Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Mikroelemendid on keemilised elemendid, mida organismid vajavad elutegevuseks suhteliselt väikesetes kogustes (võrrelduna makroelementidega). Mikroelementideks loetakse neid aineid, mida organism vajab kontsentratsioonides 0,1–0,5 mg. Enamlevinumad mikroelemendid on magneesium, raud, vask, koobalt, tsink, jood, seleen, jt. Et mikroelemendid on paljude bioaktiivsete ühendite keemilised komponendid, siis nende defitsiidi tagajärjel häirub organismi elutegevus, enamasti tekivad vaegushaigused.
Mikroelemendid - elemendid, mida organismides leidub väiksemas koguses, kuid mis on elu seisukohalt hädavajalikud 2. Makroelemendid- elemendid, mis moodustavad 99% organismide koostisest, (süsinik-C; vesinik-H2; lämmastik- N; hapnik-O2; fosfor-P; väävel-S) 3. Mesoelemendid- katioonid (Na, K, Mg, Ca…jne) 6. Mis on nende elementide ülesanne organismides: lämmastik, fosfor, kaltsium, naatrium, kaalium, magneesium, kloor, jood, hapnik, vesinik, raud.
Mikroelemendid – Co, Cu, Mn, Zn, B, Mo N – valkainete ja nukleotiidide struktuuriosa; P – nukleiinhapete, fosfolipiidide ja luu struktuuri osa; K – rakuvedelikus; S – valkude struktuuris; Ca – rakukestas, luus ja taimede rakukestas, mõjutab varre ja juure kasvukuhiku rakkude jagunemist; Mg – klorofülli struktuuri osa, mõjutab ensüümide tööd; Fe – hemoglobiini ja mitmete ensüümide struktuuris; Na – loomade rakuvälistes vedelikes.
Mikroelemendid - vask, mangaan, seleen, tsink, koobalt - tagavad normaalse vereloome, kuuluvad inimorganismi bioaktiivsete ainete koostisse ja on vajalikud seetõttu normaalseks elutegevuseks. Liha on rikas vees lahustuvate B-grupi vitamiinide poolest, ta sisaldab vähe C-vitamiini. Rasvas lahustuvate vitamiinide (A, D, E, K) sisaldus oleneb eelkõige liha rasvasisaldusest.
Mikroelemendid - organismide normaalskes elutegevuseks vajalikud Keemilised elemendid(Fe.Cu,Si) .Vesi-suure soojusMahtuvusega, hoiab ära ülekuumenemise,kindlustab Organismide ringeelundkondade töö,ksitsefunktsioon(pisarad).DNA- päriliku info säilitamine ja edastamine tütarrakkudele.RNA-päriliku info realiseerimine.
Mikroelemendid – organismide normaalseks elutegevuseks üliväikestes kogustes vajalikud Lüütiline tsükkel – viiruste paljunemisprotsess, keemilised elemendid: Fe, Cu, Zn, Mn, Co, I, Mo, millega kaasneb viirusosakeste moodustumine ja V, Ni, Cr, F, Se, Si, Sn, B, As. Enamasti peremeesraku hukkumine.
Mikroelektroforees - kolloidosakeste liikumist elektriväljas jälgitakse vahetult mikroskoobiga Liikuva pinna elektroforees - luuakse süsteem, kus on terav piirpind kolloidlahuse ja puhta dispersioonikeskkonna vahel ning jälgitakse selle piirpinna liikumist elektriväljas.
Mikroelemendid - organismide normaalseks elutegevuseks üliväikestes kogustes vajalikud keemilised elemendid: Fe, Cu, Zn, Mn, Co, I, Mo, V, Ni, Cr, F, Se, Si, Sn, B, As. Enamasti nimetatakse 16 elementi, kuid eri organismirühmadel on ka mõningaid
Mikroelemendid – K, Cl, Ca, Na, Mg, Fe, Zn,Cu, I, F jt. Kokku on organismides avastatud 16 sellist keemilist elementi, mis esinevad küll väga väikestes kogustes, kuid on siiski hädavajalikud enamiku organismide normaalseks elutegevuseks.
Mikroelemendid – vaja väga väikestes kogustes • K; S;P;Cl;Ca;Na;Mg;Fe;Zu;Cu;I;F Ca - luude tugeus,luudekoes Mg – klorofülli koostises Fe – (aneemia-raua puudusest) hemoglobiinis – seob O2 ja võimaldab O2 viia kehasse.
Mikroelemendid on keemilised elemendid mida organismil on vaja vähem: nt. Fe, Cu, Zn. Anorgaanilise põhiosa moodustab vesi 70 – 95%. Orgaanilistest ainetest on enim valke kuna sellel on palju ülesandeid.
Mikroelemendid - Fe(raud), Cu(vask), Zn(tsink), M(mangaan), Co(koobalt), I(jood) Anorgaanilised ained: Vesi 70-95% enamus organismides Keemilised ühendid rakkudes: Anorgaanilised ained: Vesi 80% Soolad 1,5%
Mikroelemendid - sisaldus organismis alla 0,1%-raud, mangaan, koobalt, vask, tsink, floor, broom, jood (neid sisaldub ülivähe), või esinevad ioonidena- naatrium, kaltsium, kaalium, magneesium, kloor.
Mikroelementidel on samuti mitmeid ülesandeid, näiteks: ● Kaltsium esineb peamiselt kaltsiumisoolade (kaltsiumfosfaat) koostises, mis annavad luudele ja hammastele tugevuse.
Mikroelemendid – boor B, räni Si, vanaadium V, magneesium Mg, raud Fe, koobalt Co, vask Cu, tsink Zn, molübdeen Mo, jood I. Toimivad rakus kui ensüümide kofaktorid.
Mikroelement – keemilised elemendid, mis esinevad väga väikestes kogustes, kuid on siiski hädavajalikud organismi normaalseks elutegevuseks (Fe,Zn,Cu,I ja F)
Mikroelementideks nimetatakse 16. elementi, mida esineb organismides üliväikestes kogustes, kuid mis on enamiku organismide normaalseks elutegevuseks hädavajalikud.
Mikroelemendid – 16 elementi, mida on organismis vaja väga väikeses koguses, kuid on siiski hädavajalikud organismi toimimiseks, näiteks Fe, Se, Br, Zn, Cu.
Mikroelemendid on keemilised elemendid, mida organismid (taimed ja loomad) vajavad elutegevuseks suhteliselt väikesetes kogustes (võrrelduna makroelementidega).
Mikroelektroonika on elektroonika osa , mis tegeleb mikrolülituste ehk integraallülituste (integraal circuts, IC) väljatöötamise, valmistamise ja kasutamisega.
Mikroelemendid – tuntumad Cu, Mn, Bo, Mo, Co, Zn. Ka neid ei ole võimalik asendada, sest täidavad biokeemiliste protsesside katalüsaatorite funktsiooni.
Mikroelement - element, mida organismides leidub väiksemas koguses, ent on hädavajalik makroelement- elemendis, mis moodustava 99% organismide koostisest
Mikroelementidest on organismis rauda, vaske, tsinki, koobaltit, joodi, molübdeeni, vanaadiumi, niklit, kroomi, seleeni, räni, mangaani, fluori, tina.
Mikroel – vundamendi raketiste püstitamine jm Kõigepealt jagatakse makroelementideks, selt edasi väiksemaks mikroelemendini välja.
Mikroelemente on organismis väga vähe, kuid nad on väga tähtsad, näiteks kui joodi on vähe, siis võib tekkida kilpnäärme põletik.
Mikroelementideks nimetatakse teisi keem elemente, mida leidub ülivähe kuid mis on hädavajalikud organismide norm-ks elutegevuseks (soolad).
Mikroelemendid - Ca, Mg, Fe, Au, Na, Cl, K, F, Cu, I, Zn ….. jne. - mikroelementidest on elusorganismides leitud 36 keemilist elementi
Mikroelemendid - kaalium(K), kloor(Cl), kaltsium(Ca), naatrium(Na), magneesium(Mg), raud(Fe), tsink(Zn), vask(Cu), jood(I) ja fluor(F).
Mikroelemendid - organismide normaalseks elutegevuseks üliväikestes kogustes vajalikud keemilised elemendid (Fe, Cu, Zn, Mn, Co, I)
Mikroelektroonika - arvutid; biotehnoloogia-ravimeid; sidevahendid-mobiilid; tuuma- ja kosmosetehnika-satelliidid, GPS tooted, relvad.
Mikroelemendid on keemilised elemendid, mida organismid (taimed ja loomad) vajavad elutegevuseks suhteliselt väikesetes kogustes.
Mikroelementidest on piimas vaske, rauda, tsinki, fluori, alumiiniumi, boori, strontsiumi ja räni, vähemal määral seleeni.
Mikroelementidest on sojas kahevalentset rauda, tsinki, mangaani, vaske ja seleeni. Viimast juhul kui seda leidub kasvumullas.
Mikroelemendid - elemendid, mida organismides leidub väiksemas koguses, kuid mis on elu seisukohalt siiski hädavajalik.
Mikroelement - organismide normaalseks elutegevuseks üliväikestes kogustes vajalikud keemilised elemendid (Fe, Zn).
Mikroelemendid - keemilised elemendid, mida esineb organismis väga väikeses koguses, kuid on siiski hädavajalikud.
Mikroelementide poolest on kapsas suhteliselt vaene; võiks ehk nimetada koobaltit, mis võtab organismis osa vereloomest.
Mikroelemendid — organismide normaalseks elutegevuseks üliväikestes kogustes vajalikud keemilised elemendid.
Mikroelemendid - elemendid mis esinevad organismides VÄGA väikestes kogustes ja millel on bioaktiivne toime.
Mikroelementideks nimetatakse aineid, mida organism vajab üliväikestes kogustes, kuid on siiski hädavajalikud.
Mikroelementideks nimetatakse 16 elementi, mida on rakkudes väga vähe, kuid on sellegi poolest väga olulised.
Mikroelement – ORGANISMIDE NORMAALSEKS ELUTEGEVUSEKS ÜLIVÄIKESTES KOGUSTES VAJALIK KEEMILINE ELEMENT.
Mikroelemendid – on vajalikud vereloomeks, lihas on rohkesti seleeni, mangaani, tsinki ja koobaltit.
Mikroelement – keemiline element, mida organism vajab suheliselt väikeses koguses (Fe, I, Mn)
Mikroelemente – vask, mangaan, tsink, koobalt, molübdeen jt. – vajavad taimed üliväikestes
Mikroelemendid – väga vähe hädavajalikud – Fe,Cu,Zn,Mn,Co,J,Mo,V,Ni,Cr,F,Se,Si,Sn,B,As
Mikroelemendid on elemendid, mida organismid vajavad suhteliselt väikestes kogustes.
Mikroelemente – Fe, Cl, Mn, Cu, B, Zn, Mo – vajatakse väiksemates kogustes
Mikroelementidest on olulisemad raud, vask, koobalt, tsink, man-gaan, jood ja fluor.
Mikroelemendid on keemilised elemendid, mida organismid vajavad väga väikestes
Mikroelemendid on paljude bioaktiivsete (ensüümid, hormoonid) koostises.
Mikroelemendid – kõik need, mida organism saab ööpäevas alla 100 mg.
Mikroelementidest on kalatoitudes eelkõige joodi, seleeni, rauda ja tsinki.
Mikroelementide puhul on võrdselt ohtlik nii nende puudus kui ka üleküllus.
Mikroelementidel on väga suur tähtsus organismi elutegevusele.
Mikroelemendid – Boori sisaldus sõltub lõimisest ja keem.
Mikroelemendid - detailsed tööd ja konstruktiivelemendid.
Mikroelementide liigsus on ohtlikum kui nende mõõdukas puudus.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun