Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Moondetegur – objekti projektsiooni ja objekti tegeliku suuruse suhe; näiteks risttahuka-kujulise objekti servade pikkused on X-, Y- ja Z-telgede suunas vastavalt 16, 24 40 mm. Kui nüüd selline objekt sisestada teise joonisesse (või ka samasse) selliselt, et nende servade pikkusteks on telgede suunas vastavalt 24, 36 ja 60 mm, siis kõikide telgede suunaline moondetegur on 1.5. Moondetegurit asemel võib kasutada ka mõistet suurendustegur.
Moonavoor - talupoeg viis ühe mõisniku ntks vilja vms tema sugulastele/ sõpradele( teisele mõisnikule) Laevaehitusmaterjal: plangud, köied, tõrv, täkat
Moondekivimid - maakoores, kõrgnenud rõhu ja temperatuuri tingimustes kristalliseeruvad settekivimid ja paljud tardkivimid ümber uuteks mineraalide koosluseks.
Moonde - ja magmakivimeid saab Eestis uurida vaid puursüdamikes ja rändkivides, sest nendest koosnev kristalne aluskord lamab maapõues nooremate settekivimite ja setendite all. Eesti ala vanimad säilunud settekivimid on Proterosoikumi lõpust pärinevad Vendi kompleksi liivakivid, aleuroliidid ja savid.
Moondekivimid – gneiss, marmor, kvartsiit .Sulamisel magma tardkivimid : 1.) purskekivimid – basalt, rüoliit 2.)süvakivimd - gabro,graniit Maavärinate tekkepõhjused Laamade kokkupuutealal, kus Maa sisejõud sunnivad osa maakoorest kerkima ja teist selle kõrval vajuma, tekitavad kivimites suured pinged.
Moondega areng – on vastne! a) vaegmoone: muna→vastne→valmik Mille poolest vastne erineb valmikust? • Teatud kehaorganeid pole (tiivad) • Kehamõõtmed, sugunäärmete talitlus Näited: levinud rohkem selgrootutel: käsnad, ainuõõssed, limused,tirtsud, prussakad, täid, lutikad.
Moonakas – perekonnaga pöllutööline, kes elab peremehe maal.
Moonde EHK METAMORFSED KIVIMID 2.3 Looduskivimite tekkimine Algselt magma  tardkivimid (kristalliseerumine)murenemine settiminekivistumine(settekivimid taimsed ja loomsete lisaainetega)  moone  moondekivimid(sulamine)tagasi magmaks
Moondekivimid – sügaval maakoores kõrgel temperatuuril ja suure rõhu mõjul sette- ja tardkivimid moonduvad (kristalliseeruvad ümber). Näiteks lubjakivist võib saada marmor ja graniidist gneiss.
Moondekivimid - plaatjad (kildad) (300-400’C moodustunud) või vöödilised (gneisid) (suurem temp), kus võib esineb koldelise sulamise jälgi (migmatiseerumine), osaliselt juba tard- e magmakivim
Moondeline areng - selgrootutel ja mõnedel selgroogsetel esinev areng, mille korral vastsündinu erineb oma ehitusplaanilt täiskasvanud organismist ja muutub selliseks alles läbi vahestaadiumite.
Moondega areng - selgrootutel ja monedel selgroogsetel esinev areng, mille korral vastsundinu erineb oma ehitusplaanilt täiskasvanud organismist ja muutub selliseks alles läbi vahestaadiumite.
Moondega areng - vastsündinu erineb ehitusplaanilt täiskasvanud organismist, muutub vanemate sarnaseks läbides vahestaadiumid ning on iseloomulik selgrootutele, kaladele, kahepaiksetele.
Moondetegur - lõigu paralleelprojektsiooni pikkuse ja lõigu enda suhet nimetatakse lõigu moondeteguriks. Taandatud moondetegur tähendab suurendatud moondetegurit.
Moondekivimid - tekivad tardkivimitest või settekivimitest kõrge rõhu ja temperatuuri tingimustes. Nt: liivakivi→kvartsiit, graniit→gneiss, lubjakivi→marmor
Moonde - kivimid, mis lasuvad umbes Joonis 1.1 Vormsi ja tema ümbruse kaart 200-300 meetri sügavusel, seega nüüdisaegset maastikku see ei mõjusta.
Moondekivimid ehk metamorfsed kivimid on tekkinud tard- või settekivimitest nende ümberkristalliseerumise tagajärjel kõrge temperatuuri või rõhu mõjul.
Moondega areng - Moondega arengu puhul erineb vastsündinu oma ehitusplaanilt täiskasvanud organismist ja muutub viimase sarnaseks alles läbi vahestaadiumi.
Moondekivimid on näiteks kiltkivi (kihiline hall kivi, mis lõheneb kergesti plaadikesteks), gneiss (vöödiliste kristallkihtidega), päevakivid, kvarts.
Moondekivimid - tekivad olemasolevate kivimite muutumisel/moondumisel- nt. kui maakoor vajub suurde sügavusse võib seal oleva temp&rõhk teda moondada.
Moondekivimid on tekkinud tard,-sette,-ja moondekivimitest kõrge rõhu ja temp all. See moodnudmine saab toimuda ainult laamade SUBDUKTSIOONI piirkonnas
Moondekivimid on marmor, gneiss, sarvkivi, kristalne kilt, kilt jne. KIVIMIRINGE: Kui sulanud kivimid jahtuvad, moodustuvad tard- e. magmakivimid.
Moondekivimidtard - kui ka settekivimitestning moondekivimid ü Moondekivimid võivad tekkida nii võivad aja jooksul veel kord moondumise läbi teha.
Moondekivimid – on tekkinud teiste kivimite lagunemisel ja nende ümber kristalliseerumise tagajärjel kõrge temperatuuri või rõhu mõjul.
Moondekivimid e. metamorfsed kivimid tekivad sügaval maakoores sette- või tardkivimitest muutunud füüsikalis-keemiliste tingimuste toimel.
Moonde areng - areng, mille korral järglased esialgu erinevad täiskasvanutest ja kelle sise- ja välisehitus kasvades oluliselt muutub.
Moondekivimid – kõrge rõhu ja temperatuuri tingimustes ümberkristalliseerunud ehk moodustunud kivimid, näiteks gneiss, kilt, marmor.
Moondekivimiteks on savikildad, fülliidid, kloriitkildad, talgikildad, kristallilised kildad, amfiboliidid, marmorid, kvartsiidid, gneisid.
Moondeteguri väärtused on siin mx = mz = 1 ja my = 0.5. Tasandilised kujundid, mis on paralleelsed xz- tasapinnaga, projekteeruvad moondevabalt.
Moondekivimid kivimid on tekkinud tard- või settekivimitest nende ümberkristalliseerumise tagajärjel kõrge temperatuuri või rõhu mõjul.
Moondeline - kalad, kahepaiksed, putukad, vähid, meduusid, lameussid Putukate moondeline areng jaguneb täis- ja vaegmoondeliseks
Moondekivimid - sügaval maakoores, kõrgenenud rõhu ja temperatuuri tingimustes tekkinud kivimid (magma) marmor, gneiss, kvartsiit
Moondeline areng - vastsündinuerineb oma ehitusplaanist täiskasvanud organimist ja muutub tema sarnaseks alles läbi vahestaadiumite.
Moondekivimid on näiteks marmor (tekkinud lubjakivist), gneiss (tekkinud graniidist). Moondekivimeid ei ole maakoores kuigi palju.
Moondetegurid on umbes 1. 69. Skitseerige standardseristdimeetrilise teljestiku konstruktsioon ja märkige telgede moondetegurid.
Moondeline areng – kalad, kahepaiksed – vastsündinu erineb ehituselt oma vanematest, muutub sarnaseks läbi vahestaadiumite.
Moondamine on kuju, silueti, välispinna ja teatud määral varju ning äratuntavate kontrastide vältimine ja hajutamine.
Moondekivimid on tekkinud teistest kivimitest sügaval maakoores seal valitsevate tohutute rõhkude ja temperatuuride toimel.
Moondekivimid – kõrgetel tempraturidel kristalliseeruvad tardkivimid ja settekivimid mineraalide koosluseks. Tekib gneiss
Moonde eel on kullese pikkus 35…45 mm. Noored konnad lahkuvad veekogust juunis-juulis ning on 12…23 mm pikkused.
Moondekivimid - laamade liikumisel tard- voi settekivimitest kõrge t ja rõhu mõjul Gneiss, kvartsiit, marmor , kilt
Moondekivim kvartsiit on tekkinud liivakivist või ränikivist, mis on moondefaasi ajal kuumenenud ja rekristalliseerunud.
Moondetegurite väärtused on mx = my = mz = 1. Moondevabalt projekteeruvad xy- tasapinnaga paralleelsed tasandilised kujundid.
Moonavoor - talupoeg viis ühe mõisniku ntks vilja vms tema sugulastele/ sõpradele( teisele mõisnikule)
Moondekivimid - sette või magmaliste kivimite sattumisel muutunud füüsikalis-keemilistesse tingimustesse.
Moondega areng - areng , mille korral munast koorunud järglane erineb täiskasvanust olulisel määral.
Moondekivimid - Kõrge rõhu ja temperatuuri tingimustes ümberkristalliseerunud ehk moondunud kivimid.
Moondeline areng – areng, mille korral järglane sünnib või koorub erinevana täiskasvanud isendist.
Moondekivimid - maakoores kõrgenenud rõhu ja temperatuuri(200-650C)tingimustes moondunud kivimid.
Moondeline - vatssündinu erineb vanemast, muutub viimase sarnaseks alles läbi vahestaadiumide.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Moondega areng – organism ei sarnane koorumisel vanematele, suguküpsus saabub läbides arengus selgelt eristatud etappe 23. Täismoondeline areng – munast väljub vastne, kes väliselt meenutab ussikest; mõne aja möödudes nukkub, nukul aktiivne elutegevus puudub; nukukestast väljub valmik.
Moondekivimid on näiteks marmor, gneiss ja migmatiit. (Symes, R.F. . 1996. Kivimid ja mineraalid.
Moondekivimid - > kui kaevandatatkse, vajuvad maa alla rohkem -> sulvad üles -> tekib magma ….
Moondekivimid - kõrge temp ja rõhu mõjul moondunud maakoores moondunud sette v tardkivimid, nt
Moondekivim – maakoores kõrgendatud rõhu ja temperatuuri tingimustes moodustunud kivimid.
Moondekivimid - maakoored kõrgenenud rõhu ja temperatuuri tingimustes moodustunud kivimid.
Moondekivim – kõrge temperatuuri ja suure rõhu mõjul maakoores moondunud sette- või
Moondekivimid – kõrge temperatuuri ja suure rõhu mõjul maakoores moondunud sette-või
Moondekivimid - sügaval maakoores, kõrgenenud rõhu ja temperatuuri tingimustes tekkinud
Moondekivimid - kivimid, mis tekivad juba olemasolevate kivimite muutumisel(gneiss, kilt)
Moondeline areng - erineb vastsündinu täiskasvanust ja muutub selleks läbi vahestaadiumi.
Moon - lunas, son-filial, daughter- filial, mother- maternal, father- paternal.
Moondekivim – Settekivimite ja tardkivimite ümberkristalliseerumisel tekkiv kivim.
Moondekivimid on tekkinud sügaval maakoores, kus valitseb kõrge temperatuur ja rõhk.
Moondekivim - maakoores kõrgenenud rõhu ja temperatuuri tingimustes moodustunud
Moondefaatsies – maapõue osa, kus esineb alati üks kindel mineraalide kooslus.
Moondega areng – järglane sünnib või koorub erinevana täiskasvanud isendist.
Moondeline - erineb üldpildilt täiskasvanud organismist(selgrootutel)
Moondeline areng - järglane muutub vanemate sarnaseks läbi vahestaadiumite.
Moondekivim - maa siseenergia->MAGMA -kristallisatsioon-> UUS TARDKIVIM
Moondekivimiteks on näiteks kvartsiit, gneiss, amfiboliit, kilt ja marmor.
Moondega areng – järglased omandavad moonde käigus uusi tunnuseid.
Moondekivim - on kõrge rõhu ja temp tingimustes moondunud kivim.
Moondeline areng - selgrootutel ja mõnedel selgroogsetel esinev areng.
Moondekivimites on väga iseloomulik mineraalide orienteeritud levik.
Moondekivimid - sette- või tardkivimite moondumisel kõrgel temp.
Moondekivimeid – kivikirved ebakorrapärase kuju ja silmaauguta.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Moondekivimid –  Tardmoondekivimid, kihiline struktuur. *Marmor ­ kõige ilusam, hinnatum, hästi töödeldav, põrandale,  tööpindadele (u. 7 mm plaadid). Saab happega krobeliseks töödelda. *Norras kildkivi, kaljukivi. Vee imavus 0,14 – 0,28 %. 35 – 54 % kvartsi  (sillerdavus). Firma MENDHI AS * Igikivi –settemoondekivim. 90 – 95 % kvartsiiti. Vee imavus alla 0,17 %.  Kõvadus 7 Mohsi skaalal.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Moondekivimid on vastupidavad. Mineraalide ja kivimite murenemine Mineraalid ja nendest koosnevad kivimid looduses alluvad mitmesugustele mõjutustele ja vastavalt sellele, kuidas leiab aset kivimi või mineraali murenemine, eristatakse järgmisi murenemise liike:
Moonde - ilmub hõbeläige ning vastsest on saanud maim.
Moondega areng – Organism koorumisel ei sarnane ma vanematele.
Moondega areng – Järglased omandavad sama kuju g. Pärilikkus
Moondekivim - kvartsiit, gneiss, amfiboliit, kilt ja marmor.
Moondeline areng – järglasel puuduvad liigilie omased tunnused
Moonde - ja tardkivimid: graniidid, gneissid, kildad.
Moonde - ehk metamorfsed kivimid (marmor, kiltkivi)
Moondekivimid on üks kolmest suurest kivimite rühmast.
Moondekivimid - On tekkinud teiste kivimite muutumisel.
Moondekivimid on näiteks marmor, gneiss ja kilt.
Moonde - , ja settekivimiteks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Moondekivimid e. metamorfsed on moodustunud kõrgete temperatuuride ja rõhkude või ka keemiliselt aktiivsete gaaside ja vedelike tsirkulatsiooni tulemusena kivimikihtides, mille tulemusena on muutunud kivim esialgne koostis, struktuur.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Moon ehk loonustasu (põllu-, karjasaadused või teatava maatüki kasutusõigus) • Põllutöölised – palgalised inimesed, kes põllumajanduses töötasid, ei võinud olla lapsed alla 12 aasta.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Moondekivimid – sette- või tardkivimid sattuvad sügavamale maa sisse, moonduvad rõhu ja temperatuuri mõjul (marmor, gneiss) 3. tardkivimid – tekivad magma või laava tardumisel (graniit, basalt)
Vote UP
-1
Vote DOWN
Moondeta areng - munast koorunud roomaja on oma vanemate sarnane  järglased väljuvad munetud munast kohe  kohe otsivad toitu  sisalikud on suguküpsed 2, maod 3 - 4 aasta pärast
Vote UP
-1
Vote DOWN
Moondekivimid ehk metafoorsed kivimid on tekkinud tard- või settekivimitest nende ümberkristalliseerumise tagajärjel kõrge temp.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Moondekivim - maakoores kõrgenenud rõhu ja temperatuuri (200-650 0C) tingimustes moodustunud kivim. N: gneiss, migmatiit.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Moondekivimid – tekivad sette- või tardkivimite moondumisel suure rõhu ja temperatuuri juures sügaval maa sees, nt kilt.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Moondekivim – kõrge rõhu ja temperatuuri tingimustes ümberkristalliseerunud ehk moondunud kivim.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Moondekivim on kõrge rõhu ja kõrge temperatuuri tingimustes moondunud kivim(kilt,marmor, gneiss).



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun