Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Munarakk – suurim rakk u 1mm, valmivad munasarjades,olemas sünnihetkest alates, juurde ei teki, valmivad murdeeas u 12-15a, elu jooksul 400 munarakku, lõpeb 55-60a, iga kuu valmib munarakk – ovulatsioon , munarakk liigub munajuhasse – 24h viljastumisvõimeline, liigub emakasse, eraldub koos emaka kobeda koega – menstruatsioon, menstruaaltsükkel u 28-31p(alates päevadest kuni uuteni), munasari toodab naissuguhormoone.
Munarakkudes on varuained(rebu kujul) a) rebu hulk * väherebused munad (päris imetajad) * keskmise rebuhulgaga munad (kahepaiksed, limused) * suure rebuhulgaga (linnud, roomajad, kalad, putukad) b) rebu paigutus : * rebu on ühtlaselt üle raku (pärisimetajad) * rebu on raku keskel (linnud) * rebu on raku ühes otsas (kahepaiksed) * rebu on õhukese kihina raku kesk jaääreala vahel (vesikirbud) c) kestad : * esmased kestad.
Munarakk on viljastumisvõimeline keskmiselt: 36 tundi Küpsed spermid talletatakse mehe: munandimanustes Munaraku viljastumine toimub: munajuhas Vaegmoondelise arengu korral jääb ära: nuku stadium Naise rasedus vältab tavaliselt: 40 nädalat Kalade areng on: otsene Katteseemnetaimede embrüogeneesis moodustub: idu Platsenta moodustub emaka limaskesta kokkukasvamisel loote: kõldkestaga
Munarakk - naisel, kest on, suured on, toitained on, munarakke pole enam menopausi ajal, seemnerakk - vibur on ,kus on mitokondrid liikumisenergia saamiseks, DNA on tihedalt kokku pakitud, mehel, peas esinevad lõhustuvad ensüümid, mis on vajalikud munarakukesta läbimiseks, sarnasus - nii munarakk, kui ka seemnerakk on mõeldud viljastumiseks ja järglaste saamiseks.
Munarakkude viljastamiseks on seejuures võimalik kasutada kahte erinevat meetodit • Enamlevinud meetodi kohaselt seemendatakse indlevat doonorlehma tipp-pulli spermaga, embrüod loputatakse seitsme päeva pärast emakast välja ning siiratakse sünkroniseeritud innaga geneetiliselt väheväärtuslike mullikate või noorte lehmade emakasse.
Munarakk on viljastumisvõimeline umbes 36 tundi, kui jääb viljastamata, ta hukkub ja algab menstruatsioon. Munarakk koosneb rebust ja kestadest: Kõikidel olemas esmaskest (munarakk ise teeb), v.a inimmunarakk Teisesed ja kolmandased kestad – kaitsmine Erinevad oma tugevuselt.
Munarakkude eellasrakud on organismis olemas ja nende uuenemist eluaja jooksul ei toimu – tervistkahjustavad eluviisid võivad munarakud rikkuda ja järglasi ei saa. Ovogeneesil moodustub vaid 1 munarakk – välditakse hulgirasedusi ning võimaldatakse varuainete teatud koondumist ühte rakku.
Munarakk on viljastumis võimeline pärast ovulatsiooni 24h . Kuna spermatosoidid liiguvad erineva kiirusega võib rasestumise põhjustada ka suguühe, mis toimub 48h enne ovulatsiooni.
Munarakkudega - jagunevad rakud sisaldavad aktiivsed kui nad on seotunud tsükliinidega, tsütoplasmas faktoreid, mis indutseerivad rakkude nende jaoks on ka rida vajalikke inhibiitoreid.
Munarakk on peale ovulatsiooni viljastumisvõimeline 1 ööpäev. Rasestumise tõenäosus on kõige suurem kui suguühe toimub ovulatsiooni päeval või paar päeva enne seda.
Munarakk on viljastumisvõimeline umbes kahe ööpäeva vältel, siis on kõige tõenäolisem rasestumise periood 12...16 päeva enne oodatava menstruatsiooni algust.
Munarakk - Munaraku avastamise au kuulub Eestist võrsunud baltisaksa loodusteadlasele Karl Ernst von Baerile- 1862. Munarakk on organismi kõige suurem rakk.
Munarakk – von Baer, 1862. 1875. aastal demonstreeris emrüoloog ja tsütoloog Oskar Hertwig, et viljastumise käigus tungib spermatosoid munarakku.
Munarakk on viljastusvõimeline kuni 36 tundi- kui sel perioodil munajuhas viljastamisvõimelisi sperme ei ole, hävib ta paari päeva jooksul.
Munarakk - 36h Seemnerakk-72h 12.Rastumise vältimiseks kasutatakse mehhaanilisi ,keemilisi ,emakasiseseid, hormonaalseid ja bioloogilisi
Munarakkude eellasteks on Seemnerakkude eellasteks on ovogoonid spermatogoonid Ovogoonide moodustumine Spermatogoonide lõppeb juba looteeaas.
Munarakk - hormoon, mis sunnib munasarja tootma rohkem munarakke Munarakud eraldatakse munasarjast . Kuntslik viljastamine.
Munarakkude areng ehk ovotspptide areng ○ Moodustuvad vaheldumisi kummaski munasajras ○ Ovogoonide paljunemine lõpeb looteeas.
Munarakk on munasarjas kuni ovolutsioonini ümbritsetud teda toitvate rakkude kihiga, mis moodustavad põisja folliikuli.
Munarakk on viljastamiseks valmis ja ta haaratakse munajuhasse (ühendab munasarja emakaõõnega). III faas luteaalfaas.
Munarakk on suhteliselt liikumatu ning sisaldab hulgaliselt varuaineid, mis on vajalikud embrüo varajaseks arenguks.
Munarakkude eelisrakke nimetatakse ovogoonideks. Naisel lõpeb munarakkude eelisrakkude mitootiline paljunemine juba looteeas.
Munarakk on viljastumisvõimeline 2ööpäeva vältel, 12-16 päeva enne oodatava menstruatsiooni algust.
Munarakk on viljastumisvõimeline kuni 36 h. Seemnerakk kuni 72 h. Viljastumisel määratakse sugu.
Munarakk on viljastumisvõimeline keskmiselt: a) 8 tundi, b) 12 tundi, c) 36 tundi, d) 72 tundi.
Munarakk on viljastumisvõimeline umbes 36 tundi, peale seda viljastamata munarakk hävib.
Munarakkude alged on moodustunud juba looteeas ning elu elu jooksul umbes 400 munarakku.
Munarakkudes on nii isalt kui emalt päritud X-kromosoom võrdselt aktiivsed.
Munarakkudes on kromosoome võrreldes somaatiliste rakkudega poole vähem.
Munarakk ehk ovotsüüt. Kolm väikest rakku on viljastumisvõimetud.
Munarakk - suurem,elab kuni jagune, ei kuulu ühegi koe koostisesse.
Munarakk on viljastumisvõimeline u. 36 tundi pärast ovulatsiooni.
Munarakk on viljastusvõimeline mõni tund- 10 t. Harva ööpäev.
Munarakk on viljastamiseks valmis ja ta haaratakse munajuhasse.
Munarakk - 22 kromosoomi ning üks sugukromosoom (X kromosoom).
Munarakk on jõudnud emakasse ja pesastunud emaka limaskesta.
Munarakk on viljastumisvõimeline 36 tundi, spermid 48 tundi.
Munarakk - naissugurakk, mis areneb ja küpseb munasarjades.
Munarakk on ümar kera, ta sisaldab vaheainet loote jaoks.
Munarakk on viljastumisvõimeline keskmiselt 72 tundi
Munarakk on viljastumisvõimeline kuni 36 tundi.
Munarakk on naise organismi kõige suurem rakk.
Munarakk on kinnitunud emaka limaskesta külge.
Munarakkude ainevahetus on suhteliselt väheaktiivne.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun