Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Metall - Käesoleval ajal valmistab tööstus erinevaid komposiitmaterjalide konkreetse valmistamisviisi vali- plastkomposiite (klaasplastid, metalloplastid jt.) ja teeb kul peab arvestama seda, et armatuur oleks maat- neist konstruktsioonidetaile: raketikeresid, naftatsis- riksis ühtlaselt jaotatud; armatuuri ei tohi tehno- terne, lennukipropellereid, torusid, spordiriistu, elek- loogiliste operatsioonide käigus vigastada.
Metall – mittemetall aatomeid kui neid mahub kristallivõre sõlmpunkti- desse. Enamikul kasutatavatel metallidel on kuubi- Metallid on ained, millel on tahkes olekus line või heksagonaalne kristallivõre: iseloomulik läige, hea elektri- ja soojusjuhtivus ning - ruumkesendatud kuupvõre: Crα, Feα, Mnα, Mo, tavaliselt ka hea mehaaniline töödeldavus, suur V, W β; plastsus ja elastsus.
Metall –  võib­olla midagi elavhõbedasarnast. Kalifornias Lawrece Livermore’i  Rahvuslikus Laboratooriums on uurijad küll suutnud imepisikesel hulgal  kaduvvväikeseks ajavahemikuks valmistada metallilist vesinikku, ent see aine pole  ette nähtud meie maailma ja nii esineb ta ainult hiidplanedi südames.

Metallehistöö on traditsioonilistest materjalidest (kuld, hõbe jt. metallid ning vääriskivid) ja kaasaegsetest materjalidest (plast jms.) väikevormide valmistamine inimkeha või ruumi kaunistamiseks. • Keraamika Keraamika (kreeka keramos 'savi') on üldtermin, millega tähistatakse põletatud savitooteid ja portselani. • Puitehistöö
Metall on plastiline, seega kergesti töödeldav ja võimaldas sepistada väga erineva kujuga esemeid. Kõige plastilisemad metallid on kuld, hõbe, vask, tina Enamik metalle on hõbevalged, raud on mustjas hall, kuld - kollane, vask -roosakaspunane ja veel mõned on valkjad , ainult helgivad kas sinkjalt või kollakalt.
Metalli hüdroksiid ehk leelis. Leekide värvused: Li - punane, Na – kollane, K- kahvatulilla, Rb, punakas-lilla, Cs- sinine.

Metall - laminaat........................................................................................................................... 8 Suunatud kiududega plaat (Oriented Strand Board- OSB)......................................................... 8 Laminaati võib kombineerida erinevate materjalidega.
Metalli erijuhtivus on määratud vabade elektronide kontsen- tratsiooniga n ja nende liikuvusega: σ=n ⋅ µ n ⋅ e , kus e on elektroni laeng (1,6·10-19 C). Suurima juhtivusega metallid on hõbe ja vask, nende erijuhtivused on: Ag 6,8·107 S/m Cu 6,0·107 S/m Need on puhaste metallide erijuhtivused.
Metall - lehtprojektsioonkeevitus • Varrastüüpi toodete nagu poldid ja tõukurite (nõelad) projektsioonkeevitus • T või ristikujuliste liidete ja samuti ka nagade, torustabilisaatorite ja tugede projektsioonkeevitus • Risttraatkeevitus on projektsioonkeevitusprotsess

Metall - leht kaitseb, tekib β lagunemisel, kui elektron lendab laenguga tuumast ja selle ümber kihtidena paiknevatest välja tuumast ja tuumast muutub prooton γ kiirgus- elektronidest* 99,95% aine massist asub tuumades *1mm elektromagnetlainetus, kõige läbitungivam.
Metall - Metallideks nimetatakse keemilisi elemente, millel on vabu elektrone ja mis tahkes olekus moodustavad niinimetatud metallilise võre, mis annab neile iseloomuliku metallilise läike, hea elektrijuhtivuse ning soojusjuhtivuse ja on ka enamikus hästi sepistatavad.
Metall - , raud- ja tinanõudega; riiulid on kaetud gofreeritud paberiga; veidi paremal kolm neljandikku suurest võlvitud kahe poolega klaasuksest, mille tagant paistab Amoriga purskkaev, õitsevad sirelipõõsad ja püramiidikujulised paplid.

Metall – tahkis, milles viimane hõivatud energiatsoon on vaid pooleldi täidetud elektronidega (juhtivustsoon) või on moodustunud hübriidtsoon, st valents- ja juhtivustsoon osaliselt kattuvad, keelutsoon puudub.
Metall - karkassseinad Lk9,10 • Kipsplaatide hinnad Lk 10,11,12,13 • Kipsplaatide paigaldus puitkarkassile Lk 14 • Kipsplaatide paigaldus metallkarkassile Lk 15 • Kakrassitangid Lk16 Gyproc plaadid
Metall on võimeline vesilahusest välja tõrjuma kõiki temast positiivsema standardpotentsiaali väärtusega metalle (see reaktsioon ei realiseeru väga aktiivsete, vett lagundavate metallide korral).

Metallehistöö on traditsioonilistest materjalidest (kuld, hõbe jt. metallid ning vääriskivid) ja kaasaegsetest materjalidest (plast jms.) väikevormide valmistamine inimkeha või ruumi kaunistamiseks.
Metall - või plastraamidesse asetatud polaroidläätsed TÖÖTLEMINE ei tohiks mitte mingil juhul pingesse jääda • Polaroidläätsede kruviraamidesse asetamine toimub sarnaselt tavapärastele
Metallelektrood on kaetud erilise kattekihiga, mis sulades tekitab gaase ning räbu, kaitstes sellega kee- vitusvanni pinda ning elektroodimetalli tilkasid hapniku ja lämmastiku kahjuliku mõju eest.

Metall - latiga. Kui faasijuhe läheb isolatsioonirikke tõttu elektrilisse kontakti tarviti korpusega, siis satuvad võrku toitvad elektrijaamad läbi kaitsejuhtme ja Maa lühisesse.
Metall keraamilised – Need sulamid on suure kulumis kõvaduse ja kulumis kindlusega, kannatades temperatuuri kuni 1000o. Nad koosnevad titaan ja volfram karbiidist, mille side aineks on coobalt.
Metall - või plastraamidesse asetatud polaroidläätsed ei tohiks mitte mingil juhul pingesse jääda, kas siis läätse suuruse või raami ja läätse erineva kumeruse tõttu.

Metall – lihtaine, millel on metallidele iseloomulikud omadused (läige, juhivad hästi soojust ja elektrit, enamasti plastilised ja sepistatavad, madal elektronegatiivsus).
Metall - leht termotuumareaktsioon gammakiirgus- tuumafüüsika rakendusi: tehnika, tootmine, võimalikult suur aatomnumbriga ja tihedusega meditsiin ja teadus.
Metall - , puit- ja kiviesemed on tavaliselt meeste valmistatud, kanga kudumine on aga naiste töö. Keraamikat ja vihmavarje võivad teha nii mehed kui naised.

Metall - laminaadid konstrueeritakse väga sarnaselt plastiklaminaadile, kuid on tipitud õhukese alumiiniumi, messingi, vase või roostevaba terase kihiga.
Metalli aatomid on väiksed ning nende väliskihi elektronid on suhteliselt nõrgalt seotud, mistõttu saavad nad kergesti liikuda ühe aatomi orbitaalilt teisele.
Metall - lennukid valmistatakse peamiselt kergmetallide alumiiniumi ja titaani sulamitest. Komposiitlennuk on valmistatud polümeervaikudega immutatud

Metallelektroodid - elektronide liikumine elektroodi pinna ja lahuse vahel; Membraan elektroodid- ioonide liikumine membraani ühelt poolt teisele
Metall - mittemetall(mm) -peamiselt iooniline 1,5-2,0 sama ja mm-mm -polaarne kovalentne 0,5-1,5 -mittepolaarne kovalentne 0 – 0,4.
Metall - elektroodkaarlõikamine on sulatuslõikamine metalli sulatamisega elektrikaare toimel erikattega elektroode kasutades.

Metall - aktiveeritud ensüümideks nim ensüüme, mis seovad metalle nõrgalt ning ainult katalüütilise tsükli käigus.
Metall – lihtaine, millel on metallidele iseloomulikud omadused(hea elektri-ja soojusjuhtivus,iseloomulik läige jm).
Metalli aatomid on suhteliselt suurte mõõtmetega ja elektronid tuumast kaugel => väliskihi elektrone hoitakse nõrgalt kinni.

Metall – lihtaine, millel on metallidele iseloomulikud omadused; keemilistes reaktsioonides käitub redutseerijana.
Metall on ühenduses Tulega, mis sobib väga hästi köögi värvimiseks või sellisesse ruumi, kus kasutatakse tuld.
Metall on tugevam kui kui hambavaap või nahk - kui need omavahel võistlema sundida, jääb metall kindlasti peale.

Metalli aatomitel on suhteliselt väike elektronegatiivsus ja mittemetallide aatomitel on suhteliselt suur elektronegatiivsus.
Metall – lad.k metallum “maak, kaevandus”; valmistatakse tarbenõusid, relvi, ehteid, arhitektuuridetaile.
Metall - ja plastkorke on mugav kasutada, kuid omaduste poolest jäävad nad looduslikust korgist kaugele maha.

Metallalusel on pooljuhikiht, sellele on pihustatud õhuke poolläbipaistev metallikiht, mis on teiseks elektroodiks.
Metall - laminaadid esinaved titaani, alumiiniumi, raua, kulla, tinasulami ja roostevaba terase viimistlusel.
Metall - lahuse piirpinnale, kus tekib plaatkondensaatoriga sarnane erimärgiliste laengute vastasseis.

Metall on ruumilises survepingeolekus c. saab kasutada ebatäpseid toorikuid d. stantsi suurem püsivus
Metall on plastiline, seega kergesti töödeldav ja võimaldas sepistada väga erineva kujuga esemeid.
Metall - asbesttihendiga. Liibumise parendamiseks kaetakse tihendi mõlemad küljed grafiidiga.

Metall - aktiveeritud ensüümid - seovad metalle nõrgalt ning ainult katalüütilise tsükli
Metall - isool On 0,05-0,2 mm paksune alumiiniumplekk, mis on kahelt poolt kaetud bituumeniga.
Metall – Metallides ei jätku viimases valentstsoonis elektrone, et seda täielikult täita.

Metall - lennukid valmistatakse peamiselt kergmetallide alumiiniumi ja titaani sulamitest.
Metalli energiatsoon – väliskihi elektronide energiatsoon on osaliselt elektronide poolt hõivatud.
Metall - neli tsooni, alustades alt täidetud-, lubatud-, keelu-(paksem) ja lubatutsoon

Metall - valentselektronide energiatsoon vaid osaliselt elektronide poolt hõivatud.
Metall - , betoon-, kahhel-, ja kunstmaterjalides pindade desinfitseerivaks pesuks.
Metall - lehest, mis on tõmmatud tugeva pooluskingad püsimagneti pooluste vahele.

Metalli erijuhtivus on määratud vabade elektronide kontsentratsiooniga n ja nende liikuvusega.
Metall - lehed paigutatakse kahe vaskelektroodi vahele, millesse juhitakse vool.
Metallesemetest on kas tugevalt korrodeerunud, hõõrutud ja kriimustatud või purunenud.

Metalli avastajaks on sir Humphry Davy, kel õnnestus 1808. aastal saada seda metalli puhtal
Metalle on võimalik saada nende ühendite lahuste ja sulatiste elektrolüüsil.
Metall roostetab ehk korrodeerub. Laulja oli ise nii viisi loonud kui sõnad sepitsenud.

Metalli aatomitel on kergem loovutada 1-3 elektroni, kui liita neid oktetti tekkimisel.
Metall on kroom, sellepärast ma valisin just selle oma referaadi teemaks.
Metall –  lihtaine, millel on metallidele iseloomulikud omadused.

Metalle on plastilised, eriti plastiline on Au. Haprad metallid on Sb, Mn,
Metall - ripplaed....................................................4-9
Metallelemendis on tavaliselt terastraat, mis on galvaniseeritud või vasetatud.

Metall - litrid. Takti löömisel vastu põrandat litrid kõlisevad.
Metalli aatomis on kõrgeimal hõivatud energiatasemel ainult üks elektron.
Metall - lihtaine, millel on metallidele iseloomulikud omadused.

Metallelektroodid - elektronide liikumine elektroodi pinna ja lahuse vahel;
Metall on kroom. Väga kõvad on ka paljude metallide sulamid.
Metallbaromeetrit ehk aneroidi ja pidevaks registreerimiseks barograafi.

Metall - ning Kaardimakse, vahetamine paberraha virtuaalselt
Metallehistöö – raudristid, raudaiad ja väravad, hobuserauad.
Metall - laminaadid on kauakestvad ja kerged puhastada.

Metall - Ligi 50% vanarauast maailmas taaskasutatakse.
Metall on keemiline element, mis lihtainena on metall.
Metall on endiselt paljudes valdkondades asendamatu.

Metall on redutseerija ja vesinikuioon oksüdeerija.
Metalli aatomraadius - pool aatomituumade vahekaugusest metallis.
Metall - ja püsijäätmed ning muu ehituspraht.

Metalle on odad. Olid olemas torke- ja viskeodad.
Metall on elavhõbe (-39*C). Madal sulamistemp.
Metall - , keraamika- ja polümeerkomposiidid

Metalli elektrijuhtivus on seda suurem, mida puhtam on metall.
Metall on igapäevaelus asendamatu materjal.
Metall - laminaat on kõrg-surve laminaat.

Metall - amorfne_räni-metall ühendused.
Metalle nimetatakse ka leelismetallideks.
Metall – p+ - p – n – n+ - metall

Metall - lisandid kipuvad korrodeeruma.
Metalli aatomitel on suhteliselt suured raadiused.

Metallharjased – valmistatakse messingist.
Metall - , papp- ja krohvpindadele.

Metalli ioon on kolme ligandi vahel.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Metall on parem soojusjuht 114. Märg puitlaud tundub katsumisel külmemana kui kuiv.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Metalli aatomiehitus - enamasti on metalli aatomite väliskihi elektronide arv väike, tavaliselt 1-3, kõige sagedamini 2. Metalli aatomid on suhteliselt suurtebmõõtmetega, aatomite väliskihi elektronid on tuumast küllalt kaugel ja tuumalaengu mõju neile pole kuigi tugev.

Vote UP
-4
Vote DOWN
Metalli elektritakistus on põhjustatud suunatult liikuvate vabade elektronide ja kristallivõre võnkuvate ioonide vastastikmõjust.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun