Sõnu seletav sõnaraamat
Krüpto hinnad on madalad. Nüüd on just õige aeg osta! Ära riski! Kauple turvalises keskonnas -> TEE KONTO Sulge
Facebook Like
Add link
Metabolism on peenreguleeritud biomolekulide lammutamine ja biosüntees tagamaks organismi elutegevuseks vajalikke sisetingimusi( homeostaasi). Metabolismi integratsiooni iseloomustavad: - radadevahelised sõlmpunktid, üleminekud( metabolism on võrgustik) Võrksus lubab alternatiivseid kulgemisvõimalusi( metaboliit võib anda produkti läbides erinevaid radu);
Metabolism – organismi biokeemilised protsessid, mis tagavad aine- ja energiavahetuse ümbritseva keskkonnaga Metabolism jaguneb kaheks: assimilatsioon (organismis toimuvate sünteesiprotsesside kogum; N: valgussüntees ja fotosüntees) ja dissimilatsioon (organismis leiduvate lagunemisprotsesside kogum; N: süsivesikute lagundamine).
Metabolism - ainevahetus keemiliste muutuste ribonukleotiididejääkidest:A;G;C;U Heteropolüoosid-koosnevad korduvatest kogum,organismi elutegevuse aluseks,hõlmab: Liberiinid-stimuleerivad hüpofüüsi vastavate disahharidsetest „plokkidest“ Olulised seedimist, imendumist,rakus toimuvaid hormoonide vabanemist.

Metabolism –  dissimilatsiooni ja assimilatsiooni protsessid. Organismis asetleidvaid sünteesi­ ja  lagundamisprotsesse, mis tagavad tema aine­ ja energiavahetuse ümbritseva keskkonnaga, nim  metabolismiks.
Metabolism – dissimilatsioon(lagundamisprotsessid) ja assimilatsioon(sünteesiprotsessid). Tagavad organisimi ainevahetuse ümbritseva keskkonnaga N: [D]tärklis glcmolekulideks, glc oksüdatsioon.
Metabolism –  organismi kõik biokeemilised protsessid, mis tagavad aine­ ja energiavahetuse  ümbritseva keskkonnaga. Jaotatakse assimilatsiooniks ja dissimilatsiooniks

Metabolism - organismis asetleidvaid sünteesi- Seob valgusenergiat ja elektronid ergastuvad ja lagundamisprotsesse, mis tagavad tema aine- ning liiguvad mööda pigmentide ahelat.
Metabolism – organismis asetleidvad sünteesi- ja lagundamisprotsessid, mis tagavad tema aine- ja energiavahetuse ümbritseva keskkonnaga. Dissimilatsioon ehk lagundamisprotsess.
Metabolism – organismi kõik biokeemilised protsessid, mis tagavad aine ja energiavahetuse ümbritseva keskkonnaga. Jaotatakse assi ja dissimilatsiooniks.

Metabolism – kõik organismis asetleidvad sünteesi- ja lagundamisprotsessid, mis tagavad organismis aine- ja energiavahetuse ümbritseva keskkonnaga.
Metabolism – aine- ja energiavahetus (sünteesi- ja lagundamisprotsessid, mille kaudu organism on seotud ümbritseva keskkonnaga).
Metabolism on organismis toimuvad sünteesi- ja lagundamisprotsessid, mis tagavad aine- ja energiavahetuse ümbritseva keskkonnaga.

Metabolism - org. Aset leidvaid sünteesi- ja lagundamisprots., mis tagavad tema aine- ja energiavahetuse ümbritseva keskkonnaga.
Metabolism - organismis asetleidev sünteesi ja lagundamise protsess, mis tagab aine-ja energiavahetuse ümbritseva keskkonnaga.
Metabolism - rakkus kulgevate keemiliste reaktsioonide kogum Metaboolsed reaktsioonid jaotatakse anaboolseteks ja kataboolseteks

Metabolism - peenreguleeritud biomolekulide lammutamine ja biosüntees tagamaks organismi elutegevuseks vajalike sisetingimusi.
Metabolism - toitainete saamine keskkonnast, nende sünteesimine, ainevahetus, selleks vajaliku energia saamine ja eraldamine
Metabolism - organismi kõik biokeemilised protsessid, mis tagavad aine- ja energiavahetuse ümnritseva keskkonnaga.

Metabolism e. ainevahetus – elusorganismides toimub koguaeg ühtede ainete moodustamine ja teiste lõhustamine.
Metabolism – protsessid, mis tagavad organismi aine- ja energiavahetuse ümbritseva keskkonnaga.
Metabolism on kõik protsessid , mis tagavad aine- ja energiavahetuse ümbritseva keskkonnaga.

Metabolism - e. üldine ainevahetus o Anabolism- lagundamine o Katabolism- ülesehitamine
Metabolism - organismis aset leidvad sünteesi- ja lagundamisprotsessid, mis tagavad tema
Metabolism - kõik organismis (rakus) toimuvad sünteesi- ja lagunemisreaktsioonid kokku.

Metabolism - organismis toimuvad omavahel ja keskkonnaga seotud keemiliste reaktsioonide
Metabolism on kõikide rakus toimuvate protsesside ja reaktsioonide ühine nimetaja.
Metabolism – organismi elu aluseks olev biokeemiliste muutuste võrgustik.

Metabolism - kõik organismis toimuvad keemilised reaktsioonid kokku.
Metabolism – Organismi energia ja ainevahetus väliskeskkonnaga
Metabolism - organismis asetleidvad sünteesi ja lagundamisprots.

Metabolism - organismis asetleidvad sünteesi- ja lagund.
Metabolism on seotud aminohapete metabolismiga.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun