Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Molaarmass - on ühe mooli aine mass grammides, dimensiooniks on g/mol. 3. Avogadro seadus - Kõikide gaaside võrdsed ruumalad sisaldavad ühesugusel temperatuuril ja rõhul võrdse arvu molekule (või väärisgaaside korral aatomeid). 4. Daltoni seadus - Keemiliselt inaktiivsete gaaside segu üldrõhk võrdub segu moodustavate gaaside osarõhkude summaga.
Molaarmass - ühe mooli aineosakeste mass (g), tähis M ja ühik g/mol; M on arvuliselt võrdne mlekulmassiga Mr. MOLAARRUUMALA (Vm)- aine ühe mooli ruumala ( gaasidel Vm=22,4dm3/mol). MOLEKULIDEVAHELINE SIDE- suhteliselt nõrk side molekulide vahel, mis hoiab molekule tahkes või vedelas aines koos.
Molaarmass on 58,5 g/mol. naine = maine / Maine CM = naine [mol] / Vlahus [dm3] Andmed: Vlahus = 250 cm3 = 0,25 dm3 ; MNaCl = 58,5 g/mol ; maine = 5,19 g ; naine = ? naine = 5,19 g / 58,5 g/m = 0,088 mol CM = 0,088 mol /0,25 dm3 = 0,354 mol/l Vastus: NaCl molaarne konsentrstsioon on 0,354 mol/l

Molaarmass - ühe mooli mass kg-s -M(kg/mol) Avogadro arv-6,02*1023 – NA(1/mol) 4. Millised parameetrid on olekuparameetrid, miks? rõhk, ruumala ja temperatuur, sest kui muudad ühte nendest, siis muutub aine olek 5.Kuidas nim. lihtsamat gaasi mudelit ja milline see mudel on ? Seda nimk.
Molaarmass – molaarmass M on ühe mooli mass grammides (g/mol). Võrdub arvuliselt aine molekulmassiga (või aatommassiga). Ntx: vee molaarmass M(H2O)=18 g/l. Hüdrofiilsed pinnad (ained) – märguvad paremini veega kui süsivesinikega.
Molaarmass on 42,08 g/mol Propeeni monomeer Propeeni polümeer Katalüsaatorite toimel moodustub propeenist polüpropeen , mis on kerge, keemilistele mõjutustele vastupidav ja heade dielektriliste omadustega materjal.

Molaarmass – molaarmass M on ühe mooli mass grammides (g/mol). Võrdub arvuliselt aine molekulmassiga (või aatommassiga). N: vee molaarmass MH2O = 18 g/l. Saab leida Mendelejevi tabelist või valemi n = m/M kaudu.
Molaarmass on 56,08 g/mol. Normaaltingimustel on ta tahke, sulamistemperatuur on 2572 °C (2845 K). Keemistemperatuur on 2850 °C (3123 K). Tihedus on 3,37...3,38 g/cm³. Aur on veeaurust 1,9 korda tihedam.
Molaarmass on aga 44,0g/mol. Katsel esineb süstemaatiline viga 0,2%. Selle tekkeks võib olla mitu põhjust: 1) CO₂ kadusid on võimalik vähendada korki peale pannes 2) Korgi hermeetilisus pole kindel

Molaarmass – on ühe mooli aine mass grammides, dimensiooniks on g/mol. 3. Avogardo seadus – Kõikide gaaside võrdsed ruumalad sisaldavad ühesugusel temperatuuril ja rõhul võrdse arvu molekule.
Molaarmass on 407,7 g/mol, ja ühend E, mille molaarmass on 102,0 g/mol. Ühend E on põhireaktsioonist tingitud segu kuumenemise tõttu toimuva kõrvalreaktsiooni tulemus ühe õhus leiduva ainega.
Molaarmass – ühe mooli aineosakeste mass grammides (arvuliselt võrdne molekulmassiga M) ;tähis-M lahuse massiprotsent – 100 massiosas lahuses lahustunud aine mass ; tähis-P

Molaarmass - on ühe mooli aine molekulide mass grammides Avogadro seadus - Kõikide gaaside võrdsed ruumalad sisaldavad ühesugusel temperatuuril ja rõhul võrdse arvu molekule.
Molaarmass on aga 44 g/ mol. Katsel esineb suhteline viga 0,18%. Tulemus on suhteliselt täpne, kuid vea tekkeks võib olla mitmeid põhjuseid: 1) Korgi hermeetilisus pole kindel.
Molaarmass - ühe mooli aineosakeste mass grammides; arvuliselt võrdne molekulmassiga; tähis M; ühik g/mol. Avogadro arv- suurus, mis näitab osakeste arvu ühes moolis.

Molaarmass – nim ühe mooli selle aine massi (tähis M ühik 1kg/mol) Avogadro arv – nim molekulide või aatomite arvu ühes moolis (tähis Na ühik 6,02*1023)
Molaarmass – ühe mooli aineosakeste mass grammides; arvuliselt võrdne molekulmassiga; tähis M; ühik g/mol.
Molaarmass on aine ühe mooli mass, see on aine suhteline aatom- või molekulmass väljendatuna grammides.

Molaarmass - molaarmassi ühikuks on g/mol. Molaarmassi tähis on M, millele järgneb sulgudes aine valem.
Molaarmass on aine ühe mooli mass a) kilogrammides b) grammides c) aatommassiühikutes
Molaarmass – molaarmassiks nimetatakse aine ühe mooli massi Tähis M, ühik 1 g/mol

Molaarmass - Keemilise aine molaarmass on ühe mooli aine mass grammides.
Molaarmass on ühe mooli aine mass grammides, dimensiooniks on g/mol.
Molaarmass on 56,08 g/mol. Lahustub hästi vees ja on lõhnatu.

Molaarmass –  ühe mooli aineosakeste mass grammides.
Molaarmass - Keemilise aine ühe mooli aine mass grammides.
Molaarmass on 63,5 g/mol. 2e ⇔ Cu, siit 2F ÷ 1 mol (Cu)

Molaarmass – aine ühe mooli mass grammides.
Molaarmass - ühe mooli ainemass grammides.

Molaarmass on ühe mooli antud aine mass.
Molaarmass on ühe mooli aine mass.
Molaarmass on aine ühe mooli mass.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun