Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Tee annetus täna Sulge
Add link
Metallurgia - tööstus kus töödeldakse metalli maaaki redutseerimiseks 1)H2 (vähemaktiivse metalliga) CuO+H2-> Cu+H2O 2)süsinik või CO PbO2+2C->Pb+2CO 3)Al(vähem aktiivse metalliga) fe2O3+2Al->2Fe+Al2O3 4)elektrolüüs(alalisvooluga)(väga aktiivse metalle)
Metallurgia - tegeleb metallide kaevandamise , maagi rikastamise ja sulatamisega Metalli saab maakidest ja vanametallist(peamiselt kõrgelt arenenud riigid) Enamik maake rikastatakse(vabanetakse lisaainetest), metall sulatatakse ja valmistatakse erinevaid sulameid.
Metallurgia - , jm tööstusts, meditsiinis jm. Hapnikku leidub väga paljudes ühendites (näiteks oksiidid, happed, alused, soolad, aga ka paljud orgaanilised ühendid). Lihtainena esineb hapnik kahe allotroopse teisendina: dihapnik ja trihapnik ehk osoon.

Metallurgia - ,paberi-,tselluloositööstused,prügipõletus.Miks on aniliinil aluselised omadused väiksemad, kui etüülamiinil? Lämmastiku vaba elektronpaar on delokaliseerunud, seega on aniliini aluselised omadused nõrgemad, kui etüülamiinil.
Metallurgia – tööstusharu, mis tegeleb metallide ja metallisulamite tootmise ning metallitoodete valmistamisega. Paiknemist mõjutavad energiaallikate ja maagi asukoht, tavaliselt töödeldakse neid samas kohas, kus hangitakse.
Metallurgia - Sepatöö(kuld, tina, raud) Sepatöö - sellest areneb välja Metallurgia tööstuse puusüsi(metalli sulatamiseks) eraldi tööstusharu-metallurgia osatähtsus väheneb; lisandub plastikutööstus

Metallurgia - ja keemiatööstuses toimuvad protsessid vajavad palju hapnikku, samas eraldub atmosfääri kasvuhooneefekti põhjustavat süsinikdioksiidi.
Metallurgia on energiamahukas tööstusharu • Metallurgia paiknemist mõjutavad tooraine, energeetika, vesi, tööjõud, tarbija ja keskkonnanõuded.
Metallurgiatehased on ehitatud linnast üpriski eemale – tehasest tulev lõhn ning üleüldse tehase olemasolu elurajoonis häiriks paljusid inimesi.

Metallurgia on metallide ja metallisulamite ning Enamik toodetud malmist (ca 95%) – toor- nendest pooltoodete tootmise tööstusharu.
Metallurgia on metallide ja nende sulamite tootmist käsitlev tööstusharu.Metallimaakides olevaid lisandeid nimetatakse aheraineks.
Metallurgia – bakterid omastavad maagist metalliioonid ja puhta metalli saamiseks tuleb need eraldada bakterite rakkudes.

Metallurgia - tegeleb metallide kaevandamise, maagi rikastamise ja sulatamisega.*Rauamaak.suurim kaevandaja on Hiina.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Metallurgia ajalugu on väga pikk, sest esimesed tõendid sellest pärinevad Serbia aladelt 6-5 saj. eKr, samuti ka Portugalist, Hispaaniast ja ka Suurbritanniast, kust on ka pärit kurikuulus Stongehenge. Ajaloo erinevad ajaperioodid on saanud nimed metallurgia läbi, sest just nii teame, millal oli raua- või pronksiaeg.
Metallurgia - on tööstusharu,mis tegeleb metallide ja metallisulamite tootmise ning metalltoodte valmistamisega.

Metallurgia on tootmisharu, mis tegeleb metallide ja metalli sulamite tootmise ning toodete valmistamisega.
Metallurgia on metallide ja metallisulamite ning nendest pooltoodete tootmise tööstusharu.
Metallurgia - ja relvatehaseid, reorganiseeris sõjaväe, pani aluse sõjalaevastikule.

Metallurgia - , keemia- ja paberitööstuse energiamahuka tegevuse tarvis.
Metallurgia - , söetööstused) töölisvarustuse peavalitsustele.
Metallurgiatööstuses on 4 erinevat ettappi, mis mõjutavad paigutust.

Metallurgia - Namuri provintsi aj Liège’ lähedal.
Metallurgia – metallist esemete valmistamine
Metallurgia - kõrgeahju tehnoloogia Referaat

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun