Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Tõmba moblasse sammulugeja! Tragimatele auhinnad Kõnni terviseks Sulge
Add link
Mu isamaa on minu õnn  Eesti hümn. (1.salm) Mu isamaa, mu õnn ja rõõm.              kui kaunis oled sa!              Ei leia mina iial tääl              see suure laia ilma pääl,              mis mul nii armas oleks ka               kui sa, mu isamaa! (Friedrich Pacius,Johann Voldemar Jannsen) Minul on oma kodumaaga, Eestiga üpriski vedanud.
Mu isamaa on minu arm, kus nutta julged igal aal: ja tahan puhata, truu, kindla emarinna naal! su rüppe heidan unele, mu püha Eestimaa! Mõnd kallist südant kaotasin, Su linnud und mul laulavad, mis järel nuttes leinasin, mu põrmust lilled õitsetad, aeg andis teist mul tagasi: mu isamaa! ei emasüdant- iialgi!
Mu isamaa on minu arm ● Mu isamaa on minu arm, ● Kodu ● kel südant annud ma, ● Meil aiaäärne tänavas, ● sul laulan ma, mu ülem õnn, ● kui armas oli see! ● mu õitsev Eestimaa! ● Kus kasteheinas põlvini ● Su valu südames mul keeb, ● su õnn ja rõõm mind rõõmsaks ● me lapsed jooksime.

Mu isamaa on minu arm, ei teda jäta ma, Kui inimeste liikuvat ja peaks sada surma ma au, kiitust, sõprust tunda saad, seepärast surema! kui kõik sind põlgavad, vihkavad Kas laimab võõra kadedus, kui usk ja arm sust langevad- sa siiski elad elad südames,
Mu isamaa on minu arm ● Sind surmani ● Ema süda ● Veel mõned luuletused: ● Kadunud ● Kodu ● Sügis Kasutadud kirjandus ● http://et.wikipedia.org/wiki/Lydia_Koidula ● http://www.miksike.ee/documents/main/referaadid/koidula_maili.htm
Mu isamaa on minu arm, Kel südant annud ma, Sul laulan ma , mu ülem õnn, Mu õitsev eesti maa! Lydia elu Kroonlinnas 1873-1886 Abikaasa: Eduard Mihkelson (1845-1907) sõjaväe ja naistearst.

Mu isamaa on minu arm,kell' südant annud ma,sul laulan ma, mu ülem õnn,mu õitsev Eestimaa!(Lydia Koidula) Sünkrooniline Teksti vaadeldakse ainult ühe kirjandusliku epohhi kontekstis.
Mu isamaa on minu arm, kel südant annud ma. Sull' laulan ma, mu ülem õnn, mu õitsev Eestimaa! Su valu südames mul keeb, su õnn ja rõõm mind rõõmsaks teeb, mu isamaa, mu isamaa!
Mu isamaa on minu arm, Analüüs: Luuletus näitab, et Lydia ei teda jäta ma, ja peaksin sada Koidula armastab väga oma surma ma seepärast surema! kodumaad ning on selle üle uhke.

Mu isamaa on minu arm G.Ernesaks Sireli, kas mul õnne Ü.Vinter Laul põhjamaast R.Eespere Ärkamise aeg P.Sarapik Ta lendab mesipuu poole M.Siimer Homme J.Kasar Minu inimesed
Mu isamaa on minu arm http://laulupidu2009.laulupidu.ee/est/dirigendile/yhendkoor/ http://et.wikipedia.org/wiki/Gustav_Ernesaks http://et.wikipedia.org/wiki/Lydia_Koidula
Mu isamaa on minu arm, kus varjul truudus arm ja õnn; kel südant annud ma, kõik, mis nii harv siin ilma peal, sul laulan ma, mu ülem õnn, on peljupaika leidnud seal.

Mu isamaa on minu arm, ja tahan puhata, su rüppe heidan unele, mu püha Eestimaa! Su linnud und mull' laulavad, mu põrmust lilled õitsetad, mu isamaa, mu isamaa!
Mu isamaa on minu arm, Kel südant annud ma, Sul laulan ma, mu ülem õnn, Mu õitsev Eestimaa! Su valu südames mul keeb, Su õnn ja rõõm mind rõõmsaks teeb.
Mu isamaa on minu arm, ei teda jäta ma, ja peaksin sada surma ma see pärast surema! Kas laimab võõra kadedus, sa siiski elad südames, mu isamaa, mu isamaa!

Vote UP
-1
Vote DOWN
Mu isamaa on minu arm 1. Mu isamaa on minu arm, kel südant andnud ma, 3. Mu isamaa on minu arm sull' laulan ma, mu ülem õnn, ja tahan puhata, me õitsev Eestimaa! su rüppe heidan unele, Su valu südames mul keeb, mu püha Eestimaa! su õnn ja rõõm mind rõõmsaks Su linnud und mull' laulavad, teeb, mu põrmust lilled õitsevad, mu isamaa! mu isamaa!
Mu isamaa on minu arm.............................................................................................................7 Ta lendab mesipuu poole.
Mu isamaa on minu arm, ● küll lille, rohuga, ● ei teda jäta ma, ● Kust vanataat käe kõrval mind ● ja peaks sada surma ma ● tõi tuppa magama.

Mu isamaa on minu arm 2. Sireli kas mul õnne 3. Näärisokk 4. Hakkame mehed minema 5. Mind kutsuti pulma 6. Sinu aknal tuvid 7. Meelespea 8. Kuulajale
Mu isamaa on minu arm............................................................................................... KASUTATUD KIRJANDUS.
Mu isamaa on minu arm Muusika: Gustav Ernesaks sündis 12.detsember 1908 ja suri 24.jaanuar 1993. Ta oli eesti helilooja ja koorijuht.

Mu isamaa on minu arm, kell` südant annud ma, sull` laulan ma, mu ülem õnn, mu õitsev Eestimaa! („Mu isamaa on minu arm”)
Mu isamaa on minu arm, kell' südant annud ma, :,: sull' laulan ma, mu ülem õnn, mu õitsev Eestimaa.
Mu isamaa on minu arm, ei teda jäta ma, :,: ja peaksin sada surma ma ta pärast surema.

Mu isamaa on minu arm, ja tahan puhata, :,: su rüppe heidan unele, mu püha Eestimaa.
Mu isamaa on minu arm .Laulu on tehtud ümber luuletusest.
Mu isamaa on minu arm Gustav Ernesaks / Lydia Koidula

Mu isamaa on minu arm, ● Aeg tuli.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun