Sõnu seletav sõnaraamat

Max weber on kirjutanud, et kapitalismi liikumapanevaks jõuks oli just nimelt protestantlik tööeetika, mis osutas põhitähelepanu töökusele, rikkuse loomisele ja kasinusele. Protestantliku tööeetika järgi annab töö õndsuse. Protestantlikus kultuuriruumis nähakse elu mõtet eneseteostamises.
Max weber on öelnud lühidalt, et võim on inimese võime sundida oma tahet peale teistele inimestele. Raoul Üksvärav (2004: 177) defineerib võimu järgnevalt, võim on juhi võime mõjutada alluvate tegutsemist ja käitumist, laskmata alluvatel abasoovitavalt mõjutada enda tegutsemist ja käitumist.
Max weber – kapitalistliku tootmisviisi vaimsetest eeldustest; • Emile Durkheim – solidaarsuse ja väärtusnormide rollist ÜKs; . Ühtviisi ohtlikud on nii inimsuhete üleliigne regulatsioon kui ka üleliigne autonoomia.

Max weber - võimu teoreetik, ta on määratlenud võimu kui inimese või grupi suutlikkust mõjutada teiste tegevust ning saavutada sel viisil oma huvide elluviimine, võim on ühiskonnas ebavõrdselt jaotunud, domineerimine.
Max weber – • Ideaaltüübid – teadus peab uurimisobjekti lihtsustama, idealiseerima – keskenduma ainult uurimisobjekti olulistele omadustele, teised omadused jäetakse kõrvale.
Max weber - inimese v grupi suutlikkus mõjutada teiste tegevust ja saavutada sel viisil oma huvide elluviimine Võimusuhete eripäraks on võimu ebavõrdne jaotumine.

Max weber – „Protestantlik eetika ja kapitalismi vaim“ 31. Bourdieu „Praktilised põhjused“ – tarbimisühiskonna kirjutama reeglid, sotsiaalse ruumi
Max weber on öelnud, et inimesi võib klassidesse jagada vähemalt kolme tunnuse alusel – majanduslik jõukus, Sotsiaalne ebavõrdsus staatus ja võim.
Max weber – arendas teooria kus organisatsiooni õigeks toimimiseks peab olema selge tööjaotus, selge hierarhia, formaalsed reeglid ja protseduurid.

Max weber – sotsiaalteadlane peab oma uurimisobjekti mõistma, tema käitumise motiividest aru saama ja siis välja tooma käitumise põhjused.
Max weber – teadus ei saa anda mõistlikke nõuandeid ühiskondliku elu korraldamiseks, kuna sellega seotud väärtused on omavahel vastuolus.
Max weber – bürkokraatia koolkond Iga isik organisatsioonis teab, mida teeb, kes kellele allub, millised on kohustused, vastutus ja õigused.

Max weber on võimu legitiimsuse alusel välja toonud kolm erinevat autoriteedi tüüpi ühiskonnas: 1.Traditsiooniline autoriteet.
Max weber – võim on inimeste või grupi suutlikkus mõjutada teiste tegevust ja saavutada sel viisil oma huvide elluviimine.
Max weber - kolm autoriteedi liiki: karismaatiline, traditsiooniline, õiguslik-ratsionaalne. Jacob Moreno - sotsiomeetria.

Max weber on öelnud, et võim on in või grupi suutlikkus mõjutada teist tegevust ning oma eesmärkide elluviimine.
Max weber on võimu legitiimsuse alusel välja toonud kolm erinevat autoriteedi tüüpi ühiskonnas:
Max weber – tegeles pigem konkreetsete religioonide kui religiooni üldise omadusega.

Max weber - ideaaltüüp c) rollikonflikt 34. Jürgen Habermas – avalik sfäär
Max weber - Ta nimetas oma valitsemismudelit plebistsitaarseks demokraatiaks.
Max weber – oli seisukohal, et org. Peab töötama nagu õlitatud masin.

Max weber – inimesi võib kihtidesse jaotada kolme tunnuse alusel.
Max weber – võim on ühe inimese võimalus teostada liberaalne.
Max weber - 1864-1920 Sai hariduse parimates Saksa ülikoolides.

Max weber – õpetus ideaalsetest tüüpidest
Max weber - internatsionalistliku suuna rajaja
Max weber - turumajanduse pooldaja.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto