Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Mineraal - puitplaate on võimalik toota väga erinevatest puitpartiklitest, kuid üldjuhul kasutatakse tsementplaatide tootmiseks pikka laastu ning kipsplaatide tootmiseks puidukiudu. Oluline on valida õige puuliik, kuna mitmete liikide suhkrusisaldus või ekstraktid võivad takistada mineraalsete lisandite kõvastumist või seda oluliselt pikendada. Mineraal-puitplaatide suureks eeliseks on nende niiskuskindlus, mõõtude stabiilsus ning tule- ja mädanikukindlus.
Mineraalained - N, P, K, Na, Mg, Ca, Fe, Cu, Zn, Mn, Mo, Cl, Ko jne. 3. Sahhariidid e. süsivesikud: Koosnevad: C ja H2O 3.1. Suhkrud * Monosahhariidid (lihtsuhkur): pentoosid (riboos, desoksüriboos), heksoosid (glükoos, fruktoos, ksüloos) 3.2. Polüsahhariidid (tärklis, inuliin, tselluloos, hemitselluloos, kummivaigud, limaained) 3.3. Pektiinid.
Mineraal - keemilise v füüsikalise omadustelt looduslik moodustis • Kivim- koosneb ühest või mitmest mieraalist • Looduskivim- on tekkinud looduses geoloogiliste protsesside käigus, kasutatakse ehitustle • Ehituskivi- välimuselt ja väljanägemiselt kõrge kvaliteediga looduslik kivim, mida kasutatakse ehitustel.
Mineraal - maakoores kulgevate protsesside ning elusorganismide elutegevuse tagajärjel tekkinud kindla koostisega keemiline ühend või lihtaine Saamise protsess on endotermiline 1. Redutseerimine süsinikuga ja vingugaasiga - odavaim, kuid ei teki puhtaid metalle Fe3O4 + 4C ->t 3Fe + 4CO Fe3O4 + 4CO -> 3Fe + 4CO2
Mineraalained - Kaltsium-kala Magneesium- leib,riis,piim,kala,banaan,õun Kaalium- banaan,leib,kala,piim Naatrium,kala Kloor-sool (Eestlased söövad soola 2-3 korda rohkem kui organism seda igapäevaselt vajaks (norm 3-5 g päevas). Fosfor kohupiim,riis Väävel-kapsas
Mineraalainetest on kartulis: kaaliumi – 568 mg% fosforit – 54 mg% kaltsiumi – 12 mg% magneesiumi – 20 mg% rauda – 0,8 mg% tsinki, niklit, koobaltit, joodi, kestainet – 20-25 mg% Inimese organism omastab mugulais sisalduvaist toitainetest 80 – 97%.
Mineraalained on toidu anorgaanilised koostisosad ning nad täidavad organismis mitmesuguseid ülesandeid, kuuludes essentsiaalsete toitainete hulka- Seni tuntud 102 keemilisest elemendist on inimese organis-mis leitud 55... 60 elementi.
Mineraal - , tsellu- ning looduskiust villadel (lina- ja kanepivillad) samas suurusjärgus. Materjali niiskusjuhtivus sõltub oluliselt ümbritsevast keskkonnast, olles väiksem kuivas ja suurenedes niiskussisalduse kasvades.
Mineraal – kindla, kuid mitte fikseeritud keemilise koostise ja enamasti kristallilise struktuuriga looduslikult esinev anorgaaniline tahke aine  kivim – looduslikult esinev tahke mineraalidest koosnev kogum.
Mineraalainetest on organismis kõige rohkem kaltsiumi , 99% sellest on luudes ja hammastes. Lapse- ja noorukieas, kui luud kasvavad kiiresti, on kaltsiumivajadus suur. Kaltsiumi peamised allikad on piim ja piimatooted.
Mineraal - puitplaate on võimalik toota väga erinevatest puitpartiklitest, kuid üldjuhul kasutatakse tsementplaatide tootmiseks pikka laastu ning kipsplaatide tootmiseks puidukiudu.
Mineraal - , kasvupinnase, killustiku, liiva, kergkruusa ja betooni mahu väljaarvutused on tehtud AutoCad programmi abiga vastavalt joonistele, mis on välja toodud lisas.
Mineraalained - kohupiimas on hea kaltsiumi ja fosfori suhe, mis võimaldab organismil hästi kaltsiumi omastada, kindlustades nii õige luutiheduse ja normaalse vererõhu.
Mineraalainetel – kaltsiumil, magneesiumil ja fosforil – on und soodustav toime; • ravimtaimed – humal, meliss – on tuntud rahustava ja lõõgastava toime poolest.
Mineraalained – autotroofidel on vaja vahetult (saavad vesilahusest). H, Mg, K, Mn, Fe, Cu Zn, C, N, O, P, S, Mo. Kõikidele loomadele vajalikud naatrium ja kloor.
Mineraalagregaadi mõiste – teraline, peitkristalliline, metakolloidne, dendriit, druus, sekretsioon, konkretsioon, oiid, nõrgvormid e. nõrud, stalaktiit ja stalagmiit.
Mineraal - ja lubiväetised Mineraalväetised • Lämmastikväetised – neist on kõige suurem puudus muldades ja kõige tuntum on ammooniumsalpeeter
Mineraal on kindla, kuid mitte fikseeritud keemilise koostise ja enamasti kristallilise struktuuriga loodus- likult esinev anorgaaniline tahke aine.
Mineraalained on veel mikroelemendid – jood, koobalt, vask, seleen jt., mida vajatakse väga väikestes kogustes, kuid on organismi arenguks vajalikud.
Mineraal - maakoort või teisi kosmoseobjekte moodustav looduslike protsesside produkt, tal on kindel keemiline koostis ja iseloomulikud omadused.
Mineraal – looduslik tahke lihtaine või keemiline ühend, iseloomulik kuju ja kindla sturktuuriga kristall, enamus räni ja hapniku baasil.
Mineraal - looduslik tahke lihtaine või keemiline ühend, mis esineb iseloomuliku kujuga kristallina, millel on kindel kristallstruktuur.
Mineraalained on organismile vajalikud keemilised elemendid, v.a suurtes kogustes sisalduvad süsinik, vesinik, hapnik, lämmastik toitainetes.
Mineraalained - Organismile vajalikud keemilised elemendid, v.a toitainetes suures koguses sisalduvad süsinik, vesinik, hapnik ja lämmastik.
Mineraal – looduslik tahke kemiline ühend või ehe element, mida iseloomustavad kindlad füüsikalised omadused ja keemiline koostis
Mineraalained on organismile olulised luustiku, kehavedelike ja ensüümide koostises esinevad ained, mis aitavad edastada närviimpulsse.
Mineraalained on küll stabiilsemad kui vitamiinid, kuid ebaõigel toidu valmistamisel võivad ka mineraalainete kaod olla märgatavad.
Mineraal - on kindla keemilise koostise ja enamasti kristallilise struktuuriga looduslikult esinevad anorgaanilised tahked ained.
Mineraal on ühtlane anorgaaniline mass, mis on tekkinud maakoores mitmesuguste füüsikaliskeemiliste protsesside tagajärjel.
Mineraal – looduslik tahke lihtaine või keemiline ühend, mis esineb iseloomulike kuju ja kindla struktuuriga kristallina.
Mineraalained – üheks tähtsamaks komponendiks, tähtsamad P, Ca, Mg,K, Fe. Vähesel hulgal mikroelemente – Cu, Zn, B, J, Pb
Mineraal – looduslik tahke lihtaine, kindla kuju ja struktuuriga kristall, ligi 3600 liiki, tekivad tahkestumise käigus.
Mineraalained on meie organismile olulised luustiku, kehavedelike ja ensüümide koostises ning aitavad edastada närviimpulsse.
Mineraal on looduslik lihtaine või keemiline ühend, mida iseloomustavad kindlad keemilised ja füüsikalised omadused.
Mineraal - puitplaatide suureks eeliseks on nende niiskuskindlus, mõõtude stabiilsus ning tule- ja mädanikukindlus.
Mineraalaine keedusool – 2,3grammi. Minimaalne 1 g. 5g keedusoola võiks olla nendel ülemine piir, kes on selle suhtes tundlikud.
Mineraalained - savi, liiv, lubjakivi jm. Järgneb lihtne füüsikaline eraldusprotsess, mida kutsutakse destillatsiooniks.
Mineraalained on olulised meie luustikule, kehavedelike ja ensüümide koostises ning aitavad edastada närviimpulsse.
Mineraal - tobermoriit, mis koos poorse struktuuriga annabki materjalile üheaegselt tema tugevuse ning kerguse.
Mineraalainetest on juustu valmistamisel kõige suurem roll kaltsiumil ja fosforil, mis osalevad kalgendi moodustamisel.
Mineraal - on looduslik, füüsikalis-keemiliste protsesside mõjul tekkimud tahked, keemilised ühendid.
Mineraal - looduslik tahke kristallstruktuuriga lihtaine või keemiline ühend (grafiit, teemant, kvarts)
Mineraal – kindla keemilise koostisegaühend (vahel ka eheelement) nt: kaltsiit CaCO3, kvarts=liiv=SiO2
Mineraal – looduslikult tahke lihtaine või keemiline ühend, millel on iseloomulik kristallstruktuur.
Mineraalainetest on päevalilleseemned rikkad kaltsiumi poolest. Luukoe moodustamisel on see element asendamatu.
Mineraal - kindla, kuid mitte laama rebenemisel ja osade fikseeritud keemilise koostise ja lahknemisel.
Mineraalainetest on õunas kergelt omastatavas vormis peamiselt kaaliumi ja magneesiumi, natuke ka fosforit.
Mineraal – looduslik tahke lihtaine või keemiline ühend Lihtained: metallid, mittemetallid
Mineraal on loodusliku tekkega, kindla koostise, kindla struktuuriga anorgaaniline tahke aine.
Mineraal on enamasti kristallilise struktuuriga looduslikult esinev anorgaaniline tahke aine.
Mineraalagregaatide tüübid - korrapäratult kokkukasvanud kristallide tüübid: Teraline ja peitkristalne mass.
Mineraalained – taimsete ja loomsete kudede põletamine → tuhk Mineraalained jagatakse:
Mineraal – loodusliku tekkega koostiselt ja struktuurilt individuaalne tahke aine.
Mineraalained – olulisemad mineraalained, mida lihas leidub on: naatriumi-, fosfori-,
Mineraal on oma keemilisest koostisest ja füüsikaliselt omadustelt homogeenne.
Mineraal - ja õlile võib olla lisatud rooste -, bakteri ja vahu vastast ainet.
Mineraal - puitplaadid Puitlaastplaat, milles sideainena on kasutatud tsementi.
Mineraal - looduslik tahke kristallstruktuuriga lihtaine või keemline ühend.
Mineraalained on organismi normaalseks elutegevuseks sama vajalikud kui vitamiinid.
Mineraalained - avaldavad mõju toote värvusele (Fe, Cu) ja toiteväärtusele.
Mineraalained – muutused toimuvad vaid karbonaatide ja kaltsiumfosfaatidega
Mineraal on maakoores leiduv keemiliselt ühtlane element või ühend.
Mineraalained –  toidus sisalduvad tähtsad anorgaanilised ühendid.
Mineraalained on vajalikud luude, lihaste ja närvisüsteemi toimimiseks.
Mineraal on kaltsium, mille imendumist veest soodustab magneesium.
Mineraal - puitplaatide hulka kuuluvad tsement- ning kipsplaadid.
Mineraal - luited, liivikud, aruniidud arumetsad mullad kaljud
Mineraal - kivimi väike tahke koostisosa, looduses tekkinud.
Mineraalained on inimese normaalseks elutegevuseks hädavajalikud.
Mineraal - maa sees või maakoores moodustunud kindla keem.
Mineraal - ja poolsünteetilised termoõlid on põlevained.
Mineraal on looduslik, kindla koostisega keemiline ühend.
Mineraal - ja toitainete vaesed, kuid humiinaineterikkad.
Mineraal on tahke, anorgaanilise koostisega ja looduslik.
Mineraal - , toite- ja humiinainete omavahelisel suhtel.
Mineraal on kindla ehitusega tahke anorgaaniline aine.
Mineraal - kristalse struktuuriga anorgaaniline aine.
Mineraalainete sektor on Burundis väike, suhteliselt osakaalutu.
Mineraal - ained, elastsuse aga orgaanilised ained.
Mineraalained on organismi jaouks samuti väga tähtsad.
Mineraal - , toit- ja humiinainete poolest vaesed.
Mineraal - ja orgaaniliste väetiste kasutamine
Mineraal - looduslik tahke keemiline viljakus.
Mineraal – anorg aine, mida leidub looduses.
Mineraalained on teised olulised täiendtoitained.
Mineraal – looduslik anorgaaniline aine.
Mineraalaineteks – CO2 – ks, H2O-ks ja NH3-ks
Mineraal - või teisi lahustunud aineid.
Mineraal villad – eriti ohtlik alergikutele.
Mineraalained on olulised täiendtoitained.
Mineraal - ja orgaanilises väetises.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Mineraal on looduslik tahke lihtaine või keemiline ühend, mis esineb iseloomuliku kujuga kristallina, millel on kindel kristallstruktuur. Nii on süsinikust koosnev libleline pehme grafiit ja kaheksatahuline ülikõva teemant mõlemad
Mineraal - ja orgaaniliste ainetega.
Mineraal - ained) saama ka energiat.
Mineraalainerikaste põhja - , pinna- või tulvaveega.
Mineraal - ja orgaanilist väetist.
Mineraal - ja orgaanilisi aineid.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun