Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Meteoor - Maa atmosfääri sattunud taevakeha, ilmuvad tihedalt, atmosfääris põleb või aurustub, väikse massiga Meteoriit-suur meteoor, mis ei aurustu atmosfääris täielikult ja jõuab maale, koonevad rauast, tekivad kraatrid • Tähed tekivad iseenda raskusjõu mõjul kokkutõmbuvast gaasipilvest, tekkiva tähe (prototähe) kokkutõmbumisel suureneb selle pöörlemiskiirus ja tihedus ning tõuseb temperatuur.
Meteoorid – väiksem ringilendav praht, mis Maa atmosfääri sattudes ära põleb ( nn. “langevad tähed” ) 28.mis on meteoriit suurem meteoor, mis ei jõua atmosfääris ära põleda ja osa temast jõuab maapinnale 29.mis on komeet Komeet on väike taevakeha, mis koosneb tolmust, jääst, kivikestest ja külmunud gaasist.
Meteoore on palju, tehke ajamärgid iga veerandi tunni järel üksikasjad kõigi nähtud meteooride kohta (vt. punkt 5.4) vaatevälja keskpunkt; märkige selle otsetõus ja kääne 10° täpsusega või jätke meelde sealne tähtkuju või tuntud täht -- koordinaadid leiate siis hiljem tähekaartide abil.

Meteoorid – väiksem ringilendav praht, mis Maa atmosfääri sattudes ära põleb - see võimaldab määrata ka taevakehade massi ( nn. “langevad tähed” ) - meteoriit – suurem meteoor, mis ei jõua atmosfääris ära põleda ja osa temast 6. Päikesesüsteemi koostis jõuab maapinnale
Meteoorid - Kui osa komeeditolmust satub Maa lähedale, mõjub sellele Maa külgetõmbejõud. Seetõttu siseneb tolm atmosfääri väga suure kiirusega ning põleb ära. Meie nimetame neil langevateks tähtedeks ehk lendtähtedeks, kuigi neil pole tähtedega mitte midagi tegemist.
Meteoor – tahke suure tihedusega ebakorrapärase kujuga keha, mis pärineb Päikesesüsteemi äärealadelt või teistest süsteemidest ning mille liikumistrajektoor on põhjustatud Päikese tõmbejõust ja taevakeha enda impulsist.

Meteoor on õigemini nähtus, mis tekib nn meteoorkeha tungimisel Maa atmosfääri väga suure kiirusega. Tavaliselt on meteoorkehad väga väikesed kivi- või raudterad, mis atmosfääri sattudes kas aurustuvad või ära põlevad.
Meteoorid on atmosfääris lõpuni põlenud taevakehad veepiiskadest koos jääkristallide ja lumehelvestega, annavad sademeid nõrga Molekulaarne hajumine- hajunud valgus on taevasinine, mida sinisem, seda puhtam vihma või lumena.
Meteoor - meteoorkeha mis on sattunud Maa atmosfääri(võib meteoriidina Maale langeda) 5. Kepleri I seadus- on planeedid liiguvad ümber Päikese mõõda ellipsikujulist trajektori ,mille ühes fookuses on Päike.

Meteoori kiirus on suur, jäädes Päikesesüsteemist pärit meteooridel vahemikku 11...74 km/s. Üksikud väljastpoolt Päikesesüsteemi pärit meteoorid on suurema liikumiskiirusega.
Meteoorid on eredad välgatused öises taevas, mida me kutsume “langevateks tähtedeks”. Meteoor pole tegelikult muud, kui Universumist Maa atmosfääri sattunud lendkivi.
Meteoor on Universumist Maa atmosfääri sattunud lendkivi. Maa atmosfääri sattudes süttivad nad põlema, sest hõõrdejõud, mida atmosfääri gaasid osutavad on suur.

Meteoorid ehk “langevad tähed ”või lendtähed on kivi- või rauatükikesed, mis maailmaruumist Maa atmosfääri sattudes kuumenevad ja ära põlevad.
Meteoorid on peamiselt asteroidide vööst pärit kosmiline „prügi“, mis sattudes Maa raskusvälja tõttu Maa atmosfääri kuumeneb ja süttib.
Meteoorid on eredad välgatused öises taevas, mida me kutsume "langevateks tähtedeks". Kui näed sellist "tähesadu", anna sellest teada.

Meteoor on Maa atmosfääri sattunud meteoorkeha poolt põhjustatud valgus-, heli-, elektri- jm. nähtuste kompleks.
Meteoor on Maa atmosfääri tunginud ja taevasse hõõguva jälje jätnud kosmiline osake ehk nn langev täht.
Meteoor ehk "langev täht" on kosmiline ainekübe, mis Maa atmosfääri tungides kuumeneb ja ära põleb.

Meteoor – rahvakeeles langev täht – on Maa atmosfääri sattunud meteoorkeha poolt põhjustatud
Meteoore ehk „langevaid tähti“ on selge taeva korral võimalik märgata peaaegu igal öösel.
Meteoor - nähtus mis tekib nn meteoorkeha tungimisel maa atmosfääri väga suure kiirusega.

Meteoorid - Kui osa komeeditolmust satub Maa lähedale, mõjub sellele Maa külgetõmbejõud.
Meteoor on Maa atmosfääri tunginud ja taevasse hõõguva jälje jätnud kosmiline osake.
Meteoor - väike ainekilluke, mis Maa atmosfääri sattudes enamasti ära põleb.

Meteoor – planetaarse ainese fragment, mis langeb põledes läbi atmosfääri
Meteoorid on eredad välgatused öises spiraalharu), ebaregulaarsed galaktikad.
Meteoor on Maa atmosfääri sattunud meteoorkeha poolt põhjustatud valgus-,

Meteoor - tahke tükk, mis satb Maa atmosfääri ja põleb seal täielikult.
Meteoor - „langev täht“ e. taevakeha, mis jõuab Maa atmosfääri.
Meteoor on tavaliselt tolmukübeme kuni rusika suurune.

Meteoor – ere välgatus öises taevas e langev täht.
Meteoor – taevas ära põlev meteoorkehaTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun