Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Metall - Käesoleval ajal valmistab tööstus erinevaid komposiitmaterjalide konkreetse valmistamisviisi vali- plastkomposiite (klaasplastid, metalloplastid jt.) ja teeb kul peab arvestama seda, et armatuur oleks maat- neist konstruktsioonidetaile: raketikeresid, naftatsis- riksis ühtlaselt jaotatud; armatuuri ei tohi tehno- terne, lennukipropellereid, torusid, spordiriistu, elek- loogiliste operatsioonide käigus vigastada.
Metall – mittemetall aatomeid kui neid mahub kristallivõre sõlmpunkti- desse. Enamikul kasutatavatel metallidel on kuubi- Metallid on ained, millel on tahkes olekus line või heksagonaalne kristallivõre: iseloomulik läige, hea elektri- ja soojusjuhtivus ning - ruumkesendatud kuupvõre: Crα, Feα, Mnα, Mo, tavaliselt ka hea mehaaniline töödeldavus, suur V, W β; plastsus ja elastsus.
Metall on plastiline, seega kergesti töödeldav ja võimaldas sepistada väga erineva kujuga esemeid. Kõige plastilisemad metallid on kuld, hõbe, vask, tina Enamik metalle on hõbevalged, raud on mustjas hall, kuld - kollane, vask -roosakaspunane ja veel mõned on valkjad , ainult helgivad kas sinkjalt või kollakalt.

Metall - laminaat........................................................................................................................... 8 Suunatud kiududega plaat (Oriented Strand Board- OSB)......................................................... 8 Laminaati võib kombineerida erinevate materjalidega.
Metall - lehtprojektsioonkeevitus • Varrastüüpi toodete nagu poldid ja tõukurite (nõelad) projektsioonkeevitus • T või ristikujuliste liidete ja samuti ka nagade, torustabilisaatorite ja tugede projektsioonkeevitus • Risttraatkeevitus on projektsioonkeevitusprotsess
Metall - leht kaitseb, tekib β lagunemisel, kui elektron lendab laenguga tuumast ja selle ümber kihtidena paiknevatest välja tuumast ja tuumast muutub prooton γ kiirgus- elektronidest* 99,95% aine massist asub tuumades *1mm elektromagnetlainetus, kõige läbitungivam.

Metall - Metallideks nimetatakse keemilisi elemente, millel on vabu elektrone ja mis tahkes olekus moodustavad niinimetatud metallilise võre, mis annab neile iseloomuliku metallilise läike, hea elektrijuhtivuse ning soojusjuhtivuse ja on ka enamikus hästi sepistatavad.
Metall – tahkis, milles viimane hõivatud energiatsoon on vaid pooleldi täidetud elektronidega (juhtivustsoon) või on moodustunud hübriidtsoon, st valents- ja juhtivustsoon osaliselt kattuvad, keelutsoon puudub.
Metall - karkassseinad Lk9,10 • Kipsplaatide hinnad Lk 10,11,12,13 • Kipsplaatide paigaldus puitkarkassile Lk 14 • Kipsplaatide paigaldus metallkarkassile Lk 15 • Kakrassitangid Lk16 Gyproc plaadid

Metall on võimeline vesilahusest välja tõrjuma kõiki temast positiivsema standardpotentsiaali väärtusega metalle (see reaktsioon ei realiseeru väga aktiivsete, vett lagundavate metallide korral).
Metall – lihtaine, millel on metallidele iseloomulikud omadused (läige, juhivad hästi soojust ja elektrit, enamasti plastilised ja sepistatavad, madal elektronegatiivsus).
Metall - , puit- ja kiviesemed on tavaliselt meeste valmistatud, kanga kudumine on aga naiste töö. Keraamikat ja vihmavarje võivad teha nii mehed kui naised.

Metall - laminaadid konstrueeritakse väga sarnaselt plastiklaminaadile, kuid on tipitud õhukese alumiiniumi, messingi, vase või roostevaba terase kihiga.
Metall - elektroodkaarlõikamine on sulatuslõikamine metalli sulatamisega elektrikaare toimel erikattega elektroode kasutades.
Metall - aktiveeritud ensüümideks nim ensüüme, mis seovad metalle nõrgalt ning ainult katalüütilise tsükli käigus.

Metall on ühenduses Tulega, mis sobib väga hästi köögi värvimiseks või sellisesse ruumi, kus kasutatakse tuld.
Metall – lad.k metallum “maak, kaevandus”; valmistatakse tarbenõusid, relvi, ehteid, arhitektuuridetaile.
Metall - ja plastkorke on mugav kasutada, kuid omaduste poolest jäävad nad looduslikust korgist kaugele maha.

Metall - laminaadid esinaved titaani, alumiiniumi, raua, kulla, tinasulami ja roostevaba terase viimistlusel.
Metall on plastiline, seega kergesti töödeldav ja võimaldas sepistada väga erineva kujuga esemeid.
Metall - asbesttihendiga. Liibumise parendamiseks kaetakse tihendi mõlemad küljed grafiidiga.

Metall – Metallides ei jätku viimases valentstsoonis elektrone, et seda täielikult täita.
Metall on parem soojusjuht 114. Märg puitlaud tundub katsumisel külmemana kui kuiv.
Metall - lehest, mis on tõmmatud tugeva pooluskingad püsimagneti pooluste vahele.

Metall - ripplaed....................................................4-9
Metall - litrid. Takti löömisel vastu põrandat litrid kõlisevad.
Metall - lihtaine, millel on metallidele iseloomulikud omadused.

Metall on kroom. Väga kõvad on ka paljude metallide sulamid.
Metall - laminaadid on kauakestvad ja kerged puhastada.
Metall on keemiline element, mis lihtainena on metall.

Metall on elavhõbe (-39*C). Madal sulamistemp.
Metall - laminaat on kõrg-surve laminaat.
Metall - amorfne_räni-metall ühendused.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun