Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Mesi - kõrge väärtusega, organismi poolt hästi omastatav toiduaine, koostisest 75% moodustavad suhkrud, kuulub loomsete toiduainete hulka, tooraineks õiemahl (nektar) või muud taimeeritised, mille mesilased on kogunud, on antibiootiliste omadustega, takistab bakterite kasvu, tugevdab närvisüsteemi, soodustab ainevahetusprotsesse, alandab vererõhku, soodustab vereloomet, seedetrakti tööd, haavade paranemist, tõstab organismi kaitsevõimet nakkushaiguste vastu.
Mesi on hea süsivesikute kandja, rikas bioaktiivsetest ja mineraalainetest ning vitamiinidest. Mesi sisaldab mineraalaineid küll suhteliselt väikestes kogustes, kuid organismile ideaalses vastavuses: raud, vask, mangaan, räniühendid, kloor, kaltsium, kaalium, naatrium, fosfor, magneesium jm. Kui mees on veel rikkalikult õietolmu ja suira, siis sisaldab selline mesi kõiki vitamiine. Keskkond nende säilimiseks on ideaalne.
Mesilasemast väiksemad on emamesilased. Isasmesilased ehk lesed Töömesilaste tööd söödavad vastseid ja ema, eritavad vaha ja ehitavad sellest kärgi, puhastavad, valvavad ja tuulutavad pesa, teevad taruvaiguga kärjekannud pisikuvabaks ja sulevad sellega seinalõhesid, koguvad õietolmu ja nektarit ning paigutavad need suira ja meena kärgedesse. Töömesilane elab suvel keskmiselt 4–5 nädalat, talvel kauem.

Mesilased - 1 kohastumus mõjutab teisi (antiloobi kiirus) Liigi tekke tunnused: geenifond, levila, kindel kromosoomide arv, saavad omavahel ristuda, sama füsioloogiline ja biokeemiline koostis, sama ökoloogiline nišš, ühtne põlvnemine Liigi geenifondi aitavad säilitada ristumisbarjäär e. bioloogiline isolatsioon ja ruumiline eraldatus e. geograafiline isolatsioon.
Mesi on tulvil antioksüdante, seedimist soodustavaid kasulikke ensüüme ja mikroelemente, mis toetavad immuunsüsteemi ja teevad kehale pai. MEE KASUTAMINE:  Mesilased koguvad mett endale talvesöödaks, tarvitades osa kogutud meest talve jooksul ning ülejäänu varakevadel, kui looduses veel nektarit koguda ei ole võimalik, noore põlvkonna kasvatamiseks.
Mesilasema toitepiim on mesilasema-vagla kasvatamiseks mõeldud rasva-, valgu- ja vitamiinirikas toit, mille kättesaamine on õige keerukas.

Mesilased – lühike õieputk või raskuse mõjul avanev nektaarium, kärbes – lameda õiega õitel, liblikad - (pika londiga) pika õieputkega õisi või kannusega õisi nt. sirel, nelgid, käpalised, mardikad – kus on palju tolmukaid ja kroonlehed on head söögiks nt. roos.
Mesilasema vagel - mesilased jõuaksid kiiremini mesilasemani, lükatakse tikuga läbi puder- damisest kuni tööme- sööda auk. Järgmiseks päevaks on mesilasema mesilaste poolt puurist silaste saamiseni läheb vabastatud, ning tuleb kontrollida, kas ta on hakanud munema.
Mesilasemad on sigimisvõimelised ja töömesilased sigimatud emased.

Mesi on õigusaktiga määratletud kui „looduslik magus aine, mida toodavad mesilased taimede nektarist ja elusate taimeosade ning neist toituvate putukate eritistest …”. Seega on mesi juba oma olemuselt naturaalne toode ja ei saa olla mittenaturaalset
Mesi on mitte üksnes maitsev dessert, vaid inimesele mitmeti vajalik toitvate elementide kompleks. Juba vanal ajal pidasid suured mõtlejad mett üheks tähtsamaks tervist tugevdavaks vahendiks, aktiivse elu pikendajaks ja paljude haiguste ravijaks.
Mesi on väga vajalik rasket füüsilist ja väsitavat vaimset tööd teinud ning kurnavat haigust põdenud inimestele. Mett on soovitatav tarvitada igapäevaselt, täiskasvanutel 1 teelusikatäis kolm korda päevas, lastele veidi vähem.

Mes - jaam Mahutavus (inimest) MES 1 (vööripoolne PP) 4x101=404 MES 2 (vööripoolne VP) 4x101=404 MES 3 (keskosa PP) 4x101=404 MES 4 (keskosa VP) 4x101=404 MES 5 (ahtripoolne PP) 4x101+51=455 MES 6 (ahtripoolne VP) 4x101+51=455
Mesi - esimene eestlaste eraomandus (Protestantlusega saab tagasilöögi/vaha) 7. Puukoor - niin, toht 8. Kaabakas - mõisa maalt ära kaabanud metsas varjul olevad inimesed Kaksikmajandus (15. saj - mets, põld, kalandus)
Mesilased – haplo – diplosüsteem: emased arenevad viljastatud munarakust (diploidsed), isased viljastamata munarakust (haploidsed). Kuninganna moodustab munarakke meiootiliselt, spermid isastel tekivad mitootiliselt.

Mesconi arvates on organisatsiooni tähtsamad sisemõjurid (põhifaktorid) järgmised: • eesmärgid; • struktuur; • ülesanded, • tehnoloogiad (sh organisatsioonilised, juhtimisalased, tehnilised jne.), • inimesed.
Mesilastõug on selline, kes ei lepi kergesti uue emaga (näit. segaverelised) mesilas läbi niimoodi, et ühel aastal vahetatakse emad pooltes peredes ja • antav ema on teisest rassist teisel aastal ülejäänutes.
Mesi on suurepärane rahusti närvisüsteemile ja seedetraktile, koormamata neerusid nagu suhkur. Ta aitab tasakaalustada ainevahetust, koos meega seedib organism paremini raskesti omastatavaid toitaineid.

Mesilased on tähtsamad tolmeldajad kui teised putukad, kuna koguvad õietolmu rohkem kui valmiku eluks vaja läheb (vastsetele), seetõttu külastavad tohutult palju õisi järgemööda.
Mesilane on väga rahulik ning laseb mesinikul lühikest aega töötada ka Eestis praegu kasutusel olevad mesilasrassid ja tõud on väikeste erine- ilma suitsu andmata.
Mesi on mesilaste poolt taimedelt kogutud nektarist või eritistest spetsiifiliste ainete lisamisega toodetud ja kärjekannudes valminud enamasti magus toiduaine.

Mesi seevastu on hindamatu toiduaine, olles ühtlasi ka üheks parimaks monosahhariidide kandjaks, tänu millele võib süsivesikute üldratsiooni 1/3 võrra vähendada.
Mesikäpp šokolaadi - koorejäätis vahvlis) ja Jõulukollektsioon 2011 (nt. Kalev Talvine Maiuspala pralineekompvek või Kalev Talvine Kadriorg valik pralineekompvekke).
Mesh tool on the Tools panel, select a fill color for mesh points, click to place the first mesh point, and then continue to click to place other mesh points.

Mesi on organismile kergesti omastatav, sest ta juba sisaldab segu fruktoosist ja glükoosist, mis annavad kiiresti ja ilma organismi vaevamata energiat.
Mesilased on õistaimede tolmeldajad – teadlaste hinnangul tooks nende putukate häving kaasa täieliku katastroofi paljude kultuurtaimede kasvatamisel.
Mesilasvaha on käesõbralik materjal, mida saab korduvalt kasutada ning millega voolimine võimaldab lastel kasutada nii oma meeli kui ka fantaasiat.

Mesangiaalrakud on suured, ebakorrapäraste jätketega, osalevad fagotsütoosis ja säilitavad basaalmembraani ning kindlustavad glomerulaarse verevoolu.
Mesi on bakteritsiidse toimega, see tähendab viirustele ning mikroobidele ebasoodsat keskkonda, säilitades organismis kehaomased bakterid.
Mesilasema – ta veedab kogu elu tarus ja lendab sealt välja üksnes paarumiseks või hiljem koos sülemiga, et uut elupaika otsida.

Mesilasema on mesilasperes üks tähtsamatest isenditest, kes vastutab mesilaspere arengu eest ja kellest sõltub mesilaspere iseloom.
Mesi on organismi jaoks valmistoode, temas ei toimu enam muudatusi ja ebasoovitavaid protsesse nagu suhkru liigsel kasutamisel.
Mesi on populaarne toode, mida tuntakse kui looduslikku antibiootikumi, mis aitab eemale peletada viirused ja bakterid.

Mesilased on mõnevõrra müstilised putukad, annavad küll nii võrd magusat ja head mett, kuid samas nõelavad nii
Mesilase astel on talle kaitseks, kuid kui ta sellega kedagi nõelab, siis ta rebib endalt tagumise otsa ära ja sureb.
Mesilased on ainsad kes sobivad mesilashundi vagla söödaks, siis on mesilashundi elu ilm mesilasteta võimatu.

Mesilassülemi - sarnased soengud olid popid 60ndate ja 70ndate vahetusel ning nõudsid föönitamist ja tupeerimist.
Mesi on allergen (ei tohi süüa, kui on allergia, sest võib tekkida ülitõsine lobe ja hingamisraskused
Mesi on heledam, kui see on vurritatud suve esimesel poolel, kui kesksuvel või sügisel vurritatud mesi.

Mesilastel on munetist kujunenud mürgiastel. Alamatel putukatel esineb jätkeid ka eesmistel tagakehalülidel.
Mesilase - küsimus: Kesse kõnnib kõrta mööda, / astub aia äärta mööda, / piirab pilliroogu mööda?
Mesilasrassidest on nii kõrge temperatuur samuti eluohtlik ja nemad ei saa seda taktikat vapsikute vastu kasutada.

Mesi on suurepärane rahusti närvisüsteemile ja seedetraktile ega koorma neerusid üle nagu suhkur.
Mesilased on ühiselulised putukad, kes elavad kindla korraldusega rühmades, mida nimetatakse peredeks.
Mesilaste korjemaa on piirkond, kust mesilased hangivad endale eluks vajaliku toidu, vee ja muud materjalid.

Mesikaste on loomse päritoluga magus kleepuv vedelik, mis paikneb puude ja põõsaste lehtedel.
Mesilased on raamidel veidi rahutud, ei tõuse lendu, kuid mesilasperede arvuga antud mesilas.
Mesilasmürk on lõhnatu ja värvitu vedelik, alguses magusa maitsega, mis hiljem muutub mõruks.

Mesilased on peamised musta sõstra tolmendajad. Mesilased saavad peale nektari ka õietolmu.
Mesilasi on neli liiki: 1. Hiidmesilane (Apis dorasata) elavad Aasia troopilistes metsades.
Mesilased - Mesilasema paaritub kord elus ja muneb seejärel 4–5 aastat pesast lahkumata.

Mesi - õige, mett-väär Ma ei tahtnud sellisest käitumisest kellegile rääkida.
Mesh tool on the Tools panel, and then do any of the following: ◆ Delete Mesh Point.
Mesilasel on olemas astlaaparaat, mille kasutamine inimese vastu lõpeb mesilase jaoks

Mesilane on perekond lendavaid putukaid kiletiivaliste seltsi mesilaste sugukonnast.
Mesikas – peajuur mitme jämeda külgjuurega ja rikkalikult peenikesi külgjuuri
Mesilaste surm on väga suur probleem, kuna nad on meile olulised taimede tolmendajatena.

Mesilastel on üks kuningas ja kogu universumis on üks Jumal, Looja ja kõigi Isand.
Mesilaste pidamiseks on loonud inimesed tarud, ning mesitarude kogumit nimetataksegi mesilaks.
Mesilasema munevus on munemise kõrgperioodil vad halvasti lehemee olemasolu talvetoidus.

Mesi – töökad mesilased korjasid õietolmu ja tulemuseks magus ja hea!
Mesilasmürk on bioloogiliselt aktiivne happelise reaksiooniga( pH 4,5-5,5) aine.
Mesg - kontrollib ligipääsu, teiste kasutajate poolt, sinu terminali.

Mesi on enamasti heledam kui suvel, sügisel ja kuival ajal kogutud
Mes - tiits urises: «Arve on õiendatud, pagan sind võtate.
Mesilase tunnetus – eesmärgipärane, annab tulemusele uue kvaliteedi.

Mesilasperes on elamisvahendite hankijateks üksnes lennumesilased.
Mes 1 on viis päästeparve ja MES 3 on kuus päästeparve.
Mesilasema on peres ainuke täielikult väljaarenenud emaisend.

Mesilasema on kõige suuremate mõõtudega isend mesilasperes.
Mesilaste all on mõeldud inimesi kes võitlevad oma isamaa eest.
Mesenteroides - ohtlik saastaja suhkru- ja kondiitritööstuses.

Mesilased on väga laialdasel territooriumil ringi liikuvad
Mesilasema ülesandeks on võimalikult palju muneda, pere koos hoidmine.
Mesilaste ründamine – üksik mesilane sureb, aga pesa on kaitstud.

Mesilasvaha on noorte töömesilaste vahanäärmete eritis.
Mesilaste keha on kohastunud nektari ja õietolmu kogumiseks.
Mesilased on kõike olulisemad õistaimede tolmeldajad.

Mesilastel on sugu määratud ploidsusega e. kordsusega.
Mesilaste haigustest on kõige sagedasemini esinenud nosematoosi.
Mesilasema on võimeline elama 5 ja enamgi aastat.

Mesilased on peamised musta sõstra tolmendajad.
Mesilased on olulised õistaimede tolmeldajad.
Mesi saialillega on nõrga põletikuvastase toimega.

Mesilastele on vajalik meetaimede mitmekesisus.
Mesilasemasid on vajalik ja kasulik märgistada.
Mes - maaelu edendamise sihtasutus.

Mesi - glükoosi ja fruktoosi lahus
Mesilasvaha on rabe, kuid soojalt plastne.

Mesilased on ühiselulised putukad.

Mesilaste kasvatamist nimetatakse mesinduseks.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Mesilaste keha on karvane.  Nad toidavad järglasi õietolmust ja nektarist valmistatud söödaga.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Mesilased – emamesilane on 2n ja viljakas ja töömesilased on 2n ja viljatud.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Mesilaste kahjurid on imetajad ( karu, hiired ), linnud (hall-kärbsenäpp, tihased, õgijad ) , putukad ( sipelgad, herilased ), ämblikud ja lestad.

Vote UP
-6
Vote DOWN
Mesilase välimus on varieeruv kollasest kuni musta-kollase-vöödiliseni. pesa hästi vahakoi eest.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun