Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Add link
Meretransport – Kreeka omab 3338 kaubalaeva, saartevahelises transpordis on praamid hädavajalikud; suure tähtsusega on Korintose 6 km pikkune kanal, mis lühendab meresõite 325 km võrra; tähtsamad sadamad on Agioi Theodoroi, Aspropyrgos, Pachi, Piraeus ja Thessaloniki
Meretransport on suhteliselt aeglane ja kaupade saabumisajad võivad sõltuda kontrollimatutest teguritest, nagu ilm, sadamate koormatus, jääolud jms. Kauba vigasaamise oht on suurem kui teistel veoviisidel, seetõttu on pakendamise ja kinnitamise nõuded rangemad.
Meretransport – suurimad sadamad asuvad Guayaquilis, Mantas, Esmeraldas ja Puerto Bolivaris. Ecuadoril on hea ühendus meretranspordi kaudu Euroopaga, kuhu eksporditakse paljusid enin banaane, kohvi, naftat jm.

Meretransport on odavaim ja võimaldab samas vedada väga suuri kaubakoguseid Siseveetransport ja kanalite kaevamine arenes enne raudteede leiutamist ja on suurtel jõgedel siiani kasutuses.
Meretransport on vanimaid transpordi liike, meritsi veetakse 90% rahvusvaheliste vedude mahust maailmas. Hetkel on aasta maht 5 miljardit tonni, sellest 30% hõlmab nafta ja nafta produktid.
Meretransport on kõige keskonnasäästlikum esiteks on meretranspordiga vedada võimalik kõige suuremaid kaubakoguseid ja see ei teita niipalju heitgaase kui muud transpordivahenid.

Meretransport – Plussid:odav, mahub korraga palju kaupa, ei ole vaja ehitada spetsiaalseid teid Miinused:laevaga ei saa sõita kõikjale, aeglane, kaup tuleb pärast ümber
Meretransport on kõige suuremate veomahtudega transpordiliik rahvusvaheliste vedude alal. Selle peamiseks eelised on madalad veotariifid ja suur läbilaskevõime.
Meretransport - kasutatakse väga palju, kuna laevadega on odav ja kasulik transportida välisriikidesse, kes asuvad teisel pool ookeani ja üldse merede ääres.

Meretransport – odavaim ning vedada saab suuri kaubakoguseid,kuid kõikjale sõita ei saa ja kiirus aeglane.Sobib suurte koguste vedamiseks ja reisijateveoks.
Meretransport - EELISED : Kõige suuremad mahud ja käibed, Efektiivseim kütusetarbimine, kõige „rohelisem“, Lühematel liinidel kõrgem regulaarsus
Meretransport on suhteliselt aeglane ja kaupade saabumisajad võivad sõltuda kontrollimatutest teguritest, nagu ilm, sadamate koormatus, jääolud

Meretransport on tähtsal kohal, kuna mereteed pidi on Maroko ühendatud Euroopaga. 98% kauba- ja reisijateveost toimub meretransporti kasutades.
Meretransport - Hispaania rannajoone pikkus on 8000 km, mis moodustab peaaegu kolmandiku Euroopa Liidu liikmesriikide rannajoone kogupikkusest.
Meretransport on võrdlemisi odavam, kui teised transpordiliigid. Selle transpordiliigi odavus avaldub just suuremate koguste transportimisel.

Meretransport - Rahvusvahelistest kaubavedudest hõlmab Rootsis meretransport ligikaudu 4/5, millele järgnevad maantee- ja raudteetransport.
Meretransport on riigis aga väga tähtis, kuna riigis olev nafta enamjaolt eksporditakse välja ja see kõik toimub suurte tankerite abil.
Meretransport on poolenisti ühenduses raudteetranspordiga, kuna toodud kaup veetakse tänu raudteetranspordile laiali üle kogu Saksamaa.

Meretransport on kõige suuremate veomahtudega transpordiliik rahvusvaheliste vedude alal 69% kogu transporditööst tehakse laevanduses.
Meretransport on olnud suurim kauba vedaja läbi teadaoleva ajaloo. Ta kõige odavam kuid aeglaseim kauba transportimisviis.
Meretransport on rahvusvahelise ja sisekaubanduse jaoks eluliselt tähtis ning kujutab endast merendusklastri selgroogu.

Meretransport ehk mereveondus on transpordiharu, mis tegeleb nii kauba- kui ka inimesteveoga meritsi.
Meretransport – Veetavad kogused suured ja mahukad(puit, kütus, transpordivahendid,
Meretransport - ligikaudu 90% rahvusvahelistest kaubavedudest maailmas toimub meritsi.

Meretransport on tähtsal kohal, kuna mereteed pidi on Maroko ühendatud Euroopaga.
Meretransport – Argentiina riigis mängib see olulisemat rolli rahvusvaheliselt.
Meretransport on palju odavam (1000 korda), kuid ka tunduvalt aeglasem (50

Meretransport on odavam ja võimaldab vedada väga suuri kaubakoguseid.
Meretransport – odavam,võimalvab vedada väga suuri kauba koguseis.
Meretransport on äärmiselt avatud ka rahvusvahelise konkurentsile.

Meretransport - odavaim, võimaldab vedada suuri kaubakoguseid.
Meretransport on kõige suuremate veomahtudega transpordiliik.
Meretransport on üsna oluline rahvusvahelistes vedudes.

Meretransport on selgroog kaubandus maailmas.
Meretransport on riigis väga tähtis.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun