Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Add link
Mitmed uurimused on keskendunud omakorda sellele kuidas inimesed hindavad oma tuju aja vältel, sealhulgas millist osakaalu selles omavad erinevad sündmused (Kahneman 1999) ning kuidas on vastuste stiilid ning küsimuste järjekord mõjutanud ülemaailmseid hinnanguid (Schwarz & Starck 1991). Näiteks, Diener jt (1991) leidsid et ülemaailmsed subjektiivse heaolu näitajad põhinevad enam positiivsete emotsioonide sagedusel kui nende intensiivsusel.
Mitmed uurimused on näidanud, et glutamiinilisa kaitseb lihasmassi erinevate kataboolsete protsesside ajal (muuhulgas põletushaavade ning suuremate operatsioonide puhul). See-eest ei ole olemas uurimust, mis näitaks glutamiinilisa mõju sportlastele.
Mitmed uurimused on näidanud, et loomupäraselt tundlikud ja halvema emotsionaalse toimetulekuga inimesed kalduvad ennast alahindama ja kritiseerima, seevastu positiivse afektiivsusega inimesed suhtuvad endasse positiivselt.

Mitmed uurimused on vaadelnud abielulahutuse mõju naiste järgnevale pikaajalisele psühholoogilisele arengule, eriti seoses stressiga, mis tekivad perekonna ja töö konkureerivatest nõuetest.
Mitmed uurimused on näidanud, et traditsioonidega pered on tugevamad ja üksmeelsemad. Laps õpib läbi peretraditsioonide teistega arvestama ja austama seda, mis on läbi aegade olnud püha.
Mitmed uurimused on näidanud, et koduvägivalla tunnistajaks olemine lapseeas suurendab tõenäosust puutuda vägivallaga kokku täiskasvanuna – seda nii ohvri kui toimepanijana.

Mitmed uurimused on kinnitanud, et mootorisoojendus vähendab kütusekulu 0,1- 0,5 l iga käivituskorra kohta, sõltuvalt välistemperatuurist ja külmkäivitusejärgsest tee
Mitmed uurimused on näidanud, et puudest puhastatud lagendikel on õhuniiskus ligi 50% väiksem kui vihmametsas, ning temperatuur kuni 5°C kõrgem.
Mitmed uurimused on näidanud, et lapsed peavad vägivalda oma vanemate vaheliste suhete üheks kõige häirivamaks osaks.

Mitmed uurimused on seda näidanud, et puudub igasugune seos tavakehade liikumise ja inimeste käitumise vahel.
Mitmed uurimused on välja toonud seose ema rasedusaegse suitsetamise ja lapse hüperaktiivsuse vahel.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun