaalumine Sademe omadused: rasklahustuv hästi filtreeruv stabiilne kindla keemilise koostisega.
Mõõtmis - ja arvutustulemuste erinevas hajuvuses, vt. Joonis 8.5. Arvutustulemused saadi kuu aja jooksul püsiva kasutusprofiiliga, kui tegelikkuses oli hoone kasutus iga päev kindlasti mõnevõrra erinev.

Mõõtmismeetod - Kui töömahtu on võimalik mõõta, saadakse see projektmaterjalidest kas otsese mõõteväärtusena või joonisel olevate mõõteväärtuste kaudu teatud aritmeetiliste tehete teostamise teel.
Mõõtmis - ja graafiliste vigade tõttu ei satu viimase joone lõpppunkt punkti A, vaid selle lähedale punkti A’. Absoluutseks jooneliseks sulgemisveaks nimetatakse punktide A ja A’ vahelist kaugust.
Mõõtmise lõpetamisel on vaja uuesti klõpsata nupul ˝start˝ ja seejärel ˝read˝. Katseandmed. 1. Katse temperatuur 40 °C Lahuse kontsentratsioon 12% Lahustumise lõpp (stopperilt) 45 s, reaktsiooni algus 45 s

Mõõtmistega on selgitatud, et kaupade mahalaadimine sõidukilt ilma aluseta ja paigutamine alusele hoiustamiseks nõuab kuus korda rohkem aega, võrreldes sellega, kui kaup on koormaruumis alusel.
Mõõtmismeetod – kui töömahtu on võimalik mõõta, siis saadakse see projekt kas otsese mõõteväärtustega või joonisel olevate mõõtmisväärtuste kaudu tehes teatud aritmeetilisi tehteid.
Mõõtmisteooria – sotsioloogia tegevuseks on mõõtmine: 1) 0 hüpoteesiga ehk lõputu uurimus 2) mõõtmine toimub teooria raames, mis koosneb teoreetilistest küsimustest.

Mõõtmismeetod on parim, kui nõutakse kõrget täpsust, mõõdetavad vektorid on pikad või kui satelliitide konstellatsioon ei ole sobiv teiste mõõtmismeetodite jaoks.
Mõõtmiskohad protsessis on : 1. Sisend - eesmärk hinnata, kas kogu sisend vastab tegevuse nõuetele. 2. Väljund - eesmärk kindlaks teha, kas protsess täidab kliendi nõudmisi.
Mõõtmis - ja graafiliste vigade tõttu ei satu viimase joone lõpppunkt punkti A, vaid selle lähedale punkti A’. Absoluutseks jooneliseks sulgemisveaks nimet.

Mõõtmis - ja vaatlusprotokollid; • töös kasutatud kirjad, memuaarid, intervjuude tekstid; • skeemid ja joonised; • pildid ja fotod; • reproduktsioonid.
Mõõtmiste seisukohalt on vaja samuti teada karbist läbiviivate kiudude arv ning karpi mahtuvate kiujätkude arv. Samuti ei tohi unustada ka paigaldus-ja hooldusseisukohti.
Mõõtmise põhjuseks on psühholoogiline kasu, sest rahulolevate klientide positiivne suuline kommunikatsioon tõstab ettevõtte tuntust ja ka ettevõtte maine paraneb.

Mõõtmise valiidsus - kas test mõõdab seda, mida see peaks mõõtma? • Otsuste valiidsus (e kriteeriumivaliidsus)- kas testi abil saab teha õigeid otsuseid?
Mõõtmisala 0 - 150mm, lugemistäpsus 0,01mm, täpsus 0,03mm , Mõõtmisekiirus 1,5m/sek lõua pikkus 40mm. MIL-nuga-roostevaba tera, kummist käepide.
Mõõtmise tulemused on kvaliteetsed tabelil number 2, sest keskmine viga on väike nii diameetrite keskmise arvutamisel kui ka kõrguse keskmise arvutamisel.

Mõõtmisjaamade miinusteks on horisontaalse ja vertikaalse jaotuse puudumine, nad on ka suhteliselt kallid ning tihtipeale on vaja ka laevade abi. (Liblik, T. 2010)
Mõõtmised mikro - ja makromaailmas • Makromaailmas ei avalda mõõteriistad märgatavat mõju mõõdetavale suurusele, või seda mõju saab arvestada.
Mõõtmistulemuste kaalud – suhtelised abiarvud, mis on kasutusele võetud, et esimeste mõõtmistulemuste täpsuse arvestamiseks lõpptulemuse leidmisel.

Mõõtmistulemuste vead on juhuslikku laadi (aritmeetiline keskmine 0 või selle lähedane), sest vigade aritmeetiline keskmine on 0,7 (nulli lähedane).
Mõõtmise vahendid on kellad. Väga täpseid kelli nimetatakse sageli kronomeetriteks. Tänapäeval on kõige täpsemateks kelladeks aatomkellad.
Mõõtmise puhul on oluline mõõtmiste järjekord, sest ilma kindla järjekorrata ei saa kaks vaadeldavat suurust mingile olekule mõjuda.

Mõõtmise küsimus – mida me mõõdame, mis on meie mõõtmiseaine, objekt, mis liiki mõõtmisega me tegeleme, kui täpne on mõõtmine.
Mõõtmiste põhieesmärk on informatsiooni saamine füüsikalise suuruse väärtuse kohta mingisuguste tehniliste vahendite abil.
Mõõtmisvahendiks on raha. Teine probleem seisneb selles, et pole kindlaks määratud millal neid hüviseid ümberjagada.

Mõõtmiste teg on Voolukiiruse mõõtm: Vooluk mõõdet peamiselt jaotistega tross ning kiirusi mõõdetakse paadist.
Mõõtmistulemused on kaaludega vastavalt 2, 4 ja 6. Esialgsete x ja y väärtustena kasutage x0 = 3.5 ja y0 = -2.3.
Mõõtmise lõpetamisel on vaja uuesti klõpsata nupul ˝start˝ ja seejäre võimalik salvestada ja välja printida.

Mõõtmiste osas on areng olnud kiire ning võimalik on geomeetriliste omaduste täpne automaatne mõõtmine.
Mõõtmis - ja andme- töötlusmeetod on objekti ja selle talitlusliku seisundi hindamise meetod.
Mõõtmisvead – mõõtmisviga koosneb enamikel juhtudel kahest osast süstemaatiline ja juhuslik.

Mõõtmismeetod - raamatupidamine) olema ajas muutumatud ning sõltumatud objektist ning mõõtjast.
Mõõtmise tingimused – mõõdetav objekt, mõõtja, mõõtmisvahend, mõõtmise metoodika ja keskkond.
Mõõtmistulemustest on näha, et kruvikuga saab mõõta märkimisväärselt täpsemalt kui nihikuga.

Mõõtmiste tulemusel on selgunud, et maailmamere pind kerkib aastas keskmiselt 3,4 millimeetrit.
Mõõtmised põhja - Prantsusmaalt Dunkerque'ist kuni Lõuna-Prantsusmaal asuva Perpignanini.
Mõõtmistest on ilmnenud, et liugehõõrdejõud on võrdeline pindu kokkusuruva jõuga.

Mõõtmismeetodit ehk otsest mõõtmist, väljund antakse naturaalühikutes ( tk, m3 jne).
Mõõtmiste arv on n siis r suuruse mõõtmise puhul on lisamõõtmiste arv t = n – r.
Mõõtmis - või Mõõtühik Eelised või puudused Näitaja Eestis hindamisviis

Mõõtmistulemused on otsustava tähtsusega satelliitidelt kogutud andmete kinnitamisel.
Mõõtmismeetod on viis, kuidas uurija kogub andmeid ehk kasutab mõõtmisvahendit.
Mõõtmisviga – mõõtetulemuse ja mõõdetud suuruse tõelise väärtuse vahe.

Mõõtmistulemuseks on suhtarv, mis näitab, mitu korda üks suurus on teisest suurem.
Mõõtmisteks on tester (amper-volt-oommeeter e AVO-meeter) ja takistusmagasin.
Mõõtmistäpsused on viidud maksimaalseks ning inimvigade võimalused minimaalseks.

Mõõtmise vahendid on mõõdulint, elektrooniline kaugusmõõtur (EDM), niitkaugus-
Mõõtmistulemuste alusel on parimad need meetodid, mis baseeruvad H.L.Penmani valemitel.
Mõõtmistulemuste kvaliteet on hea kuna hälve on alla oli 0,41% ehk alla ühe protsendi.

Mõõtmisvahend - raske teeselda • E.Hall (1914), R.Sommer, I.Altman (1930)
Mõõtmistulemused on sellepärast mõõdetava suuruse ligikaudsed väärtused.
Mõõtmismeetod - meetod, kuidas uuritavate objektide kohta informatsiooni

Mõõtmisetäpsus – mõõtmine koos mõõtemääramatuse arvestamisega.
Mõõtmisvahend on abivahend uurijat huvitavate näitajate hindamiseks.
Mõõtmistulemusest - kaks mööda paralleelservi ja kolmas nende keskelt.

Mõõtmis - ja arvutamistulemused 1. Kolonni täidise maht Vt
Mõõtmis - instrumendid kontrollitakse vastavalt nõuetele.
Mõõtmis – ja arvutustulemused on toodud tabelis nr. 1.1.

Mõõtmis - ja arvutustulemused kanda tabelisse . 4. Tabel.
Mõõtmistulemus – mõõtarv L – on seega: L  M  N  T
Mõõtmiseks alalisvooluahelas on levinuimaks magnetoelektrilised ampermeetrid.

Mõõtmiste järgi on Eestis ka III kliimatsooni kuuluvaid kohti.
Mõõtmis – ja arvutustulemused on toodud Tabelis (1)
Mõõtmiste põhimõte on sarnane USA navigatsioonisüsteemi GPSiga.

Mõõtmistulemus – mõõtarv L – on seega: L = M + N ⋅ T
Mõõtmis - ja arvutustulemused kannan tabelisse 15-1

Mõõtmis - ja arvutustulemused on tabelis nr. 1.2.
Mõõtmistulemused on sobiv esitada järgmise tabeli kujul.

Mõõtmise tulemus on suuruse väärtuslik ehk nimega arv.
Mõõtmis - ja arvutustulemused kanda tabelisse.
Mõõtmistulemused on täpsemad kui nihikuga mõõtmisel.

Mõõtmistulemuste põhjal nimetatakse dünaamiliseks meetodiks.
Mõõtmiste juures on väga oluline mõõtühiku valik.
Mõõtmistäpsuseks on 0,1 mm. Siin kasutasin valemeid:

Mõõtmisanalüüs - põhineb tiitrimisreaktsioonil.

Mõõtmise ii - kodutöö variant nr 5898




Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun